Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

nefertitka
9. zář 2010

lubi mas pravdu, nemusi byt tucna, ona to vsetko vylieta...a kalorickejsie ju krmit,neviem co tym mali na mysli,ale krmim ju dobre si myslim...

lubica69
9. zář 2010

nef veď to Aj môjmalý je taký štíhlik A veľmi kalorické jedlá sú pre deti viac škodlivé ako prospešné ☹ Tak nechápem 😅

ellysa
9. zář 2010

@nefertitka bože oni sa snáď nudia, však nech sa pozrú na rodičov po kom má byť asi tučná 🙄 , ako mne niekedy lezia na nervy, že v rakúsku berú všetko len mávnutím ruky ale zasa na slovensku to preháňajú a stresujú rodičov, keby bola tučná, tak si vypočuješ ako ju zle kŕmiš a ké všetky choroby jej spôsobíš 😠 ...fakt si z toho nič nerob, bude mať vživote šťastie, že bude chudunká-kočka a nie celý život žiť s tým, že je guľa (viem o čom hovorím 😝 ) a rozprávanie? dnes na ihrisku som stretla babu, čo má 2 a pol ročného chlapčeka a vôbec nerozpráva a nič si z toho nerobí, však raz začne-oni sú dvojjazyční, tak asi preto
baby to máe riadne slíže fakt, ja som zvedavá koľko má naša, naposledy ju väžili v 6 tt a už bude mať 4 mesiace 😅 no podľa mňa sa to už kolíše okolo 7 kíl.

mili1
9. zář 2010

Ahojte,,,, elly nas sa zacal otacal okolo 4 mesiaca ,,a to je dobre ked mate krb, my sme zacali kurit s drevom aby sme usetrili na plyne, predsa je to je ovela lacnejšie,
Nef podla mna má dobrú vahu,,,lepšie chudsia ako tučná a nezdrava,,,, 😒
moj manzel zacal rozpravat v 2 rokoch ,,, kamoška ma maleho , má skoro 2 roky a este nerozprava tak čo chcu 😒
ahoj lubi ,,,ako sa mate?

lubica69
9. zář 2010

ahoj mili celkom fajn A vy?
náš začal rozprávať teda tak zrozumiteľnejšie okolo 2 roku takže určite je to individuálne 😉

mabe
autor
10. zář 2010

dobre rano, tak jsem se probudila s bolesti v krku a troskou rymy. takze dneska plany rusim a budu doma. mela jsem jit za dedou na tenis a pak k nasim. zitra ma manza s kamaradama challenger v tenise, tak tam chceme jit. takze dneska cajickovat a byt doma. snad se doma nezblaznim. 🙂 myslite, ze muzu ibalgin nebo paralen?

vcera jsem byla u kamaradky, ma 3,5,mesicniho chlapecka a minulej tyden byly na ko a dr. ze malo pribira. ona porad koji. ze ma pridat jedno kojeni jeste, ale pribral za tyden jenom 20g. takze rikala, ze ma davat nutrilon po kazdym kojeni a uvidi se, jeslti pribral a bude to mlikem nebo ma spatny ledviny. 😖 je z toho cela spatna. snad to bude mlikem, jako ma ho dost, ale ze by bylo min vyzivny? 😖

nefertitka
10. zář 2010

ahojte....dakujem za pozitivne reakcie;)

@ellysa mas pravdu,keby bola tucna,tak sa im to tiez nepaci, no a ja proste nemienim Nikolke davat ziadne sladke jedla este, samozrejme vynimajuc nejaku zemlovku sem tam,alebo pudincek a tak,sem tam jej dam zobnut kusok kolacika,ale ziadne cokolady a podobne sa nekona...my sa ju snazime stravovat zdravo.Moznoo by jej sem tam este nezaskodili nejake pirohy s lekvarom alebo tak,ale to tiez nechcem casto.Aj sa jej vela potravin bojim este dat,kedze je ekzematik...
inak ako pises elly,napriklad tuto v tej rizikovej si stale nieco musia najst,stale im nieco nesedi a nasa pediatricka ma zas taky pristup ze sa skoro nikdy nic nedeje...skor to tak poda,nech sa nestresujeme,ona nam aj vravela,ked nam menej papavala,ze a co mate robit?nasilu to do nej nedostanete,dajte jej neskor, svet sa nezruti aj ked jednu davku vynechate, ze nutenim dietata nieco zjest v nom len vypestujeme nechut k jedlu.To asi vypestovali u mna ked som bola mala 😀 mne az do zakladnej nechutilo nic jest...jedla som vyslovene len nasilu, no a teraz zjem vsetko co nezje mna 😀 a s tym rozpravanim ma tiez uz stvu....hlavne je,ze nam vela rozumie,to na nej vidim...postupne sa nauci.Nechapala som,ked dr.povedala,ze sa mame snazit u nej viac rozvijat rec, no skoro som jej nieco povedala, som sa jej pytala ako,tak ze mame s nou vela rozpravat a zrozumitelne,ved to robime stale....iba sem tam na nu zasuslem,ale hned sa zbadam a opravim.Ale to asi kazdy susle na svoje dieta sem tam.
Elly,mala ti bude teraz vela a rychlo priberat,potom neskor sa to ustali....my sme ked bola uplne mala dokazali pribrat aj 300g za den...co som nechapala 😀

mabe
autor
10. zář 2010

@nefertitka ahojky, tak ja nejak nestihla zareagovat, ale to vis, ze si vzdycky neco najdou. jedna ze cviceni, taky rikala, ze cvicily vojtovku, ze spatne vojtisek drzel hlavicku a pak uz to bylo dobry, ale oni si zase neco nasly. dobre delas, ze se snazis stravovat nikolku zdrave, ja bych to taky tak chtela dodrzet. s tou reci bych nespechala, urcite se pekne rozmluvi. a sislani myslim, ze az tak moc nevadi. vzdyt nase mamky taky sislaly na nas. nase urcite a snazi se aji na ancu, tak ja ji brzdim, ale ja nesislam a nikdy jsem s tim problemy nemela.

nefertitka
10. zář 2010

diky mabe, ja sa snazim nesuslat🙂niekedy mi to ujde 😀
paralen mozes kludne pri kojeni,to vobec neva,kludne si daj,snad na teba nic nenaleze...

mabe
autor
10. zář 2010

@nefertitka no, asi leze, boli me v krku, ale doufam, ze jak dneska budu doma a odpocivat, tak to prebiju tema cajama

nefertitka
10. zář 2010

necmuckuj malu radsej, ja sa obavam tiez tohto nadchadzajuceho zimneho obdobia,ze budem viac krat chora,a ze to Nikolka odo mna zas pochyta,rozmyslam aj nad zaockovanim proti chripke,ale neviem...hm

mabe
autor
10. zář 2010

nemuckam ju, hraje si sama na zemi a kojim, tot vse.

ellysa
10. zář 2010

ahojteeeeeee
@mabe no to je blbé, lieč sa aby ste mohli zajtra ísť s ocinom, ja ti neporadím, či môžeš paralen 😒
inak aj ja soplím a chripím, ale malá ziape a nič jej nie je tak hádam to nechytila
inak včera sme mali taký stav ako si nedáno popisovala ty po kúpaní strašný rev, kopala nohamy, nešla som ju utíšiť v noci tiež rev a ráno sa zobudila tak isto, ja neviem, či tie zúbky už nejdú má dole ale nie v strede ale trochu napravo červené zdurené ďaienko, tak jej na to dávam taký bylinkový gélik a masírujem a zdá sa mi že vtedy je to lepšie, no uvidíme ☹
@nefertitka bože keby mne tak jesť nechutilo, čo by som za to dala 🙂
inak sa nám včera podarilo z kočíka stratiť trmoobal a fľašu, nechápem, tak ma to štve mala som taký dobrý termoobal a nikde ho nemajú ☹ hľadám na nete a taký čo sa mi páči majú zasa len v čechách a dovoz na SK stojí viac ako termoobal, ma to štve u nás nič nemajú ani v AT

ellysa
10. zář 2010

a oliv má novú záľubu šklbe si vlasy a reve pri tom a teraz aj mne vyšklbla zo pár 😠

ellysa
10. zář 2010

baby akurát som na aute stretla susedku, mladú babu, bola taká čudná, oprela sa mi o auto ťažko dýchala, keď som sa jej pýtala čo jej je a či jej nie je zle čosi zamrmlala a odišla, potom som si všimla že je bosá, tak som zavolala jej priateľovi a on sa mi priznal, že je psychicky chorá ale nechce sa liečiť, tak utekal za ňou a šli do nemocnice, tak som v šoku ja som dva roky nič nezbadala, teraz mi jej priame susedy hovorili, že ráno kričala a rozbíjala veci v byte a že už oni ju chceli vziať do nemocnice ale zabuchla im dvere. som rada že som to riešila, bohvie čo by sa mohlo stať ona šla od svojho auta však sa mohla zabiť alebo niekoho, chúďa normálne mám z toho slzy v očiach nemá ani 30 dsať

mabe
autor
10. zář 2010

@ellysa co je to ziape? 🙂 no mozna to jsou zubiky nebo byla uz unavena a nechtela se koupat. ale spis ty zuby. my mame taky zdureny dasna a dr. rikala, ze zoubky se klubou.

mabe
autor
10. zář 2010

@ellysa jejda, jeste ze si zavolala pritele. to je hrozny, jak ta psychika...vsak ja vim u nasi mamky a to neni tak pomatena, je treba to lecit hnedka v zacatku a nestydet se za to.

mabe
autor
10. zář 2010

manza sel tedka na tenis a pak uz bude doma, anicka je venku porad s nasema. ja si na pul hodky lehla.

ellysa
10. zář 2010

@mabe ziape-kričí, piští vlastne keď je hore stále vykrikuje, keď sa zlostí tiež robí neneneneneneeeeeeeeeeeeeee, susedia majú určite radosť 😎

mabe
autor
10. zář 2010

aha, tak anicka taky umi poradne jecet a pistet az te boli bubinky. 🙂

ellysa
10. zář 2010

@nefertitka ja na Oliviu stále šušlem, však na taký malý prdík sa ani inak nedá 😅

mabe
autor
10. zář 2010

porad myslim na tu kamosku, snad to bude dobry. jeste se neozvala, jak jdou malymu prikrmy

mabe
autor
11. zář 2010

ahojte, tak dneska je to o neco lepsi. ryma se trosku rozjela, coz tatka muj rika, ze je to dobre, v krku citim trosku neco, ale neboli. asi pujdu za tim manzou na chvilku. on tam je od 10-15h, tak tam pujdeme po poledni. pak uz budu doma, na grilovacku asi nepujdu, uvidime. z toho nachlazeni boli oci.snad tim nic nezkazim. tedka je ve stinu 16C, tak cekam ze bude teplo a sviti slunicko.

mabe
autor
11. zář 2010

ahojte, tak uz jsem doma. byla jsem teda nakonec za manzou a kamosema na tom tenisovym turnaji, pak jsme jely domu nakojit a ke kamosovi na grilovacku. manzu jsem tam nechala a jela sama autem domu s anickou. je to kousek za brnem, takze jsem jela sama po neosvetlene silnici. 😝 😀 zvladla jsem to. krk uz dobry, ale ryma se spustila, to se neda nic delat, jinak peknej den. tedka v telce basket a pujdu brzo spat.

vidim ze tady dneska pusto 😀

aanda
11. zář 2010

@ellysa dobre si urobila.... vela ludi by to nechalo tak......... a mohlo by sa nieco stat... ved ani jeden z nas nevie, ci sa mu nieco take nestane.. je to choroba ako kazda ina...

mabe
autor
12. zář 2010

dobre ranko nebo teda uz dopoledne. manza je na zahrade - kosi travu a na 13h mame sraz u tchanovcu na obede. ja pujdu s anicko pesky prochazkou a manza dojede ze zahrady. nachlazeni uz se lepsi, ale noc nic moc, porad jsem mela sucho v pusi, jak jsem nemohla dychat nosem, dneska to snad bude lepsi.

mabe
autor
13. zář 2010

dobre rako devcata,

tak jsem se stihla zaregistrovat na cviceni po porodu do toho sdruzeni Cenap zadarmo. behem 3 minut nabidka uz byla fuc. prihlasky vystaveny v 8:00 a za chvilku pryc. tak jsme rada, jeste ve stredu prihlasit anicku na cviceni. dneska jdeme v poledne k nasim a odpo k dedovi. takze mame program. ja uz jsem fit, jeste malinko rymicka, ale fakt jenom malinko.

aanda
13. zář 2010

baby, mna asi uz fakt vystreli.... tak najnovsie sa svokra pytala, ci ma malemu k 1.narodkam upiect aj tortu 😀 to ci mu peciem ja,alebo mu kupime sa vobec nezaujimala....akokeby chudatko male nic od nas nedostal ....

... ved mala 3 synov.... mohla piect 3x do roka k narodkam a 3xdo roka k meninam.....

mimo to, k meninkam som malinkemu piekla a ona dobre vie, ze ja peciem velmi dobre....teda nechcem sa chcvalit...samozrejme je to take moje domace, ale chapete toto????

lubica69
13. zář 2010

@aanda a veď ona sa pýtala či má upiecť,nie???Ja by som bola štastná keby sa ma svokra opýtala alebo rovno upiekla takže to asi veľmi nechápem

bambi7
13. zář 2010

cafte babulkyyy uz som tuuuu idem vas docitatttt len este idem domke odmerat teplotu boli sme na ockovanie a je uz daka teplaaaa

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru