Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

nefertitka
22. srp 2010

ahojte...my sme dnes boli u muzovho otca v Topolcanoch,teraz sme sa vratili,to keby vedela svokra heh...no ale co,nasa vec...a najust tam budem chodit aj castejsie...Nikolka sa super vybehala po velkej zahrade...

@bambi7 aj Nikolka ma par znackovych veci a tiez jej ich obleciem von,ale to je skor adidas a podobne,ale znacka Prada,Versace,Gucci a podobne mi pripada prehnane na ihrisko,hlavne ked este zapoti,ze ona by jej obycajne tricko ani nedala,to co pises ty,je uplne iny pristup...ona ma dokonca aj decku nejakej takej znacky aj vankusiky a kocik ak nestoji aspon 60tisic je o nicom.Aj Nikola ma topanocky za 45 eur,a nosi ich na ihrisko,ved kde inde by ich aj tak vynosila asi,ze?ked jej tak rychlo rastie nozka,tak jej jedno,kde ich znici,ale nezabijem sa,ked mi pojde von v tricku z tesca napriklad...
no a v usiach ma diamanty, take male dieta...ona nic nezaraba,ved je na materskej ale vyciciava kvoli tomu svoju mamu, a ta sa neviem preco vyciciavat aj necha a potom nema pre seba,aspon tak viem od sestry...

@ellysa aka je v nich frajerka v tych okuliarkoch🙂)))

ellysa
22. srp 2010

@nefertitka však je chutná, majú presne taký tvar ako je teraz najviac trendy a stáli len 2,50 no mohla som ich zobrať mala by na budúci rok, ale to mali až v poluse tam sa teraz bez auta nedostanem 🙄
aj Oliv má pár značkoých vecí-ja som toľko nemala za celý živor, ale tiež len také tie športové značky a všetko z výpredajov, aj ja jej kúpim rada kvalitné veci, ale nie za každú cenu vycapená značka

lubica69
22. srp 2010

Ahojte
jeeej Ely aké okuliariky
Nef ja si s takým imageových ... nič nerobím 😀

mabe
autor
23. srp 2010

dobre ranko devcata,
tak dneska jsem krasne vyspana, sla jsem spat v pul desate a vstavaly jsme pred chvili. 🙂 dopo jdeme s kamoskou ven, pak asi doma pres to vedro a navecer mozna taky chvilku ven. vecer asi pujdu plavat. 🙂

ellysa
23. srp 2010

dobré ránko, tak Oliv tiež buvala do 8.00, teraz sa hojdá v hojde, nejak nemá náladu sa hrať asi sa ešte neprebrala 😅
ja pozerám nejaké cyklovozíky, chceli by sme nejaký kúpiť, ale sú strašne drahé, našla som jeden kde je cena celkom fajn, tak uvidíme 🙂

mabe
autor
23. srp 2010

@ellysa ahojky, tak to taky pekne spinkala. 🙂

ellysa
23. srp 2010

mabe oliv buvala ale ja nemôžem v poslednej dobe nejak spať už som bola hore o šiestej a večer tiež mám problém zaspať, dúfam, že ma nechytia takéto stavy-kamoška sa tak úspešne prepracovala k depresii 🙄

sarlotta
23. srp 2010

kuk holky 😉 já byla dneska u doc, pro kapičky do očka, máme ucpaný kanálek, zatím jen čistě slzí, ale musím masírovat.... doufám, že se to zpraví samo jako u malého i když je to asi na dlouho....no co už 😝
no a převážila jsem princeznu a má 4200g v bodynku s plenkou. 😎 .. ve čtvrtek sem ji vážila stejně tak oblečenou a měla 4000g... no a to prosím nijak extra nespí přes den, furt by se nosila a kojila v noci teda spala od 9 do 0:30 a pak do 4:45, pak do 7:00. ona není neklidná nebo hladná... ale nemožu ju položit. 😠 ... hned spustí ječák a za chvilku se začne zalykat úplně no celý Kryštof v noci spíme spolu 😝 ... no ale dle brášky bude v 5měs už lozit... takže to není na dlouho.. pak už se zabaví sama zatím funguje baby-vak 😎

mabe
autor
23. srp 2010

@sarlotta to jsme mely taky a nakonec jsme sly na propichnuti. uvidis jak to zabere. to ocicko nam porad nejak vic slzi, ne hnisa, ale slzi, musim se zeptat zitra dr. na kontrole. nase prcina je taky keliska, nechce lezet. ja ji nosila v rukach. vaha je krasna.

ellysa
23. srp 2010

@sarlotta no váha pekná, ale nie je nejaký pucko, taký normal 😉
ty sama už vieš že keď prejdú tie prvé tri mesice bude to lepšie, tak len vydrž 😎
Olivinka zaspala tak pri nej ležím a relaxujem, inak je dnes akási umrnkaná, stále si pchá ručičky do úst-mohli by ju bolieť už ďasienka?

mabe
autor
23. srp 2010

@ellysa ahojky, tak my si lehly spolu po 14h a anicka jeste dospava. jak prijde za hodku tatka, tak jdeme za klukama na beach. 🙂

holky, zitra jdeme na ocko, tak snad to bude dobry a dobre to zvladne bez reakci. mam spoustu otazek, musim si to napsat. 🙂

ellysa
23. srp 2010

@mabe tak si to užite, náš ocko bohvie kedy príde 🙄 ale už musíme vydržať len tento týždeň a ptom má dovolenku 😀 Oliv spí od 13.00 😝

mabe
autor
23. srp 2010

to ti krasne spinka. cos ji dala do jidla? 😀

ellysa
23. srp 2010

@mabe ja neviem má teraz už druhý týždeň taký režim, vstáva akolo tej 7.00-8.00 o 9.30 ideme von tam spí tak hoďku, potom ju zavalí zasa medzi tou 13.-14.00 a potom prespí aj dve tri hodinky no a o siedmej kúpeme papáme a o 20.00 je už k.o., le nech jej to vydrží 😎

mabe
autor
24. srp 2010

dobre ranko devcata, tak dneska pocasi nic moc. budeme doma a v 14h jdeme na ockovani a kontrolu.

@ellysa anicka taky spi kolem te 9-10h jeste, pak po obede a sem tam i kolem te 16h, ale vzdycky na pul hodky. dneska spala do 8h, tak usne asi pozdejac. at vam to vydrzi, to je krasa. 🙂

ellysa
24. srp 2010

@mabe dobré ránko tak dnes noc horšia ale som vyspatá tak v poho, ten dážď teda nič moc, neviem ako vydrží oliv dnu, sme zvyknuté chodiť von doobeda.
teraz pozerá Kobru 11, ani ju nehne tak ja pijem kávičku, tie z dolce gusto sú naozaj mňamkové-neľutujem aj keď kapsule sú drahé ale u nás to pijem len ja
inak všimla som si že oliviu fascinujú písmenká, vždy pred zabuvaním v kočíka si číta takú vizitku čo má na boku vaničky a to isté robí aj v autosedačke, čumí na písmenká, škúli na ne, vydrží dosť dlho, sa smejeme, že si musí čítsť pred spaním, taká je zlatá pri tom, vytreští oči, našpúli pusu a číta

sarlotta
24. srp 2010

ahojky 😎 tak sem malou dala spát do košíku... uáááá- řev,,, pak zkouška postýlky...uááá řev... tak sem ji lupla vedle sebe na sedačku a začla žehlit.. princezna chvilku čučela co dělám, pak zkoušela pobrekávat a pak usnula 😀 😀 , tak mám vyžehleno 😎 ... včíl se zas napila a šupla sem ju nabalkon v kočáře... venku prší.. tak tam má vzdoušek 😉

mabe
autor
24. srp 2010

tak anicka spi a za chvilu jdeme. dneska uz spi po treti, to je div. asi to pocasi nebo ty zuby. ona porad mrci, nic se ji nelibi. 😒 zeptam se dr. co ji na ty zuby mam dat. nevim, jestli po ockovani muzu normalka chodit ven a jet k nasim MHDckem. 😕
@ellysa takze kobra? 🙂 to je teda sikulka, jak uz se uci pismenka 🙂

mabe
autor
24. srp 2010

@sarlotta potrebuje vedet, co se kde sustne 🙂

mabe
autor
24. srp 2010

nevim, jestli anicce uz nestaci mliko, nebo je to tema zubama. chce pit uz po 1,5h a nekdy 2h. ona mrci a ja ji zkusim dat a pije. ale zase v noci spi dlouho, dneska od 20h do 5h, tak snad je to s mlikem jeste na ten mesic dobry.

ellysa
24. srp 2010

@mabe aj oliv je dva dni umrnčaná v kuse pchá ruky do úst a slintá, mne sa to zdá na zúbky ešte skoro ale kto vie, asi skočím kúpiť ten gelík a uvidíme, či to bude mať nejaký účinok

mabe
autor
24. srp 2010

@ellysa tak to my do pusiny davame uz dlouho a slintame taky. ale nic ji nebavi. chvilku to a pak zase ono a za chvilu uz nic az to prso zabralo. cucla si 3x a odpadla. 😒

mabe
autor
24. srp 2010

ahojte, tak jsme zpet z kontroly. dr. tam nebyla. ja jsem mela ztraceny volani, ale nemohla sem se nejak dopatrat, kdo to byl. 😝 vedle v ordinaci me rekly, ze me muzou naockovat, ale bez poradny a dalsi ko az koncem zari anebo pristi utery zase dojit ke sve. takze jdeme az ke sve.

ellysa
24. srp 2010

@mabe tak ste sa aspoň prešli, Oliv je asi nevná z toho, že sme neboli von, pred cvíľou mala strašný záchvat plaču, to som už dlho nezažila, chúďatko moje, teraz keď je väčšie sú tie srdcervúce plače ešte nejaké nervydrásajúcejšie, nezdá sa ti? lebo väčšinou len piští, alebo mrnká, keď riadne plače viem, že už nie je niečo v poriadku predtým tak reagovala na všetko

ellysa
24. srp 2010

ale asi skôr plakala preto, že síce od 13.00 spala a potom sa o 15.00 už začala hádzať, otvorila oči, tak som myslela že už je nabuvaná, zobrala som ju na ruky a vtedy spustila ten rev, keď som ju utíšila dala som ju do hojdačky a tam ešte buvá až doteraz, možno sa zľakla alebo ja neviem

mabe
autor
24. srp 2010

@ellysa anicka ma ty breky taky. vetsinou, ze je asi prezazitkovana nebo ji neco boli. no, mozna se ji chtelo jeste spat.

nefertitka
24. srp 2010

cafte....
my sme dnes tiez cely den trcali zavrete doma,uz nam obom z toho zasibkava...za chvilku bude take pocasie pomaly aj kazdy den,tesim sa uz na zimu,ale nemam rada to obliekanie,jezis maria,to zas budu rozcvicky,najlepsie je,ked ju celu horko tazko poobliekam, uz ma aj bundu a ciapku konecne,oteplovacky a ona sa kludne bez vycitiek svedomia pokaka 😀 ...
vcera povedala zas dalsie slovo "ampa"....lampa...dosli sme do kupelky,ukazala mi na vypinac,ze ampa ampa,.,..tak som pochopila,ze mam zazat 😀 ...
vcera sme boli na ihrisku a zas tam bola ta mala, z nicoho nic chytila nikolku za vlasy a zacala ju kmasat a nechcela ju pustit...chuda moje male nevedela,co sa deje...musime ju naucit sa branit...ona si nedovoli na nikoho nic,aj ked jej nejake dieta vezme hracku,tak sa len zajeduje a necha mu ju,musime ju naucit,ze s cim sa hra ona,jej nikto teda nebude brat,pokial sama nepozicia,..aj ked sedela s tou malou v piesku,mali okolo seba kopu formiciek a kazdu,co si Nikolka vzala do ruky jej ta mala zobrala..a Nikolka nic...sak mi jej mama povedala,ze ona tam vsetky deti bije a kuse na ihrisku,neviem,ale podla mna to musi niekde vidiet taketo spravanie,moze sa podla vas takto chovat len tak sama od seba? Este mi povedala ta jej mama,ze sa 2 krat vybrala na dovolenku bez malej,vypla si telefon,aby mala pokoj a oddychla si. No to ja by som nemohla po prve bez nIkolky ked je este takato malinka odist a uz vobec nie,ze si vypnut telefon a nic o nej nevediet...

@ellysa ze cita 😀 ...inak nikola tiez rada pozerala na pismenka,ale v novinach,ked som pred nu dala noviny,no koniec,to sme sa tak nasmiali,normalne vyzerala,ze sa sustredi na citanie a tvarila sa,nech ju nerusime laskavo 😀
@mabe takze ockovanie sa odlozilo....

nefertitka
24. srp 2010

jaj a este som sa vas chcela spytat, spravne som pochopila,ze od januara mame matersku 300 eur?

bambi7
24. srp 2010

cafte babule no ja som bola rano s domkou este vonku okolo 8,30....a potom som sla okolo 16,30 aspon na hodinku,,,,
trosku si aspon pobehala a bolo a teraz je upistana chce ist spat tak tato to ide skusat 😅

no a nef k tomu ihrisku ja by tej mame dala keby otlkala domku no uznaj 😠 a este ked vie aka je ta jej mala ....
chapem ze niektore deti este ani nevedia co robia ale na to su rodicia nech ich usmernuju ja by som domku hned napomenula ze to sa nesmie.....ale niektore mamy su hrozne ked vidim ako fajcia do kocikov a podobne ........no co uz

a ako ste sa mali dnes ostatne?a inak ja som rada ze poprsalo uz mam tepla dost 😅

nefertitka
24. srp 2010

ahoj bam, no mas pravdu, bola tam aj moja sestra a ta jej hned povedala tej malej,ze to nesmies,urob moja moja a hned ju zacala hladkat namiesto tahania,ale tej jej mame je to este aj smiesne ako tlcie vsetky deti na okoli...

my sme teraz v zoo videli odparkovany kocik,okolo neho sedela cela rodina,asi 5 clenov a vsetci hulili,,.tiez ma porazalo

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru