Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

vejvass
1. říj 2013

Ahojte dievcata tiez som prekonala prave druhy potrat prvy v 12tt a teraz druhy v 7tt.pricina samozrejme nezistena ani to nikto neriesi ze vraj sa to stava.Jedine co mam zistene je Leiden mutacia a tak mam brat fraxiparin pri tomto druhom tehu som si ho aj zacala pichat ale aj tak neuspesne.Dievcata neviete mi poradit uplne super gynekologa v Bratislave najlepsie v okoli ruzinova ktory sa zaobera aj neplodnostou a aj potratmi a samozrejme nieje velmi drahy.Nerada by som za kazdu navstevu u gynekologa zaplatila cez 60e 😒 Vyhovoval by mi aj rocny poplatok len nak sa u neho neplati naozaj na kazdej navsteve.A neviete mi este poradit co by som si mala vypytat u svojej gynekologicky vysetrit ked som uz druhy krat potratila?Po prvom potrate mam urobenu vlastne iba genetiku nic viac no a este hormonalny profil.Dakujem

mabe
autor
1. říj 2013

@nefertitka ja užívala utrogestan uz od ovulky kvůli kratke lutealni fazi. potom jsem si udelala po 10 dnech test a pokud byl pozitivni,tak jsem ho brala dal, jinak jsem ho vynechala a dostala jsem za chvilku MS. pokud nemas spineni, tak bych asi taky počkala.

nefertitka
1. říj 2013

@mabe a asi na mna aj nieco lezie od Nikolky, myslis, ze to vadi tehotenstvu?

mabe
autor
1. říj 2013

@nefertitka nemyslim si, ze by to mělo az tak vadit. pokud bys nemela vysoky horecky, tak by to mělo byt ok.

ellysa
1. říj 2013

@vejvass ahoj ja som chodila do ružinova do gin-fiv myslím, že sú tam kvalitní lekári, po druhom potrate som bola na vyšetreniach na genetike, imunológii-praha, hematologii, endokrynologii, a ešte mi robil krvné testy aj gynekológ.
určite si nenechaj nahovoriť, že je to normálne a netreba vyšetrenia, jasné mohla to byť náhoda, ale radšej si urobiť vyšetrenia kým sa budete snažiť znova a hlavu hore, teraz to všetko vyzerá čierne ale pozri napr. ja už mám doma dve tornáda 😉

nefertitka
1. říj 2013

@ellysa pozerala som si ich stranku, ale akosi som nenasla cennik v pripade, ze som uz tehu...iba cennik na asistovanu reprodukciu...nevies kolko sa plati a ktory lekar je tam dobry?viem, ze si mi to uz davnejsie pisala tusim, ale zabudla som

vejvass
1. říj 2013

@ellysa ahoj do gyn fiv som uz pisala vraj momentalne maju pozastavenu prevadzku pre nove pacientky tak neviem zatial prijmaju uz iba ked chces riesit neplodnost IVF,IUI.Tak neviem no ja mam za sebou iba tu genetiku kde mi zistili tu Leiden mutaciu cize som sledovana na hematologii no sledovana ako sledovana bola som tam iba raz ked som zistila ze som tehu a tak mi predpisala fraxiparin ale tak nepomohlo no a teraz zrejme mam za nou prist iba ked budem znovu tehu aby mi predpisala fraxiparin.Tiez sa mi to nezda ze mi nerobi ziadny kontrolny odber ja uz fakt neviem.Endokrynologicke vysetrenie tam som tiez nepochodila ked som si zavolala tak mi vsade povedali ze maju vela a pokial nemam potvrdene ze mam stistnu zlazu tak ma nikto ani nezobral.Pytala som sa gyn ci mi ona moze urobit odber povedala ze ona nemoze ze moze iba tehotnym urobit vysetrenie na stitnu.Tak som isla k obvodnemu a ten vraj moze odobrat iba dva hormony tak aspon tie mi odobral ale ze vraj su v pohode tak stitnu by som mat nemala.No a ta imunologia je aj tu v Bratislave?Tam co presne zistuju?

ellysa
1. říj 2013

@nefertitka ja som mala lekárku ale tá odišla do viedne juuuuuuuuuuj a teraz pozerám, že som ti blbosť napísala nie gin-fiv aj keď aj tam sú super lekári a oni sú práve zameraní na riizikové tehotenstvá, tam som chodila na ultrazvuky teraz pri wilim a perfektný lekár je radocha, vypadá také mladé ucho a pritom je veľký odborník a veľmi milý

v gpn pozerám, že tehotná máš poplatok 299 EUR alke v tom máš úplne všetko, je to vlastne koch, pozerám že je tam aj veľa nových doktorov, ale z tých starých čo boli keď som chodila ja, tak odborník je cupaník, viem, že o tej vačokovej doktorke sa o jedinej vyjadrovali že je taká náladová

ellysa
1. říj 2013

@vejvass tak potom ružinov GPN

nefertitka
1. říj 2013

@ellysa ja chodim k doktorovi willymu, ale nie k nemu priamo ale k takemu novemu co tam teraz ma...pozriem radochu, tusim aj kamoska mi ho raz spominala;)

ellysa
1. říj 2013

@vejvass na imunologii sme boli v prahe ustav pre matku a dieta UPMD, tam zisťujú či nevytváraš protilátky proti plodu, mne tam zistili že mám protilátky proti spermiám, telo bojuje, ako by to bol nejaký vírus v tele a možno aj to môže spôsobiť potrat v skoršom štádiu, mužovi zasa robili podrobné vyšetrenie spermií, nám nasadili liečbu prednisonom, nemôžem to povedať na 100% ale pri oboch deťoch ktoré mám som ho brala, možno to naozaj pomohlo

nefertitka
1. říj 2013

@ellysa nie nahodou Redecha?

ellysa
1. říj 2013

@nefertitka alebo presne si veru nepamätám, robil mi utz aj pri oli aj pri wilim

ellysa
1. říj 2013

@nefertitka áno je to on, pozrela som si fotky na google tu je o ňom aj téma https://www.modrykonik.sk/forum/porodnice-a-dok... nie len ja ho teda vychvaľujem 🙂

nefertitka
1. říj 2013

@ellysa jaj snad berie nove pacientky🙂
moja kamoska pred rokmi bola donho dokonca zalubena 😀 aj na kave spolu boli... ale nic z toho nebolo nakoniec 😀

ellysa
1. říj 2013

@nefertitka 😀 no uvidíš, naozaj ja som z neho mala úžasný pocit aj muž, všetko nám krásne vysvetlil, ochotný, milý, správanie bolo presne vidno že bol v zahraničí-čítala som, že v ženeve, presne také spôsoby ako lekári aj tu, že za zodvihne, podá ruku, vyprevadí...

vejvass
1. říj 2013

@ellysa dakujem za odpovede no pozerala som aj GPN docela sa mi pozdava gynekolog Smolik.odpoveda aj v gynekologickej poradni gynda.sk
No ale aj o GNP som citala ze nezvladaju objednavat pacientky ze nieje to take super ako to maju na stranke.Ale tak nic nieje na 100% to viem ja len by som chcela gynekologa ktory bude moje potraty riesit a nepovie mi ze to bola len blba nahoda.A neviem napriklad sa aspon pri dalsiom tehu aspon poisti napriklad utrogestanom ci uz pomoze neviem ale aspon nieco ako nic a nechavat to len na zazrak ☹ No ta imunologia je zaujimava myslis ze by mohol byt problem aj tym ze ja som napriklad RH negativna a moj muz je pozit.a aj maly je pozit.?No je to cele zaujimave ze prve tehu som mala bez problemove no od zaciatku som brala utogestan ale to berie asi kazda baba co je po IVF.Lebo prveho mam po IVF ale tehu bolo ukazkove.No a teraz so uz dva krat otehotnela prirodzene sice nie na prvy sup ale az po rokoch no ale skoncilo to zle.

nefertitka
1. říj 2013

@ellysa tak som tam volala, v ruzinove robi len rizikove pacientky a dali mi kontakt nanho na digital park, gyncentrum, tam ale pisu, ze je sukromnik, nevies kolko sa tam plati?na stranke to nepisu

ellysa
1. říj 2013

@vejvass ja som bola spokojná, ale chodila som tam už skoro pred 4 rokmi, a nikdy som nečakala viac ako 15-20 min

ellysa
1. říj 2013

@nefertitka netuším, mne robil tie UTZ v gyn-five a platila som podľa ich cenníka, len za ten jeden výkon,však skús mu zavolať zasa za perfektnú starostlivosť ti to stojí a možno ani nebude taký drahý, však mu snáď poisťovne preplácajú výkony

nefertitka
1. říj 2013

@ellysa uz som to nasla, ale trosku predrazene by som povedala;(

nefertitka
1. říj 2013

@ellysa Poplatok za návštevu pacientky sa pohybuje v závistlosti od rozsahu služieb obvykle od 50,- EUR do 100,- EUR. Podrobný cenník sa nachádza v čakárni ambulancie.

ellysa
1. říj 2013

@nefertitka a nemajú tam nejaký paušál? ročný poplatok? to je dosť

nefertitka
1. říj 2013

@ellysa skusim asi zavolat

vejvass
1. říj 2013

@nefertitka nieje to gynekolog čo robí s doktorom janekom či ako sa volá no myslím že som už o nich čítala platí sa vraj u nich od 50-70 e za každú návštevu ale nneviem isto
Pre mňa je to veľa keď zrejme budem na gyn chodiť aj dva krát do mesiaca😖

nefertitka
1. říj 2013

@vejvass ano on, no super, tak to nehrozi

vejvass
1. říj 2013

@ellysa no asi skúsim teda ten koch aspoň tam majú ročný paušál
Lebo gynekologovia kt sú vraj super ako sú Janek, Redecha, Hrabcak, Diveky, Foltin.... sú sukromnici a platí sa u nich každe vysetrenie

vejvass
1. říj 2013

@nefertitka hmmm ja už tiež neviem koho si mám vybrať ale peniaze čo si pýtajú za každe vysetrenie sa mi zdá fakt veľa ale zase keď si nezaplatis tak ti povedia že dva potraty sú len blba náhoda asi ma fakt picne😖

zuzkat1
1. říj 2013

@vejvass mna moj gyndos poslal na genetiku,na hemato,na imuno aj na endokrinologiu... Ja som nechcela-kedze v dnesnej dobe 2 potraty su bezne-co mi vsade potvrdili ze nechapu naco ma poslal... Samozrejme ze mam vsetko v poriadku nic ine som ani necakala.este nemam vysledky z genetiky ale aj tie budu urcite ok

ellysa
1. říj 2013

@vejvass
@nefertitka skúste baby to gpn/koch tam to nie je až taká pálka a naozaj sa inak správajú, nezaručím sa za ostatných ale tá moja gyn bola naozaj zlatá, sa dokonca aj rozplakala keď mi oznamovala druhý MA, keď som chcela byť na PN nerobila z toho vedu

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru