Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

sarlotta
11. srp 2010

kuk holky, tak já jen rychlé info, včera poradna, vyrážku už nemáme, bylo to z rajčat 🤐 😉 ... malá váží 3730g a měří 50cm... už vyrostla o 2cm 😲 😲 to je rychlost 😎 . Přes den se bavíme kojením a přebalováním, spinká pěkně venku v kočárku, nebo na balkoně.. akorát večer jí to trvá tak 2hodinky než usne, nemožu ju odložit do postýlky, jen by se chovala 😅 😀 Ale jinak je zlatečko moje 😀 Užívám si to úplně jinak než malého 😎 manža pomáhá s žehlením a stará se večer o malého - sprcha, večeře, uložení do postele 😉 Na procházky chodíme stylem já s kočárkem a kluci na kole 😉

lubica69
11. srp 2010

Jej Šarlot tak krásne

ellysa
11. srp 2010

@sarlotta krásne to zvládaš 😉 no a čo že sa chce mojkať, teraz čítam knihu najšťastnejšie mimiko v kolí a tam píšu, že do roch mesiacov to miminko jednoducho potrebuje a v žiadnom prípade sa nemôže rozmaznať 🙂
a ratiete ako z vody, aj my tak čo týždeň, to cm, každý si myslí, že má pol roka 😀

nefertitka
11. srp 2010

ahojte...
aj my sme taki vysoki,ze si kazdy mysli,ze nikolka ma uz 2 roky 😀 ...a divia sa,preco im neodpoveda napriklad na otazku ako sa vola,musim kazdemu vraviet,ze to este nevie..

@sarlotta dari sa s kojenim?

som sa musela smiat,to moje male este nevie poriadne nic povedat,ale som jej u babky z okna ukazovala autobusy a vravim jej ze aha dva autobusy a ona ze de atabute 😀 ...alebo som len medzi recou povedala kakao a ona teraz furt chodi ze tataooo tataooo 🙂 a moja sestra sa vola Gabika,ja ju odmalicka volam Gaba a Nikolka ju zacala volat Daba 😀 ...tak to ma jednoduche,ked sme u nich, ma tam babu a dabu 😀 ked jej poviem,ze povedz Gabika,tak povie ze Dabude🙂))))mna ani nenapadlo,ze sa takto daju komolit slova 😀

no a teraz sme prisli domov a veselo si tu zas niekto vrta a bucha kladivom,ja uz si fakt idem najst povraz a hodim si to 😖 😒 😠

lubica69
11. srp 2010

Ahojte Ely fakt a ako tie kĺby?Už je lepšie?Nef ono to rozprávanie príde Neboj A vy ste s mužom tiež taký vysoký?

nefertitka
11. srp 2010

ani nie praveze lubi, ja meriam 164cm a muz 181...tak nechapem,asi je po postarovi 😀 😝

lubica69
11. srp 2010

Nef,že poštárovi hihi 😀

ellysa
11. srp 2010

ahojte
@lubica69 chrbát aj kĺby horšie a horšie, už sa natieram voltarenom, čo ma tak všetko bolí, v sobotu idem na masáť nejakú hydroneviemčo, tak snáď trochu pomôže

@nefertitka musí byť chutná keď tak komolí slová 🙂
ja už našej dlhani dávam pomaly 68čku oblečenie, je jej voľné, padá z pliecok ale body jej dole na menších už ledva zapnem a tiež nie sme nejakí vysokí, ja 170 a muž asi 177 no asi je po mne, na babu dosť

lubica69
11. srp 2010

Juj Ely tak sa len lieč s kĺbikmi a uži si masáž

bambi7
11. srp 2010

cafte babulky domke je uz lepsielen ATB treba dobrat do soboty inak ok....sice stale este mrnci zlatko moje

a sarlot mala je zlatucka

a dala som nove fotky

bambi7
11. srp 2010

cafte babulky domke je uz lepsielen ATB treba dobrat do soboty inak ok....sice stale este mrnci zlatko moje

a sarlot mala je zlatucka

a dala som nove fotky

lubica69
11. srp 2010

Ahoj @bambi7 super,že je Domke lepšie Jeeeeeeeeeeeeeej a fotočky kráááááááásne zlatý ste všetci A ty máš teraz tmavé vlásky?

bambi7
11. srp 2010

ja som mala vzdy tmave 🙂

bambi7
11. srp 2010

len sem tam som mala melir 😉 a dakujeme

lubica69
11. srp 2010

Jaj lebo na tej svadobnej fotke vyzeráš blond 😀

bambi7
11. srp 2010

nie nikdy som nebola blond iba je tam melir a mam tam hnede vlasy 🙂

lubica69
11. srp 2010

Aha ale tmavá ti veľmi sekne 😀

bambi7
12. srp 2010

ahojte teda dobre rankooooo

lubi dakujemmmm 🙂

no domka papa jogurt s tatom a ja vam idem napisat co mate dnes na plane?

no uvidim ci sa bude dat dnes ist s domkou aspon trisku ist na vzduch uvidime......inak musim zehlittttttt a upratattttt

lubica69
12. srp 2010

Ahojte Bambi no čerstvý vzdúšik by jej pomohol ak budete môcť určite aspoň na chvíľku choďte My sme dnes len doma na záhrade Využívame počko Od zajtra má už zas pršať

sarlotta
12. srp 2010

díky holky, však jo, já si ju chovám jak růžičku 😎 😎 vyroste taaak rychle.

kojíme, mlíčka je dost 😉 v porodce to byl boj, trvalo to 3dny než se mlíčko udělalo, musela jsem si vybojovat dokrm 😠 🙄 aby malá neplakala... nedalo se po dobrém vysvětlit, že kojit chci, ale brečet ji nenechám 😅 no nakonec to pochopili.. přikládala jsem i 10x za dopoledne a pak ji nechala dokrmit a zašla ještě na el.odsávačku... a to pomohlo moc 😉 pak teplá sprcha a konvice kojo čaje a litry neperlivé vody denně 😉

jako to, že sem kojila malého 2,5 roku nemělo žádný vliv... ani že sem měla malou u prsu hned po porodu... prostě se to muselo rozběhnout postupně.

lubica69
12. srp 2010

Ahoj Šarlot Jej ako krásne rastiete My sme mali s kojením tiež problém asi 3dni Mliečka som mala až až ale nechcel ho Až po pár dňoch trápenia Ale stojí to za to

ellysa
12. srp 2010

sarlotka je kráááááááááááááááááááááásna, no baby mne sa nerozbehlo ani po mesiaci snahy 😔

lubica69
12. srp 2010

Ely no ono niektoré ženy sa môžu snažiť akokoľvek a nepôjde to 😅

nefertitka
12. srp 2010

ahojte....
@sarlotta nadherne babatko,boze take malilinkate,uz som aj zabudla,ze nase "velke" bolo tiez take male 😉 krasne je oblecena...babika
@bambi7 dominika je tiez krasnucka,pekne modre ocka,biju do oci 🙂 ,,,aj tvoje🙂 tusim ich ma po tebe...aspon sa mi tak zda...a nemas aj nejake fotky,kde sa clapoce vo vodicke?mali ste teple more?a ako tam papala?

@ellysa aj u nas to bolo biedne s mliekom,fakt to niekedy nejde,neznasam reci a clanky v casopisoch typu,ze kazda zena moze kojit,len musi chciet...neni pravda,ja som velmi chcela,uz som myslela,ze tie moje male dudle si vytaham az po zem,tak som odsavala, aj nikolku som prikladala kazde 3 hodiny a neslo proste....nanajvys ked sa zadarilo,tak takych 50ml a jej to uz nestacilo,tak sme zakazdym dokrmili umelym a takto sme fungovali pol roka a potom uz len umele...no lepsie ako nic

ellysa
12. srp 2010

@nefertitka no tak, keď to nejde tak nejde, nezbláznim sa. chcela som sa ťa spýtať dokedy ste papali AR mliečko, nám doki hovorila, že keď jej prejdú problémy môžeme prejsť aj na normálnu bebu, tak neviem, ale asi ešte do pol roka počkám, aj keď to ide ridne do peňazí, no ale čo už

nefertitka
12. srp 2010

@ellysa no mne sa zda,ze asi tak do toho 6teho mesiaca sme davali AR mlieko...vtedy sme uz mali pocit,ze nema reflux...sice prechod bol taky kadejaky,lebo z husteho mlieka,ktore sa jej tahalo tazsie zrazu dostala riedke a strasne to hltala,ale celkom rychlo si zvykla...

mabe
autor
13. srp 2010

dobre ranko devcata,

tak jsme se vratily z chaloupky. Bylo tam nadherne. anicka vzdycky usla v 20h uplne bez problemu a spala az do 8h. Kazdej den jsme delaly vylety (turisticky znacky vrcholovy), takze manza se zapotil s kocarkem. Ale osvedcil se nam. je paradni i do vyssich hor. anicka vzdycky pulku cesty spinkala, pak dostala nahore napapat a dolu se chvilku nesla a zase usla. byla z prirody uplne mimo, hlavne z potucku, jak tece voda. hodim par fotecek. jinak porad se prevaluje, uz je tezky ju prevlict v klidu a prebalit, porad si drzi palce na nohach a porad dela hee. vsemu se divi, vsechno chce chytat do ruky a strasne do pusy. asi ji zacinaji i zuby, je jako pirana, kdyz vidi moje ruce. zkusim docist jak bude cas. musim uklizet, je tady bordel a toho pradla a anicka uz taky nevydrzi dlouho sama.

mabe
autor
13. srp 2010

hodila jsem par fotecek 🙂

ellysa
13. srp 2010

@mabe krásne fotky, super ste s to užili a spanie závidím, mne Oliv už spala zasa pekne 7 hodín v kuse a tento týždeň zasa stáva v noci aj tri krát, neviem, čím to je, č je už fakt hladná, ale zmena prostredia som rozmýšľala že jej na noc urobím hustejšie mlieko, ona mi moc nechce papať, na noc ledva 90 potiahne a v noci tak po 50ml tak bodaj by sa nebudila ale neviem ju donútiť zjesť naraz viac 😒 😒 .
inak baby a strašne sa mi dvíha do sedu, keď ju chcem nosiť na rukách v kolíske, sama sa zodvihne do sedu a keď ju dám nazad reve, len podľa mňa by sa tak ešte nemala dávať, však si pokazí crbátik, ale ako ju donútiť byť v poloľahu

mabe
autor
13. srp 2010

@ellysa bylo nadherne 🙂 . tak snad se to zlepsi ten spanek. my jdeme v poledne ven naproti babicce a potom bude u nas odpo a prijde aji deda jako muj tatka a tchanovci. anicku nevidely tyden, tak jsou vsichni na nu nateseni. uz mam nervy z tech prikrmu, jak to budu delat, co a jak... 😝 anicka se taky brzo chtela zdvihat do sedu, tedka uz pekne drzi a sama se pritahne do sedu o ruce, ale jeste by nemela. toto me presne delala anca. proste sem ji nosila pod zadkem ruka a pod pazama, proste v seda a trosku zahnutou do lehu. proste je to baba zvedava, tak chce vsechno videt mamko. 🙂

mabe
autor
13. srp 2010

@sarlotta dekuju za komentar. bylo to super. anicce se to mooc libilo

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru