Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

ellysa
25. bře 2010

jaj ja som tuki, tak čudne to teraz funguje
anička je krásavica 😀 😀 😀 😀 a noštek ma ukážkový, neviem, čo sa im nezdalo 😀 😀 😀 😀

sarlotta
25. bře 2010

Ahojík mabe🙂 no nádherná princeznička🙂))) To mě mrzí, že to zašívání bolelo... já měla celkovku a jsem za ni asi ráda 😲 😉
Jizva bude ještě nějaký čas tahat a asi půlroku ji budeš cítit, jak se lehce zahojí..cca 14dní, pak začni masírovat indulonou aby nezatvrdla...každý den a neboj se přitlačit🙂

Takže kojíte super šikulky šikovné🙂))

mabe
autor
25. bře 2010

sarlotko, mazat? oni rikaly omyvat a lihem natirat. ja vim, ze ta jizva jeste bude bolet, ale to siti...a co to oblikani? v cem by mela spat? nemuze se prehrat?

sarlotta
25. bře 2010

Mabe no 22st je i dost, stačí 20st🙂 ale normálně před spaním vyvětrej a pak nech přes noc zavřené okno, ještě není takové teplo. Jinak malý spal v overálku s dlouhým rukávem a zakrytý tenkou peřinou.

Tu jizvu zatím ošetřuj tím lihem a až se zahojí tak masírovat🙂

sarlotta
25. bře 2010

když bude mít zpocené za krkem nebo na hrudníčku tak je jí horko, jinak ne🙂 stejně tak i v kočárku pak🙂

mabe
autor
25. bře 2010

sarlotko, ona se me zda trosku cervnejsi, ale mozna to dela jenom to svetlo. vyvetrame a stahneme tedka topeni. kosilka a polodupacky ve fusaku by asi mely byt fajn. jinak tatka uspava, tedka jsme ji vykoupaly.

mabe
autor
25. bře 2010

a kdyby nahodou byla zpocena, tak jedna noc se nic nedeje, ne?

mabe
autor
25. bře 2010

tak mam zase chvilku casu. tatka uspava. 🙂 pekne se o ni stara. ma teda trosku rymu, snad to nic vaznyho nebude (jako tatka)

mabe
autor
25. bře 2010

a dneska se naucila novou vec - cucat si palec - hladoun hladovej

bambi7
26. bře 2010

cafte babulky dobre rankoooo

mabuska a anicka vitajte domkaaaa som rada ze ste ok len tak dalejjjjjjjjjjjjjj jaj parada este raz gratulujem a kde je foto anick?mne sa to neda 😅 pozriet 😢 ale urcite je krasna ako
maminka

ja fotky dam v sobotu nejak to blbne .....tak v sobotu urcite
a ako sa mate babulky co nove?

my sme boli vcera 1X na ihrisku dala som domke topanocky a behali sme ja som ju drzala ale isla ako sarkan

😀 aj bola na hojdacke a pacilo sa,boli tu kamosi aj s ich malou babulkou a bolo paradne......

a dnes je krasne no ide sa vonnnnnnnnnnnnnnnn tak vam prajem krasny den

ellysa
26. bře 2010

dobré ránko, ja že budem prvá a bam ma predbehla 🙂 nejak sa mi už nechce spať
bam musíš kliknúť na obrázok mabe a tam ti vyhodí také okienko, že ak chce vidieť jej fotoalbum musíš sa prihlásiť na českú verziu, dáš ok. Neviem prečo je to tak blbo, že my z SK nevidíme fotoblogy báb z CZ 🙄 a naopak

ellysa
26. bře 2010

sarlott aj tvoj album som si pozrela,už má aké pekné brušino 😀 a to lehátko jane máme aj my, kúpila som ho na MMB za 30 EUR a vyzerá dobre

ellysa
26. bře 2010

a trochu sme sa fotili

ellysa
26. bře 2010

tu foto

mili1
26. bře 2010

Ahojteee,,, mab anička je krásnáááá... 😵
elly pekné bruško... 😉 🙂
My sa máme fajn,,, vcera sme boli vonku a chodíme po dvore v topánočkách a pozeráme psíka a všetko okolo 😉
dnes je nejako zamračené 😒

mabe
autor
26. bře 2010

Ahoj holky, tak navecer mala radila. dobu mezi kojenim nechtela vubec usnout. v noci uz to bylo celkem dobry. tedka rano tady byla nasi, tak jsem se rozbrecela. mamka tvrdila, ze ten opruzenej zadek nemam natirat pityolem, ale bepanthenem. tak jsem ji rekla, ze me to rekly v nemocnici, tak to tak budu delat. a ona ze to je spatne. pak ze ji mam oblikat vic nez kosilku a polodupacky. tak jsem ji rekla jeste v klidu, ze vcera byla prehrata, takze ji mam tak. a pak kdyz to znova zopakovavala, tak jsem na ni trosku vyhrhla a tatka, at se porad nehadame a ja to nevydrzela a rozbrecela se. poradne jeste nejsem zabehla, nejsu dospana, mam toho myslim dost za sebou, snazim se anicce porozumet, snazim se co nejlip a ona takhle. vim, ze to nemyslela zle, chtela pomoct, ale ja hlavne asi potrebuju klid. musim si zvyknout na vsechno doma a zabehnout se. manza rika, at si z toho nic nedelam a myslim jenom na nas. on me teda dooost pomaha. na ty nerviky mam narok, ne? jsem teprve jeden den doma.

spaly vam mimisci porad mezi kojenim? nebo jak jste to mely?

Bambi, melo by to jit.

nefertitka
26. bře 2010

ahojte....
mabe vitajte domka;)))) krasnucky chrustik to je;)))) by som ju spapala;)
mabe ja som takto nejak fungovala dost dlho ako ty pises..a mne sa takto starala do vsetkeho svokra...nevsimaj si,rob si po svojom....ale zas tak isto nemusis dodrzovat vsetko,co ti poradili v nemocnici..kludne si daj poradit aj od inych...neboj,coskoro sa zabehas,taky prvy mesiac je najhorsi,ucis sa co a ako a este si aj ubolena...ale vsetko zvladnes a navyse mas poblaznene hormony,takze mozes chytat kadejake nalady...to tiez prejde coskoro...

a nemusi ti vzdy hajat medzi kojenim...ono je to tazko takto povedat,ale moze tam byt hocico preco nechce hajkat...moze ju oliet brusko,moze jej byt teplo,zima,moze byt pocikana pokakana,alebo sa jej jednoducho nechce...skus si ju ponosit takych 20 minutiek...trosku sa s nou pohrat,skor ci neskor zahaja...bude unavena,je este malicka a potrebuje vela spinkat

elly pekne brusko🙂)))

mili maly je cely bez seba z chodenia ze?🙂 😀

mabe
autor
26. bře 2010

ahoj nefi, tak to jsem rada, ze nejsem nejakej neurotik nebo tak nejak. chci to delat co nejlip vsechno. Asi je jasny, ze nemuzu hned vsechno umet a znat.

nefertitka
26. bře 2010

samozrejme ze nie,my sme s muzom kazdu chvilu volali pediatricke,minule si z nas aj robila srandu,ze preco jej uz tolko nevyvolavame;)postupne si vytvorite taky svoj ritual a vsetko pojde jednoduchsie,uvidis....a super, ze sa zatial dari kojenie,snad sa ti podari kojit co najdlhsie....a ten bepanthen,co ti radila mama je inak velmi dobry aj na popraskane bradavky.....ak by si mala

mili1
26. bře 2010

Mab nef ma pravdu,,,mab a vobec nie si neurotik 😉 kazda sa boji vsetkeho ,,, aj ja som bola na tom podobne,,, čo obliect atd...ci jej nie je teplo, zima....a tak ale potom uz sama spoznaš ako jej je najlepsie,,,inac ani nas maly stale nespinkal,,,my sme ho niekedy uspavali hodinu a on spal 20 minut 😀
nef aj my sme sem tam zavolali pediatrovi a on ochotne poradil...ved sa bojime ...su to nase najvacsie poklady... 😉
nef a malemu sa chodenie velmi paci ,,uz nevladzem s nim niekedy ja cupitat a on stale vladze 😀

nefertitka
26. bře 2010

no mili, to poznam...ja tiez nevladzem;))) neviem,kde tie deturence beru tolko energie;) ja inak ani teraz fakt vela krat neviem ako ju obliect,aj poobede pojdeme von a ja neviem,ked svieti slnko je priam horuco,ked zaleze je chladno...

nefertitka
26. bře 2010

a vcera som pred vchodom streta susedu,ktora ma dvojicky chlapcov len o par dni mladsich od Nikolky a som sa jej pytala,ako sa da zvladnut starat sa o dve take male deti naraz a ona ze v pohode,ze oni su dobrucki,ze ani o nich nevie;)ze sa sami potichucky hrajkaju a tak...no takze nie vsetky deti su take sidla ako to moje napriklad 😀 ...ja si dve take ako je Nikolka naraz neviem predsavit;)

ellysa
26. bře 2010

ďakujem za pochvalu 🙂
mabuš, to je normálne, že si ešte neistá, čo a ako, mamina ti chcela poradiť, lebo má pocit, že má viac skúseností, ale skús to brať jedným uchom dnu, druhým von, niekedy sú určite rady dobré, ale hlavne sa spoliehaj na seba, Anička je tvoje dieťatko a ty budeš vedieť najlepšie, čo jej vyhovuje a čo nie...neboj za chvíľu budeš skúsená mamina 😉 .

mabe
autor
26. bře 2010

holky, dekuju jste takova podpora. mala tedka po papani pekne spinka. pres den je to lepsi po kojeni, ale v noci a navecer ne a ne usnout. hodim nejaky dalsi foto do alba.

sarlotta
26. bře 2010

Ahojky holčinky, tak jsem byla na kafíčku s kamoškou z koníka🙂 a koupila jsem zavinku na léto.. i když jsem nechtěla nic kupovat- samozřejmě🙂)) no ale je krásná, tenká, super 😉

nefertitka
26. bře 2010

mabe,strasne je rozkosna;))))bubacik malinky;)a ake krasne licka buclatucke ma 😉

mabe
autor
26. bře 2010

sarlotko, ja taky neodolovavala. 🙂

nefi,dekujuuu. porad by jedla, musim ji od prsu odtahovat. 🙂

nefertitka
26. bře 2010

to je dobre,nech len papka,bude zdravucka...no musim ja ist,dieta sa mi jeduje na balkone;) drzte sa a posielam cmucik Anicke

ellysa
26. bře 2010

mabuška, to je naozaj anjelik 😀
sarlott ja už nákupom dlhšiu dobu odolávam, až sa čudujem, ešte mám v pláne na konci apríla stihnúť výstavu v inchebe a dúfam, že tam pokúpim zvyšok
nef, bambi neboli ste tam niekedy? volá sa to sa mi zdá dieťa a rodina, alebo tak nejak

sarlotta
26. bře 2010

Mabe buď v klidu🙂 jak jsi to myslela s tím spaním mezi kojením 😅 😀 já kojila 15x za den🙂 takže ani nevím kdy malý spal před kojením a kdy po něm 😀 😀 Normálně jde jen o to nějak přežít den, kojit, přebalovat, jít na procházku, sama se najíst a lehnout si chvilku. Nic jiného Tě nezajímá 🙂
Ten bepanthen na zedeček taky může být, ale jestli je opruzená tak nejlíp něco rovnou na to-rybilku nebo jinou mast na zadeček. Pora´d se s píš v lékárně. Mamka je šiša, když na Tebe tak hučí... tak jí to odkývej a dělej si podle sebe, ju.
Děláš to dobře, lepší trochu studené ručky než zpocené miminko a pak potničky všude. Stejně se jima si nevyhnete v létě, ym je taky měli na hlavičce... nedávala jsem malému ani čepičku do kočárku a to měl 14dní...jen jsem zakryla dekou aby tam nefoukalo.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru