Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

mabe
autor
22. zář 2011

@nefertitka me uz je lip, jeste sem tam lechtne v krku a trosku ryma, ale dobry. anicce se asi ryma rozjizdi. zitra jdu na gyndu poradit se co s tim spinenim a oparem, jsu dost nervozni

mabe
autor
22. zář 2011

@nefertitka to je statecna holka, drzim palce, at je to ok

mabe
autor
23. zář 2011

dobre ranko, tak ja su asi fakt magor. od rana litam na zachod - z nervu z dr. jdu na 10h, tak musim jeste chvilku vydrzet. anicce se rozjela ryma, snad to nebude nic vic. v noci nemohla spat, porad se prevalovala a brecela.

mabe
autor
23. zář 2011

ahojte, tak jsem zpet. cekaly jsme s anickou hodinu. no uz jsem nevedela, co mam delat s ni. ten opar mam porad i kdyz pry min(nevim jak na to prisla, kdyz jsem tam byla pred trema mesici). ptala se, jestli se predtim lecil aji manza - nelecil, takze ho to tedka ceka. aby se me to porad nevracelo a uz sem se toho zbavila. takze zase masticku na cipek + nejaky vitaminy drahy od finclubu= zinek+c na krvaceni a hliva ustricna na procisteni organizmu a jeste jsem dostala utrogestan, kvuli kratke druhe fazi. pry mesic by jeste pockala se snazenim a pak uz hrr. na kontrolu jdu v prosinci, jak se upravily cykly a co ten opar. pry ta cytolka z cervence je uplne v poradku ani zadnej virus ten HPP ci co...snad se toho uz zbavim. jsu nastvana, ze to porad mam,ale zase pokud to neni nic horsiho a da se toho zbavit....

nefertitka
23. zář 2011

@mabe ved poliecite a bude ok, bud rada, ze to fakt neni nic horsie, aj ked verim, ze ti to vadi.
Nikolka mala krvny obraz v poriadku, vraj niektore deti su proste uzlinkove. Tak neviem, ci sa s tym mam uspokojit.
Ja mam vraj vcelku dost zablokovanu krcnu chrbticu, tak som na to dostala dvojo liekov na 7 - 10 dni a potom musim este chodit aj na rehabilitacie. Bola som aj u ocnej, tam vsetko fajn, ani dioptrie nepotrebujem vacsie. Rozkvapkala mi oci a az teraz viem, co preziva Niki zakazdym u ocnej, strasne divne sa mi pozera teraz, no a ked som vyliezla na slnko, to som ich ani otvorit nemohla, vsetko bolo v nejakom takom jase, este aj moja mama svietila;) Ale uz to je terazlepsie, uz sa mi zmensuju zrenicky.

mabe
autor
23. zář 2011

@nefertitka tak to je dobre, ze je vse ok u vas. 😉 ja vim, ze mam byt rada, ze to neni nic horsiho a snad uz se to v nic nehorsiho nestane

mabe
autor
23. zář 2011

holky, pristi sobotu slavi kamarad narozky. anicka uz neni kojena----muzu byt od ni v noci. u nasich nebo u tchanovcu byva na pul dne, uz je zvykla. premyslela jsem, jestli anicku nedat k tchanovcum pres noc, ale nevim. jeste je to asi na me brzo...ale trosku me to laka. asi ta oslava dopadne tak,ze tam pojedu autem aji s anickou, a tak nekdy navecer nebo mozna dyl, dala bych ju spat na chvilku do kocarku(pro jednou). laka me to, ale ty matersky pudy... 😀

nefertitka
23. zář 2011

@mabe a je to vas spolocny kamarat, alebo iba tvoj?lebo ak iba tvoj, tak moze byt s Anickou manzel, nie? a ked nie, tak podla mna kludne chod, ved uz je dost velka a ked uz je zvyknuta byt aj s niekym inym bez teba, tak v tom nevidim problem.
My to mame zatial podelene, bud idem ja, alebo manzel, aj vcera bol on a ja som bola s malou doma a zas inokedy, ked oslavuje nejaka moja kamoska, tak idem ja, muz pobudne s malou zo 3 hodky a potom idu domov spat a ja ostanem, ale zas neni to casto, tak 2 az 3x do roka. Aj narodeniny tak chcem v oktobri oslavit, trosku sa potrebujem aj odreagovat niekedy, no lenze sme uz tiez rozmyslali, ze by sme dali Nikolku niekam hajat a boli spolu do rana, lenze u nas je ten problem, ze sme ju este nikdy nikomu nedali ani len cez den 😝.
Takze to je aj dovod, preco sa tak strasne bojim skolky.

nefertitka
23. zář 2011

@mili1 nevies inak ako v skolke ucitelky dbaju na pitny rezim deticiek?Ci tam piju dost? a co sa tyka prezliekania napr. do pyzamka a tak, pomahaju im?

mabe
autor
23. zář 2011

@nefertitka je to nas spolecnej kamarad - manzuv svedek, jinak bych to neresila. ona je zvykla byt s nema pres den, ale v noci nebo na poledni spani to nikdo jeste nezkousel. my taky se jinak s manzou stridame, to je vp oho.

nefertitka
23. zář 2011

@mabe tak to skuste, podla mna, ked je zvyknuta cez den, tak to neva ani v noci, popripade ak nebudete daleko, tak dobehnete, keby nieco

nefertitka
24. zář 2011

baby, potrebujem od vas radu, je to mozno pre ineho banalita, ale mna uz ide porazit, mame doma uplne tmave parkety, ked ich umyjem, tak som rada, kym na nich aspon chvilu neni nic vidiet, hned sa docapkaju. Moja mama a cela moja rodina, ked sem pride a poprosim ich, aby si obuli papuce, tak s tym nemaju problem, ked dojde svokra, tak ta si ich neda a hotovo, povedali sme jej, ze tym ze tu chodi bosa hned vyzeraju strasne, ze su cele docapkane a ze to da celkom zabrat to potom poumyvat nanovo, vzdy chodi cez vikend, ked su cerstvo umyte, vzdy to nejak tak vystihne. Vraj sa v papuciach neciti pohodlne! A hlavne, ze doma chodi v papuciach furt!!!!!!!!! ide jej zas iba o to, aby bolo po jej, aby zas v niecom mohla byt dolezita! dnes sem zase chce dojst, vcera vecer som to tu vyumyvala, nech toho dnes tolko nemam a zas to bude o tom istom! a muz jej nic nepovie! radsej povie, ze to vadi iba mne. Ale o to nejde, zas sa bude hrat na dolezitu! co jej mam uz povedat, ze ju bez papuc nevpustim dnu, alebo co? to mi je celkom blbe.

nefertitka
24. zář 2011

a celkom mi ide na nervy aj, ako sa jej mm teraz boji, po tom, ako sa s nim naposledy pol roka nebavila...to sa bude musiet zmenit, inak sa uz fakt asi rozculim. Nenavidim taketo mamickovanie sa, predtym si ako sa povie " otvoril na nu hubu" a teraz? no to teda nie

ellysa
24. zář 2011

@nefertitka tak to by nasralo aj mňa, fakt chceš od nej minimum, ak doma nosí papuče, nech si donesie svoje a skús to mm normálne, bez nervov vysvetliť, že teba to stojí dosť síl udržať poriadok a že ti na tom záleží a že chceš od jeho maminky len maličkosť,ale viem si predstaviť aké je to strašné, u nás je tiež maminka nad všetko ostatné, chvalabohu, že bývajú ďaleko 😎

mabe
autor
24. zář 2011

ahojte, tak manzu jsme zavezly rano na tenisovej turnaj, pak jsem se stavily k nasim, nakoupit. tedka anicka spi a odpo se potkam s kamoskou, takze mam co delat, kdyz manza je zabitej. 🙂
@nefertitka to by me nasralo. je to skoro jako u nas, kdy jsem dedovi nekolikrat rikala, ze do obyvaku me nema chodit v botech. mame totiz vstup hnedka z chodby vchodove. dela to porad. 😠 ale je to zase 80.letej deda

nefertitka
24. zář 2011

no hej a co mam robit, ked jej to povie aj muz a aj tak si ich neobuje?Ja to od nej nechcem stale, len ked to mam cerstvo umyte. Ona povedala, ze radsej ako si dat papuce nam to tu potom umyje, ked bude odchadzat, no je to normalne?Kebyze jej tam tresknem kybel s vodou a mop, som zvedava, co by spravila.Zas by som bola asi ta najhorsia. Strasne ma nebavi, ze musim taketo veci stale dokola riesit, lebo ona je dolezita, ja uz fakt niekedy nemam sil, toto cele trva uz 5 rokov. Vlastne 3 roky, lebo ked Nikolka nebola na svete, tak ani nevedela, kde byvame. Teraz chodi len kvoli nej.
Aj minule, nam dohodila nejakeho kamarata elektrikara, potrebovali sme nieco spravit, najprv vravela, ze ho donesie vtedy, ked bude chciet a mat cas ona, nie my, nakoniec jej muz povedal nech dojdu, ked sa vrati z roboty, ze chce byt pri tom, tak nakoniec zvolila, ze ok. Na druhy den tesne pred koncom manzelovej roboty mu volala, ze ona ho nedovezie, lebo vonku prsi a ona je ako mechom prastena, nech si k nej dojde pre vrtacku, ktoru sme potrebovali, potom nech ide prenho, a ked skonci, nech ho odvezie domov a nech vrtacku privezie potom k nim. Skoro ma slak trafil, ten jed, co do mna vosiel! podotykam, ze ten elektrikar byva kusok od nej, a ona mi vravela, ze ked si predstavi, ze musi ist prenho a potom ho este aj odviezt, ze sa jej nechce! tak muz sa musel pytat skor z roboty, aby siel pre vrtacku a aby stihol ist aj prenho.Domov ho nastastie neviezol, lebo ten clovek mal tolko rozumu, ze povedal, ze pojde busom, lebo videl, ze je vecer a mame dieta a svoje povinnosti. Cele nam to na poslednu chvilu skomplikovala len preto, lebo vonku prsalo a jej sa v tom dazdi nechcelo prejst z domu do auta!Dnes ide s nami do zoo poobede, ja uz mam teraz stres, ze cim ma zas naserie. Ja sa asi jedneho dna nezdrim a nakricim na nu, lebo to vo mne len vrie. Hned som aj muzovi povedala, nech jej hned z prichodu povie, aby nic do Nikolky nestrkala, ze bude napapana a hlavne nie tie spinave prsty zas. Pomoc.

nefertitka
24. zář 2011

jaj a viete co povedala na to este ze preco este nedosla?lebo ona chcela prist den predtym a nam to nevyhovovalo, tak nech si teraz poradime. My nemame problem ist pre niekoho, len ked ona raz povie, ze ho dovezie, tak ked zmeni nazor, nech to da vediet skor a nie o 15:55, a o 16tej uz sme toho chlapa mali niekde vyzdvihovat, teda manzel.

mabe
autor
24. zář 2011

@nefertitka o co ji jde? akorat te asi nasrat. to zoo ti teda vubec nezavidim a to by sis mela s nikcou uzivat. 😒

nefertitka
25. zář 2011

@mabe tiez si to myslim, ale neviem preco je taka
tak tu bola, mm jej nic nepovedal, tak ked odisla, dostal kybel s vodou, mop a poslusne umyval...no prosim, ked mu to takto viac vyhovuje...

mabe
autor
26. zář 2011

ahojte, dneska jsme mely tatku doma, tak jsme byly celej den venku v prirode. zitra dopo standart piskoviste a odpo budu zehlit, mam moooc pradla, anicku si vezmou tchanovci.
@nefertitka kdyz mu to tak vyhovuje, tak at uklizi 😀

nefertitka
28. zář 2011

ahojte,
tak slavnostne prehlasujem, ze uz tyzden hajame bez dudy, sice to strasne dlho trva niekedy, aj si ju niekedy vynucuje, ale zatial sa dari...uz v tom len nepolavit...
dnes sme sa trosku fotili🙂

mili1
28. zář 2011

Ahojte, Nikolka je krásna , naozaj ako princezná.... 😉 gratulujem ze uz nemate dudlik, my ho mame len na spanie a ja to zatial neriešim , podla mna je este malý 🙂 ked som minule videla 6 rocné dieta s cumlikom tak to uz samozrejme nie ,,, 😒
nef samozrejme ze dbaju na pitny rezim, aj pomahaju prezliekat do pyzamok , ked su take malicke musia ich prezliect ked idu spinkat,,,aj ked idu vonku pekne obliect a prezut ich musia😉
Maly si uz na škôlku pomaly zvyka , tento tyzden uz neplace ...klop klop klopppp,,,,vysvetlila som mu ze mamka musi ist do robotky zarobit dukatiky 😀 uz ho davame na cely den, lebo svokra uz s nim velmi nechce byt , ze nevladze, a to je cely den doma 😒 ze musi za nim behat a tak 😒 😕 no a moja mamka chodi do roboty takze nemame na vyber ale podla mna to je aj dobre ked je tam cely den ,,,su tam aj mensie deti - aj dvojročné ,,,,to je najnizsia trieda pre najmnensich , ucitelky su zlate, pekne papa, spinka atd,,,klop klop .klop,,,,
doma sa uz aj tak zacinal nudit 😒
Ostatné babulky ako sa máte?

ellysa
29. zář 2011

@mili1 to je skvelé, že si zvykol, aký je to pocit, ja budem hádam viac z toho mimo ako Olivia, si to ani predstaviť neviem, že nebudeme spolu, asi by som mala byť viac bez nej, tým, že bývame ďaleko od starkých, tak v podstate sama bola asi dva krát v živote na hodinu u nich 🙄 , inak stále len so mnou alebo mužom

nefertitka
29. zář 2011

@mili1 dakujem 😉

@ellysa ja som na tom napodobne:(
vcera som bola nutena malu nechat mojej mame, bola som u lekarky a potom sa objednat na rehabilitacie, takze boli spolu 2 hodky, mna doslova porazalo, teraz budem 2 tyzdne chodit na rehabky,masaze a elektroliecbu a musi niki byt s nou asi zakazdym, vcera pekne cakali pred zdrav. strediskom, som im kazala nech sa odtial ani nepohnu 😝 ...a posluchli ma 😝 ...ja neviem, ako to budem zvladat
No a zo skolky mam hrozu proste

nefertitka
29. zář 2011

a to mam v podstate stastie, ze mama je teaz na PN, neviem co by som inak robila...ale keby ste vedeli, co prezivam, ked som chvilu bez nej, neviem potom co v robote

ellysa
29. zář 2011

ja by som si od nej aj rada oddýchla, len ju nemám komu dať, a potom keď ju mám nechať u našich, ktorí ju vidia raz za dva mesiace, to sa zasa bojím, kľudná som, len keď ju zoberie mm,ale tak to je tak raz dva krát do týždňa na hoďku, ale myslím, že keby som bývala v tom istom meste ako svokrovci, alebo naši nechávala by som ju v pohode.

nefertitka
29. zář 2011

ja som asi nejakmoc naviazana na nikolku, nejak moc sa o nu bojim, hlavne preto,ze je taky sinter neposedny, jak mi napr. padla na tej smyklavke, co som myslela, ze je naozaj po nej sa bojim ju nechat hocikomu, okrem mm

mili1
29. zář 2011

Ahojte, babulky ja som bola stale kazdy den s malym, ale svokra je dole tak ked sme niekam museli ist tak som malého jednoducho musela nechat s nou 😉 sla som k lekarovi atd, tak som ho nemohla zobrat so sebou,,,
myslim ze to bolo dobre aj pre maleho aj pre mna , človek si musí sem tam aj oddýchnut a nabrat nové sily, 🙂 😉
Prvé dni v škôlke boli aj pre mna tazke,prve dni som si rano zo skolky poplakala, som cely den myslela na neho, či papa , spinka atd,som volala manzelovi ci su uz na dvore a čo robi a on mi referoval, ze chodi na motorke, je na hojdačke atd, aj teraz samozrejme, ale uz si pomaly zvykame 🙂 😉
nef a niky je tiez taky maly sinter, minutu neposedi 😀

mabe
autor
30. zář 2011

dobre ranko devcata,
tak my jsme porad nekde. vcera jsme byly podruhe v sokole, anicce se to mooc libi. 🙂 za chvilku jdeme na hriste na pisek a odpo za tatkou do nemocnice. jinak my zaciname se snazenim pristi mesic. tedka se jeste cistim od tech oparu a dalsi mesic hura na to. od teto ovulace tento mesic beru utros. minule jsem otehotnela druhej mesic s anickou, tak uvidime. hlavne at je to ok.
anicka byva na odpo 2x do tydne s babickama. ja si pekne oddechnu, uklidim,... 🙂

ellysa
30. zář 2011

samozrejme,že je lepšie pred dieťa aj pre nás, keď je navyknuté byť aj s niekym iným, ja obdivujem baby, čo idú kľudne s mužom aj na romantický víkend niekam a dieťa nechajú u starkých, podľa mňa ja aj nef si robíme takýmto prístupom zle 😕 , ale už to chcem pomaly meniť, chceme ísť s mužom do divadla, tak zavoláme starkých nech prídu na návštevu, a postrážia ju, dúfam, že to prežijem 😀

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru