Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

katka22r
17. led 2010

mabe zajtra drzim palce ja idem zajtra na ctg a som zvedava ako dopadneme ci si nas nechaju ci nas poslu domou...ale verim ze uz porodim coskoro 😉

bambi7
17. led 2010

mabus ahoj len pekne oddychuj a nezabudaj na vodicku 😉 inak ja ´denne vypijem 2litre aj viac ked si naucena potom ti to ani nepride 😉 a stale som na zachode 😀 😀 😀 😀 ani nie som tehu 😀

mabe
autor
17. led 2010

kati, budu drzet palce a ozvi se.

bambi, ja oddechuju. sekanou jsem delala vcera vecer a dneska jenom kasu. tedka doumyju nadobi, pak si dam presnidavku a pomalicku neco vyzehlim. urcite, kdyz si zvyknes, tak pijes, ale zvyknout si. pripada me, ze mam to bricho jakysi vetsi. aji jsem zvysila prijem jidla. snidane, presnidavka, obed, svacinka, vecere a pak nejaky ovoce. 🙂 zitra jdu rano na krev na gyndu a pak jdu tu hemosku. sestricka nerikala, ze mam byt na lacno, ale ja premyslim, ze bych byla. urcite me krev vezmou, ze? mam jit na konzultaci s dr. ale zase je to v nemocnici, takze tam budu dlouho cekat a dojedu tam az tak kolem 10h, tak abych sebou nesvihla. 😒 jestli tam nepujdu teda radsi nekdy jindy na krev rano. 😒

ellysa
17. led 2010

ahojte, tak zasa po víkende, môj bol taký dosť o ničom, učila som sa a navyše sa stala na Orave rovno u susedov tragédia, zavraždili tam brutálne jednu starú pani, chvalabohu hneď v ten deň našli aj páchateľa bol to jej krstný syn, ale tým, že som ju poznala cítim sa ešte aj teraz nafigu ☹
inak som sa v poslednom čase riadne rozjedla 😅 a tie kombinácie a drobec je celý víkend nejak ticho, cítim ho ale nevrtí sa až tak ako inokedy asi je unavený z toho učenia, už začínam byť nervózna.
mabe kati držím zajtra palce
i

bambi7
18. led 2010

dobre ranko som prvaaaaaaaaaaaaa po dlhej dobeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee 😀 😀 😀

mabuska ako sa dnes mate babulky moje?

elly to mi je luto......

co ste robkali cez vikend ?tu zase napadol sneh 😒 uz by to mojlo prestat nepoviem niekde v tatrach ale tu v ba uz by aj stacilo......

no babule tak kde by ste chceli to stretko? ci nechcete vobec?to neva tak mili ideme len my

😀 mne je jedno kde ja sa prisposobim .....

no dnes mam navarene tak sa budeme s domi hrat a tak klasika von asi nepojdeme je tam zima a na tu cchvilku sa mi neoplati ani ju obliekat 😀 😀 😀

bambi7
18. led 2010

a inak 21.3 mame krst sice neskor ale neva hlavne ze bude 😀 sestru a jej snubenac mame v skotsku tak sme museli pockat s dovolenkami to maju tak komplikovane ale uz sa tesim sestru som videla v lete tak sa tesim na oboch teda 😉 ja sice do kostola nechodim ale chcem aby bola pokrstena a potom si sama vyberie co chce 😉 aby ked bude raz chciet mat svadbu v kostole mi nepovedala ze nie je ani pokrstena 😀 😀 😀

tak vam prajem pekny dnik

katka22r
18. led 2010

kocky ahojte ach to nase zdravotnictvo...este malo prenasame takze ak nic do stredy tak o 11 prijem isty a plus vyvolavacka 😒 ...snad sa nieco rozbehne idem dnes na loptu aj na schody...ale vravela ze podla kontrakcii uz by aj mohlo ale byvam nedaleko porodnice tak dobehneme 😀 ...ale lepsie domalezat ako v nemocke nie?

ellysa
18. led 2010

bam, no tak ten sneh tu dole ma poriadne prekvapil, na Orave nič, vôbec nie je sneh a včera keď sme prichádzali do BA tiež ešte nesnežilo, len asi o siedmej prišiel kamoš, že či sa pôjde môj v sobotu lyžovať na simmering a ja že kde keď nie je sneh a on na mňa čudne kukol, že nech sa z okna pozriem 😀, kým sedím doma je to super ale von dnes tiež nevyleziem
kati, takto ťa naťahovať 😒 ale teda držím palce aby si malinkú mala najneskôr v tú stredu pri sebe, možno sa to už rozbehne aj samo 😀
ja idem bifľovať, jaj taký odpor mám k tým knihám, ale čo keď musím 🙄

katka22r
18. led 2010

noo tak dufam aj ja kedze ju troska mozno porusali pri vaginalnom vysetrenie 😉

mili1
18. led 2010

Ahojtee...bam aj my budeme mat krstiny a to čoskoro 31.1. už pripravujem veci ,, aj my trocha neskor kvoli krsnym rodicom ale hlavne ze budú... 😉 🙂
S tym stretkom - uz sa teším ale ked to bude napr v Ba tak urcite nie, je to moc daleko od nas ....ak trocha blizsie urcite dojdem 😉
Elly aj ja sa chystám lyžovat aspon na chvilku uz sa moc tesim ...kupovala som nove lyze ktore som este ani nevyskusala... 😒 ale teraz uz budu stare 😒 ale to nevadi hlavne sa tesím na lyzovacku , čo ja velmi lubim 😉
Kati drzkam palceky aby si uz mala malicku cim skor pri sebe 😵

mili1
18. led 2010

Elly ja som to pozerala vcera v správach o tej starenke... 😢

sarlotta
18. led 2010

ahojík holky, katka tak už to bude brzo, nezoufej 😎 😉 určo lepší ležet doma.

sarlotta
18. led 2010

Holky Já mám trápeníčko, udělala se mi jakási blbá svědivá vyrážka ... zítra jdu ke kožní a dnes jsem byla na gyndě nechat si vzít krev na jaterní testy, aby věděla. Doufám, že je to z jídla/kyselého/ nebo krému, co se mažu.
Máte někdo zkušenost ?

mabe
autor
18. led 2010

Ahoj holky, tak jsem mam po dr. Na gynde me vzaly krev a pani dr. se me ptala, tak co. Tak sem ji rekla, ze vsechno dobry dle UTZ, hranicni hodnota plodove vody a ona co ta hematologie. Tak jsem ji rekla, ze se tam zrovna chystam a ona, ze jim mam rict, aby me daly injekce na redeni pri te mutaci. Pak jsem byla na hemosce a mam to cely domotany. v kvetnu v prenatalu me delaly genetiku - nasli mutaci MTHFR heterozygot. To jsem dala jak obvodacce, tak gyndarce. Obvodacka me napsala do prukazky Leidenskou mutaci a na gynde nevim, co si mysli. Pan dr. na hemosce me vysvetlil, ze leidenska mutace - podava se od zacatku tehu neco na redeni krve a u te me nee. Proto me v kvetnu rekl, ze staci vitaminy po dalsim rozboru. Nicmene me vzal krev na krvinky a jeste neco, asi tu srazlivost. odpo si mam mu zavolat a uvidime. rikal, ze si mysli, ze tam nic nebude, kdyz nemam zadny problemy. gyndarka me trosku vystrasila, ze se mam setrit a urcite ty injekce. ale hematolog by mel vedet, co dela, ne? a ta voda, to ma vic lidi, ze a je vse ok?

ellysa
18. led 2010

mabuš, no teda, ty si toho dnes pochodila, spoľahla by som sa na hematologičku,určite vie, čo robí. Viac oddychuj a pi veľa vody, to je naozaj dôležité a nebojkaj všetko už dokopete do zdarného konca. V nemocnici ťa sledujú...takže sa nemá čo stať. 🙂
inak mali ste v mojom štádiu niekedy také bolesti ako pred menštruáciou, niekedy ich mám, ale len kratučko-napr 1minútu a potom zasa pár dní nič.

ellysa
18. led 2010

mili ja som stála na lyžiach 3 krát v živote, tento rok mi to hrozilo, ale chvalabohu som otehotnela, ale manžel už teraz plánuje ako bude učiť malé, tak sa tomu asi nevyhnem 😀

ellysa
18. led 2010

a inak, čo si myslíte o dvoch UTZ v jeden deň, môže to ublížiť bábätku, máme ísť v piatok večer na 3D, no a práve na ráno ma objednali na morfologický UTZ, tak neviem, či to 3D nezrušiť 😕

mabe
autor
18. led 2010

elly, asi mas pravdu odbornik hematolog musi vedet co dela. ja oddechuju vlastne porad. posedavam, polehavam, zadny velky uklizeni. stejne uz jsem tedka furt unavena nebo me boli v krizi a tahne bricho. jednou denne nadobi a sem tam zamest. podlahu nedelam a dam pradlo do pracky. dneska chci odpo anicce vyzehlit nejaky dalsi vecicky.

jinak ja mela ve ct UTZ u me gyndarky a pak v patek v nemocnici. nemyslim si, ze by to bylo nejaky zavadny. posledni dobou mivam taky citlivej podbrisek, asi to bude tim, jak se vse roztahuje a mala se mele.

mabe
autor
18. led 2010

holky, tak krev v poradku. neni treba nic z hlediska hematologa 🙂

nefertitka
18. led 2010

ahojte...elly,ten utz nevadi,ak ti netvrdne brusko....mozes ist kludne aj 2x...a tie bolesti ako pri MS tak na minutu,nezacina ti tvrdnut brusko?Nechcem strasit,ale mne to tak zacalo v 24tt....tiez som mala dojem sem tam akoby ma bolelo brucho na menzes....ale moze to byt len roztahovanie,ved babo stale rastie,radsej to ale spomen lekarovi...
tak ako pise MIli, co sa tyka toho stretka,mne je to zas daleko do tych Tatier,takze by sme to mohli dohodnut nejak tak,aby to zhruba kazda mala rovnako daleko...tak baby hlaste sa,ktore sa chcete stretnut;)

mabe
autor
18. led 2010

ahoj nefi, me taky sem tam poboliva bricho, ale ne nijak moc a jenom sem tam.

katka22r
18. led 2010

nechcete dojst do po? 😀 😀 😀

bambi7
18. led 2010

cafte babulky
ako sa mame?
mabus neboj vsetko bude ok.mne tiez gynekolog aj hematolog dali tie injekcie a nemam pritom ziadnu mutaciu ale ze pre istotu mala som protromb cas zvys o 2 sekund ale to ma kazda 2 zena ze to nic nie je ale aj tak mi dali ....kazdy lekar to iny nazor ked som bola v nemocnici tam mi bolo povedane ze naco to beriem 😒 ale co pocuvala som svojho 😉 tak sa neboj a pocuvaj toho kto ta osetruje ten vie najlepsie 😉

no babule tak kto ide na to stretko teda kto chce ist? a potom sa dohodneme kde aby to bolo rovnako ako pise nef

tak ja sa hlasim 😀

bambi7
18. led 2010

a bude to aj tak az cez leto tak tehulky budu uz mamce tak sa snad pridaju

ellysa
18. led 2010

ak by bolo to sretko tak júl-august, tak myslím, že by sme sa tiež pridali 🙂

bambi7
18. led 2010

elly ano tak sa planuje moc sa tesimmmmm

tak elly ,ja a este kto?

katka22r
19. led 2010

dobre rank kocky ako ste sa vyspali?...ja celkom az na to budenie źe ci este nerodime....ale nic

co mate dnes na plane?ja si budem uzivat vecer s mm aj s bruskom snad zajtrajsia vyvolavacka rychlo zaberie....juuj kocky mam strach ale zaroven sa tesim

mabe
autor
19. led 2010

dobre ranko, tak katime predbehla. 🙂 Uz jsem nasnidana a dneska mam klid. Vcera jsem dozehlila vsechny vyprany vecicky. jeste mam v pradle par kousku, ale vetsina je vyzehlena a dana v komode. odpo jdu na predporodni kurz a vecer na manzeluv zapas. ja v noci kdyz jsem anicku necitila, tak ji trosku probudila. 😝 my v noci spime jak zabiti posledni noci. nevim, co se se mnou deje. porad sem ospala a spim jak dudek. ona me vzdycky v noci kopala a tedka taky je potichu, tak jsem ji poskarlila a kopla me, tak jsem spala dal. 😀

kati, zitra budes mit malou u sebe. 🙂 nedivim se ti, ze mas strach, ale zvladnes to a ten okamzik, kdyz mala vykukne. 🙂

katka22r
19. led 2010

noo mabe snad uz zajtra

mabe
autor
19. led 2010

urcite, uz je to dlouhy a tezky, ze? to me uz tedka boli v krizi a mam citlivejsi bricho.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru