Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

mabe
autor
24. led 2011

holky, ja se z te MS asi pominu. tak pred mesicem jsem si myslela, ze uz je to tady. spinila jsem dva dny pred stedrym dnem a pobolivalo me bricho. pak nic, tedka zase dva dny takovy mirny spineni a bricho a tedka zase nic. rikam si, ze je to po mesici, tak jestli se ta MS pomalu rozjizdi. ja ji nepotrebuju tedka, ale mam trosku obavy, aby se rozjela, tak jak ma a nemela jsem zase problemy jako predtim. no nechci byt tehu zase hnedka, ale chapete...

nefertitka
25. led 2011

@mabe tak chod k lekarovi, alebo mu zavolaj, to bude tym,ze este kojis si myslim...ked dokojis,tak sa rozbehne menzes naplno
ja idem akurat 9.2. na preventivku,tak snad vsetko ok...no a inak nieco na mna lezie,mandla prava ma boli ako fras,tak chodim s ruskou,dufam,ze Niki to nechyti...

nefertitka
25. led 2011

@mabe pozerala som Anicku,aka je vsade vysmiata a vsade vytrca jazyk🙂 zlata...a mte taku istu knizku so zvieratkami ako my🙂

mabe
autor
25. led 2011

@nefertitka ahojky, tak ja na tu MS nespecham. jenom bych tomu rada rozumela, jestli teda, kdyz je to cca druhej mesic vzdycky stejne,tak to telo se chysta. ona ma jazycisko porad venku a porad krci nos a dela hrozny ksichty. je pohodarka do te doby nez ji neco zakazu 😀

nefertitka
25. led 2011

@mabe vsak som si vsimla;))))zlatucka je...ja som si vcera pozerala videa,ked bola nikolka uplne malicka,ani tomu neverim,ze to bola ona,aky je z nej velky loptos teraz🙂
dnes boli u nas pozriet zaujemci o byt a vraj ho chcu,tak drzte palce,uvidime, co bude dalej,sice prerobime,ale cert to ber uz

ellysa
25. led 2011

ahojte babuľky, nejak nestíham chodiť, muž mal dva dno voľno, tak sme výletovali a dnes príde svokra a bude až do nedele, takže zasa nebudem chodiť

dnes sme malej boli dať nastreliť naušničky, statočná bola, ani veľmi neplakala 🙂

@mabe my chceme ísť do rakúska do álp, majú tam slováci apartmány www.lesak.at, je tam aj jazero....
@nefertitka super, držím palce, aj my sme našli väčší byt, ale musíme rýchlo predať náš, tak ak by si aj ty poznala niekoho kto by chcel dvojizbák v Hainburgu, daj vedieť, je to celkom súrne

nefertitka
25. led 2011

@ellysa a za kolko ho predavate?moj svagor tam zhana byt a tiez celkom surne

nefertitka
25. led 2011

a kde ste si nasli vacsi byt?

mabe
autor
25. led 2011

ahojte, tak anicka spinka a manza na basketu. tak jdu nakouknout 🙂
@nefertitka ja taky kdyz prohlizim fotky s anickou, tak je to neuveritelny 🙂
@ellysa krasny to tam je 🙂

sasiolik
25. led 2011

ahojte vsetky "do tretice to MUSI vyjst " ... bohuzial sa tu k Vam pridavam :,(( ...vy uz tu vsetky mate nejake deticky ???

mabe
autor
25. led 2011

@sasiolik ahojky, je me to lito, ze se pridavas, ale vitej. tato diskuze je uspesna, do tretice vseho dobreho. 😉 chce to nejakej cas, ale to prijde.

sasiolik
25. led 2011

@mabe znamena to, ze to vyjde ??? :D ja som cerstvo po druhej strate, tak teraz asi budeme cakat pol storocia :(( naozaj uz mate vsetky bejbinka ?

mabe
autor
25. led 2011

@sasiolik vyjde neboj. nech si udelat vsechny mozny vysetreni pokud uz je nemas a hotovo. chce to nejakej cas, nez je budes mit, ale telo se da do kupy a bude to. mame vsechny uz mimisky. 😉 vim, jak se citis, pro me poprve to byl sok, ale rikala jsem si, ze se to stava, ale podruhe hruza. ani tedka jsem na to nezapomela a porad se me to pripomina, ale mam svou prcinu, tak uz je to vzpominani jinaci.

sasiolik
25. led 2011

@mabe ake tu boli najcastejsie dovodu MA ??? ja som 1x potratila v 13 tyzdni, po 2 mes som bola znova tehulka ale skoncilo to uz v 6...ani na cistenie som nemuslea 2x... som ale v sev.irsku a tu sa nic s mamickami nerobi po 3 MA, takze v marci idem domov k svojmu gynekologovi, aby ma nejako vysetril a skusil zistit v com to bolo... ale vobec netusim, cim sa to mohlo stat... vsetky ste presli liecenim liekmi ???

mabe
autor
25. led 2011

jejda, to uz si moc nepamatuju. myslim ale ze vetsinou bez priciny, ale pichaly si injekce nebo leky na redeni krve. me zjistila nova gynekolozka, ze mam spatnou stitnou zlazu. ta stara me rekla, zkusime to jeste potreti a kdyz to nevyjde, tak vas vysetrime. to se me teda nechtelo, tak jsem si nasla novou a ta me udelala vsechno mozny: endokrinologie, hematologie, genetika. takze ja polecila stitnici az se stabilizovala, dala dohromady hormony. po brani HA 10 let, jsem mela cyklus rozhozenej. stara dr. me nic nedavala - 2x tehu a vzdycky MA v 8tt. byla jsem tehu vzdycky po roce. ono se to mohlo stat aji bez priciny. proste je to takovej slozitej proces - mimco, ze se neco malinko muze zvrtnout a je to. ja si po tech zkusenostech uvedomila, jak je zivot krehkej a svoji prcinu mam moooc rada, proste je to zazrak.

bambi7
25. led 2011

cafte babulky moje ako sa mate? domka stale beha sem tam aspon je zabava.....

sasiolik to mi je moc luto ....ja som tiez 1X potratila v 12t teda prisli na to az neskor...a 2X V 8t tiez sme boli na vysetreniach ako genetika hematologia endokrinologia a krvne testy.....a vsetko mame ok ale ja som bola vzdy chora mala som oslab.imunitu v tehu.....ale aj napriek tomu ze mam vsetko ok som brala injekcie na zraz.krvi ze pre istotu a dalo sa ....ak mozes vsetko si daj spravit hlavne genetiku hematologiu......a neboj vsetko bude ok aj ked chapem ze mas strach aj ja som mala a myslim ze tu asi kazda .....ale nevzdavaj sa uvidis vsetko bude ok a budes coskoro tehulka moc drzim dalce .....a drzzzzz sa

mabe
autor
26. led 2011

dobre ranko, tak dneska zase spineni a poboliva bricho, tak uvidime. za chvilku jdeme s moji mamkou ven. odpo si lehnu s anickou, v noci zase moc nespala, strkala si ruce do pusy, asi zuby. u nas je poprasek snehu, tak to vypada aspon jako zima

lubica69
26. led 2011

Ahojte dievčatá
Ja sem k Vám vôbec nestíham chodiť 😢
Ale čítam,že sa všetky máte dobre Detičky rastú ako z vody Tak to je fajn 🙂
@sasiolik ako píšu dievčatá Určite genetika,hematológia a tak Inak aj tu na SK sa štandardne posiela na vyšetrenia až po 3ťom MA
Ani mne nikde nič nezistili ale aspoň viem

mabe
autor
26. led 2011

tak jsme zpatky z vychazky, jsu trosku nakrkla na mamku. ona kasle sem tam a tece z nosa. byla 14 ndi doma a rikala, ze se citi fajn, ja kvuli anci. byly jsme s mamkou u dedove dr. pro prasky, on ma kasel uz tyden a rymu a dr. rekla, ze je to infekcni virus a ze mamka to ma taky. a pak jsme s mamkou sly jeste nakoupit a ona ze ji fakt neni dobre, ze ji boli hlava a tak. tak jsem ji rekla, proc teda rikala, ze uz ji nic neni a citi se dobre. snad anicka bude dobra, tedka uz je nahore u babicky a ja ji k anci nepustim. pouceni pro priste, pokud nekdo rekne, ze uz to nic neni, tak hovno. proste pokud nekdo bude mit trosku kasel a rymu, ma smulu.
@lubica69 ahojky, tak vidim ze tt pribyvaji, jen tak dal 😉

sasiolik
26. led 2011

@lubica69
@bambi7
@mabe dakujem 🙂 aspon viem, na co sa mam pytat, aj ked... idem dom len na 3 tyzdne, tak ja dufam, ze spravi, co bude moct... ked nie, tak to skusime znova a potom uz budeme len verit... ak by cosi nedajboze, tak uz ma vysetria aj tu, tak snad... ale ja verim, ze moj gyndo pride na pricinu a hned aj vylieci moje problemy 🙂 prudky optimizmus ma zatial neopusta, napisem vam, ked ma schladiii v marci 🙂 a este raz vam velmi pekne dakujem 🙂

nefertitka
26. led 2011

ahojte...

@lubica69 jeeej,takze dievcatko?🙂) super, mate parik🙂 a pekne mena mate pripravene,len ktore vyhra?🙂a ako sa vodi?vsetko v poriadku?

@sasiolik drz sa nas a do tretice uz to vyjde,tu to proste tak funguje 😉

my sme dnes boli doobeda aj poobede vonku,sme postavili dvoch snehuliakov,doobeda maleho,bol zly sneh a poobede velkeho,dva krat vacsieho ako Nikolka;)))taka bola zlata, nosila sniezik a capkala ruckami a potom kazdemu vravela,ze postavila snehuliaka 😀
@mabe neboj,ked Anicka teraz vyzdravela,nemala by tak lahko ochoriet, ma na nejaku dobu imunitu...aspon tak nam to vravela lekarka...mozno ak by to bol iny virus ako mala ona,ale to si tiez nemyslim...ja to tiez neznasam,ked mi niekto povie,ze mu nic neni a ja vidim ze je a je to na ukor toho,ze mi mozu nakazit Nikolku....uz vidim len trosku posmrkavanie a uz odchadzam s nou prec,pre istotu,je to strasna zataz,ked ti ochorie take male dieta,aj prenho aj pre rodicov...

mabe
autor
26. led 2011

byla jsem si zaplavat s kamoskou, parada.
novinka: anicka dneska ukazala diky jidlu, ze umi stat sama bez drza. vzala v lednicce do dvou ruk gervai a stala. tak jsme pak zkusily ji postavit a dat do ruk hracky a ona stala...a pak udelala dva pidi krucky k mamce. 🙂
@nefertitka snad nebude nemocna
@sasiolik drzim palce 😉

nefertitka
27. led 2011

@mabe gratulujem🙂 to je teda sikulka;)

lubica69
27. led 2011

Ahojte
@mabe @nefertitka ďakujeme krásne Zatiaľ je všetko OK len placenta nižšie tak len ležkám oddychujem 🙂
No a mená som už asi 2 krát menila takže ešte určite veľa krát zmením 😀
@sasiolik no asi ťa nepoteším Na všetky vyšetrenia sa veľmi dlho čaká Teda aspoň čo ja viem Aj tak 3-4 mesiace len na termín 😢 Uprednostnia ťa len ak si tehu Ale určite sa opýtaj svojho dokiho možno niečo vymyslíte a nasadíti len nejaký duphaston ktorý sa berie na podporu plodu v prvom trimestri

sarlotta
27. led 2011

@sasiolik držím paleček, u nás to taky vyšlo na potřetí, byli sme na genetice a našli jen heterozygot MTHFR...tak jsem zvýšila přísun kyseliny listové a Šarlot už má půl ročku 😉 😎
Určitě si s manželem nechte genetiku a trombofilní mutace vyšetřit, taky u obvodní krevní test na funkci štítné žlázy a celkový krevní obraz - to se ani neplatí. Určitě doporučuju kontryhelový čajík na zahojení děl.sliznice a kyselinu listovou nejlépe půlroku před těhu a i pak. Já brala femibion a super 😉
My měli výsledky za 6týdnů hotové. Myslím, že nejpozději na podzim si jasná těhulka 😎 ... a letní mimuška jsou ideální 😎

sarlotta
27. led 2011

@lubica69 jééé čekáte děvčátko, super šikulky🙂))) odpočívej, držím paleček aby bylo vše ok a placenta se vytáhla 😉

sarlotta
27. led 2011

@mabe to je šikulka úžasná...🙂))) já čekám kdy malá začne lozit a skončí mi klídek 😀 😀

mabe
autor
27. led 2011

ahojte, tak jsme zpet po cvicu doma, tedka papkame. pridala jsem ze vcera dve fotky do alba
@nefertitka dekujemee 😉
@sarlotta ten klid uz u nas asi nebude 😀
@lubica69 odpocivej a jen tak dal 😉

nefertitka
27. led 2011

Nikolke nejak vela tecu sopliky,asi bude chora:( no fakt sa tesim

mabe
autor
27. led 2011

@nefertitka chuderka mala, tak snad ne. to pocasi je na h*

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru