Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

sarlotta
18. srp 2011

@nefertitka no jo na školku si budeš muset zvyknout, taky jsem z toho byla špatná, že bude malý beze mě, že ho nebudu mít pod kontrolou.. ale je to potřeba, je to dobré pro dítě, potřebuje kolektiv...
to samostatné usínání, to máte teda těžké 😝 😔 já to zavedla v 18měs, kdy sem končila s kojením v noci a nechala sem malého prostě v postýlce, nechala otevřené dveře a šla umýt nádobí, uklidit, žehlit, prostě něco dělat, pustila sem televizu vedle... bavili sme se s mojím nahlas... a na brečení sem došla, pohladila a odešla... pochopil🙂))) teď usíná sám, přečtem pohádku, povykládáme co sme celý den dělali a pusu a páááá🙂 dveře má pořád otevřené, zavírám až usne.

ta flaška na mléko si myslím nevadí, no a co... ostatní pije z hrnečku s pítkem ne ? tak zkoušej skleničku s brčkem, nebo normal sklenku, abys viděla kde je kraj tekutiny, zkuste is cinkat jako na zdraví🙂 spolu a ukazuj jí jak Ty piješ- to hodně pomáhá🙂))

mléko pak zrušíš úplně aj s flaškou a hotovka.
dudlík nevím, většinou se odevzdává čertovi s Mikulášem🙂))) u nás... my nemáme.. máme paleček☹ tak to bude taky mazec.

taky sem malého nedávala na hlídání ani malou nedávám, malý byl divoký a malá je zas mamináček 😀 😀

mabe
autor
18. srp 2011

ahojte, tak anicka vcera usla bez koja jako nic, to uz jsem psala. manza usnul u telky, ja ho zkusila vzbudit, ale on jenom zavrcel a spal dal, tak jsem ho nechala v obyvaku. lehla si misto neho do postele, takze anicka mela postel mou pro sebe. spala az do 5h (mozna to bylo aji tim, ze mela misto a mohla se presouvat jak chtela). pak ukazala na prso a ja ji rekla, ze mlicko uz neni. 2 minuty se vztekala, skakala po me, ja ji hladila a ona pak usla a spala do 7h. rano uz nic. uvidime jaka bude dnesni noc, kazdopadne uz ji nedam, zacla jsem a neprestanu. rikala jsem si, jestli se treba v noci nebudi tim ze spi s nama, tak do ni drbnu nebo se nemuze otocit jak by chtela a pak chce kojo na uspani. takze budeme s ni zatim spat par dni jenom jeden, jeste se musime domluvit. a pak bych chtela, kdyz uz se nebude budit, ji zkusit dat do postylky, to bude dalsi faze, uvidme. kazdopadne je asi skoda, ze nemame vic prostoru, aby mohla spat sama v postely nebo sama v pokojiku.

@sarlotta jeste musim zase zkusit UM, kdyz uz nema kojo. jogurty ji v poho, ale mlicko jednou denne aspon potrebuje, ze?

ellysa
18. srp 2011

@mabe inak presne toto mňa napadlo, keď malá zaspí a je v spálni sama spí super, ako tam prídeme večer aj s mm, tak sa budú, neviem, či ju nevyrušujeme, asi by jej vo vlastnej izbe bolo lepšie, no ale žiaľ musí ešte rok počkať 😖

mabe
autor
19. srp 2011

ahojte, tak dnesni noc jsme spaly s anickou jeste sami, manza v obyvaku. usla bez koja v poho ani ho nechtela a pak ho chtela v 2 a v 5h. tak jsem ji rekla, ze mlicko neni 2 minuty se trosku vztekala a pak spala dal. budicek v 7h, to je slusny, ne? kdy davate prckum UM a z ceho?
@ellysa my musime pockat na baracek aspon dva roky

ellysa
19. srp 2011

@mabe ja dávam malej 150 ml pred obedným spaním, 210 ml pred nočným spaním a v noci 150 ml, od roka jej dávam mlieko z DM-babylove, do roka sme mali bebu
a z čoho? ako myslíš, že či hrnček alebo fľašu? my z fľaše

mabe
autor
19. srp 2011

@ellysa ty davas tolikrat? vidis a ja zatim nic. zkousela jsem to jednou kdysi a vubec nechtela. jsem rada, ze nechce kojo, tak ji nechci drazdit. jogurt ji kazdej den,ale asi by mela aji to mlicko. dneska to zkusim. ja mam od nestle koupeny, poradila me to kamoska.

mabe
autor
19. srp 2011

@ellysa a ta flaska ma vetsi dirku?

ellysa
19. srp 2011

@mabe no len my sme čisto na UM, ale áno pije ho dosť veľa, mám fľašu s trojkou dierkou, to je taká väčšia, ale každá značka to má inak podelené

mabe
autor
19. srp 2011

Ahojte, holky, co mam delat s prsama, kdyz jsem prestala uplne kojit? uz nekojim druhej den a prso mam nalitejsi a trosku bolestivy. cetla jsem neco na netu, ale moc chytra z toho nejsem. mam odstrikavat trosicku pro ulevu?....diky, nechci neco zanedbat.

mili1
19. srp 2011

Ahojte, nef aj my mame este dudlik ale mame ho len na spanie, my maleho davame svokre sem tam , stara sa o neho dobre, dava pozor 😉 tiez je velmi zivy, beha, skače tak treba davat velky pozor 😉
Cikame, kakame do nočnika, už nechce pit z flasky len z hrnčeka sam, ale este pije mliečko z flasky ,ale sam este nepapa len jogurty atd, s jedlom sa hra tak nemam trpezlivost a nakrmim ho sama 😒
Babulky ja uz od septembra nastupujem do práce, mam tiez obavy o maleho, ale musím nastupiť 😒

mabe
autor
20. srp 2011

ahojte holky, tak anicka uz spinka, coz je dobre, aspon stihneme jit na oslavu vcas, zacina v 14h. tchanovci slavi jeste jednou narozky s kamaradama jejich na chate, takze celej den venku a anicka bude mit kamaradku o 4 mesice starsi. takze super.
akorat jsem se vcera nastvala, tatkovi volala jeho segra(vola jenom kdyz neco potrebuje a o dedu se vubec nestara, nezavola mu,...uz jsem to psala), ze jak se domluvime s tim bytem dedovym, ze tam chce napsat bratrance. ona rika, ze ja mam kde bydlet, takze proc tatku nejak vyplacet nebo tak.... 😠 to uz jsem urco taky psala. tak nevim, jak to tatka vyresi, sere me, ze jenom kdyz jde o prachy nebo neco potrebuje, tak je ji rodina dobra... 😠
@mili1 a pujde malej do skolky nebo jak?

mabe
autor
21. srp 2011

ahojte, jenom tak na skok. vcera oslava narozek super. anicka sla spat v 21h do kocarku venku a my tam jeste byly do pulnoci. ja si dala po dlouhe dobe 4dcl vina a citila jsem to. sly jsme pak pesky domu a pro auto jsme si sly az dneska. spat jsem sla v 1h, ale dnesni rano teda hnus - unavena, jakasi prejeta....tedka jsme to dospaly, manza sel s anickou k tchanovcum a ja jdu uklizet a zehlit.

mabe
autor
21. srp 2011

ahojte, tak mam uklizeny, vyzehleny vsechno. tedka jsme se domluvila s kamosku, ze od stredy do nedele jedeme k nim na chalupu. maji byt vedra, oni tam maji bazen, tak s deckama vypadneme z mesta (kamoska ma o 1,5m mladsiho chlapecka). uz se moc tesim.

nefertitka
21. srp 2011

@sarlotta diky za rady🙂 ano cajik pije z naustkom, len ten ma na flasi, ked ideme von, aby sme mohli viac cajiku zobrat. Inak to je celkom dobry napad s tym Mikulasom, ked to inak nepojde, tak na Mikulasa ho skusime vymenit za sladkosti🙂 tiez s nim len zaspava, ale aj tak, uz je dost velka nanho. To pitie z hrnceka, resp. z pohara sme uz skusali, aj sa napila, ale to musi byt taky skleneny ako ma maminka, inak nie, ale ma z toho obrovksu srandu a leje to na seba, pluje, prska, no a slamku nechce dat ani do ust a tak isto tie dzusikove flasky vselijake ako jupik a tak, tak to uz vobec a pritom jej ukazujem vsetky deti na ihrisku, ze nech sa pozrie, z akej flasky piju a ona na to, ze aj Niki POTOM NESKUOU skusi ale z toho neskor je potom velky prdlajs alebo zasa neskuou. A inak nechodil ti maly moc casto chory zo skolky?

@mabe my davame Nutrilon, na krabici mas napisane, kolko ml by malo dieta vypit v danom veku, tak si to potom rozrataj, bud daj viac na dva krat, alebo pomenej 3x denne.My davame mliecko hned po zobudeni, na to nejake ranajky a potom bud na olovrant alebo na veceru...do troch rokov chceme este Nutrilon a potom prejdeme pomaly na kravske mlieko

inak pred 3 dnami dosla Nikolka za mnou a uplne sama od seba ma prvy krat v zivote objala, natulila sa a povedala bez toho, ze by za to nieco chcela, ze UBIM TA 😀 ... ten pocit stastia sa neda opisat🙂 nieco neskutocne...
@mili1 a kde budes mat maleho ked pojdes do roboty?

mabe
autor
21. srp 2011

@nefertitka jezisi to je krasny... 🙂

sarlotta
21. srp 2011

@mabe musí mít 500ml mléka nebo 500g mléčných výrobků denně.. nemusí nutně pít UM - to není podmínka, ale je to nejjednodušší příjem 😎

určitě zkus hrneček s pítkem nebo obyčejnou sklenici průhlednou. nedávej flašku pokud nemusíš, pak se jí nezbavíš. S prsama - no určitě odstříkávej minimálně 1-2x denně , tak jako bys ubírala postupně 1 kojení za 3-4dny.. nejlíp ve sprše, nahřát a odstříkat do úlevy... a pak stáhnout prsa, aby se nenalévala a nebolela.
ale počítej že mlíčko poteče ještě dlouho, já nekojím skoro 7měs a pořád mi po zmáčknutí teče 😝...

Jinak máme mlíčko nutrilon 3 a malá pije ráno 150ml a v noci 1x 150ml. a hotovka ráno má chlebík s máslem,tvrdý sýr, čerstvé sýry., pomazánky.. .odpoledne má jogurt 150ml, do omáček dávám zakysanou smetanu nebo jogurt bílý ... kravské mléko nedávám vůbec.



@nefertitka nic si z toho nedělej, Kryštof z těch jupíků a podobných nepije dodneška.. musím tu flašku odšroubovat a to se napije normal z hrdla flašky... my měli nekapjaící hrneček od Mamu a pak normal sklenka, hrnek...

šarlotka umí už teď vysosnout z normální sklenice brčkem i z těch flašek pije, trochu kucká, ale neodmítá to, baví ji to a to tam má čistou vodu🙂))))

to je dítětem... to neovlivníš... 😉

mabe
autor
22. srp 2011

ahojte, tak my byly zaplatit plavani od zari, vlastne uz od pristiho tydne. venku uz je dost vedro. odpo dam anicku asi do bazenku na dvur a navecer jeste dat tchanovcum darek a ja jdu vecer cvicit.

@sarlotta vcera anicka vypila 10ml mlika, aspon neco, treba si na neho zvykne casem. ty prsa musim fakt vazat?

sarlotta
22. srp 2011

@mabe no je to lepší, ale jestli se Ti nenalévají do bolesti tak nemusíš 😉

mili1
22. srp 2011

Ahojte, nef, mab malý ide od septembra do škôlky na pol dna a pol bude so svokrou, uz sme sa boli minule aj pozriet a celkom sa mu tam pacilo, uvidime ako mu tam bude 😉 ak sa mu tam bude pacit nechame ho tam cely den 🙂 aj tak sa uz niekedy doma zacina nudit a potom je zly :chybaju mu deticky a tam bude v kolektive 😉
musim nastupit do práce lebo by mi preobsadili miesto a zostala by som bez práce a u nás je to ťažké niečo normálne si nájst 😒
Musim priznat ze sa mi vôbec nechce a maly mi bude velmi chybat ☹
Najviac sa bojim toho ze bude casto chory, a ja si budem musiet vyberat volno, 😒 uz ma na to upozornili 😒 ach jaj ti zamestnavatelia 😠 ale co ma clovek robit v dnesnej dobe 😒
mab ja som este tiez mala donedavna mlieko, takze cim dalej tym menej ho budes mat

bambi7
22. srp 2011

cafte babule ....
ako sa mate?my sa mame ok a inak aj domka stale ze chce ist do skolky ..... 😀 ale az o rok 😀 ja robim v sobotu svadby tak ziadna zmena.......pokracujem dalej
babo zatial nic ani sme sa nesnazili moc ze az od septembra 😀 no tak snd sa podari 😉 chcela som uz skor ale ked sa nezadarilo tak si uzijem este teplo aspon ze teraz je a potom ideme na vec 😀 😎

inak nemame nic nove domka stale keca a keca a to viacej ako ja a to je uz co poveat,ta je ako chalan stale nieco robi ,majstruje ....
a co mate vy nove?tak paaaa

bambi7
22. srp 2011

a nef je to super pocit ked povie lubim ta domka stale chodi a j ked ide spat povie dobu noc a lubim ta moc na svete akoze najviac na svete 😀

mabe
autor
23. srp 2011

dobre ranko, tak v noci takovej hic, fuuj. odpo jdeme s nasema na koupak na chvilku a zitra uz hura priroda s kamoskou na tu chatu.
@mili1 je to tezky jit od malyho, ale urcite se mu tam bude libit a jak rikas bude vytizenej.
@bambi7 tak budu drzet palecky na prcka. u nas taky nic novyho. my snazeni vidim tak od rijna.

mabe
autor
23. srp 2011

ahojte, tak jsem se tedka dozvedela, ze ma nej kamoska, co jednou potratila a matyska 17m ma z umelyho oplodneni je tehotna. musim ji hodne drzet palecky,protoze zatim se nevi, jestli je to ok. mela by byt 4+6 coz se nevi vubec nic. ve ctvrtek ma jit zase na ko a pak bysme mely teda jet na tu chatu.

mabe
autor
23. srp 2011

jinak anicka uz si zvykla na Um mliko. tedka vyzunkla flasku 160ml a sla spat. 🙂

nefertitka
23. srp 2011

caute... to mame po tej skorej "jeseni" zase hic, co?kazdy den chodime k vode, inak sa ani neda a v byte co mame za horucavu, to sa neda vydrzat...fuj, v noci nemozem spat.
@mili1 tak budem drzat palce, aby ste si obaja zvykli rychlo, maly na skolku a ty aby si to zvladala bez neho, mna to caka cele od januara, no a tych chorob sa tiez bojim jak cert kriza.
Nikolka sa inak stale pyta k moru 😀 sisko maly a ja jej na to ze co sme milionari?a ona ze "ano sme miionai🙂"stale si pozera video, tak ju to tam laka. A uz ovlada tanecky co sa tam na minidiskoteke tancovali, tak tam chce ist asi machrovat;)doma si na to tancuje kazdy den, ma video, co sme tam natocili.

nefertitka
24. srp 2011

ahojte...ako zvladate tieto horucavy?my zas klasicky, rano kupkanie a poobede radsej doma, lebo tych 36 je naozaj moc, aby sme boli vonku s malou... pridavam aj fotos z kupkania🙂
inak som take tela, ze az, Nikolke som davala krem na opalovanie v kombinacii s repelentom a cele nozky sa jej vyhadzali od kolien dole, najprv som myslela, ze su to stipance od komarov, ale jej to pribudalo a pribudalo, bola som sa pytat v lekarni a vraj to bude asi z tej kombinacie...no vobec ma to nenapadlo, ze to moze toto sposobit...tak mam fenistil gel a tekuty puder, snad to prejde...

nefertitka
24. srp 2011

no, musime mat popusenku🙂 aj mama ma, aj Niki chce🙂

bambi7
29. srp 2011

cafte babule ako sa mate?

nef mala je zlata 😉
inak to teplo bolo moc chodila som von doobeda km sa dalo a potom az po 18h ved to bolo hrozne....a teraz zasa skok a bude zima .....no uvidime,,,,,
inak sa mame ok domka je uz velka baba stale keca a keca a chce ist do skolky stale to pocuvam 😀 a povie maminka kupime si babo 🙂 kamoska ma tak stale sleduje a kuka do kocika......ja som mala teraz svadby tak moc nechodim nemam kedy ......tak sa zatial majte krasne

mabe
autor
29. srp 2011

dobre ranko, jdu vas jenom pozdravit a utikam s anickou do plavani. snad se ukazu vecer. chata s kamoskou paradni, i kdyz odpocinek se neda rict. decka se tahaly, prekrikovaly, hadaly se,...ale bylo to super. 🙂

mili1
29. srp 2011

Ahojte babulky, my sa máme fajn, od pondelka nastupujeme do škôlky, už teraz sa bojím či bude všetko v poriadku a tak,,, zajtra ideme pokupit veci pre malého aby mal všetko nové, tepláčiky, prezuvky atd.
Od 2. už nastupujem do roboty, vôbec sa mi nechce 😒 chodime sa kupat, ale ak su take horučavy tak sme radšej doma doobeda, vo štvrtok sa chystáme s malym do zologickej záhrady, už mus slubujm celý mesiac tak musíme íst pozrieť zvieratká,,,,
nef Nikolka je velká slečna, zlatučká,, 😉

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru