Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

mabe
autor
21. zář 2010

@lulu10 ahojky, tak potichoucku gratulujuuu. u me to bylo tak, ze jsem to cekala porad. nemuzes ty predchozi zkusenosti vymazat z hlavy. ale snaz se byt co nejvic pozitivni, at se zase moc nestrachujes. proste co se ma stat, stane se - zkus si rict a hlavne do tretice vseho dobreho, toto tema je dukazem. ta smula se prolomit uz musi. 😉 tak pekne semka za nama chod a rikej nam jenom pozitiva. 😉

lulu10
21. zář 2010

@mabe dakujem za povzbudenie 😵

ellysa
21. zář 2010

@emka0 od 6 tt a dva krát denne,myslím,že je len na predpis, skôr ako budeš tehotná ho nemá význam brať, baby ho berú na úpravu cyklu a stým nemáš problém,nie
@lulu10 gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee,no asi ťa nepoteším bála som sa a strašné, neviem či sa to nejak dá prekonať, myslieť pozitívne, ale niekedy sa to nedá, ten strach u mňa prešiel až ked malá začala kopkať
držíííííííííííííííííííííííííííím palceeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

emka0
21. zář 2010

@lulu10 gratulujem aj ja!!!! tešim sa s tebou!!!! 🙂 🙂 🙂 davaj na seba pozor!!!

lubica69
21. zář 2010

@emka0 aj ja som brala duphaston a asi mi ho doki predpíše aj teraz ešte pred otehu

mabe
autor
21. zář 2010

tak jsme se vratily z prochazky, najime se a razime na kycle, pak k dedovi. rikala jsem si, ze si uvarim, ale moc se me nechce, asi az vecer. to moje jidlo je fakt hruza. 😝 😖
@emka0 ja jsem brala utrogestan, to je to stejny od zacatku, vlastne i pred tehu na druhou fazi cyklu kvuli spineni az do 14tt.

aanda
21. zář 2010

@emka0 ja som duphaston brala pri Samkovi od 8tt na zaklade predpisu od lekara...brala som to do 16tt a este som brala jedny lieky na zlepsenie zrazanlivosti krvi, lebo som stale spinila....tie som brala 1 balenie,ale uz neviem, ako sa to volalo.
Porad sa z lekarom odkedy to mas brat...

aanda
21. zář 2010

@lulu10 gratulujem k dvom ciarkam... ja som mala 1xMA, druhy krat sa zadarilo, aj ked som mala na zaciatku problemy so spinenim a cele tehu ma pozorovali v rizikovej ambulancii.
Co sa strachu tyka, toho sa asi zena nezbavi pocas celeho tehu a asi do konca zivota sa clovek bude uz bat o svoje dietatko....to je udel rodicov....Hlavne mysli pozitivne 😉
ja som sa hrozne bala, ked uz som videla bit srdiecko, tak som tomu verila, ze je vsetko ok.... a drobec bol statocny a silny....

lulu10
21. zář 2010

dakujem moc za podporu, snazim sa byt v klude ale to tazke, verim ze to dobre dopadne, budem sa starat o seba ako najlepsie viem viac urobit nemozem a co sa ma stat tak sa stane, ste vsetky pre mna velkym povzbudenim ze raz to vyjst musi 😉

nefertitka
21. zář 2010

ahojte...

@lulu10 ako pisu baby,ten strach sa neda nijako prekonat,ja som ho mala az do porodu...mozem povedat,ze druhom trimestri som sa trosku ukludnila,prvy som spinila-hrozny strach,druhy trimester ok,treti tvrdnutie brucha a otvaranie krcka - musela som 3 mesiace lezat,zas som sa strasne bala,ale vydrzali sme do 36tt.Aj ked sa mi uz jedno babo podarilo donosit,stale mam strach,co by sa stalo pri dalsom,to ma strasne odradza a ostaneme asi len pri jednom...aj ked clovek nikdy nevie....drzim palce,aby vsetko dopadlo dobre,vela sa setri,radsej chod na PN a bud doma,vela polihavaj...hlavne v 1.trimestri...ten druhy je najmenej rizikovy

@ellysa ja sa tak bojim tych nausniciek,ze ich Nikolka nema doteraz 😅 ...my pockame,kym bude vacsia asi a sama sa rozhodne,ci ich chce,aj ked uz su kupene...mna odradzalo to neustale ockovanie a choroby,nechcela som jej robit bolest navyse...no a nie kazde dievca musi mat nausnice,ja som si to akurat zacala vsimat vo filmoch,strasne vela hereciek nema nausnice a dokonca ani prepichnute usi...
tak to urobila aj jedna nasa znama,teda znama nasej mamy,ked mala jej dcera asi 3 roky,tak sa jej spytala,ci chce nausnicky a vysvetlila jej,ze to bude boliet a tak a ze si to nesmie chytat...a ona chcela a pekne bola discilinovana...nechytala si uska ani nic, zato Nikolka si ich tahal uz hadam od narodenia 😀 aj preto som sa bala,ze si nejako ublizi....
@emka0 aj tebe drzim palce 😉

mili1
21. zář 2010

Ahojte,,,, nef prajem rýchle uzdravenie Nikolke ,,,aj ja sa velmi bojím ked je malý chorý a má teploty ,,,v noci poriadne ani nespím
lulu ja som brala duphastom myslim do toho 18 tt. ,,,to je na udrzanie plodu a pomohol ,,,,tak ako pise nef ten strach som nevedela ani ja prekonat ,,bála som sa kazdej kontroly či je všetko o.k a ked ma niečo pichalo, bolelo uz som bola na ihlach a volala svojmu doktorovi ,,tiež mi tvrdlo brucho jooj nechcem na to ani mysliet a este ked ma museli pozriet v nemocke kvôli krčku mala som teda dost,,, 😒 aj ja sa bojim druheho tehu nef
lubi držkam palce nech si čoskoro tehu,,,, 😉
Nikimu idu hore stoličky tak bol dnes nejaký zlý a robil mi všetko napriek,, hodil mi flašu o dlažbu ,,,aj sa z nej trocha odštiepilo ,,,môj bude zasa nadávať že všetko zničíme ,,,ale ked mu poviem že nemôže urobí to aj tak a porom sa smeje 😀 😀

mili1
21. zář 2010

Mab, aanda ,,ely ako sa máte? nestíham všetko čítat,,,
bambi je kde?

mabe
autor
21. zář 2010

ahojte, tak jsme byly na kyclich a dobry. to jsem rada. mely jsme jit pak k dedovi, ale prodleva 3h s manzou, tak jsme jely domu a uz se me nikam nechce. mohla bych si konecne uvarit neco na jidlo teplyho a trosku uklidit. vecer chci zehlit. trosku posledni dobou nestiham.
@mili1 mame se bajecne, muzes mrknout na foto anicky. utika to, uz je ji pul roku. 🙂 zacina lozit, teda zatim se plazi dozadu, ale zkousi na kolinka. jinak nic noveho 🙂
@nefertitka ahoj

jinak anicce skace teplota ruzne behem dne. ze by zuby? 😒 nebo je to normal. nema teplotu, ale jednou 37C, pak 37,6 pak 36,7 😒

mabe
autor
21. zář 2010

holky, v sobotu maji kamaradi svatbu. na obrad jdeme vsichni to je jasny a od 19:30h je hostina. rikala jsem si, ze necham malou hlidat, ze ji dam v 20h spat a prijdu kolem pulnoci. problem dohodnout se s manzou, kdo bude hlidat. moje mamka je podle me nejlepsi varianta, anicka s ni neplace a bavi se a muze spat nahore u babicky, takze nemusi v noci nekde cestovat a hlidat ji muze aji pres chuvicku, aby ji tady nedelala randal. manzovi se to nelibi, protoze vidi, jak nase mamka je laxni - ona by ji neublizila, ale proste s ni tak jakoby cuka a tak....me vychovala a jsem normal, ze jo? a pak dalsi tchanovci. maji to 10 minut autem od nas. ale problem podle me je v tom, ze anicka u nich natahuje, breci a nejsou domaci - budou muset byt tady dole v tech dvou pokojich a potichu aby ji nevyrusily. manza o tom se mnou nechtel mluvit az vcera. a rekl, ze chce aby hlidaly tchanovci. ja bych asi nejradsi byla doma, ale zase jsou to nasi nej kamaradi a tam chci byt taky. nemam z toho dobrej pocit, tak jako tak, at si hlida kdo chce. ona sem tam anicka se probudi a musim ji pohladit, dudlika a pak znova usne. neni to kazdou noc, ale co kdyz... a nase mamka uz si myslela, ze bude hlidat a tedka je zklamana. ach jo....je jasny, ze budou hlidat tchanovci, ale moc z toho nadsena nejsem.

mabe
autor
21. zář 2010

dik za vypovidani 🙂

lubica69
21. zář 2010

@mabe moja ak si si istá že by to mamina zvládla tak ste to mohli skúsiť Ale ak sa nehceš hádať z mužom a tchánovci sú spolahlivý prečo nie No neviem Ale na t=u svadbu určite chodte aspoň sa odreagujete 🙂

mabe
autor
21. zář 2010

ja mam tedka nejak vycitky svedomi vuci mamce. 😒 uz to nevratim zpatky a manza je jasne proti, aby mamka hlidala takhle malou anicku. 😖

lubica69
21. zář 2010

@mabe tak to skús mamine nejak rozumne vysvetliť Určite to pochopí A ty za to nemôžeš

mabe
autor
21. zář 2010

ja jsem to mamce vysvetlila, ze me to bylo jedno a ja jsem s ni domluvena na pevno nebyla. cekala jsem co manza a pak on by nejradsi kdyby ji nikdo nehlidal u nas, tak jsem mu rekla, ze u nas musi. a domluvily jsme se na tchanovcich, ze si rekly prvni, kdyz se dozvedely, ze jdeme na svatbu a ze ji tak casto nemaji. nechci aby si mamka myslela, ze manza proti ni neco ma, ale stejne si to asi mysli. 😒

lubica69
21. zář 2010

@mabe ja si myslím,že to pochopila

mabe
autor
21. zář 2010

no nevim, vsak asi vis, jak na tom tedka je s psychikou... 😒 snad jo. nasi vidi anicku porad, kazdej druhej den jsem u nich nebo oni tady a tchanovci 2x do tydne.

mabe
autor
21. zář 2010

musim zehlit a nechce se mi. anicka usla uz pred pul hodkou. manza sel na basket, tak mam preee na zehleni.

lubica69
21. zář 2010

@mabe veď práve preto to určite pochopí A keď ste tak často spolu.. 🙂

mabe
autor
21. zář 2010

🙂

lubica69
21. zář 2010

fu ja som nežehlila ani nepamätám 😀 vešiam tak aby som nemusela 😅

mabe
autor
21. zář 2010

dneska v noci jsem mela hroznej sen. darca(nase prcina fenka) byla ziva, ale mela misto nohy holou kost a byla bez masa na hrudniku a ja ji rikala, ze je prece mrtva, ze jsme ji nechali uspat a ona si porad behala. byla proste vyzrana od brouku a ja si rikala, ze sme ji spatne uspaly. 😝 porad se me to honi hlavou, jako nijak nebrecim, protoze ji nebydlim uz doma, takze si to nepripoustim, ze uz neni, ale v hlave to mam furt. ☹

ellysa
21. zář 2010

@mabe ja by som tiež na tvojom mieste chcela, aby radšej strážila mama,ak sapri nej Anička cítilepšie,ale viem tiež čo znamená, keď musíš ustúpiť.
hrozný sen, aj moje mimi už spí

nefertitka
21. zář 2010

ahojte,

@mabe aj my ideme v oktobri na svadbu a tiez neviem co spravime,ale asi budeme do tej 22hej aj s nikolkou a pojdeme domov...je blbe aby tam ostaval iba jeden z nas a moja mama tam ide tiez a svokra sa s nami nebavi,a jej by sme ju teda nedali ani za svet....ale rada by som ostala dlhsie,no ale co uz...
mabe skuste sa nabuduce s manzelom dopredu dohodnut,komu date strazit malu,aby potom zas mama nebola sklamana,alebo niekto...
@mili1 to tvrdnutie by som fakt uz nechcela zazit;( ale ono to bude aj pri dalsom tehu velmi pravdepodobne;(a neboj,aj nasa hadze veci o zem, to je uplne normalne;))vraj sa nema ani na dieta za to kricat,ono len skusa,co dana vec urobi,ked ju smari o zem 😀 ...mozes ho upozornit aj 50x,aj tak to bude robit;)to som teraz citala v Mama a ja...ale upozornovat treba,to je jasne...

my ideme zajtra k lekarke,uz nam Nikolka zacala aj kaslat..a stale ju to budi,chuda nase 😒

nefertitka
21. zář 2010

@lubica69 ja som tiez nezehlila ani nepamatam🙂 hadam uz aj par rokov 😅 tiez tak vesiam,aby som nemusela,zerie to vela casu... 😝

nefertitka
21. zář 2010

ale niektori ludia zehlia aj spodne pradlo 😕 😝 ...ja som velky zastanca zehlenia neni 😝

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru