Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

mabe
autor
17. říj 2012

ahojte, tak tedka jel manza s dedou na pohotovost. pred dvema dny mel hodne vysokej cukr - curkovkar, tak jsme cekaly co bude, do rana dobry, pak v prubehu dne mel vyssi tlak. vcera nic a dneska zase ze mu je trosku divne pres den, tak se zmeril odpo a vysokej od te doby sedel v obyvaku, tlakomer porad na ruce a neustale si meril. tak pred hodkou jsem tam sla, slysela jsem, jak tam babicka popochazi, a znova ho zmerila, tak jsem rekla, ze manza s nim zajede na pohotovost, aby mel klid. podle me je to z toho cukru, je nervozni aby ho zase nemel zvysenej, to neni dobry a dneska v poledne ho mel trosicku zase vyssi, tak z tech nervu ma vyssi tlak, on se jinak citi dobre. snad to tak bude a bude to jenom fakt ta nervozita a pravidelna kontrola po 3 mesicich na pohotovosti nebo v nemocnici.

bambi7
18. říj 2012

dobre ranko
ako mabus s dedkom vsetko ok,?
co mate dnes na plane ja som upratala navarene mam tak pojdeme s domkou von a poobede upecieme strudlu jablkovu ....
a inak nic nove majte sa pekne
,

ellysa
18. říj 2012

ahojte, tak ja som dnes skončila u lekára, som šla pre istotu, lebo zajtra nerobí a potom víkend, od utorka ma pichá v bruchu a chrbát ma bolí, tak že ten prďús malý mi akurát tam hlavou tlačí asi na nerv, mám čakať kým sa otočí, ale že nie je záruka, že zas čosi nestalačí 😅 , ale aspoň viem, že je oka, už som mala nervy

ellysa
18. říj 2012

@bambi7 príde svokra trochu mi pomôcť, tak hádam už budem konečne dnes aj oddychovať

mabe
autor
18. říj 2012

ahojte, tak deda mel vcera na pohotovosti uz nizsi tlak nez doma, nicmene mu daly prasky na tlak, ktery muze a ma se ji vzit, kdyby ho mel zase vyssi. rano mel zase vysokej, pry si vzal vecer aji v 5h prasek(a to bez mereni! coz by nemel). tak jsem rikala, ze to neni normalni a at zavola mymu tatkovi a jde ke sve dr. a ona s tim neco dela, prece nebude zase cekat do vecera na pohotovost a sanitku a aby sme zase nespaly. tak jely a pry v nemocnici zase tlak dobrej. takze podle me to ma fakt z nervu. takze mel trosku zmeneny prasky kvuli srdci a hotovo, je zdravej pry jako ripa. tak snad uz se ta situace zklidni.
ja su dneska podrazdena jak blazen. spala jsem jenom 4h, anicka nemohla v noci spat, a kdyz uz spala chrapal manza nebo jsem nemohla usnout kvuli tomu dedovi. anicka jde tedka po spani k tchanovcum, ja jsu rada, protoze na ni nemam nejak nervy, na to jeji vztekani a odpocnu si. teda budu uklizet, ale jako fyzicky.
deda uz rekl tatkovi, ze nejlepsi varianta by byla, kdyby az se odstehujeme, sly nasi bydlet misto nas. coz oni nechteji, to je jasny, maji vetsi klid, vetsi byt,....uvidime jak to dopadne.

mabe
autor
18. říj 2012

@ellysa mas aspon jistotu 😉

nefertitka
18. říj 2012

@bambi7 ja uz cizmy mam, kupila som v Carrefoure v tej novej obuvi. Jedny ma take na teplejsiu zimu Lasocki a druhe ma s kozusinou a vyzeraju aj nepremokavo. Zajtra pojdem pozriet do centralu, ma to byt uz otvorene, ci tam nieco nenajdem;)
Neni este zdrava, resp. stale ma sople, ja neviem, ci z tej mandle alebo co, dnes jej zacali zas nejak moc tiect, v skolke neni uz 3 tyzdne. Kvoli tej mandli, lebo o 2 tyzdne jej ju uz idu vybrat. A zajtra ideme k ocnej po pol roku, dufam, ze sa nic nezhorsilo a dufam, ze nam tam lekarka zas nebude trepat o tom ako mala moze mat nador, lebo uz ma tam vyslovene porazi!

mabe
autor
19. říj 2012

dobre ranko, tak za chvilku vyrazime za kamoskou na celej den, dopo venku na kolo odrazedle. anicka zatim tomu moc nedala, nejak se ji do toho nechtelo, tak si rikam, ze kdyz budou dva, tak ji to zacne bavit. uvidime. pak obidek u kamosky a spani a odpo si budou decka hrat doma nebo zase venek. takze bezva den. 🙂 zitra v poledne obrad kamarada, pak anicka k nasim a na 18h svatebni veselice. 😀 a v nedeli do dalsi oslavy - manzuv deda ma narozky, tak bude odpo oslava.

mabe
autor
19. říj 2012

@nefertitka budu drzet palce, at je vse ok.

mabe
autor
19. říj 2012

ahojte, tak dnesek uplne super. dopo venku s deckama, obidek v hospudce na zahradce, pak ke kamosce na spani a pak si decka pekne hraly. dojely jsme domu az v 19h. anicka urcite brzo odpadne. akorat me mrzi,ze nechce jezdit na kole. tahala jsem ho sebou zbytecne, ona to zkusi chvilicku, nejde ji to, tak uz to nechce zkouset. myslela sem, ze kdyz matysek bude jezdit, tak ji to strhne, ale vubec. no, treba na to casem dojde. ona je na vsechno sikovna, takze si nemyslim, ze je na to guma, ale proste nejak nechce.

mabe
autor
21. říj 2012

ahojte, tak svatebni hostina pekna, ale holky, ja nejak uz nemuze ani se me nejak nechce moct pit. proste jsem si dala 4 sklenicky vina pomalicku a nechtelo se me do panaku a extremu. trosku jsem si v ramci strizlivosti zatancovala, takze zadna divocina, proste nejak me to neslo dneska se uvolnit. pred chvilkou jsme s manzou dojely, jely jsme mhdckem, takze jsu vyzmrzla, tak tedka popijim caj a za chvilku pujdu spat za tim chrcakem (manza uz slusne zarezava 😀 ). zitra si kolem 14h pojedeme pro anicku k nasim a jdeme na narozky manzovyho dedy, takze dalsi oslava. na svatbe jsem se teda prezrala. 🙂 tak uz dobrou.

mabe
autor
22. říj 2012

dobre ranko, tak u nas zatazeno a zatim 12C, uvidime co den prinese. anicka v noci trosku kaslala, tedka nic ani z nosa ji netece, ale kdyz ji zmacknu, tak tam sopel ma. tak snad to zustane u sople. dopo pujdeme jenom nakoupit po vareni a odpo s kamoskou do lesa podle pocasi. co vy?

mabe
autor
22. říj 2012

@nefertitka jak jste dopadly u dr.?
@bambi7 co u dr.?

mabe
autor
22. říj 2012

holky, tak vcera jsme si anicku vyzvedly u nasich v 1h, anicka mela poledni spanek v aute cestou k tchanovcum jenom pul hodky. byla v poho na oslave, ale po 18h uz se vztekala a mrcela, tak sem rekla, ze jdeme domu. a ona ze nechce, tak chvilku jsem cekala a pak jsem ji vzala do ruk a ona takovej zachvat, dlouho takovej nebyl, tak jsem ji jako doma stricila do pokoje za dvere, ze ji nebudu poslouchat. najednou vsichni pribuzni z oslavy sly do predsine se podivat. takze jsem to musela resit pred nema. anicka rvala 15min v pokoji, nic nepomohlo, protoze slysela z predsine od tchana, ze by mela dostat na zadek, od tety ze me ma nechat, at si to vyridim sama, babicka, co ta anicka vyvadi. takze ja nervni z nich, anicka mela amok. tak jsem se nasrala, vzala ji z pokoje, obula nasilim boty a nesla jsem ji do vytahu. dole az se uklidnila jsem ji oblikla bundu a pak uz mrcela trosku. ale uplne me to vykolejilo a nasralo, ze sem si to neudelala po svym, ale to fakt neslo, kdyz na me vsichni cucely a kecaly. pripadala jsem si pred nema jako neschopna matka, ale to se nedalo resit po svym, jak kdyz jsem sama s ni doma. 😝

nefertitka
22. říj 2012

@mabe u lekara dobre, nic sa nezhorsilo, dioptrie ale ostavaju, ale na dalsi krat(o pol roka ich uz vraj asi znizi), okluzor stale davat ale uz iba na pol hodiny denne. Ale zas sa vypytovala, co na neurologii...:(
No to si viem predstavit, ako si sa citila, ale chapem ta. Tiez by som bola asi nervna na vsetkych naokolo. Ja som tiez tak Nikolku zavrela minule do izby ( u prababky) ked chytila pre nic za nic amok a moja mama stale ze ved ju netrap, pusti ju uz odtial, skoro ma porazilo. Ja som nahucala aj na nu, nech sa nestara, ze ju odtial pustim, az ked prestane revat. Keby som ju pustila hned tak ako si uz fakt mam vybudovat nejaku autoritu? Teraz niekedy uz staci, ked poviem, ze ked neprestane, ze ju zavriem do izby a niekedy uz aj toto zaberie;)

mabe
autor
22. říj 2012

@nefertitka tak to je dobre s tema dioptriema. ja si pak rikala, ze sem to nemela mozna resit a proste jit az po nejake dobe, ale zase bych ji ustoupila, i kdyz toto reseni bylo taky naprd. 😖

bambi7
22. říj 2012

cafte babule
mab ja idem k dr az v stredu....
no domka je chora ma teplotu 38 ...boli sme vonku a tam bolo jedno dievca chore a uz to mame doma.....no tak budeme doma
netrap sa tak co riesila si to inak niekedy sa neda.....aj domka je niekedy ako cert zatne sa a je 😉
teraz maluje pri mne a nosi mi co nakreslila ......

nef ako?
idem jej spravit este polievku a bude tak pekny den

nefertitka
22. říj 2012

@mabe to sa tazko riesi ked mas za chrbtom celu rodinu 😉

mabe
autor
22. říj 2012

@bambi7 anicka ma trosku soplik, snad to nepreroste v neco horsiho. tedka stavi z kostek komin, strasne ju to bavi, i kdyz ji to pada a dela to podle barev, to jeste nedelala 😀 asi budeme dopo doma, nejak se me nechce ven nakonec a odpo s tou kamoskou.

mabe
autor
22. říj 2012

@nefertitka ja vim, ale stve me to strasne

nefertitka
22. říj 2012

@bambi7 skore uzdravenie Domke...
Niki je tiez stale usoplena, ja uz neviem ci to je z tej mandle, alebo nie;(

mabe
autor
22. říj 2012

@nefertitka ja myslim, ze je to tim pocasim. sviit slunicko, ale zaroven je zima.

nefertitka
22. říj 2012

aj my budeme doma doobeda, pojdeme az poobede von, myslim, ze cez obed tomu spanku moc neda, takze pojdeme skor a bude. Od stvrtka sa ma ochladit a prsat a neviem co, a uz aj prve snehy od piatku na severe, takze zima sa blizi a O2 uz ma aj vianocnu reklamu - my god! 😕

mabe
autor
22. říj 2012

@nefertitka tak kamoska nemuze odpo, tedka me volala, tak pujdeme sami ven nekam se projit a na hriste.

mabe
autor
22. říj 2012

@nefertitka ja se taky divala, ze od vikendu mame zimu

nefertitka
22. říj 2012

my sme sa s muzom dohodli, ze sa tiez asi pokusime este o druhe dieta, ale ani si neviete predstavit, ako sa bojim...aj toho predcasneho porodu zas...uf...ak by to ale na prvy krat nevyslo, uz to nechame tak. Ja uz si nepamatam, je dobre podla vas zacat brat duphaston uz predtym nejak alebo az ked zistim, ze som tehotna?A tak isto, ked to dlho nepojde, tak uz to nechame tak. nechcem zas velky vekovy rozdiel medzi detmi. Ale normalne mam v hlave takys trach vkuse, ze az. Ale kto neriskne, nema, ze?no uvidime, co nam osud prinesie;)Boze a aka som bola rozhodnuta len pre jedno.

mabe
autor
22. říj 2012

@nefertitka tak to je paradni, budu drzet palce 😉 chapu jakej mas strach, to ja taky, ale co naplat, kdyz chceme dalsi dite....ja beru utrogestan na spraveni cyklu kazdej mesic a zaroven me to dopomuze k tehu. asi je nejlepsi se poradit s dr.

bambi7
22. říj 2012

cafte no nef jedno co 😀 ale super ze sa do toho davate....ja som si povedala tiez pred umel.ze ked sa nepodari uz nie a pozri idem dalej aj ked uz mam za sebou 3ma ale velmi chcem este jednooooo tak snad sa uz podari....
ja som brala dufastom ked som zistila ze som tehu....

nefertitka
22. říj 2012

@mabe ved prave premyslam, ze by som sa k nemu vybrala, kupila som si kyselinu listovu zatial aspon. len problem u mna bude aj hematologicka, kartu mam u svokry, ale k nej nechcem ist ani za svet.

nefertitka
22. říj 2012

@bambi7 a kedy idete na druhy pokus?teda kedy najskor mozete zacat?

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru