Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

mabe
autor
2. únor 2012

@nefertitka kapala si nekdy pamycon, jak dlouho se ma kapat? me to dr. nerekla.

nefertitka
2. únor 2012

@mabe no praveze to vobec nepoznam

mili1
2. únor 2012

Ahojte, bambi malemu sa pači v škôlke, má rad detičky, ale najradšej je doma 😉
Nef Niky nebol chory do decembra asi len raz, to sme sa čudovali, v decembri chodil do škôlky tyzden a potom ochorel a už sme ho nedali aby zasa nebol chory, ja som mala dovolenku tak som bola s nim, aj manžel aj svokra tak sa striedame, inač sa neda , ja nemôžem byt v kuse doma , teraz zasa začal soplit tak som ho nedala, a ráno je hrozná zima , 😒 je so svokrou
V zime je to najhoršie, 😒
U nas bolo ráno - 20 stupnov, to je zima ako na Sibiri 😀 , ked som šla do roboty, kym som naštartovala auto skoro som zamrzla 😀
Bambi uvazujeme o druhom dietatku, ale teraz chceme urobit niečo na dome a potrebujeme peniazky tak musim pracovat a potom šup šup nato 😀
Mab prajem skore uzdravenie ,,,,, 😉

martusinek
2. únor 2012

Ahoj holky, tak už patřím mezi vás. O miminko jsem přišla. Dnes na ultrazvuku prostě nebylo, zmizelo. V pondělí tam bylo embryo 6+3 a dnes jen plodové vejce 6+6. Miminko zmizelo. 9.2. jdu na kontrolní uz, pokud bude plodové vejce menší, tedy se bude vstřebávat stejně jako plod, nebudu muset na revizi. Pokud budu krvácet, mám jet hned do nemocnice a i tam jim prý mám říct, že chci, aby to proběhlo přirozeně. Budu krvácet pod dohledem a vyčistí se vše samo. Pokud krvácet nebudu a plodové vejce bude i nadále růst, čeká mě revize. Bojím se. Mám v sobě hroznou bolest, v jedné chvíli mám hrozný záchvat pláče a zoufalství, pak je to zase chvíli lepší. Je to hrozné. Za jak dlouho to přebolí? Doktorka mi řekla, že na velikonoce budeme mít určitě nové mimčo, ale já nevím, jestli chci. Bojím se, že se ot bude opakovat a nevím, jestli bych to v tak krátkém horizontu zvládla. Co si o tom všem myslíte? Jak mám teď žít? Co mám dělat, nejradši bych zastavila svět a myšlenky ve své hlavě.

martusinek
2. únor 2012

Jo a ty státnice se mi povedly, mám jedničku....ale kdybych mohla, výsledek bych vyměnila = neúspěch na státnicích a zdravé miminko.

barbarucha
2. únor 2012

@martusinek Marti, to je mi moc líto. Pro mě bylo nejlepší to odžít. Odbrečet, co to šlo. Taky jsme postavili miminku hrobeček a pohřbívali ho. Je to pro další život hodně důležité, poctivě to prožít. Nepotlačovat to, aby to v tobě neutuhlo a nedělalo ti to problémy v dalším životě. Najdi si nějaké bezpečné místo, kde budeš moct truchlit. Myslím, že je moc dobře, že máš možnost prožít i konec tohotěhotenství přirozeně. Tj., že tě dr. nenutí do revize. Já jsem ten proces zažila přirozenou cestou a cítila jsem, že je to pro moje tělo hodně důležité. Mimo jiné jsem to pocítila jsko velkou přípravu na porod, který jednou určitě zažiju se šťastným koncem. Později jsem se dočetla, že riziko infekce je při revizi 3x větší než při přirozeném SP. K jaké dr. chodíš? Nevím, jak hodně je nemocnice na přirozený SP připravená, ale vzala bych si sebou horkou láhev na břicho, teplou deku (u které nevadí, kdyby se zašpinila krví) a termosku s čajem, nejlíp kontryhel. Taky nějaké vysoké teplé nadkolenky nebo tak něco (aby ti nemrzly nohy, když musíš mít svlečený klín kvůli krvácení. U mě to trvalo dost dlouho a byla mi velká zima). Kdybys k tomu průběhu potřebovala ještě cokoli vědět, tak mi napiš do IP.
Objímám a přeju brzké uzdravení těla i duše.

mabe
autor
3. únor 2012

dobre ranko, tak vcera jsme si to doma s anicku uzily. paradne, to bych neverila, ze celkem den doma si tak muzeme super uzit. dneska je venku zase zima brr, tak zase budeme doma. odpo si jdu zacvicit, uz se tesim. anicka ma to ocicko trosku cerveny, a tece ji z toho trosicku, ale neni to nijak strasny, tak dneska na ocni jeste nepujdu. zkusim vylecit tu rymu a uvidi se.
@martusinek je me to moc lito, ale priroda to tak chtela. je lepsi ted nez pozdeji, i kdyz to zni hrozne. je potreba se vybrecet a jit dal. urcite se dalsi tehu povede a budes mit mimco 😉 , ver. podivej se do teto diskuze 😉 me dr. taky nabidla prizeny potrat,ale ja to zamitla. mam doma prcinu a chtela jsem byt zase brzo na nohach a byt s ni aktivni, takze jsem rekla, ze chci revizi, jeste ten den jsem jela do nemocnice a druhej den me vzaly. pak hnedka dalsi den jsem uz byla doma a normalka fungovala.

mabe
autor
3. únor 2012

holky, vcera jsem byla u kamosky z prace na navsteve vecer a ona se me ptala, jestli nechci jit tedka po te dvou lete rodicovske do prace, ze ma pro me misto. nedelala bych ani pod starym sefem, ale s ni a sama za sebe. sber dat ze systemu, reporty, analyzy a tak...zadny lidi pod sebou, klidek, moznost sem tam aji z domu, flexibilni doba, teda anj, ale to bych se snad do toho zase dostlaa. tak jsem ji rekla, ze diky, ze si toho vazim, ze na me mysli, ale chci byt jeste rok s anicku a hlavne pokud to pujde tak dalsi dite. skoda 😖
kdovi co bude za rok, nasi firmu si koupila jina, ktera uz ma pobocku v madarsku - levna pracovni sila....takze mozna se nebudu mit kam vratit, ale ono je to jedno, vzdycky se snad neco najde.

bambi7
3. únor 2012

ahohte babulky

martusinek je mi to lutooooo moc .....nevzdavaj sa chce to chce to cas kolko?no ono na to nezabudnes nikdy ale preboli to uvidis ja po prvej revizii som bola na tom velmi zle ako kazda babula tu stale tie otazky preco prave ja a tie co nechcu ..... po druhej sa nieco vo mne zlomilo sla som z nemocnice usmieta moj muz si myslel ze mi preskocilo este som to tu tusim ani nepisala......ked som lezala po revizii povedala som si aj tak budem mat zdrave dieta a nevzdam to aj keby som to mala absolvovat este raz , .....za rok a pol som bola 3x tehu /1X dvojicky 2X jedno a treti?mam doma prekrasnu dcerku ktoru milujem najviac na svete lezala som 9mes doma pichala 250 injekcii na zrazanie aj ked mi nic nie je ale ze ked uz nic nenasli nech to mam_-bolo mi to jedno len nech je mala ok.....nevzdavaj to viem ze je to tazke a boli to coskoro budes mamima uzasna maminka neboj sa a v rukach budes mat krasny uzlicek stastia drzim moc palce

bambi7
3. únor 2012

mabus ahoj slniecko jasne ze to pojde a budemat anicka surodenca 🙂no uvidime kedy sa aj nam zadari .....ale uvidis mabus coskoro to budeeee 😉
domule je od 7dore a stavame legooooo a teraz pozera rozpravku tak mam 30 minut na kavu 😀 a ma prist svokra tak ju cakam ......
tak pekny den

mabe
autor
3. únor 2012

@bambi7 jasne, ze chci dalsiho prcka, ale trosku to ve me hloda, ze by ta prace byla fajn. 🙂 na imunologii do prahy jedeme 19.3., tak uvidime co bude. anicka teda kouka taky na pohadku a ja sem se nasnidala, zametla, tedka jeste umyju nadobi a pak si budeme hrat.

nefertitka
3. únor 2012

ahojte

@martusinek to mi je luto, myslim,ze to pojde prirodzenou cestou, a tak to bude lepsie, tiez by som nechala reviziu az ako poslednu moznost. Pri tej mozu nastat zbytocne komplikacie ( u mna nastali a vcelku zavazne)...ale poriesilo sa to nakoniec chvalabohu.
Viem,ako sa citis teraz, musis sa vyplakat, pozbierat a ist dalej, bohuzial. A z tvojho maleho je teraz anjelik v nebicku. A vraj stoji pri tebe v kazdej chvili. A bude stat aj pri tvojom buducom dietatku a bude nan davat pozor. Aspon tak som citala v jednej mudrej knihe 😉 Sestra mi ju pozicala,ked som bola v blbom stave a celkom mi to aj pomohlo. Dokonca mam taku mudru kadernicku, ktora veri na anjelov a tiez mi cosi podobne povedala 😉
Na velku noc ako ti povedala dr. by som este asi dieta nerobila, ja osobne som vzdy cakala aspon pol roka. Ale zas to je na vas, uvidite,ako sa budete citit.

nefertitka
3. únor 2012

@bambi7 aj Nikolka kuka rozpravku, Happy feet,momentalne jej najoblubenejsiu🙂

martusinek
3. únor 2012

Ahoj holky, moc děkuju za všechno. Nic se mi nechce, nechci ležet, nechci nic...prostě nic. Mám tu mamku, nutí mě něco dělat, uklízí jak blázen, ale já prostě nechci. Každou chvíli bulím, takové záchvaty pláče jsem snad nikdy neměla, takové hrozné zoufalství. Je to prostě strašné prázdno, bolest, otázky. Manžel je skvělý, prosí mě, abych neplakala, objímá mě a říká, že nemůže vidět, jak jsem nešťastná, přitom sám plakal, mamka mi to říkala, že ho viděla. On se snaží být přede mnou silný. Včera nám mamka koupila skříně, tak je hned začal montovat, aby mi udělal radost, ale já nevím...Miluju ho a jsem šťastná, že ho mám...ale nic mě netěší, nikoho nechci vidět, chci jen plakat a plakat. Doufám, že už tohle nikdy nezažiju a na své miminko nikdy nezapomenu. Věřím tomu, že si ho vzal Bůh k sobě a že je z něj krásný andílek. Zlobím se na Boha, na svět, na nespravedlnost.
Kamarádce se před týdnem a něco narodila holčička a byla jsem s ní domluvená, že se na ni přijdu podívat, chtěla bych, jsem ráda, že ji má, mám pro ně i dáreček, ale asi na to nemám sílu, bojím se, že bych se složila ještě víc. Myslíte si, že by mi to pomohlo?

nefertitka
3. únor 2012

@martusinek mne osobne nerobilo potom dobre vidiet male babo...musis ty vediet,ci ti to ublizi,alebo pomoze, ja neviem:( mne robil zle pohlad na vsetky babatka

mabe
autor
3. únor 2012

@martusinek drz se holka, je to strasne tezky obdobi ☹ pobrec si, je to treba ty emoce nejak dostat ze sebe.ja jsem mela presne to co nefi, nemohla jsem videt ostatni deti. nemyslim si, ze by ti to mohlo pomoct, dej si na to cas.

barbarucha
3. únor 2012

@martusinek Já jsem si musela dát s vítáním cizích dětí na svět dost dlouhou pauzu. Když si představím, že by mi dal po potratu někdo pochovat do náruče miminko, tak se skládám i teď. Dala bych si chvíli pohov od toho, chtít po sobě být dokonalá a všechno zvládat.

martusinek
3. únor 2012

Ahoj holky, máte pravdu, bojím se toho, že bych dostala hysterický záchvat pláče a to by Kamče asi moc nepomohlo. Napíšu jí, že jsem o miminko přišla a přijdu někdy později. Hrozně jsem se na malou těšila, ale je pravda, že jsem včera měla namále, když jsem viděla miminko, kočárek nebo podobné věci. Dnes ráno jsem třídila prádlo do pračky a narazila na těhotenské kalhoty, plakala jsem jak želva. Je to opravdu hrozný pocit...Moc vám všem děkuju, že jste se mnou...

nefertitka
3. únor 2012

@martusinek neboj, este sa ti zidu🙂 ja neviem, ci ti to pomoze,ale ja som sa obidva razy ukludnovala tym,ze radsej potratit skor, ako potom niekedy vo vyssom stadiu, to by sa uz horsie zvladalo, a radsej potratit,ako by to dieta malo byt postihnute.Mozno aj to bol dovod, ze sa zle vyvijalo,tak sa ho telo radsej zbavilo.

martusinek
3. únor 2012

@nefertitka Snad ano ☹ . je to pravda, doktorka mi to vysvětlila, že někdy se to stane a většinou je to tak, že vajíčko nebo spermie nenesou dostatečně silnou genetickou informaci, normálně dojde ke spojení a všechno krásně roste, ale když se na miminko klade nějaký těžší úkol, jako třeba srdíčko, tak se přestane vyvíjet, protože ta genetická informace prostě není tak silná, aby to zvládla. kdyby se to náhodou udrželo, tak bych o něj přišla mnohem později. Máš pravdu, bylo by to pak horší. Dnes ráno jsem na tom byla hrozně, teď mám pocit hrozné rezignace a nechci se o tom s nikým z rodiny bavit. Byla bych nejradši, kdyby všichni kolem mě dělali, že se to prostě nestalo.

nefertitka
3. únor 2012

@martusinek tak ich popros, aby sa uz k tomu nevracali, ak to pojde. Myslim,ze ak budu vediet,ze je to pre teba to naj teraz, tak sa podla toho budu spravat. Skuste si to s muzom nejak vykompenzovat, ak sa da, napriklad si naplanujte nejaku peknu letnu dovolenku,alebo nieco z coho by ste sa obaja tesili. Urobte si nejaku radost.Chodte na predlzeny vikend niekam, alebo hocico, co by vas bavilo, Aj ked nie este urcite uz teraz,ale staci len nieco naplanovat. Ja ked som bola tehotna s Nikolkou, prve tri mesiace som bola v hroznom stave,lebo som stale krvacala a spinila, chodila som vkuse na pohotovost,uz som bola v tom,ze treti raz potratim, tak som sa nejak tak naprogramovala, ze ak to nevyjde,musime hned niekam vypadnut,naplanovali sme zahranicnu dovolenku a sama som bola tak psychicky nejak na tom o kusok lepsie. Nastastie sa drobec udrzal...neviem inak, ci by som to a ako by som to treti krat zvladla.
Ale su aj zeny,kt.potratia nespocetne krat, mojej kamosky mama mala dve deti a chcela tretie, kym sa k nemu dopracovali, tak presne 11x potratila. Tretie dieta sa podarilo,az ked ta moja kamoska mala 15 rokov.Potom som s nou chodila kocikovat;) a tam boli aj 3 skor predcasne porody, ani nie potraty, musela porodit mrtve babo. Divim sa, ze ked uz mali 2 deti, ze sa tak do toho bezhlavo vrhaju,ze chcu este aj tretie, no ale podarilo sa im to🙂 Ta zena musi mat neuveritelnu psychiku, mna by to zlozilo.Ja by som sa asi maximalne po 3 az 4 razoch zlozila.rezignovala by som a uz by som sa bala otehotniet. Ale ona si sla za svojim proste. Maly ma teraz 17rokov...furt ho volam maly a pritom je z neho uz chalanisko a kukam nanho do vysky 😉 Urcite,ked zena uz ma nejake deti,ze ten potrat znasa trosku lepsie(ja by som ho asi trosku lepsie znasala uz teraz,ked mam Nikolku),ale aj tak to musi byt tazke. Ale ja uz na to nemam, to znova riskovat. U mna hrozil aj porod uz v 24tt, musela som lezat (mohla som ist iba na wc a aj to rychlo) a vydrzali sme do 36tt.Dakujem za to bohu,lebo som fakt neverila,ze az potial to vydrzime. Vidis, cesta nasa bola tazka a predsa s vynikajucim koncom 😉 a to nevravim este o tom,ze sa nam straaaaaaaaaasne dlho nedarilo otehotniet. S tymto problem nemate,ci?

martusinek
3. únor 2012

@nefertitka Nemáme, povedlo se nám to hned druhý měsíc a to jsme se nijak extra nesnažili, jen jsme tomu nechali volný průběh a milovali se tak jednou týdně. 🙂 Tu ženu nechápu, já bych to nezvládla, nedokážu si představit, že bych to měla zažít znovu, ale hodlám udělat všechno proto, abych měla alespoň jedno miminko své. Snad to někdy příště vyjde. Děkuji za nápad dovolené, asi to tak uděláme, někam odjedeme a nebo něco naplánujeme.

bambi7
3. únor 2012

cafte babule.......

martusinek drz sa bude to lepsie uvidis len to chce cas.....

nef 11X je dost fakt ale na druhej strane ju chapem ked niekto strasne chce ...........
my sme si s mm tiez dost uzili.....po prvom potrate mi lekarka povedala ze musim na mag.rezistenciu ze asi budem mat nador v hypofze /po potrate moje telo reagovalo tak ze prolaktin som mala 6X nasobny ...../potom 2X a ako pise nef aj ja som vracala spinila pri domke do 18t.....lezala som cele tehu.v 30 t som sa otvarala ....ale vsetko sa da vydrzat a nef dufam ze to uz nezazijem ale ak .....tak budem skusat chcem este jednooo moc.........

martusinek urcite to zvladnes viem ze je to tazke ......uvidis bude to lepsiee

a zoberte si nasu mabusku slniecko ta to nedavno zažila zasa a chce bojovat dalej je moja krvna skupina 😉 nevzdava sa aj ked viem ze to bolo pre nu tazke ale nic sa neda robit len ist dalej aspon mne to docvaklo po 2 missede ze cim viac sa v tom utapam viac ma to utlacalo tak sa to vo mne zlomilo ......viem ze sa moze stat cokolvek a sama neviem ako to bude ale aj tak budem bojovat 🙂 musi sa podarittttt verim tomuuuuuu
jasne ze mam strach nebudem sa tvarit ze nie ale ale aj tak to chcem este raz zazit ako rastie v brusku zazrak a zvladnem to musimmmm len sa tam musim dopracovat.........
mne tiez znama povedala ze po 2MA by to ani neskusala .....ale keby nie tak nemam moju krasnu Domku .......

pekny vecer

nefertitka
4. únor 2012

dobre ranko....

@bambi7 to je dobre,ze chces bojovat. Budem drzat palce,aby vsetko slo lahko.Vraj to druhe tehu uz by malo byt jednoduchsie 😉 aj porod...aj ked ty asi zas pojdes cisarskym,ze?
Ja stale nemam ten pocit,skusat to s druhym a uz to asi nechame aj tak, ja mam odrezane z krcka maternice, a plus vsetky tie problemy okolo toho. Nemam na to uz. A Nikolka je taky certik,ze fakt neviem,ako by som to zvladala s dvomi, mozno,ked bude mat 4 - 5 rokov, este ma to chyti,ze chcem druhe, ale zatial nie.
Co dnes varite?
@martusinek naplanujte nieco na co sa budes moooc tesit;)

inak baby, my uz sme dali zalohu na first moment, pojdeme v juni sem;)
http://koala.sk/dovolenka/turecko/club-belinda-...
tesim tesim...

martusinek
4. únor 2012

@nefertitka Ahojky, dnes budeme mít zeleninovou polévku s domácími nudlemi a pečené vepřově s pečeným bramborem. Mám vařeno od včerejška, jen brambory musím ještě upéct, ty jsou nejlepší čerstvé.

nefertitka
4. únor 2012

@martusinek my budeme mat v nedelu pecenu krkovicku🙂 dnes palacinky orechove so slahackou...a tekvicovu plievku, ja som tak zufala,co sa tyka varenia,vcera som nad tym dumala cely den,ze co zas varit 😝

martusinek
4. únor 2012

@nefertitka Já vařím docela ráda, ale včera mě to nebavilo. Mňam, palačinky jsem už dlouho neměla. To budete mít dobrotu. Vždycky když nevím, co vařit, tak kouknu co doma mám a podle toho koukám na internet a hledám nový recept a pak mě to zase hned víc baví.

nefertitka
4. únor 2012

@martusinek aj mna to bavi,len fantazia mi dochadza 😝 ...

mabe
autor
6. únor 2012

dobre ranko, tak my mame s manzou plnou hlavu baracku. manza lezel celej vikend v tech vykresech a rozpoctu, dal to aji tchanovci, aby se na to podival. jestli opravdu ten barak bude stat tolik penez. jestli se neco neda seskrtat a usetrit, tak na to nebudeme mit. 😝 tak uvidime, co nam nabidnou firmy a pak se bude rozhodovat dal, jestli stavet, nebo bydlet nekde jinde. 😖 za kazdou cenu nechceme baracek, jestli me rozumite.
@bambi7 krasne si to napsala 😉

mabe
autor
6. únor 2012

venku zima jak svina -13C 😝 . dopo jsme doma, uvarime fazolovou polivku a buchtu asi upeceme, po spani jde anicka k tchanovcu, vcera si ji zamluvily 🙂 , ja zase poklidim a vyzehlim. zitra jdeme na celej den k nasim, ja bych mela jit cvicit, pokud nedostanu tu MS ocekavanou - dva dny to vypada, ze uz je to na spadnuti a porad nic.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru