Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

nefertitka
13. bře 2013

@ellysa mam take chvilky, ze si vravim, ze som to mohla nejak prekonat a mam aj take, ze si hovorim, ze naozaj som to nebola ja...len nechapem, preco to tak muselo byt. Uz sa snazim k tomu nevracat, uz len nejako bude, ked nebude druhe, co naozaj neviem, tak mame aspon jedno, aj to bolo velmi tazko vybojovane, preto si to viac vazim, ze mam aspon ju.
A maly ako?
A dakujem vam vsetkym, ze ma takto povzbudzujete 🙂
@bambi7 no naozaj to vyzera tak, ze pojdeme inde, len este stale nevieme, ze kde...
@mabe ved teraz mas narok byt balon, potom po kojeni schudnes, neboj;)

ellysa
13. bře 2013

@nefertitka neboj bude lepšie, len to chce čas
malý fajn, teraz je Olivia u starkých, tak sme sami, konečne mám čas aj na seba 5 minút, ešte nás trápieva bruško, dosť grcká, dnes sme mali poradňu, doktor hovoril, že ho moc často kojím, že je prejedený, no niečo na tom asi je, lebo ja ho vkuse pchám, aby nebol hladný a potom mu je zle

nefertitka
13. bře 2013

@ellysa to je super, ze tento krat sa ti dari kojit....len to skus teda trosku menej 😉 ...

mabe
autor
13. bře 2013

ahojte, tak jsem si nakoupila ruzny krekry a tycinky...abych vecer nejedla rohliky a aspon taklhe telo uspokojila. 🙂

mabe
autor
14. bře 2013

dobre ranko, tak anicka v noci zacla trosku pokaslavat, ma asi zadni rymu, ale nic dramatickyho nic ji netece,...ale odpo bysme mely jit k dedovi manzovymu, ten co ma rakovinu a ja si rikam, jestli to neni risk. preci jenom jeho imunita je oslabena a i obycejny nachlazeni by mu mohla pritizit, co si myslite? oni se na to moc tesi, chteji nam poprat k narozkam, ale...jinak venku 0C, tak uvidime jestli pred obedem na chvilicku vyrazime ven. zitra do skolky pokud se to nezhorsi anicku asi taky dam a pak ke kamosce, pokud nebude nejak moc kaslat. zakasle 1x za 15min, ale preci jenom je to nachlazeni, tak ten deda..

nefertitka
14. bře 2013

@mabe mas pravdu, tiez by som za nim asi s Anickou nesla...

mabe
autor
14. bře 2013

@nefertitka no tak jsem volala tchyni a ona rekla, ze tam maji vsechno nachystany a ze mame prijit. 😖 . pry ma imunitu dobrou, to je pic**nejvetsi, pardon ze tam nadavam. tak snad mu nic nebude. 😖

nefertitka
14. bře 2013

@mabe no tak ja neviem, tak ak naozaj nechces ist ( co ti schvalujem), tak poobede napr. zavolaj, ze Anicka nevyzera dobre a ze ju nechces prevlakat hore dole...alebo chodte a zdrzte sa iba chvilocku

nefertitka
14. bře 2013

@mabe a kludne si zanadavaj 😝

mabe
autor
14. bře 2013

@nefertitka ona uz to tchyne vi, jak to je... 😖 budeme tam chvilku, ale nechapu jak muze rict, ze ma imunitu v poradku a ze v pripade anicky by to bylo spatny, ale o dedu strach nema, nechapu.prece kdyby byl nemocnej, tak telo muze zkolabovat, kdyz ma rakovinu 😠

nefertitka
14. bře 2013

@mabe no ved...
my ideme teraz piect skoricove a kakaove osie hniezda, ideme sa zabavat, je tam zima brrrr

mabe
autor
14. bře 2013

@nefertitka my budeme doma taky dopo a odpo teda na navstevu

nefertitka
14. bře 2013

@mabe my poobede uvidime, ako bude, ale snezi teraz...ak by napadalo, pojdeme, ak nie, tak asi nie, lebo nejak fuci divoko zas
a pridte na hniezda;)

bambi7
14. bře 2013

cafte babule my nejdeme von ani je tam zima

no mabus ja by som tiez nesla nech si myslia co chcu.....
ja neriesim co chcu svokrovci alebo co povedia vypocujem si to hej ale spravim si ako chcem ja 😀 a je a nech sa urazi kto chce ved sa odrazia a ked nie neprijemne 😀 😀 😎
hlavne ze som spokojna ja a domka samozrejme 😀

no hrali sme sa kreslili a teraz si stavia lego......

tak cafteee

mili1
14. bře 2013

Ahojte babulky, trocha som nakukla, ako sa máte? nef to mi je luto že už tehu nie si ☹
My by sme tiež chceli druhé len akosi odkladáme, ale teraz to chcem čím dalej tým viac. 🙂 aby malý nebol sám a aby sa nenudil. stále spomína bračeka by chcel. 😀
Ináč sa máme dobre, malý je v škôlke, už sme doma po liečení, oddcýhli sme si a bolo nám super.
Bambi ako sa máte, mab? elly malý je krásnučký 🙂 aj tebe to velmi pristane 😉
Bambi , Nef vy ste stále na rodičovskej,ak som dobre pochopila a o kolko mesiacoc sa to dá predlžiť? lebo kamoške som včera hovorila a mi neverila, že sa to dá, dostávate k tomu rodičovský príspevok? teda tych 190 Eur? Lebo ona mi tvrdila že to nie je možné. 😒

nefertitka
14. bře 2013

@mili1 ahoj🙂 je to mozne, ale iba zo zdrav. dovodov, to musi ist pred posudkovu komisiu a oni schvalia ci ano alebo nie, Niki bola v skolke chora zakazdym po 3 - 4 dnoch...tak este je teraz doma, uvidime dokedy, ale najneskor v septembri pojde zas do skolky...ako zvlada maly choroby v skolke?ako casto byva chory? a kedy sa pustite do toho druheho mimi?;) my uz naozaj ostaneme asi len pri Nikolke, stale si v hlave premietam vsetko a takto to bude najlepsie

mabe
autor
14. bře 2013

holky, tedka se me zdal krasnej sen. byla jsem v porodnici a tam na me koukala z postylky krasna holcicka. nejdriv lezela aniz bych ji videla poradne do obliceje, tak jsem zvedave koukala, jestli je podobna anicce a potom se otocila a podivala se na me. ta byla krasna 😉 uplne zivej krasnej sen 😉

mili1
14. bře 2013

Ahoj Nef, my sme prvý rok boli tiež často chorí, hlavne v zime, 1 týžden bol v škôlke a 3 doma, to bolo celu zimu, v lete je to lepšie, teraz 2.rok je to ovela lepšie , klop klop ,,,,ale v zime je dosť chorý, napr. cely december bol doma, hlavne kašlal vkuse, a to nas už poslal lekar na alergologiu, z krvi mu vyšla znížená imunita ale nie vysoké parametre,manžel je alergik a tam nas zaradili medzi alergikov, vysla mu alergia na pel a trávu, ale v lete je vkuse na záhrade a nič mu nieje 😕 nechápem, 😕 odporučili liečenie , teraz uvidime čo bude,
Do druhého sa chceme pustit asi buduci rok,
Takže som dobre hovorila kamoške , a tebe to schválili o kolko mesiacov alebo na ako dlho je to možné? to ste išli na tu komisiu? Teraz dostavaš riadnu rodičovsku,?lebo ona mi tvrdila že to je možné ale bez rodičovského príspevku. Ja som jej hovorila opak a neverila. 😒

nefertitka
14. bře 2013

@mili1 od januara do oktobra to mam schvalene. A ano dostavam ten rodicovsky prispevok normalne.
Mne tie choroby v skolke idu strasne na nervy:( tak sa neda fungovat, ved predsa davam dieta do skolky aby som mohla chodit do roboty a nie s nim byt vkuse doma. Hroza.
Takze buduci rok?🙂tak budem drzat palce...a ako sa ma maly?

nefertitka
14. bře 2013

@mabe za chvilu to bude realita, len mozno s chlapcekom🙂

mabe
autor
14. bře 2013

devcata, tak uz jsem vytahla tehu gate. jinak se to odpoledne neda. 😝 😀 a vzala jsem si volny tricko, ale stejne podle me to bricho je videt. 😀
@nefertitka no uvidime, ale krasnej sen. jak se na me ty ocicka podivaly a jeste na me otocila hlavu a usmala se. s anickou jsem to nemela

mili1
14. bře 2013

Ahojte, nef malý sa má dobre, rád chodí do škôlky, ináč mu to prospieva lebo doma sa už nudil a robil hlúposti 😀
Detičky má veľmi rád, 😉 🙂 Teší sa do škôlky každé ráno,
Jéééj mabe, ja som nevedela že si tehu,,, 😕 Gratulujemmmmmmmmmmmmmmmm,,a prajem pekné tehulkovanie 🙂 😉 super správa ktorá ma potešila 🙂 tak už len bambi a ja zostávame,
bam držím palčeky aby sa to čím skôr podarilo, často chodievaj a mabe ti bude posielat tehu vírusy 😀 tak ako sme si posielali pred pár rokmi my,, pamätáte? a všetky sme čoskoro otehulkovali 😵 😵

nefertitka
14. bře 2013

@mili1 a v lete planujete nejaku dovcu?

mabe
autor
14. bře 2013

@mili1 no, uz to tak vypada ze jsem 🙂 , dekujuuu 😉

mabe
autor
15. bře 2013

dobre ranko, tak anicku jsem na dnesek odhlasily ze skolky, v noci spatne spala, mela ucpanej nos a kaslala. tedka to neni tak hrozny, ale venku zima jak svina, tak budeme doma. zitra ma byt se svagrovou dopo venku a pak k tchanovcum na obed a ja si pro ni dojdu az odpo, tak at je fit .vcera vecer jsem delala fazolovej gulas hovezi a jeste v 22h jsem si dala. 😝 😀

bambi7
15. bře 2013

cafte babule ako dnes?
mabuska je zima vonku a poriadna 😉 a len pekne papaj aj v noci 😀

ja som robila sisky domka sladke nemusi ale dala si tak viem ze su dobre ked si da aj ona 😀
teraz si kresli klasika

mili ahoj no ako ja som tiez zo zdr dovodov domka ma z krvi zniz .2 faktory ze ma zniz imunitu mne hned inunologicka napisala ze neodporuca skolku a hej dostavam normalne rodicovsky takze som doma .....chodime na kruzky takze sme s detmi ale ako nahle je dake chore sme hned aj my tak raz za mesiac je tyzden chora a to nechodi ani do skolky.....tento mesiac bola 2X chora takze ako kedy ale berie na imunitu lieky zatial ani podla krvi nepomohlo tak snad zaberu......

no babue je piatok tak vam prajem pekny vikend

mabe
autor
15. bře 2013

@bambi7 ahoj, no v noci muzu, ale fazolovej gulas? 😝 dneska jsem nebyla na velke, na obed gulas zase a uz me to trapi. 😀

ellysa
15. bře 2013

@mabe daj si pekne, aby malé narástlo, ja ako kojím, by som len jedla, ešte som nič neschudla po pôrode 😠 , stále som hladná-ale si nahováram že naliate prsia majú aspoň 3kg, no nie?

mabe
autor
15. bře 2013

@ellysa to vis ze jo, prsa jsou tezky 😉 😀 me se rozjizdi hlad az po poledni a pokud si neco nedam, tak je me az spatne z hladu.

mabe
autor
15. bře 2013

tak jsme se s nasema bezvadne provetraly, jeste tady jsou chvilku, tak v klidu vecerim. manza dojde pozde vecer ma zapas, tak aspon anicku unavi. tak do skolky pod barakem nas nevzaly, ale dalsi skolky jsou taky blizko, cca 5min, tak uvidime v pondeli jak to bude pokracovat.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru