Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

nefertitka
4. kvě 2010

ahojte,nam sa scenar poobede zopakoval,znova zabaly,znova mala taku vysoku horucku ☹ ...nurofen jej vobec nezabera,len paralen...dam jej nurofen a o hodinu na to jej este vyskoci vysoka horucka,to pitie ja neviem ako to do nej dostat,nechce ani po lyzickach,nijako,ale nieco som do nej natlacila,vecer este aj mliecko a kuliska sme vypili asi 50 ml,viac ani za svet.Mili v lekarni to kupis,len neviem,ci je to aj volnopredajne.Teraz mala 37 a o 15 minut na to 37.4 asi je to zas stupne,ja sa bojim,ze zaspime a ona bude mat 40tky ☹
no super,ze afty,to sa robi som pocula pri raste zubkov...jezis maria,uz by aj stacilo
ja som myslela,ze horucka stupa pomaly a pozvolne a ono jej to vyskoci do pol hodiny az neviem kam..to ju mam ako chodit merat zo spanku? 😒
kupili sme ten kamistad,uz som jej to 2x natrela,strasne hrboly tam ma...ja sa nedivim,ze je na tom ako na tom je,asi zavolam zajtra aj nasmu zubarovi,ci by sa jej na to nepozrel,aj ked si neviem predstavit,ako mu tam bude drzat v kresle
Inak som citala,ze sa teplota zabalmi nema znizit viac ako o 1 stupen,to mam ako docielit?ja som jej to 2x znizila rovno o 2 stupne:( ja som taka nestastna,ked jej to musim robit,na to horuce telicko taku studenu plienku ☹ tak strasne place pritom,az mi srdce trha

sarlotta
4. kvě 2010

nef to nevadí to snížení teploty... ten pláč je jasný.. ale pořád je to lepší než dávat tolik léků, víš 😉 je to těžké.. znám to dobře, nachystej si pohádky na noc a teplé deky a ručníky a dělejte zábaly... akorát pozor na ty nožky aby nebyly studené a nad 39 stupňů přidej i ten diazepam- kvůli křečím.
ten kulíšek je super, že něco vypila... to udělá hodně... 😉 tu vodu na zábaly dávej vlažnou, ne studenou 😉
myslím na Vás holčinky 😔 😉

nefertitka
4. kvě 2010

dik sarlotta,ja len dufam,ze sa zobudi ak bude mat vysoku horucku...uz aby to skoncilo

sarlotta
4. kvě 2010

nef musíš ji chodit kontrolovat.. fakt se bojím, že se nevyhnete nemocnici... protože ty horečky jsou vysoké, víš. chtělo by to malou pořádně zavodnit. Organismus se brání...ale je malinká.

mabe
autor
4. kvě 2010

ahojte, tak manza sel na basket a mala je potichu zatim. tak jsem toho vyuzila a jsem tu. odpo jsem si s ni na dve hodky lehla, byla jsem utahana ze cviceni a tak. pak jsem konecne uklidila - vysala, utrela prach, umyla zem, nadobi, zehleni. konecne trosku poradek. 🙂

jeje, holky to nas teda ceka jeste veci s mimiskama.

nefi, at se to nezhorsi. 😒

nefertitka
5. kvě 2010

bre rano, v noci mala raz 38,dostala nurofen a hajala az do rana, asi tak 3x som ju odmerala a mala tak 37.4 najviac,teraz ma zas nad 38 a urcite to zas pojde hore, az mi prestalo chutit jest,uz som zufala

nefertitka
5. kvě 2010

aj mliecko sa rata ako tekutina,nie?to jej este ako tak chuti,zeby som jej skusila dat viac mliecka

mabe
autor
5. kvě 2010

Ahoj devcata,

tak noc na hovno. Anicka spala jako vzdycky do 2h od 20h, ale ja nemohla do pulnoci usnout. dneska dopo jdeme s mamkou s darcou k veterinarovi, zeptat se, jak to s ni vypada. mam strach, nedokazu si predstavit, co budu delat, kdyz rekne, ze je to spatny a trapi se. to jako ji hnedka dame injekci a nechame ji tam? nebo jak? pak mala po te druhe hodine mela velky boleni, tak sem si ji vzala do postele a usla, ale ja se moc nevyspala s ni. pak kojeni v 5h a zase prdy, takze zase se mnou. jsu jak matoha.

nefi, to je hruza, co ty zuby dokazou. ach jo.

ellysa
5. kvě 2010

ahojte babulky, tak ja som buvala dobre
nef ale už aspoň nejaký pokrok ,nie?? Budem držať palce aby to už nestúplo a ty sa snaž trošku ukľudniť a najesť, lebo ťa odvalí 😒
mabuška, tak to chápem, že si mala zlú noc, havinka je mi ľúto, a tebe držím palčeky aby si to zvládla 😔

ellysa
5. kvě 2010

nef a nepôjdete k doktorke ak to stále nebude prechádzať, ja sa do toho moc nevyznám, ale akurát včera som čítala nejaký článok, že by nemala byť horúčka, že potom je v tele ešte niečo, počkaj nájdem to:

"Prvé zúbky sa začínajú prerezávať medzi 4. - 11.mesiacom. Prerezávanie zúbkov sa môže spájať s typickými ťažkosťami, najmä u starších dojčiat. Sliznica ústnej dutiny je zdurená, sčervenie. Dieťa vylučuje veľa slín a odmieta stravu. Je nepokojné a plače. Matky sa často mylne domnievajú, že dieťa môže mať včase prerezávania prvých zúbkov aj horúčku. Prerezávanie zúbkov však horúčku nevyvoláva. Stáva sa, že pri niektorom ochorení spojenom s horúčkou sa zúbky začnu rýchlo prerezávať a potom sa horúčka pripisuje zúbkom. Preto, keď má dieťa pri prerezávaní zúbkov horúčku, musí ho lekár vyšetriť, aby zistil jej pravú príčinu.

V čase prerezávania zúbkov nedávajme dieťaťu veľmi teplú stravu ani ostré ovocné šťavy. Ak odmieta i mlieko, ponúknime mu vlažný alebo studený čaj. Keď je nepokojné a plače, pritúľme si ho, aby cítilo našu blízkosť."

mabe
autor
5. kvě 2010

elly, diky. budu to muset nejak zvladnout, ale nevim jak. 😖 😢

nefertitka
5. kvě 2010

elly,ja som uz s lekarkou volala a povedala mi,ze su to zubky a ze mame dojst o 5 dni ak to neprejde...co mi pripada dost dlho..ale povedala,ze ine sa tam robit neda,iba teplotu zrazat,ked su to zubky,ale ak to neprejde do vecera,zajtra tam pekne pojdeme,toto uz neni normalne

ellysa
5. kvě 2010

nef aj ja by som zajtra šla, keď sa trápite deň dva, tak je to ok, ale ako písala sarlott, hlavne keď moc nechce tekutinky, aby sa jej chúďatku organizmus úplne neprehrial a tie horúčku sú veľlmi vysoké. 😒

nefertitka
5. kvě 2010

ale uz sa nam podarilo dnes vypit 100ml dzusika a 100 ml Kuliska...tak to neni az take zle zatial

nefertitka
5. kvě 2010

pojdeme urcite zajtra a mozno uz aj dnes ak jej to este tak strasne vyleti hore

ellysa
5. kvě 2010

nef budem na vás myslieť aby sa to dnes zlepšilo 🙂 to že už začala piť je dobré znamenie

nefertitka
5. kvě 2010

dakujem elly,nezacala,to som do nej liala po troske🙂 a zabavala som ju pri tom,ako som mohla.Z flasky vobec nechce,asi ju to boli,ked taha,skusala som po glgu z hrnceka a tak to troska slo,aj ked polovicka sla vedla 😉

sarlotta
5. kvě 2010

Ahojík nef🙂 tak to je super ten kulíšek udělá hodně- ten dávej.. jste šikulky 😉 mléko se nedá úplně počítat jako tekutina.

sarlotta
5. kvě 2010

Ahojík Mabe a jak bylo na tom cvičení ?

nefertitka
5. kvě 2010

tak jej skusim dat na obed polievocku,to sa hadam moze tiez trosku ratat ako tekutinka

sarlotta
5. kvě 2010

jj nef, nebo kdyby byl meloun, ten by byl skvělý 😉 ale zas na průjmík 😖

mabe
autor
5. kvě 2010

ahoj holky, tak pan veterinar rikal, ze to neni na injekci. samozrejme chape, ze nasi uz toho kadeni a curani doma maji dost. ale dal by ji jeste cas. proste ma demenci. takze dostala injekci proti vztekline a prasky na srdce a sla domu. takze mamka rikala, ze to jeste zkusi a pokud nastane nejaky zhorseni, tak se pobavime dal.

sarlotko, tak ja cvicila tak napul. po cisari moc nemuzu a stejne jsem porad cucela na malou.

mabe
autor
5. kvě 2010

mala je tedka protivna. dostala najest a nechce lezet v postylce a v ruce taky rve. asi prdici. v noci to bylo teda neco. 😖

sarlotta
5. kvě 2010

a co plakala pr´dolka ? nebo jste to zmákly☹ holky🙂

Mabe já nevím, mě to přijde jako tahání peněz.... a představ si to starání kdybys měla se starat Ty. Moc je mi to líto a věřím, že eje to těžké.

sarlotta
5. kvě 2010

ten smutný smajlík tam byt neměl 😅 😅

sarlotta
5. kvě 2010

Nef tak jak jeeeeeeeeeeeeeeee ?

mabe
autor
5. kvě 2010

nasi si to rozhodly sami, ze ji jeste nechaji a uvidi se. nechala sem rozhodnuti na nich. kdyz to bude o neco malo horsi, tak ji asi nechaji uspat. veterinar rikal, ze nema cenu delat nejaky vysetreni ledvin, jater atd. ze je ji skoro 17, tak uz bude vsechno spatny. myslim, ze anicku trapi porad vetry, vecer a v noci je to nejhorsi. ale stejne porad spi od tech 20 do 2h, akorat ja s ni spat nejdu, tak spim min. dneska to doufam byla vyjimka vetrova. ale nevim z ceho. 😒

mabe
autor
5. kvě 2010

nove fotky v albu pro zajemce 🙂

bambi7
5. kvě 2010

cafte babulky ako sa dnes mame?

no vcera som ani nestihla prist vas kuknut ....domka nespala cely den a to je od 5,30 hore no nechcel sa jej a mala som dost 😀
ale to je u nas casto ze raz spi a raz nie dnes pospala 1,40min co je rekord ale to sa zobudila aj 2X a uspavala som ju znovu ale neva ......
a nef co niky?ako

mabus anicka je krasna 🙂

a elly mili a sarlot ako sa mate?

nefertitka
5. kvě 2010

ahojte...
my sme mali dnes rano a na obed nieco cez 38,dostala liecik a teraz ma 36.7....na take extremy ako vcera to uz neslo,snad uz ani nepojde.Zubar povedal,ze to moze byt zo zubkov,ale ze to musi samo vyrast a ze ak je to zo zubkov,ma teplota vykumulovat jeden den hore na cca 39 a potom uz ma byt nizisa...asi teraz posobi paralen,uvidime,ako vecer
ale urcite su to zubky,vidim,ze ju to boli,chuda
no a zvladli sme dnes az 200 ml kuliska,plus nejake dzusik,este skusim do nej nieco nacpat

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru