Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

sarlotta
28. čer 2010

🙂)))) noooo tak za chvilku bude říkat na všechno NE 😀 😀 😀 aspoň malý to tak měl... to byl zážitek, jak zkoušel co to udělá 😀 😀 a já sám 😀 😀

nefertitka
28. čer 2010

heh 😀 no to som zvedava 😝

ellysa
28. čer 2010

@sarlotta a čoho sa bojíš? 🙂 pôrodu? či aké to bude? 😉
no ako som predpokladal, doktor zasa veľmi milý naozaj dobrý prístup, len oni majú takú naturálnu výchovu, hovorím mu, že malá má koliky a reflux, že pije to AR mliečko a on, že ona je v poriadku všetko tak ako má byť, že ak jej mliečko robí dobre a negrcká, tak že je to normálne , že po troch mesiacoch z toho vyrastie, no tak tak...
ale tak máme tu známe lekárku na SK, keď budem u naich zájdem vždy tam, alebo môžem aj zavolať keby niečo, inak na tie vyrážky tiež povedal, že je to normálne, že jej to mám potierať čienym čajom, dávam jej na to repík a už je to lepšiemusím poklepať, že nám to homeo naozaj zaberá 🙂

ellysa
28. čer 2010

nef a keď na každú odpoveď povie "a plečo?", mňa šiel šľak zo synovca trafiť 😀

ellysa
28. čer 2010

a aj ja na našu rozpráam ako postih, ale keď inak sa mi nedá 😀 😀

sarlotta
28. čer 2010

jj, ellysa , nebojím se bolestí, spíš abych nemusela zase na císaře, narkoza a pak infuze 😅 😔
chtěla bych rodit normálně a normálně malou hned vidět... o to sem přišla u prcka 😉

nefertitka
28. čer 2010

elly to mi aj mama vravela,ze pockaj,ked pride "a pleco a pleco" 😀
sarlotta,hadam sa podari odrodit normalne, budem drzat palce,aby to tak bolo

ellysa
28. čer 2010

babule a kedy sa začne bábo smiať? my budeme mať už 6 týždňov a ešte jej len sem tam ubehne úsmev ale skôr zo spánku alebo ráno ale nemám pocit, že by ešte na niečo reagovala, ja sa tak teším, keď sa jej prihovorím a ona sa bude rehliť, len kedy to bude 😕

sarlotta
28. čer 2010

ellysa brzo🙂 neboj, nezapomeň, že očička ještě špatně ostří, musíš k ní mluvit hodně zblízka 😉 za chvilku z ní bude chechtací pytlík🙂))))))))))))) já si kolikrát skoro ,,učurla" jak se malý uměl řehnit 😀 😀

ellysa
28. čer 2010

@sarlotta no dúfam, že skoro ona sa teraz vždy tvári skôr tak smutne, má také vážne očká
no ostriť ostí poriadne a strašne pri tom škúli a tvári sa strašne sústredene, krásna je vtedy

mabe
autor
28. čer 2010

ahojte holky,
tak anicka spinka, nakonec musel manza. ja uspavala hodinu, ale mela velky prdiky, tak nemohla zaspat. jinak cviceni v parku mestskym, parada. byly jsme teda jenom tri, lidi cucely, ale bylo super. prisly jsme az po 18h domu. zitra mame zase v poledne moje cviceni vevnitr. jinak musim zitra uklizet, bordel mam a vecer zehlit.

elly, muzu potvrdit, pak uz se bude porad smat. 🙂

mili1
28. čer 2010

Ahojte, elly malý nechcel byt v kočíku len pár mesiacov, myslím do leta, zo začiatku trocha plačkal ale potom si zvykol na vaničku, ved sme museli ist na prechadzku a začalo byť už chladnejšie a vo vajičku sa nedalo,
športový sme vytiahli len na jar a pekne sedí a sleduje všetko.... 😉 😀
očkovanie - TBC to bol myslim v nemocnici zaočkovaný, v 3 mesiaci sa očkoval - zaškrt, tetan, čierny kašel, obrna, žltačka B a myslim nejaké infekcie, a pneumokoky, to su 3 vakcíny, ktoré sa preočkuju ešte v 6, 12mesiaci ,,,
v 15 mesiaci - osypky, mums a ešte niečo neviem
elly a v Rakusku su rotavirusy povinné očkovanie? tam sa očkuju skôr ako u nás. u nas su rotavirusy nepovinné , my sme sa očkovali v 6 mesiaci, vy už teraz?
šarlotka budem drzať palce pri pôrode .... 😉 toje krásny pocit vidiet babatko hned.... 😉 🙂
nef ona sa rozrozpráva , moj manžel začal rozprávat len v 2 rokoch.....kazde dieta je ine...

lubica69
28. čer 2010

Ahojte Kočenky No áno s tým rozprávaním je to individuálne Dôležité je či už pri prvých slovách vyslovuje dieťatko správne teda zrozumiteľne Ak áno ostatné slová prídu časom Fu a očkovania si už nepamätám ale všetky ihlou A v AU sa očkuje čím?Šarlot veľmi držím palčeky aby bol pôrod a nie cisár Ale aj keby Hlavné je zdravie Už treba len vydržať

ellysa
29. čer 2010

dobré ránko
@mili1
@lubica69 tie očkovania u nás netuším aké sú povinné a nepovinné, doktor len že ju ide zaočkovať a mne pot stúpil na čelo, že ju bude pichať a on jej dal so úst striekačkou roztok, preočkovať to má na konci júla, teda o mesiaca a v septembri máme mať ďalšie, to už normálne injekciou ale neviem na čo, aj pneumokoky sa tu očkujú.
a ešte ma zarazilo, že aj ďalšia poradňa bude až v septembri, to na slovensku sa chodí každý mesiac nie?

ellysa
29. čer 2010

@mili1 chcem sa spýtať za koľko si kupovala na Ukrajine pre malého tie súpravičky? a to v normálnom obchode alebo kde sa tam chodí?

mabe
autor
29. čer 2010

dobre ranko, tak dneska hic. ven pujdeme presne v poledne, jdu cvicit, tak to bude mazec. jinak chcu uklizet, anicka tedka spinka, takze mam cas na konika. 🙂 anicka usla vcera v 21h a ja si sla lehnout s ni, byla jsem dost udrena.

elly, ahoj, co bolenicko? my vcera vecer des. a zatim se jeste nevykakala, snad to brzo bude a ulevi se ji.

mabe
autor
29. čer 2010

holky, ja nevim jak muzu vytahovat ven anicku. vcera sem ji mela z kocarku teprve potreti venku a chudak zmourala. a ma porad cepicku, ma ji z biobavlny prodysnou, pry je aji kvuli upalu. v kocarku ji samo nema, pokud nefouka moc, ale venku, jo, kvuli usim. nebo zbytecne blbnu? jeste jsem vcera nevedela, jestli se nejak nenachladi, byly jsme ve stinu a mela bodycko, ale zase jsou vedra, ne? 😖

sarlotta
29. čer 2010

Dobré ránečko holky🙂

sarlotta
29. čer 2010

@mabe co koupit takový tenký šáteček s kšiltem 😉 ten dáš i přes ouška.

mabe
autor
29. čer 2010

sarlotko, ja jeste takovej satek nevidela. 😒

mabe
autor
29. čer 2010

sarlotko, tedka jsem se divala a nenasla jsme satek s ksiltem pro tak maly miminko, jenom bez ksiltu 😖

sarlotta
29. čer 2010

aha mabe a kolik má obvod hlavičky ?

já jsem viděla včíl v Kyjově v obchodě na takové prcky... chce to asi vyzkoušet, něco takového 😉

http://www.promaledeti.cz/e-mimi-cz/eshop/1-1-K...

ellysa
29. čer 2010

no náš krpec ešte spí, tak som už poupratovala, navarila, dala prať, bola v obchode, samozrejme môj s ňou len spí, už som aj naštvaná,že mi nepomáha, ale zasa v noci ju raz kŕmil, tak som sa trochu vyspala

@mabe no bruško nás ešte chytí, kakáme cca 3x do dňa, sranda je že presne v tú istú dobu, zaručene v noci okolo jednej, potom ráno okolo desiatej a poobede okolo piatej, ale tiež ju ešte trápia prdky a kvôli tomu refluxu často aj po hodine dvoch jej vyhadzuje mliečko, ale musím poklepať, že bez tých homeo a biogaje by to bolo horšie

inak baby včera sme cestovali domov a ja som zabudla na tie biogaja kvapky a nechala som ich vonku až do dnešného rána až teraz som si spomenula, že dať do chladničky, to už asi budem musieť kúpiť nové, čo? 😖

mabe
autor
29. čer 2010

mame 39cm

sarlotta
29. čer 2010
ellysa
29. čer 2010

no práve kadíme, mešká 15 minút 😀

mabe
autor
29. čer 2010

holky, dala jsem male v 9h jest. mame jit na 12h cvicit. jdeme z domu v 11:15, muzu uz ji dat zase v 11, ne? kdyz jdeme v tom vedru....

mabe
autor
29. čer 2010

abych ji neudelala jeste vetsi bolenicko

mili1
29. čer 2010

Ahojte,,, elly ja som bola len na trhu, ale švagrovci šli aj do mesta ,,,niektoré veci boli ešte lacnejšie ako na trhu....boli výpredaje....podla toho čo chces, supravičky vyšli nejakých 500 sk, zaleži aké chceš,ked kvalitnejšie je to drahšie, ale oplatí sa ...ja som tam nakupila pre malého dost vecí čo u nás by som kupila omnoho drahšie... 😒
rotavirusy su aj u nas striekačkou.
Malý zaspinkal tak idem varit, prat a zavariť ríbezle....
tak sa majteee
bambi mi tu chýba...bambi kde si?ešte stále tie nejde net?

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru