Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

nefertitka
17. zář 2012

@mabe ja som Niki vcera uz kupila super teple cizmicky na zimu a este chcem nejake take ze je zima, ale nesnezi a nemrzne;P...je to mozno skoro, ale som videla take pekne ruzove, pripadali mi aj nepremokave a protismykove, tak uz ma a stali necelych 20eur. No nekup to:P Este budeme potrebovat bundicku a inak vsetko nam je dobre z minuleho roka, aj ciapky aj rukavicky....

mabe
autor
17. zář 2012

@nefertitka taky premyslim nad zimnima botama, ale zatim nevim jaky. ja bundu mam uz z lonska, koupily ji babicky velkou, jeste nejaky gate a tak. ale snad obrovska zima jeste neprijde a bude cas poridit. 🙂

nefertitka
17. zář 2012

@mabe jasne ze bude este cas....
akurat mi pisal muz, ze Niki dosla do triedy a hned sa vrhla na plastelinu 😀 ani si ho nevsimala potom uz....moje male zlate sikovne, super to zvlada 😉

mabe
autor
17. zář 2012

@nefertitka tak to je dobre, ze to tak zvladla. 🙂

nefertitka
17. zář 2012

hej, dnes jej vravim, ze tam bude pocase aj hajavat a ona ze cez noc?ja ze nie cez den a ona ze chce aj cez noc:P

mabe
autor
18. zář 2012

dobre ranko, tak dneska kamoska dopo a pak na spani k nasim a odpo s tatkou za dedou, takze zase celej den pekne venku. musime si uzit pocasi. vcera jsme byla dopo s anickou pro ty botky, tak uz muzeme ve ctvrtek pekne na cvicenicko a odpoledne jsme sly do lesa. s anickou je to prima ze uz chodi, ale jaaak pomalu. takze jsme sly od tramvaje 1h na vyhledy na brno na kopec, normalne 10min.

nefertitka
18. zář 2012

@mabe 😀 to poznam, ked chodime peso u nas ku jazeru, to ideme aj 45 minut, sama som tam do 10tich min. 😝

mabe
autor
18. zář 2012

@nefertitka ja uz s anickou chodim tedka od dovci vsude pesky. driv jsem ji vzala do golfacu, kdyz jsme jely do mesta neco nakoupit nebo k nasim, ale tedka uz si rikam, ze je velka. jako bylo to super vylet, v lese, vyhledy, ale trosku to trvalo. no, manza kdyz s ni jde ven, tak na to vubec nema nervy a nejradsi by ji vzal na kona a nosil, ale ja nechci aby si na to moc zvykala, pokud mame cas a neni to nejaka obrovska dalka, tak at jde sama.

mabe
autor
18. zář 2012

@nefertitka a co jinak? nikca je uz ve skolce?

nefertitka
18. zář 2012

hej uz je..... stale si na to zvykam, ale zas na druhu stranu mi to aj dobre padne, ze si kopu veci porobim vklude a hlavne ked viem, ze jej tam je dobre...len tie choroby 😠
nahodou nevies ako zistim, kto mi dal srdiecko?vies, to hore, co mas pri logine

nefertitka
18. zář 2012

@mabe aj ja Nikolku vsade vlacim peso ud pomaly od dvoch rokov, najprv kratsie trasy a asi od 2.5 r. chodieva uz bez kocika....aspon sa dobre unavi 😝 a lepsie zaspi

mabe
autor
18. zář 2012

@nefertitka nevim, kdo ti dal srdicko 😖 . no, anicka spi v poledne 2,5h, takze vecer jde stejne po 21h. vcera jsem myslela, ze usne driv a ona usla az v 22h. 😝

nefertitka
18. zář 2012

@mabe nam tiez tak zaspavala vecer, isla spat o osmej a zaspala az o desiatej a tak...teraz ju asi umorduju v tej skolke tak, ze zaspi velmi rychlo, aj cez den to trvalo aj hodinu, teraz do 15 min vytuhne;)

mabe
autor
18. zář 2012

@nefertitka ja si myslim, ze spi v poledne hodne a pak tim padem jde spat pozde,a le nechce se me ju budit. 😝

nefertitka
18. zář 2012

@mabe chapem 😝 .... a ani nebud, nech si haja kolko potrebuje, v skolke uz taku moznost mat nebude 😉

nefertitka
18. zář 2012

ja som dnes sla pre Nikolku a po ceste domov v aute mi vravela, ze ona bude zajtra so mnou radsej doma. Hm...doteraz chodila bez problemov, dnesmali asi nejaku inu ucitelku, nieco sa tam ocividne dialo, lebo cela bola nejaka smutna a ze jej nieco ucitelka nechcela dovolit, ked ona mi nic nepovie nikdy, co robila ani nic:( a isla si este umyt rucicky pred odchodom domov, pri satni je nejaka trieda,kde sice ona nechodi, ale vzdy si tam ide umyt rucicky, kukala som z dialky, s nejakym chlapcekom si umyvala ruky a doslo nejake dievca a zacalo do nej total drgat, zo zaciatku slabo a potom pridavalo az si skoro narazila hlavu o zrkadlo. Ucitelky nic! a stali tam pol metra od nich! tak som ju zavolala nech ide prec, nechcela soms a do toho miesat, ale som jej povedala vonku, nech si taketo veci nenecha robit, nech zahuci na take dieta alebo nech ho drgne naspat...ale ked ona nikdy nic take neurobi, teliatenko moje. Vyslovene zakerne do nej drgala, len aby sa buchla, to uz boli trosku vacsie deti. Nechcem, aby sa tam kvoli takymto veciam citila zle, alebo nebodaj zostala do zivota zakriknuta, lebo si necha ublizovat, omg! nic, prisna drezura bude doma, bude sa denno denne ucit, ako vracat utoky, to uz takto nejde

ellysa
18. zář 2012

@nefertitka ja ťa obdivujem, že si nezakročila, ja by som tej malej asi tresla 😠 😠 😠 😠 😠 😠 , tohto sa bojím aj ja, oliv aj teraz na ihrisku, keď jej niekto niečo berie, len sa rozreve a tam to skončí

ellysa
18. zář 2012

@mabe my tak isto

nefertitka
18. zář 2012

@ellysa vies jak som mala na male minimalne na nu nahucat?aj ja sa divim, ale mam z toho nervy doteraz. Ale uz nabuduce asi zakrocim, ked ucitelky nie su schopne.

mabe
autor
18. zář 2012

ahojte, tak tedka anicka spi 1,5h, sla spat hodne pozde a ja delam ramus a ona je jak zabita. odmita vstavat, to zas pujde spat kdovi kdy.

mabe
autor
18. zář 2012

@nefertitka je to smutna zkusenost 😖 , chuderka nikca.

nefertitka
18. zář 2012

@mabe ved uz ma to ruzculuje, ze si necha robit zle:(

mabe
autor
18. zář 2012

tak jsme dorazily tedka domu, jsu jakasi vyrizena - celej den venku. ale na aniccino spani to vliv mit asi nebude. 😝 zase pujde spat urcite pred 22h a to by se me hodilo aby sla spat driv. manza je na basketu,tak bych mela vetsi klid. 😀 zitra ma prset, tak uvidime jak to bude a co budeme delat.
@nefertitka ja vim, ale zase je to hodna holka

nefertitka
19. zář 2012

@mabe no ona je hodna;) moj poklad... 😉
len neviem, kde sa to v niektorych tych detoch berie, to bitie a tak...

nefertitka
19. zář 2012

no a naucila sa tam ze "do prdele".... kazdu chvilu to niekde vykrikuje, vcera sme boli poobede na ihrisku a vykrikovala to tam, vsetci kukali, ja upozornovala, zas kukali, ja upozornovala, asi 10x, ze este raz, ideme prec, zakricala to naschval, tak som ju s velkym revom odtial brala. Zas vsetci kukali emoticon Ze nejaki chlapci to hovorili, ze 'sadni si na prdel do prdele"...no a Niki co?samozrejme opakovat. Ach jaj.

Straaaasne potom plakala a zaliecala sa, ze uz to nebude hovorit, az sa skoro zasla, a to len preto, ze po 20 upozorneniach som ju odtial zobrala...na mna sa vie rozkricat, ale na deti v skolke nie....

mabe
autor
19. zář 2012

dobre ranko, tak vcera vecer jsem brecela, jak su hrozna matka. anicka si nechtela oblict pyzamo a ani dat plinku na noc. tak pyzamo jsem ji nejak oblikla a s plinkou jsme zapasily, pak uz me po celym dni ruply nervy a ja ji plaskla, ale fakt hodne, pres zadek. ona dostala uplne amok, tak jsem ji tam nechala a sla do obyvaku. za chvilicku prisla bez breku s plinkou mezi nohama, ze ji ju mam dat. tak jsme sly do postele a ona si lehla na zada, nechala si dat plinku a do 5min usla. ja pak brecela, ze jsu fakt hrozna - ne ze dostala na zadek, ale ze jsem ji placla v amoku a hodne. ☹ to nechci delat, toto delavala moje mamka a byla jsem hodne bita. chuderka moje mala, fakt me je to lito. ☹

jinak dneska dopo hriste, jak dodelam obed a odpo nakupy s manzou. prijde dneska brzo domu, tak vyrazime.

mabe
autor
19. zář 2012

@nefertitka anicka taky rychle pochycuje sprosty slova. parkrat jsme byly s amnzou na tenise a ona hnedka opakovala nadavky.

nefertitka
19. zář 2012

@mabe mne tie zvcera bolo strasne luto, ked tak plakala hrozne, ze ona to uz nebude hovorit a ja som neustupila, proste som si povedala, ze si musi vybudovat vacsi respekt. Nic si z toho nerob, ja som jej dala takto po zadku asi 2x a tiez mi to bolo strasne luto a velmi dlho, ale niekedy tie nervy proste povolia. Uz sa snazim sa kontrolovat a radsej zahucim, ale niekedy sa fakt musim drzat. Hlavne je, ze si to uvedomujes, ze to tak nechces robit a ze je ti to luto znamena, ze to fakt myslis vazne. Tiez nemam rada capanie po zadku a podobne maniere, ale niekedy je na nas toho proste uz po celom dni vela.
Ja ked somr az na Nikolku strasne nakricala, tak tiez chuda lahla do postele a vzlykala tam a do 5 minut bola tuha. Vtedy mi jej bolo tak luto ze az. Ale skusala moje nervy cely den a vecer v tom pokracovala a uz som to v sebe nevladala dusit, tak som spustila krik, rukou mi cukalo, ze ju fakt uz asi capnem po zadku, ale vtedy som sa udrzala, ale ten krik ma tiez mrzel. Ani kricat po nej nechcem, no ale da sa to inak?

mabe
autor
19. zář 2012

@nefertitka tak to ja kdyz se anicka vzteka, dam vzdycky do jinyho pokoje, a reknu ji, ze az se uklidlni, tak at prijde. vzdycky tak do 5min prestane a prijde a uz je to v pohode. trha me to srdce, ale je to treba, ale ten zadek v afektu me fakt mrzi.

nefertitka
19. zář 2012

@mabe nam izba nefunguje, lebo si otvori a dojde za mnou 😀 a zamykat ju nechcem

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru