Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

nefertitka
6. únor 2012

ahojte...
aj tu je -13...brrrrr. Muz si dnes zobral volno a siel s Nikolkou do Hoplalandu, snad po ceste do auta neodmrzli 😝 .Ja varim tekvicovu polievku a budeme mat vyprazany karfiol.
Neviem, ci ist za nimi,alebo ostat doma, zatial som doma kvoli vareniu,ale ked si predstavim tu cestu v -13a v tom vetre, tak dakujem pekne. A navyse mam zapalene dasna, kvoli umelemu zubu sa mi nejak zapalovat zacali, uz 4 dni ma to boli,musim zajtra asi k zubarovi:(

mabe
autor
6. únor 2012

@nefertitka nevim, jak se ti chce...jak to mas daleko?

nefertitka
6. únor 2012

no ja neviem, 5 minut pesi asi,mozno aj trochu viac, ale som sa rozhodla,ze ostanem doma,aj tak je este maso tvrde v polievke a kym sa to dovari a kym by som sa ja vysismala z domu,tak bude aj pol jedenastej a bolia ma tie zuby,radsej si oddychnem. Ved nech si uzije taticka;) ten je teraz ziarlivy,lebo Nikolka chce na vsetko maminku, je z toho nestastny, radsej s maminkou hajat, radsej s maminkou balon hadzat, radsej s maminkou vsetko.Tak nech su sami,zas ked pridu domov to bude len maminka maminka... 😉

mabe
autor
6. únor 2012

@nefertitka anicka zacla tedka taky porad rikat maminka, maminka...

nefertitka
6. únor 2012

@mabe my sme s nimi viac, tak je to logicke, ale moj muz sa nejak nevie preniest cez to, tak som ho ukludnovala, ze ked bude mat cca 5 - 6 rokov,tak zas tato bude velky vzor a hrdina 😉 ...chvalabohu som aj natrafila na clanok o tom,tak som mu to dala precitat, tak sa trosku skludnil 😀

nefertitka
6. únor 2012

@nefertitka ja som inak jak trafena, vzdy,ked idu niekam s nikolkou, tak si neviem lahnut a oddychnut pri telke alebo citat alebo tak, aj teraz, furt musim nieco robit, mam dojem,ze musim vyuzit cas,kym je tu klud a stale nieco upratovat a tak, a to mi este povedal, ked sli prec, ze nieze budes zas nieco robit, lahni si a oddychni, mne to nejak nejde...

mabe
autor
6. únor 2012

@nefertitka naprosto te chapu, ja to mam taktez 😀

nefertitka
6. únor 2012

@mabe 😉 takze nie som sama;)

nefertitka
6. únor 2012

sneziii 😀

mabe
autor
6. únor 2012

@nefertitka vy se mate, tady nic akorat desna zima. zitra se necham asi zavest rano manzou k nasim, abych anicku netahala mhdckem

nefertitka
6. únor 2012

no hej,ale ak nahodou bude zajtra dost nasnezene a bude tych -9 ako ma byt,tak neviem, akoNikolke vysvetlim,ze preco nemozme ist na sneh sa sankovat

martusinek
7. únor 2012

Ahojky holky, tak jak to u vás dnes vypadá. nám konečně k mrazíkům připadlo i drobet sněhu🙂. Miluju sníh, tak mi to drobet zvedlo náladu. Dala jsem na radu holek z jiné diskuse, také bohužel potratové, a začala jsem měnit něco v bytě. Hledám si nějaký nový koníček. Je super, jak mi manžel plní všechna přání. Nemá rád, když se hýbe s nábytkem, jakmile si na něco zvykne, nechce to měnit, ale teď mi pomáhá a hýbe tu s nábytkem. Myslíte si, že bych mohla jít odpoledne bruslit? Ještě se mi nerozjel sp a na ultrazvuk jdu až ve čtvrtek a na revizi asi v pátek. Co dnes vaříte? Já budu dělat francouzské brambory🙂.

mabe
autor
7. únor 2012

ahojte, zdravime od nasich. tatka me obarvil hlavu, at jsu na patek sik 🙂 (anicka bude spat u tchanovcu a my s manzou a kamaradama razime ven), za chvilku jdu cvicit a anicku doveze tatka vecer.

@martusinek ahoj, je dobre ze uz se ti zveda nalada, ale bruslit bych asi jeste nesla. pockej po ko.

mabe
autor
8. únor 2012

dobre ranko, tak mela by dorazit kamoska a stravit s nama celej den. mam navareno, pro nas veprovej gulas a decka peceny kure s ryzi a mrkvi.venku -9,5C, my se budeme presouvat v poledne do kavarny, tak to bude urco prijemneji.

nefertitka
8. únor 2012

@mabe ajmy mame kura s ryzou;) Niki si povedala,ze to chce papat, no neurob jej radost;)

bambi7
8. únor 2012

cafte babulky dako nemam cas mam v sobotu svadbu tak pripavujem......este do skladu v piatok po kvety spravit daco na stol uvidim co ma napadne predstavu mam 😀 .......
a mozem makat.......

no a co nove?domka uz spi tak oddychujem chvilku.....pokukam tv a idem spat
tak pekny vecer

mabe
autor
9. únor 2012

ahojte, tak vcerejsek naprosto luxusni. nakonec kamoska volala, ze to ma pres cely brno a je v 30tt, tak se ji nechce strachat se k nam. tak jsem se behem pul hodky sbalila a vyrazila za ni. decka si hraly dopo, pak se naobedvaly a ja se presunula s anickou k druhe kamosce, nechtelo se me domu. anicka se po ceste mezi kamoskama vyspala a radila na novo. dorazily jsme po 18h domu. 🙂 za chvilku jedeme k dalsi kamosce, zase se tam anca aji naobedva a pak pojedeme do sparu cestou domu - maji tam velky slevy na vsechny mozny detsky slevy, takze prichod az tak kolem 15h. 🙂

mabe
autor
9. únor 2012

vcera jsem mela trosku cervika v hlave, ze bych mohla do prace a nejdu...ze chci byt s anickou - byla jsem totiz u kamosky, co je magor do prace a uz by chtela dat rocni emcu do jesli a pracovat. je to extrem, ale hryzal me cervik, penize na barak a tak...ale dneska jsem byla u kamosky, co je doma s druhym a hodne materskej cit ma a vim,ze delam spravne, je to moje prcina anicka a chci si s ni uzit a aby se mnou zazila jeste vic veci nez pujde do skolky. prace neutece, kdyztak muzu delat nejaky brigady.

mabe
autor
9. únor 2012

holky, chci koupit anicce tuto postel: http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/S398...
dam pryc komodu, co mam vedle me postele a krasne se tam vleze. veci z komody dam do obyvaku, udela se nekde misto. jeste toho manzu presvedcit. 😝 😀

ellysa
9. únor 2012

@mabe my chceme tú istú 😀 😀 😀

mabe
autor
10. únor 2012

dobre ranko, tak dneska jsem se nejak spatne vyspala. anicka me lezela na polstari 😝 . musime ji koupit tu postylku. uz ji nestaci lezet mezi nama, ale asi chce stejne jako my lezet na polstari. ja lezela dneska uprostred a nic moc. 😀
dopo budeme doma, pak spani, ja si taky lehnu a dospim a kolem 16h si vezmou anicku tchanovci, ja si rikala, ze pujdu cvicit,ale nejak se me nechce. uklidim si a pak vecer jdeme na to pivko s prateli. 🙂

martusinek
10. únor 2012

Ahoj holky, tak jsem byla včera v nemoci, krvácela jsem, tak mi udělali revizi. Odpoledne mě pustili domů. S manželem jsem se den před tím hrozně pohádala, protože chtěl jít večer na prase, střílet do lesa a já krvácela a chtěla, aby byl se mnou doma. On zuřil, že to tedy jde zrušit a že mě tam ráno nepoveze, že musí do práce a nebude to složitě vyřizovat, tak jsem volala kamarádce a spala u ní a ráno mě tam vezla ona. manžel napsal až kolem desáté ráno, že na mě myslí a miluje mě. Já se na něj hrozně zlobím. Teď kolem mě sice běhá, ale stejně. Já ho potřebovala a on se na mě vykašlal. Tohle asi jen tak nepřebolí. Jinak se cítím divně. Bolí mě břicho a je mi divně. Ještě ke všemu přišli na to, že mám krevní skupinu B negativní, tak mi píchali nějakou injekci, aby tělo při příštím těhotenství netvořilo protilátky proti miminku. Prostě - když se daří, tak se daří.

nefertitka
10. únor 2012

caute, zasa kosa, co?uz mi to leze krkom...predvcerom,ked bolo poobede minus 1, tak sme boli vonku na hodku a odvtedy zas nic, nebudem predsa dieta az do takychto mrazov tahat von 😒
@martusinek no co ti mam povedat, aj mna by to veru nastvalo ☹ ti chlapi si podla mna niekedy neuvedomuju svoje konanie, docvakne im to az o hodne neskor...ja neviem....no je to ina rasa 😀

Ja som sa dnes rano vytrepala konecne k zubarovi MHDckou, v tom mraze, dosla som tam a tam robotnici, ze zubar dnes nerobi, tak som sa trepala dalsich 20 minut naspat , ach jaj

A vcera som svokre napisala mail, od srdca,co si myslim, ze neni normalne, aby si prisla za vnuckou raz za mesiac, lebo vonku je zima! ved sadne do auta, neteperi sa MHDckou a jej muz ju nevidel uz 4 mesiace a by sme tam prisli (bez mojho muza, lebo sa furt nebavia) a ja som povedala,ze bez neho nepridem. A ze jej muzicek by ju rad videl, a ja na to, ze ved nech pride a ona ze cez tyzden chodi do roboty a cez vikend sa mu nechce, je rad, ze lezi doma, tak somjej na to napisala, ze to je sila, ze keby to bol mesiac, dva, ale styri?a ktovie kam to az pride, na pol roka?rok?to dieta chuda je potom zmatene, ked niekoho tak dlho nevidi! a nebudu jej robit stresy! a vela krat uz povedala nikolke do telefonu,ze za nou pride, nikolka cele doobedie natesena caka ona si potom zavola,ze je zima,ze sa jej do tej zimy nechce vyteperit! je to normalne podla vas?? tak sa urazila, lebo mi napisala sms, ze rada by som vedela jednu vec, koho to bol napad ten mail, tvoj ci Robertov! este s vykricnikom. No ja si uz po hlave skakat nenecham. a napisala som tam,ze bud ju budu vidat pravidelne,alebo vobec a pre mna to,ze je zima dovod na to, aby som si vnucku nevidela tak dlho neni.

martusinek
10. únor 2012

@nefertitka Děkuju moc za reakci, máš pravvdu, asi jsou jiná rasa.

jinak si myslím, že si udělala moc dobře s tím mailem. Zima je problematická pro malé děti a ne pro dospělé, je venku šílená kosa, to je pravda, ale pokud někdo chce někoho vidět, kort když jde o vnučku, tak by se měl sebrat, nabalit se a i kdyby se harcoval půl dne MHD, tak to prostě z lásky k malé vydrží. Nedej se, a´t se jim otevřou oči. Pokud může sednou do auta u svého bytu a dojede až před váš, tak není co řešit. Pro tohle neexistuje výmluva. Děláš dobře, že nechceš přijít bez manžela, jste rodina a držíte pohromadě, buď přijdete všichni, nebo nikdo, to je nejlepší lék. Kamarádka má šílenou tchýni, která je opravdu na halvu, zve k sobě jen svého syna (kamarádčina manžela) a jejich malého pepíčka, Soňu ne, dokonce ani na vánoce. Tak se oba dohodli, že to tak nejde, že jsou rodina a buď je chce všechny, nebo nebude vídat nikoho. Tak chodí všichni nebo ona chodí k nim a je vyřešeno. Nebavila se s nimi asi tři měsíce a pak to přešlo. Držím palce.

nefertitka
10. únor 2012

@martusinek to som rada, ze si myslis to iste, co ja. Sila je ale, ze sa este ide urazat, ale ja som jej vsetko normalne napisala, bez uraziek. Este som jej tam aj napisala, ze Nikolka sa viac pyta na babku(tak vola moju mamu), lebo ta chodi pravidelne a na staru mamu (svokra) uz ani nie, alebo povie, ze adsej pide babka a ze si tym sama robi zle, ze chodi tak malo. Ona nebola odo mna doteraz zvyknuta,ze by som jej nejak oponovala, tak asi je v soku, ale tam sa toho nazbieralo uz moc a nemam na to uz nervy. Tam je strasne vela veci, ktorymi mi uz liezla dlhu dobu na nervy a sa to vo mne nazbieralo. Dorazilo ma, ked Nikolka vcera povedala,ze peco babka pide ked je zima a staja mama nepide?Doslo mi jej luto, ja ju tu nepotrebujem (svokru), ide mi len o Nikolku, ma ju rada a nechcem aby trpela pre jej vrtochy. Tak bud nech ju navstevuje aspon raz za 2 tyzdne alebo vobec. Aj viac by mohla. A vies s mojim muzom sa uz 2.krat nebavi,lebo si dovolil pozvat k nam na navstevu svojho otca( su rozvedeni). No akoze to je tiez uz na mna moc, aby ona rozkazovala, koho si mozme a koho si nemozme pozvat. A to su stale dokola nejake veci... a furt a furt a furt nieco riesi, furt sa do vsetkeho stara, teraz toto...a stale musi byt ako ona povedala, inak je zle. No stacilo.
A co ta svokra tej tvojej kamaratky?preboha, tak to uz je ine kafe,ze ani na vianoce, to preco?nema ju rada?no na to by som sa teda pozrela.
A este si aj svokra vydobila, ze ona nebude ziadna babka, ona chce byt stara mama, to znie vznesenejsie...haha
A z toho muza si nic nerob, mozno je uz aj nanho toho vela, tiez ho to vo vnutri asi skrie, co sa stalo, ale tym zas nechcem povedat, ze sa zachoval spravne, len mu to skus dat nejak vyzrat 😝 ...neviem sice ako, ale aby si uvedomil, ze sa zle zachoval. Teda tak by som to spravila ja. Uvar cez vikend nieco co neznasa 😀 ...ale nie srandujem.

martusinek
10. únor 2012

@nefertitka Určitě děláš dobře, se vším, co jsi napsala souhlasím. Rodina se má navštěvovat a hlavně se msí vzájemně respektovat. vy jí také neříkáte, s kým se má bavit a s kým ne, takže ani ona nemá právo vám do čehokoli mluvit. Jste dospělí a můžete si dělat co chcete. jste rodina a i když se oni rozvedli, neznamená to, že je tvůj muž nepotřebuje oba. I když se rozvedli, patří do rodiny. Ono jí to dojde, musí a vy se nesmíte dát. Někdo holt potřebuje nastavit mantinely a ukázat, že za tuhle hranici prostě nikdo jít nesmí. je třeba si chránit soukromí.

Tchyně kamarádky je divná, ona je také rozvedená a podle mého je nějak psychicky nemocná. Ta má kamarádka se jmenuje Soňa, její muž je Pepa a mají malého Pepíčka. Pepa má sestru Evu, která má dvě malé děti a je vdaná. Nejmladší Adélce jsou čtyři roky. Ona ta tchyně nezve na vánoce ani na normální návštěvy ani manžela Evy, bere to tak, že její rodina jsou jen její děti a jejich děti, manželky a manželé se do rodiny nepočítají. Je prostě divná. Soňa ji nemá ráda, ale respektuje její zvláštnosti a když přijde na návštěvu k nim, tak se k ní chová slušně, ale ona je prostě divná. Soňa stejně říkala, že má doma tchyně takový bordel, že by tam dítě z ruky nepustila, tak je nakonec ráda, že chodí ona k nim a ne oni k ní a navštěvují se až mezi svátky a na vánoce jsou jen ona s Pepou a s malým. Ta tchyně je případ sám pro sebe, já ji také nemám ráda, hrozně mamoní, chodí oblékaná jako bezdomovec a podvádí. Loni byla v rádiu soutěž o dětskou kresbu, nejhezčí obrázek vyhrál, ona nakreslila obrázek a poslala ho, vydávala ho za obrázek své vnučky, čtyřleté Adélky a samozřejmě vyhrála, bylo jí jedno, že podváděla a to já ani Soňa nekousneme. to je lidský hyenismus, to se prostě netoleruje. Ona jí Soňa občas za nějaký takový podvod napomene a vysvětlí jí, že to je neetické a hnusné a ona se jí jen směje, že přece podvádí všichni. Ta tchyně má doma třeba pět dětských kol. Neprodá je, ani vnučce a vnukům je nedá. má je doma. Má byt zaskládaný věcmi, které nikdy nepoužije a jen a jen mamoní. Je prostě divná.

Na muže jsem vymysleal to, že budu prostě týden ležet v posteli, nebudu nic vařit ani uklízet, aby se taky staral. když budu fungovat, řekne si, že o nic nešlo, že to nebyl žádný vážný nebo důležitý zákrok a nebude to pro něj nic znamenat. takhle se o mě bude starat a nebude vědět, kde mu hlava přes všechny povinnosti stojí. Vyzkouší si, jaké to je chodit z práce a makat doma a pak ještě dělat přípravy. Doufám, že to vydržím...musím....aby se poučil a vážil si mě.

nefertitka
10. únor 2012

@martusinek no zbohom, to je teda svokra, to je sila, hlavne s tym obrazkom... 😠 normalne neverim...a na co su jej tie detske bycikle???ale kebyze ti porozpravam o mojej svokre toho viac, tiez by si mi asi neverila...a co sa tyka penazi, ja som dosla o robotu po materskej, mame 100 percentnu hypoteku, ona ma penazi dost a nijak nepomoze, teda aby som nekrivdila,kupila nam gauc a stolik ale to muselo byt jedine cez neckerman, inak si mozme kupovat sami 🙄 ...lebo ona povedala! a este ma tu drzost mi povedat,ze bola som si kupit nejake handry,ved kde uz len mam tie peniaze na stare kolena davat?...neni to troska neohladuplne?!my zijeme od vyplaty k vyplate, keby aspon dosla a dal anejake peniaze ze kupte nikolke co potrebuje na leto,alebo na zimu, ved rastie ako z vody...nie ona kupi sebe radsej.
no dobre si to vymyslela na toho muza a mas pravdu, aj tak by si sa mala setrit, len si pekne lez a oddychuj a nechaj sa obskakovat;)

nefertitka
10. únor 2012

a za to, ze si sem moj (dospely) muz pozval svojho otca, tak ona si doma vymenila zamok, ze uz nema syna a nema tam co u nej hladat... 😀 az mi to je smiesne, tak som jej vcera napisala este, ze si prosime naspat klucik od nasho bytu, kt. sme jej dali pre pripad,ze by sme sa vymkli alebo tak (raz s nim prisla neohlasene, otvorila si byt a vosla dnu) muz jej na to slusne povedal, ze si to nezelame a urazena je do krvi doteraz...no proste kapitola sama o sebe... dakujem za reakciu, si ma povzbudila, ze sa nemam nechat...fakt uz stacilo

martusinek
10. únor 2012

@nefertitka Je mi líto, že existují takové tchyně, to je fakt šílené.Moje mamka nám taky občas do něčeho mluví, ale já se nedám. Jirkova mamka je báječná, mám jeho rodiče moc ráda a oni mě. Jsou opravdu moc fajn, i když mají taky své, však v každé rodině je něco. Naši jsou rozvedení, mamky mamka nasazuje na tátu, i když za ten rozvod taky úplně nemohl a odmítá ho vidět, tak jsem zvědavá, až se nám to podaří a budeme mít děti, jestli budeme mít jednu nebo dvě narozeninové oslavy. Jirkovo rodiče se zase nebaví s polovinou své rodiny, kvůli deset let starým sporům atd. Všude je něco a je dobře, když se neshody řeší a vzájemně si lidé odpustí. Věřím, že to v tvém případě oné naštvané paní dojde a uzná svou chybu nebo alespoň napraví, co pokazila. Drž se.

nefertitka
10. únor 2012

neuzna, ona je taka, ale dakujem🙂 ainak sa citis ako?

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru