Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

mabe
autor
10. srp 2011

@ellysa anicka posledni tyden vsechno opakuje. slova ktery nezna, tak se snazi zopakovat...

ellysa
10. srp 2011

@mabe presne, aj dnes len apka,papka a až potom mi došlo, že to je žabka 😀

mabe
autor
10. srp 2011

@ellysa 🙂

nefertitka
10. srp 2011

pockajte, ked budu mat 2 roky 😝

mabe
autor
10. srp 2011

@nefertitka no to se fakt tesim

nefertitka
10. srp 2011

@mabe
@ellysa
ze je to super pocut svoje dieta ako sa uci rozpravat?ja som sa tak tesila pri kazdom slove...🙂
mna v nedelu strasne nastval manzel, tak mi pred Nikolkou uletelo, ze zavri uz papulu a ona to vcera z nicoho nic zacala rozpravat, len tak z nicoho nic a pocula to raz, mna asi porazi...fakt si musime davat pozor co povieme, u nas sa nenadava nejak, myslim fakt tie najhorsie slova, aj take uz ze " do riti " a podobne sa snazime nepouzivat, len v tom amoku jak som bola doslova nasrata mi uletelo toto a dieta nic a o dva dni na to to zopakuje...tak sme to ignorovali, ale aj ked sa mi to nepaci, trhalo mi kutikmi ust veru...chodila po byte a opakovala "zavi uz papuju, zavi uz papuju...."
no a vcera mi este povedala aj ze "mama neni noumalna (normalna)"...no uznajte, som sa musela smiat, ale netusim,kde nieco take pocula, fakt

ellysa
10. srp 2011

@nefertitka no teším sa veľmi, oliv ešte len komolí slová, jej najdlhšie je dvojslovné "ikam buuuuuuuuum"-idem brrm (idem na aute) 😀 a zvuky zvieratiek, ale učí sa zo dňa na deň, keď sa ideme kúpať, tak jej poviem že ideme čľapi čľapi, tak sa rozbehne,zasvieti v kúpelke, čaká pri vani, keď jej zasa poviem, že stačí,že si ideme urobiť mliečko a buvať, tak sa postaví a zdvihne ruky, že ideme, a keď potom poviem, že už ideme buvať, vezme fľašu do ruky a uteká zasa k postieľke 😀 a čaká tam na mňa

ellysa
10. srp 2011

@mabe krásna foto 🙂

mabe
autor
11. srp 2011

dobre ranko, tak anicka uz od rana breci a drzi se za pusu. roste ji 4 vpravo nahore, takze ji to asi fakt boli. namazala jsem ji to mundisalem a dala trosku nurofenu, tak zase usla. na snidani mela jogurt, protoze rohlik vyplyvovala se rvanim, jak ji to asi bolelo. odpo mame jit ke kamaradce, tak snad ji bude lip. nic jinyho nedelala nez brecela od rana.
@ellysa dekujiii

ellysa
11. srp 2011

@mabe chúďatko, nám 4ky vyšli chvalabohu úplne v pohode

mabe
autor
12. srp 2011

ahojte, tak dneska dopo maji nasi anicku, ja jdu varit a uklizet. celou noc se budila s placem, a to jsem ji dala homeopatika a namazala. no neda se nic delat, zuby musi vylezt. odpo pujdeme s manzou ven az dojde z prace, jde hrat ven basket a u toho je hriste, tak anicka bude mit taky o zabavu postarany a zitra a pozitri narozky tchanovcu s rodinou a manzova babicka 80. takze celej vikend na oslavach. 😝 😀

mabe
autor
13. srp 2011

ahojte tak jsme byly u tchanovcu cely odpo, dopo prselo, tak jsme byly doma. bylo znat na anicce ze ji venek chybel, nechtela jit do auta, ale hrnula se na hriste, i kdyz uz byla mooc unavena, tedka uz spinka. zitra dopo chci jit s ni ven a odpo zase k tchanovcum na dalsi oslavu. je to fajn se videt vsichni, ale na druhou stranu druhej den uz je opruz byt skoro celej den doma.

tchanovci rikaly, ze mam anicku u nich nechat pres noc, nakojit a nechat ji tam. copak to jde??? zaprve v noci jeste jednou kojim a prece je anicka jeste mala byt beze me na noc, no ne? vubec nechapu proc to rikaji...rikaji , ze by si ji vzaly nekdy aji na celej den, ale to taky jeste vubec nejde. nevim, jak anicka, ale podle me je jeste brzo..co si myslite? chodi k nim vzdycky na pul dne max.

sarlotta
13. srp 2011

Ahojíček holky, vůbec Vás nestíhám, pořád výletkujem Kryštof má od 1.srpna prázdniny celý měsíc, tak nemám fakt čas na nif))) ale nevadí, užíváme si to.

Dneska mu vypadl první zub - myšák to bylo slávy...

No a Šarlotce jsem objevila první zoubek 1.8. tak se nám to tak sešlo pěkně

Jinak slečna se snaží capkat sama, ale je nejistá ještě, tak si sem tam šupne i venku na kolínka Když jí podám prst tak skoro utíká)) ale sama je opatrnááá - úplně jiná než byl Kryštof

Moc se jí líbí plavání v bazénu, ale nejvíc miluje teplé whirpooly , a pak úplně ujíždí na koních a pejskách.. to by se radostí uvýskala , umí už prstíkem dělat tytyty volá mami, tati, babi, kiki a baf mňam a ostatní je tototototototo
Houpačky, trampolíny, klouzačky, kamínky na hřišti to miluje.... takže dopolko spinkáme doma a odpol vyrážíme ve dvě a vracíme se před sedmou, okoupat, kaše a spát

sarlotta
13. srp 2011

@mabe já dávala malého na hlídání přes noc až od 2,5 roku, dřív ne... tak dlouho jsem kojila... dokud kojíš určo ne přes noc....... a přes den, jen pokud tam malá nepláče .. na jednu stranu je to dobré, jsou to prarodiče a je fajn když pohlídají a mají zájem si ji užít... na druhou stranu o tom rozhoduješ Ty 😉

bambi7
13. srp 2011

cafte babulky ako sa mate?my vsetko po starom boli sme u nasich a zajtra ideme zase tam nam je super ma tam vsetko od smyklavky takej velkej piesok hojdacku,,,,,,,tam si pobeha

no a co tu nove a co deturencee?paaaa

mabe
autor
14. srp 2011

@sarlotta me to taky jeste pripada brzo na pul dne a vubec na noc....maji ji vzdycky tak na 4h. to si myslim, ze staci zatim.

mabe
autor
14. srp 2011

@bambi7 ahojkyyy, u nas se anicka zdokonaluje v mluveni, uz umi vic rikanek, zkousi dalsi slova a lita jako zbesila. bude to pekny kvitko, aji ve vztekani. 🙂

nefertitka
14. srp 2011

ahojte, ako vikendujete?my klasika, varenie,upratovanie, ihrisko...

@sarlotta ty uz mas fakt velku slecnu, ved sa nedavno narodila..a blahozelam k obom zubkom🙂

my sme Nikolke vcera na pravej strane na krku medzi ramienkoma uskom, v strede nasli dve hrcky, velke asi ako hrasok, tak mam obavy:( ma uzlinky aj v slabinach, uz dlho, to nam lekarka zobrala krv a vraj vsetko ok, tak dufam, ze aj toto bude ok, ale vystrasilo ma to, zajtra asi zavolam lekarke...

sarlotta
14. srp 2011

@nefertitka to můžou být jen tukové bouličky, neboj se... děti tohle mívají často, mají tenkou kůži a jde to dobře nahmatat, ono se to ztratí samo, Šarlotka je taky měla na krčku vzadu zase.

nefertitka
15. srp 2011

@sarlotta dakujem za ukludnenie, aj som volala so sestrickou, ze mohla aj prekonat nejaky infekt skryty a takto jej zareagovali uzlinky. Ja neviem, ako dlho to moze mat, ale dufam teda, ze to neni nic vazne, tie co ma na slabinach tam ma uz asi vyse pol roka.
A inak ako sa daju zvladat dve deti?asi ani nevie, kde ti hlava stoji,ze?Alebo sa to da, kedze synator je uz starsi?

mabe
autor
16. srp 2011

dobre ranko, tak po dnesni noci - 6x kojo jsem si rekla dost. a jsem na pevno rozhodla tomu udelat smitec. takze dneska uz jenom na noc a hotovo, par noci se asi nevyspim, ale vydrzim. anicka si zacina doost vymyslet potvurka jedna. tedka nevim, jestli nechat na noc kojo nebo je to lepsi pro ni uplne odbourat? aby s tim nemela problemy, ze jednou jo a pak ne...

mabe
autor
16. srp 2011

jinak vcera u nas zase sanitka k dedovi, ruplo mu v zadech. prubeh klasika: 4 dny ho to boli, my rikame s babickou ze ma jit k dr. , nejde, a pak mu tam fakt rupne a volame sanitku. dostal kapacky v nemocnici a za 2h ho privezly domu. takze zase vzruso.

ellysa
16. srp 2011

@mabe jaj potvorka, tak vymýšľa, ale aj my sme už dve noci mali dosť naprd, neviem čo, či zasa zuby, však jej teraz vyšli 4 😕
som si myslela, že už bude takto dávno spať celú noc a prdlajz 🙄
no hádam bude dedkovi lepšia
@nefertitka hádam to nič nebude 😒

mabe
autor
16. srp 2011

@ellysa anicka uz je pekne vycurana...asi to utneu uplne, ale zase je me to lito 😒

mabe
autor
16. srp 2011

ted jsem procetla plno clanku o skonceni kojeni a mam hlavu jak meloun. podle nekterych reakci, je to skoda, podle druhych je na case, nekdo postupne, nekdo aji vecerni kojo by utnul.... 😝 je fakt, ze chci od rijna se snazit, takze by to bylo vhod...mam z toho trosku obavy, jak to bude probihat. 😝

nefertitka
16. srp 2011

ahojte....

@mabe asi by som ju este na noc kojila...no, len neviem ci 6x 😝 ...my sme toto na(ne)stastie neriesili, nam sa podarilo kojit len do 8.mesiaca a aj to s dokrmovanim, ale mame kopu dalsich veci, ktore musime Nikolku odnaucit alebo naucit, napr. dudel na spanie, a doteraz spavala aj tak, ze sme museli byt pri nej a ona nam skriabala oci, respektive chytala za mihalnice, neviem ako k tomu dosla 😝 ..teraz sme ju to oducili ako tak a robi to babike, ale musime zaspavat s nou, takze neviem, ako ju naucit spat samu a este kakat do nocnika, cika uz pekne ale kakat tam nechce, to si pyta plienku, potom pit z hrnceka, ona furt chce len flasu a koniec, k inemu ani nepricuchne, na cajik ma sosacik, na mlieko normalnu kojenecku flasu este a radsej nebude pit akoby sa mala napit z niecoho ineho...a mam hrozu aj zo skolky,jednak preto, ze sme ju este nikomu poriadne nedali, bojime sa, ale musi si nejak zvyknut, ze nie sme vsade tam kde je aj ona, ale u svokry sa bojim, ze by sa mi tam dodruzgala, ze by mi ju nakrmila kadecim , to si viem zivo predstavit a u mojej mamy, ta tiez nedava nejaky velky pozor.... nema uz take reflexy, ako ja alebo muz, a to nase dieta je neskutocne sidlo a nikde si nedava pozor, takze to je dalsia vec, co sa bojim co sa tyka skolky, potom, ze si to neviem predstavit po takej dlhej dobe byt vacsinu dna bez nej a dalej, ze bude chodit odtial stale chora:(ja uz mam teraz z toho hrozu, a to bude az v januari

mabe
autor
17. srp 2011

dobre ranko, tak dneska v noci se chtela kojit 3x, to uz je min jako vcera, ale chci s tim skoncit, akorat vcera vecer jsem byla jakasi hodne unavena a jeste ne na 100% pripravena s tim skoncovat. uz k tomu pomalicku dospivam.
@nefertitka no, kdyz chci od rijna nechat snazeni, tak asi by bylo dobry prestat uplne. 😖 vidim, ze veci na odnauceni je porad jeste dost. anicka taky usina se mnou v posteli a taha me za vlasy. 😀 a spi s nama v posteli.

mabe
autor
17. srp 2011

ahojte, tak jsme se vratily pred chvilkou od svagrove. manza s tchanem se ozraly totalne, tchyne nebyla nadsena, ale maji narozky...ja doma uz moc taky ne, manza si hral s anickou jeste chvilku, ale vsechno hazel.....delal proste curbes, tedka oba spi. anicka v postylce a to bez koja a manza tedka vytuhl na pohovce v obyvaku. zitra odpo budou mit anicku tchanovci, tak si zase aspon poklidim.

mabe
autor
17. srp 2011

zitra jdu cvicit mojzisovku. prihlasila jsem se na 5 lekci zatim. trosku priprava na snazenicko 🙂

sarlotta
18. srp 2011

@mabe zruš jenom to noční kojení, večerní nech... ranní ne... místo toho snídani, a mlíčko do hrnečku🙂, přes den koj když to bude potřeba.. na cestě, na dovolené. večerní kojení, mazlení si nech... v noci nabízej vodu nebo nic, prostě řekni, že nemáš, že mlíčko není a spat... do týdne to bude ok.. ale rozhodni se a nepodlehni, to bys trápila sebe i malou zbytečně... bude brečet, to se připrav 😉 já kojila malého do 18měs a pak zrušila noční kojo a celkem sme kojili do 2,5roku... a spokojenost... začal pak spát krásně. Myslím, že snažení kojení nevadí, tohle už není plné kojení... tak uvidíš no. 😎

Šarlotka spí celou noc, max se vzbudí 1x na mlíčko, kojila sem do 5měs, měla sem léky na tlak... máme nutrilon a ono to víc zasytí.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru