Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

mabe
autor
15. říj 2009

holky, tak uz mam jmeno pro holcicku - Anicka. 🙂 Vcera jsem to jmeno slysela v telce a nejak se me to mooc zalibilo. do tedka jsem nad tim nepremyslela, ale jak jsem to slysela tak....tak to ma teda asi byt. pro kluka asi ten Antonin, jak chce manza, taky pekny jmeno. 🙂 holky, je to mozny, ze opravdu budeme mit mimiska. naseho mimiska? bude na nas podobny, bude to nase krev,... 🙂 🙂 ze by se sen konecne splnil??? 😀

nefertitka
15. říj 2009

dakujem vam znova....
budete mat mimiska mabe, ja tomu dodnes neverim,ze mame Nikolku🙂 konecne ste sa dockali🙂

elly aj ja som mala tie injekcie a nestipu az tak hrozne, neboj🙂

mabe
autor
15. říj 2009

nefi, dekuju mooooooooc. je to neuveritelny. sna to uz dopadne ok, tuk, tuk. ja tomu verim. 🙂

uzij si narozeninky. 😉

sarlotta
15. říj 2009

Ahoj holky, nakukuju co nvého🙂))

Mabe, to víš že joooo, budete rodinka 😉
Ellysa a co Ty, kdy si dáš tt do pasu ?

Přeju všem těhulkám zdravíčko a pohodu - žádné stresy maminky 😉

mabe
autor
15. říj 2009

sarlotko, dekuju mooooc. vis, nejak jsem dneska na mekko. prohlizim kocarky, mam vybrany jmeno, tak me to zacina dochazet. v sobotu jedu k pribuznym pro pytel vecicek pro mimi, tak to bude 🙂

sarlotta
15. říj 2009

Mabe užívej si to a vybírej kočárek a věcičky - tak to má být 😉

aanda
15. říj 2009

Mabe, neboj, bude to OK.. ked zacne kopkat, tak si zacnes zvykat, ze ste uz traja 😉

Nef, kedy si zacala kocikovat? tvoja malinka sa narodila nejako v zime,ze? nam lekarka hovorila, ze velmi este nemame chodit, kym nezacne naberat tuk pod kozu... a aj tak tento tyzden bolo hrozneeeee pocasie...

aanda
15. říj 2009

Ozik, este som sa chcela spytat:
Bambi, Nef, ako ste si zarabali umele miecko? vzdy ste robili "cerstvu" davku, alebo ste si urobili na 2-3 krmenia a potom odlievali? Ja mu davam iba 50ml umeleho zatial.... na krabiciach od mlieka som nenasla nejako presne toto vysvetlene... diiiiiiiiiiiky za cenne rady 😉

nefertitka
15. říj 2009

aanda,my sme po 2 tyzdnoch dali nikolku na 5 minut na balkon,dalsi den na20 minut a potom uz sme mohli na akokolvek dlho,tak nam vravela lekarka...nic jej nebolo,neboj,ked ho teplo obleciete,nic sa mu nestane,a praveze babatkam chladny vzduch robi dobre na dychanie aj to vraj obmedzuje tvorbu soplikov,ani v byte ,hlavne tam kde babo spi by nemalo byt viac ako 23 stupnov...
mliecko mate ake umele?my sme mali najprv bebu, potom bebu AR,potom Nutrilon AR a teraz mame normalny nutrilon...my vzdy robime cerstve a ked nahodou nechce, tak sa da pouzit uz pripravene mliecko do 2 hodin, potom uz treba vyliat....skus to robit aj tak,ze si zohrejes dopredu vodu do termosky a potom uz len zarabas mliecko,aby si zakazdym nemusela prevarat vodu,cakat kym vychladne a tak...daj si to vodu do termosky taku iba mierne horucu...respektive viac teplu...

nefertitka
15. říj 2009

a aanda hej,mala sa narodila na konci decembra

aanda
15. říj 2009

Nef, v porodnici dostaval bebu HA1, tak pokracujem zatial s nou, ale kupili sme Nutrilon HA1.... s tou termoskou to je super rada... to hned zavedieme.... diiiiky.... ten nas drobcek uz bol na balkone, ked bolo tak teplucko, tak tam spinkal 🙂 no a dnes sme boli na ocnom... takze tiez bol chvilku vonku... zajtra mame ist k nasej lekarke, tak ked nebude hroooooooooozne zleee pocasie, ideme "v koci"

nefertitka
15. říj 2009

no podla mna ho uz kludne mozte davat na balkon spinkat, alebo s nim ist na prechadzku...aspon tak na kratsie...ved uvidis,co vam povie lekarka...
rada poradim ak viem 😉

nefertitka
15. říj 2009

a mliecko moc casto nemente,vzdy sa poradte s lekarkou predtym....

aanda
15. říj 2009

ved by sme chceli davat stale ten Nutrilon... ozik a som citala na Bebe, ze je mozne ju pouzivat iba 14 dni po otvoreni.... stihla to tvoja malinka na zaciatku zjest za 14 dni celu pixlu?

aanda
15. říj 2009

to sme hovorili aj s lekarkou, ze by sme skusili prejst na Nutrilon.... ona povedala, ze mozeme .... podla toho co viem, nutrilon je najlepsi.... ja robim vo firme, co dodava "zakladny komponent" pre vyrobu nutrilonu, takze to viem od tych odbornikov-chemikov-potravinarov co tam mame.....

nefertitka
15. říj 2009

tak to som rada,ze Nutrilon je najlepsi...nestihla to spapat do 14 dni...a este zvykla vzdy nechat aj z davky,co sme jej davali,vtedy sme strasne plytvali tou Bebou,no ale co uz...Nutrilon sa da pouzit do mesiaca po otvoreni,teraz uz schramzi 1 pixlu za tyzden aj niekedy🙂 uz totiz papa 240ml...teda vacsinou

aanda
15. říj 2009

nef diky moc za rady 🙂 my tiez tu Bebu musime uz zajtra vyhodit... ale uz mame nutrilon a presne to som aj na nom citala, ze sa moze az mesiac pouzivat.... tak este raz diky a ja sa zasa urcite ozvem s novymi otazkami 😉

mabe
autor
16. říj 2009

Ahoj devcata,

tak se stalo to, ceho jsem se obavala. Rano vstanu se zalehlym nosem - rymecka. Zatim krk dobry, i hlava. Takze nikam vecer a lezet celej den preventivne. Snad se to nerozjede jeste vic. Dva dny jsem tomu odolavala od manzi a uz je to tady. Dneska jsem se moc tesila na koncert, ale neda se nic delat - jindy. Mimisek se samo prednejsi. Zitra bych odpo, ale chtela si jet pro ty vecicky, tak snad to bude dobry.

bambi7
16. říj 2009

cafte babulky tak mame za sebou ockovanie a mame teplotky 😒 no neva stale s nosime a nosime.....a mame 7150g 😉

a zajtra zaciname z mrkvickou tak sa tesim a nef pytala som sa na to dokrmovanie a ze aj deticky co maju UM tak kludne do 7m staci len mliecko ze teraz je to uz ine ako kedysi.......a ze bio potraviny netreba ze je to rovnake ze boli uz aj studie a ze to nie je tak celkom ako preferuju to bio aj som si to myslela ja moc tomu neverim 😉 ale je to na kazdej ako sa rozhodne 😉

aanda my tiez mame bebu HA lebo z nutrilonu vracala a to sme skusili vsetky skoro od nich...a vzdy zarabam novu davku nedavam uz staru 😉

bambi7
16. říj 2009

a elly moc na vas myslimmmm a nebojkaj vsetko bude ok uz musiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

bambi7
16. říj 2009

nam babule nutrilon nesadol podla mna najlepsi nie je 😀

mabe
autor
16. říj 2009

Ahoj bambi,

chudacek malinkej, snad to brzo prejde. 7kg to uz se pekne pronese 🙂

aanda
16. říj 2009

Ahojte babulky,
Bambi, ved to je jasne... kazde babo je ine a treba vyskusat co sadne tomu nasmu 😉 uvidime....
Mabe, pekne oddychuj a vela cajiku 😉 ja som tyzden pred porodom mala taaaaakuuuuu nadchu a zapalene hrdlo, ze som si musela ist vypytat antibiotika.... teda iba lokalne na hrdlo Bioparox, lebo som sa bala, aby to neprepuklo do anginy.. ja mavam casto anginy... No a drzalo ma to este aj v porodnici... som kaslala a ten nastrih ohromne bolel 😠

ellysa
16. říj 2009

Ahojte
sarlott na ja si tie tt asi dám až pred pôrodom, som veeeeľmi opatrná, už ich nechcem znova mazať 🙂 Ale dnes podľa MS začínam 8tt-info len pre vás 😉
nef no dnes pichám prvú dám vedieť
mabe rýchlo sa uzdrav a aj domi nech horúčka prejde.
Dnes mi príde po týždni manžel, veľmi sa teším 🙂 My už máme mená vybraté 5 rokov chceme Viliama alebo Ellu, aj keď teraz sa nám začala páčiť aj Olívia

mabe
autor
16. říj 2009

elly, ahoj, tak to mas pekne tt. 😉 uvidis, bude to ok, ale chapu tvuj strach, ja jsem byla klidnejsi az po 12tt. Tak vy uz mate jmena. Peknucky. Ja mam Anicku, Tonika. 🙂 Treba se to zmeni, ale zatim je to takhle. A jak jinak zvladas tehu, dobry?

mabe
autor
16. říj 2009

Ja prvni tri mesice jsem byla rada, ze jsem doma a az ten ctvrty mesic je me ok. Picha me teda v podbrisku, ale to je roztahovanim bricha. Musim davat pozor na prudky pohyby.

mili1
16. říj 2009

Ahojte babulky,,, mabe , ellysa pekne mena, ella sa mi velmi paci aj Antonin....
My sme sa vratili z prechadzky, uz sme neboli von 3 dni tak sme museli ist a bola riadna zima ....tak sa mi nechcelo ist ale aspon sme sa prevetrali 😉
prajem vam pekny vikend.... 😉

bambi7
16. říj 2009

cafte babule

aj moj ocino je viliam 😉

bambi7
16. říj 2009

babulky co mate na plane na vikend 🙂

sarlotta
16. říj 2009

Ahojík holky🙂
Ellysa bude to v pořádku, neboj 😉 ... tak sem tam písni info🙂))

mabe no jooo za 3týdny už budeš cítit prďolku jak kopká🙂 teda ze začátku jen takové ťukáníčko 😵

Holky jména máte moc krásná.... nebojte se dát jakákoliv, která se Vám líbí.... budou to Vaše sluníčka 😎

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru