Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

bambi7
12. říj 2012

cafte babule tak blba sprava potratila som.....
je to hrozne uz 3X mabus ty vies sama slniecko moje.....clovek caa ze uz to musi vyjst a zasa ale ideme dalej co ostava ....ked to spocitam uz by som mala 5 deti ...ale som stastna ze mam moju domku ed pozriem na nu je mi super je to pohanac moj...

a co mate dnes na praci?

mabe
autor
12. říj 2012

dobre ranko, tak dneska byla noc nejaka divna, byla me zima i pod perinou a nemohla jsem vube spat, az jsem rano zalezla k manzovi pod perinu a to bylo jako kaminka, krasny. nevim, proc jsem za nim nevlezla driv, mohla jsem spat. 😀 za chvilku valime za kamoskou a odpo si jdu konecne zacvicit.
@bambi7 kocenko moje, je me to moc moc lito. moc dobre vim, jak se citis, ja to mela loni potreti ☹ , ale jak pises mame ty nase prciny a to je nase energie. nezbyva nez si dat nejakou dobu cas a pak znova, co rikas? ja po novym roce, tedka cvicim tu mojzisku a pri ni se to nedoporucuje, aby nebylo mimodelozni, tak to nechci riskovat. tedka me ceka vymysleni bytecku, co vsehcno si tam koupim a jak a nejpozdeji v lednu se stehujeme. ten zivot je fakt krutej, ale my uz jedny slunicka mame...drz se holka, moc na tebe myslim.

bambi7
12. říj 2012

ahom slnicko mabuska moja dakujem je to tazke ale mame babule ako pises len clovek dufa ze uz sa to nestane a zasa ....ako keby uz nebolo toho dost jasne ze mame nase babule ale aj tak je to vsetko take vydrate ...chcela by som velmi este jedno tak uvidime zasa podstupit to umele oplodnenie keby to slo aspon ako pri domke bez neho normalne ,,,,no jasne vsetko chce cas a skusim este posl.raz......
a dakujem za dodporuuuuuuuu

mabe
autor
12. říj 2012

@bambi7 a jak ti je? krvacis nebo jdes na revizi? jestli se ti o tom nechce mluvit, tak je to v poho. nekdo by rekl, ze muzeme byt rady za jedno zdravy dite, ale clovek by ty dve chtel. hlavne, kdyz ja vim, ze anicka byla prirozenou cestou a uplne bez problemu tehu. tak to preci musi jit i podruhe nebo ne? uvidime co bude na zacatku roku. ja to mam v hlave porad aji se me o tom zdava, ze zase su tehu a krvacim, to z hlavy asi nikdy nezmizi. nedavno sem si rikala, ze by to mohlo vyjit, preci 3x staci. uz mam za sebou podle me dost veci, porad neco, i kdyz jsu zdrava,ale ze by se me to mohlo povest. no uvidime, my to neovlivnime, tak snad...nemas zac dekovat. tys byla ta prvni, ktera me dala energii, nadeji, utechu po tech dvou potratech, kdykoliv jsem potrebovala, tak jsem ti napsala aji smsku,...takze tobe diky kocko 😉

bambi7
12. říj 2012

mabuska zacala som krvacat tak podla nich zatial na reviziu nemusim a potom urobia utz a bude to ok teda dufam musi....
ja sa snazim stale mysliet pozitivne ale je toho dost sama vies ked sa to zasa stane je to tazke ,aj ked jasne ze som stastna ze mam domku ale aj tak si poviem ze chcem druhe ako pises aj podla mna je uz 3X dost zda sa mi to uz krute....a viem ze mam domku a ked niekto to povie ja to vsetko viem ale presne ako pises tiez chcem druhe a ked je ona zdrava chvalabohu tak preco nie aj to druhe ze?viem ze uplne rozmyslas ako ja lebo si to zazila znovu ....a aj mne sa to sniva ako tebe hlavne ked som zacala spinit aj ked myslis pozitivne je to v hlave
ale dobre ideme dalej cas vsetko ukaze
a verim mabus ze to nase dalsie tehu bude ok a budeme mat kazda este jedno mimco musime ved si to zasluzimeeeeee

ellysa
12. říj 2012

@bambi7 ach tak toto ma mrzí ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ani neviem, čo mám napísať babuľky, len že veľmi držím palce, musí sa to znova podariť

bambi7
12. říj 2012

elly dakujem vy sa pekne drzteeeeeeeeeee a mi sa s mabus coskoro pridame
mabus
ked som bola v centre ked som trosku zakrvacala spravil sono a ze vsetko ok a za 2 dni zasa nedalo mi to a kamoska mi vybavila hcg bolo nizke 206 ,nieco tak som volala k mojej znamej gynekologicke a ta povedala ze to nie je dobre malo by to byt aspon 900 ze to nie je dobre podla nej je to prec a preto krvacam ale treba este jedno hcg....a zacala som spinit a krvacat o nieco viac....

dnes moj volal do centra a oni ze je to ok ze to stuplo trochu od minula a ze co kazdej to stupa inak ....a krvacanie ze nevadi poculi ste to uz ....tak mne ako keby zacinala ms a oni ze nevadi

tak v pondelok idem este raz na hcg ale je to podla mna uz jasne ale to centrum ma dojima keby tam sla daka babula co chuda nevie tak si robi nadej a potom zasa pride rana ze potratila ci ako?
no neva pojdem do ineho centra a to som si myslela ze bude ok

pekny den babule

ellysa
12. říj 2012

@bambi7 musí to byť ťažké, viem ako som sa trápila, keď som začala krvácať v tomto tehu, na nič iné som sa nedokázala sústrediť, len som plakala, že prečo zas 😢 😢 😢 😢 😢
moja daj vedieť potom ako si na tom, ja verím, že budete aj s mabe onedlho bruchaté tehuľky

ellysa
12. říj 2012

ja som bola včera na kontrole, sme v poriadku, ale tak smutne sa mi to dnes píše, no, chcela by som aby ste sa všetky tak tešili ☹

bambi7
12. říj 2012

elly tesime sa s tebou len sa pekne drzte

mabe
autor
12. říj 2012

@ellysa tak to gratulujuuu, to je bezvadny 😉 a dekuju za ty slova.
@bambi7 vzdycky to bude bolet a mozna tedka po tom tretim citim ze je zivot trosku nespravedlivej, i kdyz vim, ze jsou horsi veci. proste si myslim, ze uz by to stacilo! urcite musis sebrat silu a pokusit se znova, pokud nezkusis, tak nic nebude, ze? u me to uz bude rok od minulyho tehu a stejne to mam porad v hlave a mam strach, ale je cas jit dal a zase to zkusit.

mabe
autor
12. říj 2012

vcera jsme jely k nasim a anicka mela bezvadnou hlasku v tramvaji. nastoupila bezdomovkyne, hnusna, oplzla a mela na sobe cervenou mikinu s kapucou a kosik s bordelem a anicka zahlasila: maminko cervena karkulka a nese babovku a kyticku babicce v kosicku k narozenim. na celou tramvaj 😀

monikaj1401
12. říj 2012

ahojte, má niekto skúsenosti s výpočtom od spoločnosti MULTISD, poskytuje výpočty pre plánované počatia, výpočet pohlavia a výpočet rizika potratu – zdravé dieťa - na základe astrologickej medicíny.Je to stránka http://chlapecdievca.sk.
Ja som mala tiež už 2. potrat a do tretice by sme to chceli skúsiť už na istotu, ak sa to samozrejme dá, lebo tie obavy že ,,to" zase príde sú strašné. Ďakujem.

nefertitka
12. říj 2012

ahojte...

@bambi7 no to ma mrzi:( je to hrozne...ono sa vravi, ze pri umelom oplodneni je vzdy vacsia sanca na potrat;( ale ked to inak nejde tak co ma clovek robit? mam kamosku, co druhe dieta ma tiez z umeleho oplodnenia a vyslo im to az na treti raz, ale vyslo....neboj, raz bude mat Domka partaka 😉
My sme tiez s muzom tak trosku zacali zvazovat, ze ci by sme neskusili este druhe, resp. ja, muz sa toho boji viac ako ja, ale bojim sa toho, a aj financie nam to moc nedovoluju, ale som sama prekvapena z toho, ako sa mi meni pomaly po 4 rokoch nazor 😉 No ale uvidime...

nefertitka
12. říj 2012

zda sa mi, ze Niki zacina mat syndrom jedinacika a myslim, ze urcite je lepsie ked ma clovek surodenca, ale zas ked to nevyjde, tak co uz...ja viem na sto percent, ze kebyze sa na to dam, tak to zas bude komplikovane cele:(

mabe
autor
12. říj 2012

@nefertitka taky se bojim komplikaci, ale snad zadny nebudou, kdyz ani u anicky nebyly

nefertitka
12. říj 2012

@mabe treba asi mysliet pozitivne, nic ine nam neostava....no len vravim, my sme len v rovine uvazovania...a tak to aj vyzera, ze keby som ja uz aj bola rozhodnuta, ze manzel bude tvrdy oriesok

nefertitka
13. říj 2012

Dnes som bola na celodennom kurze prvej pomoci...tak sa tesim, normalne fakt by som nevedela ako v niektorych situaciach zareagovat ale teraz som si uz sebaistejsia, snad to nikdy nebudem potrebovat, ale clovek nikdy nevie. Ale mozem povedat, ze teraz ovladam, resuscitaciu aj deti aj dospelych, viem co robit pri poranenej chrbtici, teda ako postupovat, aby sa neporanila miecha,ako reagovat pri duseni dietata a dospeleho, co robit pri krvacani, popaleni, otraveni...normalne sa zo seba tesim🙂

mabe
autor
15. říj 2012

dobre ranko, vikend byl super, vcera jsme byly celej den venku v prirode . dneska jdeme ke kamosce na celej den, jsem zvedava, jak anicka bude spat v poledne v cizi posteli, ale urcite se unavi s matyskem, jak si budou hrat.

@nefertitka no vidis, to je bezvadny, clovek pak ma takovou jistotu, ze kdyby se nahodou neco stalo, tak vi, jak se ma zachovat.

mabe
autor
15. říj 2012

@bambi7 tak jaka kocko? myslim na tebe.

martusinek
15. říj 2012

Ahoj holky, dlouho jsem se tu neukázala a koukám, že je tu zase neveselo. Moc držím palečky všem, aby to těhu vyšlo a bylo vše dobré. Také jsem v tomto těhu na začátku hrozně moc krvácela a pořád měla nějaké potíže a jediné, na co jsem myslela, bylo to mimi, abych o něj nepřišla a už jsem ani nedoufala, že se udrží. Je to ale bojovník a bojuje a drží se a tak s radostí i trochou respektu pořizuji věcičky a výbavičku. Doufám, že se mi podaří mít alespoň jedno štěstí, tak jako se to nakonec podařilo většině z vás. Moc na vás myslím holky. Zatím jsem já i mimi v pořádku, už mi od minulého týdne povolili běžný režim, takže můžu uklízet, žehlit a být akční, ale už jsem obrovská, takže to stejně moc nejde. Jen to vědomí, že smím, mě psychicky zvedlo. Poslední dva dny se mi v noci stává, že mě probudí ostrá bolest v podbříšku, ale hned zase mizí. Co to může být? To mě malý kope někam tam dolu? Nebo to jsou poslíčky? To by asi trvalo dýl, ne? Moc děkuji za odpovědi a všem držím palce.

nefertitka
15. říj 2012

@mabe no presne tak...a bola som velmi unesena z toho kurzu, taky super lekar srandista:0) prednasal....no az mi bolo malo a tak to vedel podat vsetko, ze ta to priam az bavilo a nechcelo sa nam ist nikomu ani domov 😝

@martusinek no vy uz ste daleko teda;) uz to mas za par 🙂 neviem, co mozu byt tie bolesti v podbrusku, ale mozu to byt aj poslickovia mozno...drzim palce, nech to dotiahnete co najdalej

nefertitka
15. říj 2012

inak dnes mam narodky 😝
ale som drza takto cakat na gratulacie co? 😀 😝
ale nie, ja som ale v soku ze kolko uz mam rokov a fakt ze prvy krat v zivote nemam dobry pocit zo svojho narodeninoveho dna, ani neviem preco, hm...mozno to uz je trosku aj tym, ze nedavno som mala len 20 rokov....

ellysa
15. říj 2012

@nefertitka všetko naj k tej 25 ke 😀 😀 😀 😀 😀 😝 😝 😝 😝

nefertitka
15. říj 2012

@ellysa dakujeeeeeeeeeeeeeeeem 😀 😀 😝

martusinek
15. říj 2012

@nefertitka Moc děkuji. Už jsem klidnější a říkám si, že i kdyby se malému chtělo ven dřív, tak už to zvládneme. Moc na vás myslím a těším se na samé dobré zprávy v co nejbližší budoucnosti 🙂.

martusinek
15. říj 2012

@nefertitka Gratuluji k narozeninám a přeji mnoho zdraví, štěstí, lásky, nějaké ty drobáčky na kontě a hlavně hooooddddnnněěěěě štěstí v těhulkování.

Já letos slavila 26 a hrůzu z rostoucího věku jsem vyřešila nákupem krému proti vráskám a předsevzetím, že začnu chodit pravidelně na kosmetiku 🙂.

ellysa
15. říj 2012

@martusinek môže byť, že ti pritlačí na niečo,aj mňa tak sem tam zabolí, keď prudko zmením polohu, alebo si ľahnem ako to pánovi nevyhovuje 😀

martusinek
15. říj 2012

@ellysa Taky čekáš kluka? To je pěkné. jsem ráda, že to ti naši bojovníci vybojovali 🙂.

ellysa
15. říj 2012

@martusinek áno, máme pinďúrka 😀

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru