Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

nefertitka
22. kvě 2013

mne je za tou nasou babkou nejak smutno stale... 😢 ...je to este cerstve, viem ze to bude lepsie a lepsie, aj ked nikdy nezabudnem, ale akoby by mi viac chybala ako tie upne prve dni...no moj mozog je taky asi, ze si vsetko uvedomujem tak naplno az neskor

ellysa
22. kvě 2013

ahojte babule, ako vždy nestíham @mabe krásne ti to ide a dievčatko?? 😵 no som zvedavá, či sa to potvrdí
Olivka už má tri roky ako to ubehlo, zajtra má oslavu v škôlke, akurát som bola po tortu a robila balíčky deťom do škôlky, no som zvedavá, ako to dopadne, v nedeľu má zasa oslavu vo Funcity s kamarátmi

ellysa
22. kvě 2013

@nefertitka ja už tiež nemám žiadnych starkých, ale oni zomreli skoro, tak už si ich ani veľmi nepamätám

mabe
autor
22. kvě 2013

@ellysa zatim devcatko, uvidime na UTZ ve 20tt
@nefertitka urcite to jeste bude nejakou dobu trvat nez te prejde stesk. me umrela babicka pred 13 rokama, byvala hodne nemocna, ale byla jsem z toho totalne mimo pekne dlouho, treba pul roku nevim, proste dlouho. byla to babicka, ktera si se mnou vzdycky hrala, delala pro me prvni posledni, proste krasny detstvi. bylo to pro me hodne tezky a az ztratim dedu od ni, tak to bude teda v pr* je uzasnej a mela a mam je hrozne rada oba. ti druzi od mamky, tak tam to byvalo jiny - bez si hrat,...takze takovej vztah jsem k nim nemela.

bambi7
22. kvě 2013

cafte
mabuska jasne ze bude vsetko ok moc sa tesim je to super coskoro budes kocikovat 😉
a co anicka ?ako sa ma

mabe
autor
23. kvě 2013

dobre ranko, tak dneska dopo jdu na ko ke sve dr., odpo si sednout s kamoskou, anicka bude u tchanovcu. sice jich tam bude hodne, ale aspon si uzijou a budou mit rozptyleni. 😀 vcera vecer, kdyz jsem lezela na zadech, tak jsem citila takovy tlaky v podbrisku, i se me zdalo, ze se vlni trosku, ze by pohyby??? 😀
@bambi7 anicka ma takovy divny obdobi. hraje si na miminko, ale nas to s manzou strasne nebavi, vydava skreky a dela jakoze breci a nemluvi. tak jsme ji to tekda zatrhly, takze kdyz je miminko, tak mi ji neslysime a ona to celkem vychazi a snazi se rikat, anicka..asi to prislo s tou zmenou bydleni, zprava o miminku v brisku....vim, ze to asi nema jednoduchy, ale ty skreky a tak...hruza...jinak sem tam jeste zakasle, ale to je doznivajici ryma. snad mas pravdu a za chvilku budeme uplne rodinka. 😀

nefertitka
23. kvě 2013

@mabe presne ako pises, tato babka (od mamy) mi bola velmi blizka, casto sme sa vidavali, kazde leto sme tam boli na prazdninach 2 mesiace...v zime detto...a teraz ku koncu sme boli spolu stale, teda 9 rokov, co dedko zomrel....

mabe
autor
23. kvě 2013

ahojte, tak kontrola neprobehla. dosla jsme v 11h k dr. a plna cekarna tehulek, sestricka rikala, ze pani dr. od rana neordinuje, ze musela do nemocnice za nejakym pripadem. takze jsem cekala 45min, pak sestricka vysla a rikala, ze dr. se jeste neozvala, jestli nechceme prehlasit, tak jsem to udelala. jdu pristi ctvrtek rano, stejne jsem byla v utery na UTZ, takze vim ze je to ok a pristi tyden bude znova UTZ. 😉
mamka volala moje, ze zase deda mel v noci vysokej cukr, tak ji rano volaly a ona tam jela. deda je uz fakt zralej asi na psychinu. 😖 mamka uvidi, jestli tam bude pres noc, nebo dorazi teta(bydli 90km od nas), takze zadna starost, tak by mohla dorazit a postarat se par dni i ona, z na to jenom z telefonu. v sobotu ma babicka narozky, to uz urcite bude dedovi lip. on to ma fakt psychicky tady ty stavy.
@nefertitka to je prave to nejhorsi, ze s ni jsi mela takovej vztah....zase si s ni prozila krasny detstvi. me se casto zdava, ze ji nekde potkam a rikam, vzdyt ty by jsi tady byt nemela jsi mrtva a ona ze jo, ale prisla za mnou...i ve snech potkavam jeji andulku, kterou pak deda mel jeste pul roku nez umrela taky po babicce. zvlastni sny...

nefertitka
23. kvě 2013

@mabe presne ako pises....

co sa toho vasho deda tyka, je to tak, psychika robi velmi vela...aj ked neporovnatelne, ale ja dnes uz mam bolesti brucha a zavrate a od zaludka mi je zle a to cele robi strach zo zajtrajsieho lietadla 😝

dnes som bola u gynekologa, lebo ma nejak boli pravy prsnik, mam tam aj taku malu hrcku, on tam nic necitil, ale ze mam prist po mesiace po dvoch...a som sa ho opytala, ci mam vacsiu moznost dostat rakovinu prsnika, ked to mala pribuzna a on povedal, ze ano, ze to je ta smola, ak to ma mama alebo babka, ze ma treba viac sledovat...no ved chodim na preventivky kazdy rok...
ale boli ma ten prsnik, na dotyk, cez podprdu, ked sa mi tam suchne tricko, alebo ruka ked sa mi obtrie....furt nieco riesim, ked ne uzlina, tak chrbat, ked ne chrbat, tak osmicka zub, ked ne zub, tak prsnik a furt dokola, mna uz porazi

mabe
autor
23. kvě 2013

@nefertitka jee,tak vy uz zitra jedete na dovcu? drzim palce, at je to jenom nejakej zanet. uz toho fakt mas za sebou dost

nefertitka
23. kvě 2013

@mabe v podstate pozajtra, teda z piatka na sobotu v noci... a dakujem🙂

mabe
autor
23. kvě 2013

@nefertitka tak si pekne uzijte dovcu, zavidiiiim 😉

ellysa
23. kvě 2013

@nefertitka uzite si, tá hrčka keď ťa bolí, to môže byť zapaléná žľaza, alebo uzlina, ja som to mala dva krát ale tak viac pod pazuchou
my by sme mali ísť o mesiac do IT

nefertitka
23. kvě 2013

@ellysa dakujem...no moze byt, ze to bude zapalene, len dufam, ze to nebude robit problemy na dovolenke...
jej si spravite vylet?🙂 super....a kam konkretne?

ellysa
23. kvě 2013

@nefertitka mali by sme ísť do Bibione, už sme si aj zaplatili zálohu, ale ešte nám to nepotvrdili tak čakáme, také villagio aj s bazénom-chceli sme niečo lepšie, aj klímu, animácie, aby sa Oliv bavila

nefertitka
23. kvě 2013

@ellysa super;) to fakt treba, tie animacie pre deti myslim, aj ked mozno by si poradili aj bez toho, ale stoji to za to..ja sa vzdy tesim za nu, ked sa tam bavi na minidiskoteke alebo tak....

mabe
autor
24. kvě 2013

dobre ranko, tak anicka od vcera odpoledne zase pokaslava. 😝 tak dneska jsem ji chtela konecne dat do skolky a zase nic. v noci kaslala furt, nemohla vubec spat, tedka dospava u me v postely od 6h. snad to nic nebude. vcera mela trosku vic rymy, tak je to asi z toho. dneska budeme doma, uklizet, prat, ....zitra ma babicka oslavu narozek, tak at jsme trosku fit. nevim, asi anicka nemela jeste dolecenou tu rymu, jak mela pred 14 dnama a ve stredu jsme navecer trosku zmokly a byla dost kosa. 😝 premyslim, jestli ma dobrou imunitu, ale asi to bude tim pocasim blbym.

mabe
autor
24. kvě 2013

holky, tak s tim nasim dedou to bude asi porad dokola. dopo teda tam byla mamka po te noci s vysokym cukrem, odpo sla domu, babicka se divila, ze tam s nema nebude pres noc. manza odpo maloval po nas a pry deda uplne normal, chodil za nim dolu, kecal ty svoje reci a nebylo vubec poznat, ze by mu neco bylo. a pry dneska v noci zase krize, tedka je tam teta konecne, prijela do pondelka, tak se o ne postara, ale fakt je to asi na psychologa... 😖

mabe
autor
24. kvě 2013

holky, tak zakoncuju tema deda. uz to nebudu resit, nema to cenu, clovek chce pomoct, ale nikdo o to nestoji. mluvila jsem s babickou, tak jsem se ji snazila vysvetlit, ze by mel mit deda praktickyho lekare, kterej by mu mohl nejak zkoordinovat prasky, poslat dal na nejaky vysetreni....pry prakticti lekari jsou neschopni, ma s nema babicka i deda spatny zkusenosti, nic nevyresi a dedovi staci jeho diabetolozka a kardiolog. jako argumenty...grrrr. takze uz se o tom neminim bavit a resit, kdyz nechteji. deda bude dal volat sanitky a nic tim stejne nevyresi.

bambi7
24. kvě 2013

cafte babule
domka ma teplotu no na kruzku bolo 5 deti tak 4 -5 rocne no klasika nejake nove pribudli tak domka hed chora...no neva snad to prejde coskoro
tak sme boli doma a kreslili a kreslili a kreslili pocitali skladame lego puzzle a tak
velmi ju bavia pracovne zosity pre deti su k nim aj nalepky take logicke hry a to domka moze tak sme sa bavili 😉
aspon mam usiel cas

vidim ze sa bavite o dovolenkach ja ani neviem kam ......hlavne nech sa da chodit po piesku lebo v turecku som si spalila nohu a domka vobec nechcela po piesku ist na plazi palilo to aj cez slapku
akurat moj mi hovoril ze ked sme boli v tunise tam som mala kludne nohy v piesku stale inak sranda aj tam bolo teplo ale piesok ok ,,
ja fakt neviem kam len nie do turecka inak je mi jedno ani neviem kedy ma moj volno ma dost prace tak snad sa niekam dostanene
a mabus ako?
nef vy kedy idete?na dovcu a no niky?
zobrali vas do skolky?

a elly vy ako co deturence?
tak pekny vikend

mabe
autor
27. kvě 2013

dobre ranko, tak o vikendu jsem vubec nemela cas se sem podivat. v sobotu oslava u babicky narozenin, byly jsme tam celej den az do 21h. vcera jsme tam sli zase na obed a pak odpo jeste k tchanovcum. anicka uz pokaslava min, takze jenom snad nachlazeni. dneska jedeme dopo k nasim a ja jdu odpo k zubarce posledni kazik vyvrtat. 😝 pohyby zatim nic, sem tam vecer citim jakoby tlaky, nebo jakoby se neco prevalilo, treba je to ono...ve ct jdu ke sve dr. na kontrolu, tak snad zase mimco uvidim na UTZ. 🙂

mabe
autor
27. kvě 2013

@bambi7 tak co domka? bylo to jenom nachlazeni? my jsme se vcera rozhodly, ze pojedeme prvni tyden v cervenci do jeseniku na chaloupku. uz se moc tesim. 🙂 to je nase dalsi dovca 😉

bambi7
27. kvě 2013

caf mabus super ze idete na dovcu 😉
my ani nevieme este kam uvidime co bude v ponuke

no domka mala od piatku teploty dnes zatial nic ale uvidim vecer snad bude ok zlatko moje.....
tak vo stvrtok idem na UTZ super tesim sa co napises je to super uz si v 18t tak sa tesim

tak sa dzkajte a pekny den

mabe
autor
27. kvě 2013

@bambi7 na UTZ? něco jsem prosvihla????? 😀 drzim palec

ellysa
27. kvě 2013

ahojte babule, my žijeme, Oliv mi ochorela kašeľ a soplíky, tak som ju nedala do škôlky, chcela ísť na prázdniny ku starkým, tak ju dnes svokrovci zobrali k mojim rodičom (ona chce chodiť len k nim), boli na otočku vo VIedni, akurát cestujú, aj som si poplakala, že mi odišla, na druhej strane aspoň si oddýchnem, keď budem mať len drobca

Wiliam sa už otáča na bruško, rád by sa už aj pohol, ale len hrabe nohou v lufte a hnevá sa , zlatý je, teraz pár nocí horšie spí, neviem, či už nie aj zúbok, lebo aj keď papá mám pocit, že ma škrabe niečo, tak mzaložno mu už lezie, len sa ešte neprerezal

ellysa
27. kvě 2013

a dám vám tip na darček pre naše baby, ja som neviem čo vymýšľala na narodky a kamaráti jej doniesli polly pocket na stenu čo sa lepí, také sady a z toho sa ide zblázniť 😀

mabe
autor
27. kvě 2013

ahojte, tak jsme dorazily konecne domu, anicka mela dva zachvaty vzteku. jeden kdyz nechtela vystupovat a ja ji vzala nasilim ven, tak venku ze se na me zlobi, ze nepujde se mnou nikam....pak ve vytahu nechtela zmacknout nase patro, tak jsem ji to dvakrat rekla a pak sama udleala, tak krik jak svina. co z te holky vyroste? manza rika, ze je nevychovana, ja si to az tak nemylsim, ale je fakt, ze tyto vystupy....lidi na nas koukaji....
@ellysa naprosto chapu tvoje pocity, ale oddychnes si jak pises. teda aspon na pul. 🙂

ellysa
27. kvě 2013

no tak teraz som aj oľutovala,že som ju tam dala, volala mi mama,že jej volala svokra -to je druhá žena mužovho otca,že malú k našim nedonesú,že si ju berú oni,pritom malá tam ešte nikdy nespala.mama že sa jej pýtala, čo budú robiť ked bude plakať a ona,že nejak to zvládnu-lenže ja nechcem aby to nejako yvládli, jachcem aby bola s našimi, kde aj šla.ani neviem, či tam vôbec chce byť,no normálne revem a čo mám urobiť?

ellysa
27. kvě 2013

@mabe anička nie je nevychovaná, je presne taká ako všetky deti v tomto veku, neboj

mabe
autor
28. kvě 2013

dobre ranko, tak anicka mela s manzou dneska rano vystup. pocurala si teplaky, jak sla sama curat na zachod a nechtela se prevlict, tak manza ze z pokojiku nepujde dokud se sama neprevlece. to bylo revu,ale za 15min anicka prisla sama prevlecena. 😀 proste asi to zkousi a tak, musime byt dusledni nebo se pozdeji zblaznime i za cenu breceni a vztekani.
dneska nemame zadnej plan, dopo nakup, pak uvarit - vcera jsem udelala kureci polivku a dneska dodelam kure na paprice, akorat koupit kolinka. tak to vezmeme s kolem, venku sviti jaksi slunicko, vypada to na peknej den. 😀 odpo prijde kamoska nas ostrihat.
dneska jde manzuv deda na kontrolu na onkologii, tak snad to dobre dopadne. uz nemuze vubec chodit a pry aji jedno rameno ho strasne boli, tak jestli je to taky od toho.. 😝

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru