Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

nefertitka
2. zář 2012

@ellysa nam vraveli, ze to u nich neni mozne, ostavat tam s dietatom, lebo ze ine deticky potom ziarlia, ze preco tam oni nemaju tata alebo mamu.... a budete malu davat do statnej, ci sukr. skolky?
@mabe no to je fakt smola, snad to nebude nic vazne....a dakujem za drzanie palcov;)

ja v noci ani nezaspim asi, dufam, ze sa nerozrevem predtym ako odidem, lebo je to vcelku dost mozne, mne uz je teraz do revu 😝 ,,,,boze, nedavno sa narodila... 😕

ellysa
2. zář 2012

@nefertitka tu sú všetky škôlky súkromné, na začiatku vyžadujú aby bol s dieťaťom aj rodič, dokonca až mesiac tak môžem chodiť,najskôr ísť len na hodinu spolu so mnou, potom postupne odchádzať a sledujú ako dieťa reaguje, aj keď podľa mňa preťahovať to tiež nie je dobré, ja dúfam,že do týždňa to pochopí, ja sa jej snažím už teraz hovoriť,že tam nebudem, že sa pohráa bude tam pani učiteľka a iné detičky a ja potom prídem po ňu, zatiaľ neprotestuje, ale ako to bude potom, no uvidím, dúfam, že bude mať v skupine niekoho koho pozná, lebo dosť detí chodí do tej škôlky, ktoré poznáme, potom by to bolo jednoduchšie-deti sú spojené v rôznom veku, sú v skupine aj 2,5 ročný aj 6 ročný, nie je to delené ako u nás na ročníky

nefertitka
3. zář 2012

tak a Nikolku uz mam v skolke, boze ja som mala slzy v ociach uz od sameho zobudenia, tam som sa nejak prekonala, ale neni mi ani teraz vsetko jedno.Dali ju rovno do druhej triedy, ze uz je starsia, su tam len 4 nove deti a vsetky ostatne sa uz navzajom poznaju. Ona to brala vcelku fajn, az som prekvapena, vobec neplakala, nechcela, aby sme tam ostali, nic, to len ja stresujem. Tak ma triedu vcielky a ma na skrinke budik, ako som mala kedysi aj ja, sranda 😉 o 10tej idem pre nu. Nepaci sa mi ale, ze ma triedu na poschodi, ze musi absolvovat vela schodov vela krat za den, ona v tom este neni az taka zbehla...dufam, ze sa nedodruzga. O tej desiatej idu na ihrisko, tak ju budem potajme sledovat chvilu, kym ju vyzdvihnem.Ze ako sa sprava a tak.
Mna normalne az teraz zacalo tahat mat aj druhe dieta, len musim ist do roboty, dufam, ze nieco coskoro najdem, neviem ako by sme to finacne zvladali s jendym platom s touto blbou hypotekou. Kedze nikde nerobim, dostala by som asi len tych 190eur ci kolko sa to teraz dava, ze?
no a druha vec je to, ze sa toho aj hrozne bojim, ako cert kriza....

nefertitka
3. zář 2012

@ellysa to je super, ze bude v sukromnej, aj ja by som Niki radsej dala do sukromnej, keby sa dalo....je to tam predsa o niecom inom, menej deti v triede, viac sa im dokazu venovat a tak...no co uz

mabe
autor
3. zář 2012

ahojte, tak vcerejsi kolo naprosto super, az na ten zaver.dojizdely jsme do hospody na polivku a ja si trosku pribrzdila a chtela seskocit z kola a skoncila jsem na zemi. takze mam obe kole narazeny jak svina a fialovy cely. tedka dopo jsme u chalupy a anicka si hraje s balonem a odpo asi zkusim kolo, jestli to pujde s tema kolenama. anicka ma trosku jeste sopel,ale nic zavaznyho,dokonce v noci spala jako zabita.
@nefertitka vsichni se asi boji, jaky bude to dalsi tehu, ale co s tim nadelame, musime se prekonat, jestli chceme mit vetsi rodinu. to se neda nic delat.tak jak nikolka tu skolku zvladla?

nefertitka
3. zář 2012

@mabe no prisla som tam po 2,5hod., boli na ihrisku, tak som ju sledovala, co robi, sama sa tam hrala, bola na smyklavke, v pieskovisku a tak, behala kade tade ale sama, nikomu sa neprihovarala. Len ta smyklavka ma dost desi, lebo tam sa tlaci aj 10 deti naraz, ucitelky si to nevsimaju a strkaju sa a tak, tak sa bojim, ze raz odtial spadne. Jedno dievca ked som tam bola uz dnu a este nechcela ist este domov robilo Nikolke zle, sacala do nej, bacala ju po rukach a zas nikto nic....to ma vcelku momentale stve. Tak pekne Nikolku ucime uz par dni, ze nemoze byt bojazliva a ked do nej niekto strci, nech strci naspat.Ked jej niekto vezme nieco bez opytania, nech si vezme spat, ked ju niekto bacne, nech to spravi naspat, uz ma to nebavi sa pozerat ako sa vsade nechava odstrkovat.Potom si z nej budu robit boxovaci pytel vsetky deti, kt. k tomu maju sklony ze na slabsieho utocia.
a na desiatu mali nejaky chlebik s pomazankou, ze ho nechcela a vypytala si od ucitelky sunku heh....no zial, nedostala ju 😀 ...ani pit cajik nechcela. Doma sa mi tak vrhla na obed, akoby v zivote nejedla. Hned ako som jej dala pit, ked som prisla, stiahla mi 250ml caju naraz, ale cajik v jedalni jej nechuti, ani vodicka...super, co bude chodit domov dehydrovana?

ellysa
3. zář 2012

@nefertitka nef videla som jeden dokument o škôlkároch a toto je ževraj prirodzená reakcia, na začiatku sa dieťa hrá samo a len sleduje ostatných, takže neboj, ona si rýchlo nájde kamarátov a potom už sa budú hrať spolu, inak to desí aj mňa, ani oliv nie je vôbec priebojný jedinec

nefertitka
3. zář 2012

@ellysa take nieco mi aj ta ucitelka vravela....tak snad sa rychlo otuka, ale ja si veru budem dhlo zvykat.A rovno nam aj povedala, ze mame prvy rok ratat s castymi chorobami 😒

mabe
autor
3. zář 2012

@nefertitka urcite si brzo zvykne.anicka kdyz je v cizi spolecnosti,tak se taky drzi stranou. to strkani by se me teda taky nelibilo a chapu te, ze na klouzacce ses bala. ja kdyz jsu nahristi a je tam nejaka skolka, tak takyse trosku desim, aby deti nespadly, ale holt je to tak. 😖

nefertitka
4. zář 2012

@mabe davam ju tam sice teraz iba na 3 hodiny, ale to je strasne ako sa citim, ved ja neviem, co so sebou, ja viem, ze mozno prehanam, ale mne je tak smutno, ked tu neni, ze az....a to este nevravim o tom, ze raz sa vyda a odide 😝 😀 😢

nefertitka
4. zář 2012

@mabe a ty planujes dat Anicku do skolky?ci bude doma, kedze planujete dalsie?

mabe
autor
4. zář 2012

@nefertitka urcite dam od 3let anicku do skolky, vim ze to nebude snadny,ale myslim ze je to pro jeji dobro

holky, jinak chrchlame cela rodina. zatim zadna teplota,tak jsme venku, sice ne celej den,ale hodne. je tady 15C, tak si rikam, ze snad se to nezhorsi, anicce jsem koupila jeste echinaceovykapky a sterimar s medi. no nic musim jit delat palacinky,tchanovci dojedou za hodku z kola, tak at mame jidlo.

bambi7
5. zář 2012

cafte babule tak dnes som zacala pripravu na to umele oplodnenie jaj snad sa podri drzte palce ,budem brat 10 injekcii a potom na vyber vajicok idem este ze ma uspia a potom vklad tak bude rus mesiac.....jaj inak je to dost penazi nechapem co vlastne preplaca poistovna hroza a chudaci co nemaju financie na to je to hrozne to nase zdravotnictvo....

co mate inak nove idem si vas pocitat

bambi7
5. zář 2012

nef tak niky je skolkarka uz inak tohoto sa bojim aj ja vcera sme boli s kamosmi a detmi vonku a bol tam jeden chlapec a robil domke a kamoske ta ma 4 roky emuske zle on sa hrali za takym umel.stolom a on do nich a tlacil ich to ja uz som skocila a moj hned tam bol ja nechapen rodicov ja milujem deti ale za to by som achhhh neznasam to obe su chude a ten do nich tak buchol stolom keby to robila domka hned by som jej povedala svoje a ta mama sa usmievala km jej moj nepovedal a bolo ....
dalsia zasa asi 6 rocna ich posielala prec nech idu prec a robila im zle no chapete tak som jej povedala ja
nef aj ja som na domku citliva mozno az moc 😎 ale na druhej strane zasa vie co moze ......

mabuska zlatko ako?

a nef kam do skolky chodite?ja domku az o rok kedze nemoze koli imunite tak pockame co bude

nefertitka
5. zář 2012

@bambi7 aj ja som na Nikolku citliva, lenze v skolke nemam ako zasiahnut, velmi sa bojim, aby nebola nejaka utlacana, tiez mi srdce stisne, ked jej nejake vacsie decko povie ze chod prec. Ona chuda vtedy nechape. Ked na to matka nic nepovie, tak sa ozvem ja, sorry, ale ja nebudem pocuvat, alebo kukat na to, ako nejake dieta robi mojmu zle, a je mi to jedno aj ked je to iba slovne. Pokial som pri tom, tak ich necham chvilu, ale potom uz zasiahnem.Vcera poobede NASCHVAL dve decka nikolke do tvare nasypali piesok, chuda, mala plne usta, tak som nahlas, lebo som nevedela, kde ma matku povedala, nech ide od nich prec, kedze sa nevedia spravat a ze nech nasype naspat, keby nieco este. Ten chlapec mal prosim pekne uz 9 rokov! to co je za vychova, take velke decko takto robi zle takym malym.
Na druhej strane sa vravi, ze v skolke sa deti otukaju, mama za nimi nestoji, musia sa vediet ubranit same a ucitelka nam povedala, ze vraj aj tie najtichsie deti sa po par mesiacoch stanu otrlymi a uz reaguju inak. Ja Niki ucim, nech vsetko vracia. Ked vidi, ze je to naschval. Ked som prisla predvcerom do tej skolky a videla som tu malu, ako jej robi zle a to jej niki nic nespravila, tak som mala adrenalin az v usiach. Ale nazasiahla som, cakala som co spravi Niki, no nic, bola ticho a nechala si. Doma mala hned vyucbu sebaobrany 😝 ....
Chodi na Rontgenovu. Dali sme ju tam, kvoli tomu, ze to ma manzel 5 min. od roboty a pripadalo nam to lepsie ako pri dome. Lebo ten cas, co by sme sa z roboty dopravovali domov, o ten by tam bola dlhsie, hentak, hned ako muz skonci, je do 5 - 10 minut pri nej a ide sa domov...
ale kym si nenajdem robotu, tak chcem, aby chodila len na pol dna. Este si skolky a skoly uzije az az za cely zivot. Vsetci na mna tlacia, nech ju tam nechavam uz cely den, ale ja este nechcem,aj pre mna je to velka zmena.
Budem drzat palce pri tom oplodneni, nech to vyjde na prvy sup🙂
A Domka byva tak casto chora?

nefertitka
5. zář 2012

ale vidim na nej, ako sa tam strasne tesi na deticky, aj ked s nimi este nekomunikuje, iba obkukava a fakt to uz potrebuje....no len mame je smutno :P

bambi7
6. zář 2012

nef ja som taka ista nemam rad keci ze si to deti vybavia no to urcite ..... 😀 ale tiez verim ze nase babule same pochopia ze musia nazad povedat no uvidime.....
a neboj vsetko bude ok a z e je smutno to verim ved si bola cele dni spolu

hej domka je chora hlavne ked je vonku na ihrisku chori ma to hned aj ona a krv jej potvrdila zn imunitu a imunolog povedal ze este do skolky nie ze by ta hned mala zapal pluc lebo casto jej to ide na priedusky tak pockam ved sa tam nachodi dost......
ja ju tiez budem davat do 12hod a potom sa uvidi

tak sa drzkajteeee

nefertitka
6. zář 2012

@bambi7 to som nevedela, tak to ju radsej teda nedavajte este....

baby mne strasne zacali padat vlasy, ale enormne, ja som tak nestastna, ja neviem, ci stres, alebo co, ale ja uz mam original o polovicku menej vlasov,uz sa bojim si ich aj umyt, alebo rozcesat:(ja som sice v strese, ale az takto?
asi navstivim zajtra koznu, alebo neviem, ci este cakat, alebo co robit

duracelko
6. zář 2012

baby nechcete ist do prahy, romantický víkend s manželom?? mozno sa aj bábo zadarí 🙂

mabe
autor
6. zář 2012

ahojte, zdravim z dovci z sumavy.my jsme vsichni nejak nachlazeni, mame tady 12C 😝 . takze zatim se tak loudame kolem chalupy,a le chtely bysme uz zitra jit na kolo, tak uvidime.

mabe
autor
6. zář 2012

@bambi7 moc a moc drzim palecky, at se vse hnedka povede a je ok. zaslouzis si to kocko moje 😉 .ja jdu v pondeli na preventivku k dr. uz tedka mam nervy,jsu takovej plasmen, snad bude vse ok a budeme moct za mesic zacit snazeni, uz bych moc chtela dalsi. je to takovy, zesice mam sanickuo plno prace, jak se vzteka, ....., ale dalsi by bylo fajn. nabytecek porad cekame, jeste se nam realitka neozvala, ze ten byt je uz volnej. snad se tobrzo povede.

mabe
autor
6. zář 2012

@nefertitka naprosto te chapu, ze smutinis za nikcou. ja tady vidim, ze si chci odpocnout od anicky, ale jakmile je s tchyni venku treba pul hodky, tak uz koukam a jdu za nema, misto toho abych si uzivala klidu 🙂 . vlasy? a nechybi ti nejaky vitaminy?

bambi7
6. zář 2012

nef aj mne velmi padaju ale kedze som uz v programe na umele uz picham injekcie dve denne do brucha tak nemozem brat nic iba vodicku revalid davam ale lieky zaberaju super skus ich

mabus tak sa pekne uzdravte a dakujem si poklad ja som taka unavena s t inj iba by som spala hraozeeee

no a comate na pplane?nef a robota ?je nieco si zatial nic

nefertitka
6. zář 2012

@bambi7 musim skusit asi ten revalid alebo nieco, ja som dnes ostala az zhrozena, ako som si umyla vlasy, ja mam dojem ze co som chytila, to som potiahla dolu a ostane mi tam drzi len s bozou pomocou. 😒 ani sa nebudem rozcesavat asi ...ja neviem....
robota zatial nic;(
na plane uz nic, nas tato je na hokeji a my uz mame vecerny klud, Niki kuka rozpravky a ide okolo pol osmej uz hajat... je total grogy, malo spala cez den a vonku dlho lietala....a zajtra uz piaty den do skolky🙂
@mabe mozno mi nieco chyba, neviem, alebo stres, alebo neviem co, ale pravda je, ze ja som vo velkom strese z tej skolky uz dlho, ale ze by to mohlo byt z toho...hm

maximka33
6. zář 2012

ahoj holky, tento měsíc budu clostilbegytem stimulovat na první IUI. máte s tím někdo zkušenost?

mabe
autor
6. zář 2012

@nefertitka tak urco stres, uvidis

zitra vyrazime na cyklovylet. mame posledni den tady, tak to chceme vyuzit a poradne sepodivat do prirody sumavske. snad si nachlazeni nezhorsime.je me z toho trosku smutno, ze uz musime domu, ale neni dnum konec prece.

mabe
autor
6. zář 2012

@maximka33 ahoj, ja teda nemam, ale drzim palec

mabe
autor
6. zář 2012

@bambi7 jses unavena z tech injekci?ja jak beru utros,tak me to zmaha,ale to je zatim nastesti vzdycky jenom 10dnu po ovulce. ty si dalsiho prcka zaslouzis kocko moje 😉

maximka33
6. zář 2012

@mabe díky moc. a jak pokračuješ ty?

bambi7
7. zář 2012

cafte babule tak dalsie dve inj za sebou a v nedelu ze tri no parada....
mabus hej som unavena z tch inj .

nefdomka nespava uz od 1,5 poobede vobec a ta o 21 nechce ani spat len musi ta stale skace beha a spat nic.....
no idem von tak sa majte krasne a pekny vikend babulky

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru