Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

mabe
autor
26. led 2012

ahojte, tak anicka uz ma taky rymu vetsi. v noci pokaslavala a tedka jsem ji dost vysala. takze nejdeme cvicit a budeme doma, venku zatim -2C. odpo jde anicka k tchanovcum, tak bude mit aspon zmenu za celej den. ja si budu poklizet. v noci jsem nemohla vubec spat, nemohla jsem dychat pres nos a v pusy porad sucho 😝
@nefertitka pokud se ti to nezda, tak bych se poptala dr.

mabe
autor
26. led 2012

tak ja jsem premyslela, ze bych s anickou tak za hodku, to budou venku tak 2c sla ven. jenom tak se projit na chvilicku, venku sviti slunicko. s tou rymou ji snad nic nehrozi a me to taky treba pomuze na tu rymu.

nefertitka
26. led 2012

dnes sme zatial kludni;) uvidime,co neskor

@mabe poliecte sa, snad to bude len nadcha

mabe
autor
26. led 2012

tak anicka s tchanovcema, ja si davam polivku zeleninou - prekvapive jsem ji udelala dobrou, jinak zeleninovou nesnasim a pak zacnu uklizet.
@nefertitka anicka byla dneska venku nesnesitelna. rikala jsem si, jezisi po kom to dite je. chtela jsem jit tam a ona tam. chtela prechazet sama silnic, kdyz tam vstoupila, tak se zase vratila a rikala pozor auto, ale zadny nejelo, takhle to delala trikrat a pak uz jsem vzdycky na to nemela nervy a lapla jsem ji a prenesla a to zase rvala...no bezvadnej venek.

skirt
26. led 2012

ahoj holky, tak jsem narazila na vaši diskuzi, a potřebovala bych trochu psychicky uklidnit. Mela jsem jeden potrat v 6tt v září .. 2.9. revize a ted zase ležím v nemocnici - krvácení v 6tt ... ale HCG jednou klesá, jednou roste .. nikdo neví co se mnou je, ale doktor tomu dává 10 % .. .váček má 7mm a nic v něm .. .no psychicky se připravuju na to, že to bude špatné .... a já příjdu domů, a začnu malovat obývák .... ale tady jsou všude kolem těhule, furt slyším tlučící srdíčko ... a já tady s potratem ... :( .. jak jste se cítily hnedka po tom druhém potratu? já mám chuť požádat o adopci :D

nefertitka
26. led 2012

@mabe vie to pekne liezt nanervy a cloveka vycerpat,ze?🙂

@skirt je mi luto,co prezivas, budem drzat palce,aby sa stal zazrak a vsetko dopadlo dobre a ked nie, tak do tretice to vyjde,uvidis...dajte si spravit testy,ze kde moze byt problem
ja som sa po druhom potrate citila hrozne, mala som dojem,ze fakt asi nikdy nebudem mat vlastne dieta, tiez som velmi tazko znasala vsetky tie tehulky okolo, ktorym na uzv bilo srdiecko a podobne, uplne ta chapem a viem,co prezivas....
skus to zobrat tak,ze mozno je niekde nejaka mozno aj drobna chyba,ktora ked sa odhali,uz vsetko pojde ako po masle, das sa dokopy,dajte si spravit vsetky testy, uzi si leto, chodte niekam na dovolenku napriklad a potom skusite znova...
Ja ale este aj dnes myslievam,ze aky by bol ten drobec, o ktoreho som prisla, no ale uz nie so smutkom, moje male trojrocne mi to teraz vsetko vynahradza;)
neboj,vsetko raz dobre dopadne,uvidis...snad som nejak pomohla

skirt
26. led 2012

@nefertitka dekuju, snad mas pravdu 🙂 .. no je to fakt neprijemne, jak jsou tady vsude kolem ... ale proste musim byt silna 🙂 ..a treba budeme mit nakonec miminko na leto a ne na zimu .. .o prazdninach na to hupsnem a bude 🙂

nefertitka
26. led 2012

@skirt no vidis, ako pozitivne vies rozmyslat 😉

martinakl
26. led 2012

@skirt Ahoj. Ja mela tenhle pocit nekolik tydnu. Rikala jsem manzelovi, ze tehotna uz byt nechci a nikdy nebudu. Ale pak jsem si to rozmyslela, napoprve se zadarilo a dnes jsem v 8t byla na UZ a vse vypada v poradku..
Jo a me zase kdyz poslali na revizi po zamlklem potratu v 16t, tak me dali na pokoj s dvema holkami, ktere sly na potrat dobrovolne.. Tak to bylo taky dost na nervy!
Ale ted zacinam zas doufat..I kdyz toho strachu se asi nezbavim, ale snad to nejak prekonam. A urcite i ty. A vez, ze bude lip 😉 Treba driv nez si myslis..Zazraky a nahody se deji vsude kolem nas 😉

ellysa
26. led 2012

@skirt hlavne nestrácaj nádej do konca nie je nič stratené...
ako som sa cítila? strašne! myslela som, že sa mi zrútil celý svet, že nikdy nebudem mať svoje dieťa, že už to nechcem zažiť, trvalo to kým som sa nezobudila na izbe po kyrete, potom som si povedala, že musíme ísť ďalej, že ľudia prežívajú mnohé zlé veci a musia sa pozbierať, o 4m som bola znova tehu a vyšlo to. Teraz by sme sa už chceli snažiť o druhé bábo a znova mám blok, zlé myšlienky, no ale budem ich musieť prekonať.
Určite sa to raz podarí, musíš tomu veriť 😉

nefertitka
26. led 2012

@martinakl to si aj ja pamatm, cakala som v rade na chodbe na kyret (pripadalo mi to ako u masiara,hrozne), aj s postelami a sedeli sme tam takto tri a tie dve predo mnou sli dobrovolne....nenavidela som ich

skirt
26. led 2012

@nefertitka tak to je humus, ze jde nekdo dobrovolne .. .to nepochopim asi nikdy ... ja jsem teda na pokoji jeste s nikym kdo potratil nebo sel na potrat nebyla .... ale nevim co je horsi ... tezko rict

hanysek.hanysek
26. led 2012

@skirt Ahoj, ještě nehaž flintu do žita, ještě může být všechno ok. Já měla první potrat v červnu v 9tt, revize ( bylo už i srdíčko) a druhý potrat v říjnu v 6tt, revize ( v děloze nebylo vůbec nic vidět, flíček, stín, prostě nic). 7dní po vynechání ms jsem měla HCG 88, o dva dny později jsem měla HCG 35, špinila jsem. První potrat jsem hodně v nemocnici obrečela, doma jsem brečela jen asi 2x při pohledu na fotku z ultrazvuku, bylo mi to hrozně líto, že se to posralo. Když jsem otěhotněla podruhé byla sem šťastná, že se tak brzo podařilo ( v nemocnici doporučili 3-4měsíce pauzu, můj gyndař otěhotnět až na jaře, kvůli chřip. epidemii). Jenže to opět nevyšlo, bohužel! Sem asi divná, ale u toho druhého potratu mi neukápla ani slzička. Bylo mi to líto, ale protože jsem věděla a prošla sem si tím už jednou, jsem věděla co bude. Prostě se to stalo. Lepší na začátku, než v půlce těhu nebo mít postižené dítě. Prostě příroda to tak má, ona sama nejlíp ví, kdy je ten nejvhodnější čas. Nyní sme se začali znovu snažit. Můj gyndař opět řekl, pro mě ted a docela nepochopitelný verdikt- nesmíš otěhotnět rok!!! To se mi vůbec nelíbilo, vydupala sem si genetické testy, které byly v pohodě. První potrat náhoda, druhý potrat byl z důvodu, že jsem otěhotněla brzo po prvním potratu, ale jinak nahodilý jev. Prostě se to stává. Někdo potratí 2x za život, někdo 2x za rok. Jdeme do toho i do třetice. Může se to posrat až budeme čekat rok, a i když se budeme snažit za měsíce. Vždy se to může pokazit, atť čekáme rok nebo měsíc. Doufám, že to špatné, co mě mělo v životě potkat mě už potkalo a už bude jen dobře a mi se toho miminko dočkáme. A jinak na tvoji otázku, jak ste se cítili po druhém potratu? Jelikož jsem věděla co mě čeká, tak sem se cítila dobře. Určitě druhý potrat jsem zvládla líp než ten první. Toť otázka, jak bych zvládla třetí potrat ( doufám, že ten nikdy nenastane). A klidně ten obyvák vymaluj. Já po příjezdu z nemocnice u prvního potratu si vygruntovala celou kuchyň, včetně vydrhnuté podlahy- podotýkám, že mi při revizi udělali jako bonus laparku, takže jsem měla sešitý pupík. takže sem to do toho vrhla po hlavě. Držím palce ať to dopadne dobře. Určitě to zvládneš. A pokud to nevyjde, nesmutni. Prostě třeba nebyla ta správná doba. Drž se a věř, že bude dobře.

dablikolik
26. led 2012

@skirt Vím jaké to je. Naše vytoužené těhu po IVF skončilo v 11tt kdy nám přestalo být srdíčko za dva měsíce jsem otěhotněla přirozeně, ale příliš brzo po prvním potratu a skončilo to samovolným potratem v 6tt. Cítila jsem strašnou bezmoc, že nemůžu udržet dítě, ale na druhou stranu lepší než mít dítě postižené asi to tak tělo pozná samo. Nechtěla jsem už otěhotnět měla jsem strach. Stal se zázrak a já po 4 měsícíh otěhotněla. A ten zázrak má jméno Klárka. Chce se to uklidnit a doufat. Držím pěstičky

skirt
26. led 2012

@hanysek.hanysek diky .. je to hrozny .. no ja jsem prozivala kazdy ten potrat uplne jinak .. tentokrat se mnou byl pritel . minule byl v tatrach .... ale brecela jsem i ted .. protoze jsem si nepripoustela, ze by to nevyslo dvakrat za sebou ... ja vlastne otehulila podurhe po treti ms ... takze tak jak mi rekl doktor ... a stejne to nepomohlo, mozna to bylo brzo.

@dablikolik diky za utehu, uplne mi slza ukapla u te klarky .. je to krasne, kdyz clovek cte o tech stastnych koncich, tak doufam, ze se taky jednou dockam ... ja si furt pripadam jako zvlastni pripad,protoze ja jsem sva pubertalni leta venovala cele hlidani cizich deti .... a zadarmo. Fascinujou me a miluju je, vsechny i ty cizi .. a mit svoje dite je pro me neco jako science-fiction ... a mozna je i problem v tom, ze neverim, ze by se mi ten zazrak mohl přihodit

hanysek.hanysek
26. led 2012

@skirt Vidíš, u toho druhého těhu jsem otěhotněla dost brzo. Přišla první porevizní ms, druhá porevizní ms a potom už nedošla. Musíš věřit že to bude dobré. A když ne, tak to tak prostě mělo být!!!

nefertitka
27. led 2012

@skirt presne ten isty pocit ako pises science-fiction som mala aj ja...ja sa este dnes niekedy pozastavim, zapozeram na Nikolku a nemozem uverit,ze mam naozaj dieta......a niekedy mam pocity ako ze neviem,komu mam byt za to vdacna, ale velmi pekne mu za to dakujem 😉 a to uz ma 3 roky....ked si mala cudzie deticky velmi rada, tak zo svojho sa asi zblaznis;) tak nejak ako ja 😀 ...a take ako my si veru dietatko zasluzia, no nie? 😉

skirt
27. led 2012

@nefertitka no tak to doufam, ze si svoje taky zaslouzim ... mam doma uz asi 5 fotek z porodnice a v naruci vzdycky cizi miminko .. pro me to je vzdycky jako vanoce, kdyz se nekomu narodi mimi a ja ho muzu videt .. jsem rada ze nejsem sama, kdo ma pocit, ze mit vlastni dite je neco tak neuveritelneho, ze ani neverim, ze se to muze doopravdy stat .... ted tu byla velka vizita a opet mi primar rekl, ze ta sance je naprosto minimalni a ze pry jsem zvolila konzervativni postup .. najednou se tvari jako kdyby fakt sance nebyla a ja tvrdohlave trvam na svem .. .pritom mi dali na vyber ... :(

nefertitka
27. led 2012

@skirt no ale asi si na to uz pripravena,ze?:(
my sme to mali obtiazne este aj v tom,ze nam sa 3 roky nedarilo otehotniet, potom potrat,potom zas asi rok, zas potrat, no a potom ten treti raz uz vysiel. A tiez po dlhsej dobe....a vies ako?uz sme chodili do centra asistovanej reprodukcie,ze sa nedari a uz sme mali vsetky testy a malo sa uz pristupovat k odoberaniu vajicok a tak a div sa svete, raz sme si v maji sexli ( 3.5. 😀 ) a bum, z toho Nikolka🙂
uz ani ten sex nas nebavil,kedze sme to museli robit ako hodinky vtedy a vtedy,tak sme mavali aj dlhsie obdobie sucha a raz v maji cez vikend sme sa nudili, vonku bolo skaredo, tak sme si sprijemnili cas a esteze tak,inak by tu to male s nami nebolo;)
no a neraviac o tom,ze aj tehu aj porod boli komplikovane dost,aj sa mala narodila o mesiac skor (esteze sme tak dlho vydrzali),ale stalo to za to,ale pre tieto vsetky dovody sme sa rozhodli,ze sme radi,ze mame aspon to jedno a na 99percent sme rozhodnuti,ze druhe uz nechceme...bojim sa toho vsetkeho odznovu

nefertitka
27. led 2012

ale neverila som tomu,ze som tehotna, predtym sme sexovali strasne casto,len aby bola vacsia sanca a totho, Niki z jedneho razu🙂...

ellysa
27. led 2012

ja tiež nepochopím, ako niekto môže ísť na potrat dobrovoľne, ja keď som bola na druhom kyrete bolo s mnou dievča, ktoré čakalo zdravé bábo, všetko bolo OK, ale ona musela ísť, nakoľko už pri prvom pôrode jej odišla chrbtica, tak že pol roka nechodila, mala také zdravotné problémy, že jej lekári povedali, že by druhé tehu nemusela zvládnuť, strašne plakala, ale povedala, že kvôli prvej dcérke musí byť ona v poriadku, vtedy mi došlo, že ona je na tom ešte horšie ako ja ☹ ☹ ☹

ellysa
27. led 2012

@nefertitka aj olivia bola taká mesačná jednorázovka, dokonca presne viem, že sme ju splodili deň po MS, som neverila, že môžem byť tehotná 😀 😀

ellysa
27. led 2012

@skirt debil 😠 , niekotrí lekári sú ako mäsiari
neboj, všetko dopadne tak ako má, toto ešte nič neznamená, aj keby to tentokrát dopadlo zle 😢 nemôžeš to len tak vzdať, hlavu hore-treba bojovať

mabe
autor
27. led 2012

dobre ranko, tak noc moje v pohode, uz jsem mohla dychat jednou nosni dirkou 😀 , anicka trosku kaslala a chrcela. netece ji z nosu extremne, ale je videt, ze ma rymu. tedka si ji odvezly nasi. vim, ze je to treba aby byla nekde jinde, bude beze me u nasich poprve, vzdycky jsme tam obe na celej den, a ja si pripadam jako spatna matka. 😝 jakoze nemam zadny vyrizovani, cviceni, budu doma a ona nekde jinde a s rymou. budu uklizet a cist si a odpocnu si, ale proste si blbe pripadam. 😖

mabe
autor
27. led 2012

@skirt holky, to uz tady dokonale popsaly, neni co dodat. budes mit mimco uvidis. ja mela dva MA v 8tt, pak za dalsi rok mam moji prcinu a tedka v prosinci dalsi v 8tt. tedka nemam myslenky na dalsi tehu, ale verim, ze v lete na to hupsneme. drzim palce 😉

nefertitka
27. led 2012

@ellysa fuha,den po MS?to sa stava veru zriedkavo🙂
@mabe nepripadaj si blbo, ja keby som sa nebala o Nikolku ako sa bojim,tak urobim to iste....

mabe
autor
27. led 2012

@nefertitka vis, ja vim, ze je to treba, ale jak nemam nic na praci, krome teda zehleni a uklizeni, tak si pripadam, ze ji jenom tak odkladam

nefertitka
27. led 2012

@mabe ved aj tak treba niekedy dieta odlozit🙂 aleja ta chapem,tvoje pocity,ale nemusis ich mat
boze to je pocasie,ze minus 3, to ani nejdem skusat ist von,vcera sme tak vysli poobede a za chvilu sa mi nikolka pytala domov

mabe
autor
27. led 2012

@nefertitka kdyz anicka byla s tchanovcema vcera odpo a dneska na celej den k nasim.....tak me to mozna pripada za sebou hodne

skirt
27. led 2012

@ellysa teda tak to je sileny :(((( to bych nezvladla ..

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru