Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

nefertitka
6. pro 2012

@mabe ved hej, keby aj toto bolo v poriadku, tak ma super dopredu vystrasil s tou pecenou...

nefertitka
6. pro 2012

inak mabe, elly, beriete alebo brali ste aj nejake prenatalne vitaminy, ci nie?pocas tehu myslim

mabe
autor
6. pro 2012

@nefertitka ja tedka tak obden papam kyselinu listovou Femibion a sem tam zinek s C to me predepsala moje dr. a s anickou jsem brala jenom tu listovku a zadny special vitaminy. ja taky kvuli stitnici nesmim jod, takze jsem se snazila jest "zdrave"

nefertitka
6. pro 2012

a nemyslite, ze aspon nejaky gestacny vacok by uz malo byt vidno?

mabe
autor
6. pro 2012

@nefertitka ja byla minule v 4tt a nic tam nebylo a do tydne uz tam byl

nefertitka
6. pro 2012

@mabe tak toto 0,1 – 0,2 mm naozaj este nemal ako vidiet...
taka blba otazka, bezkofeinovu kavu mozem. Ze? 😅

nefertitka
6. pro 2012

no aha:
Konec 2. týdne vývoje spadá do termínu, kdy se u těhotné ženy poprvé neobjeví jinak obvyklé menstruační krvácení. Může to být pro ženu vůbec první známka její gravidity. V některých případech se však může i za této situace objevit zpravidla nepatrné krvácení ze sliznice děložní. Je důsledkem narušení mateřských cév v okolí zanořené blastocysty. Může u gravidní ženy vyvolat klamný dojem nástupu menstruačního krvácení, protože k němu dochází právě kolem termínu, kdy běžně menstruace probíhá.

A co on neni lekar?on take veci nevie?naozaj blbec!

mabe
autor
6. pro 2012

@nefertitka bezkofeinovou muzes 😉
jeste dobra stranka je toto: http://www.tehotenskakalkulacka.cz/ ja se na to divala s anickou

ellysa
6. pro 2012

@nefertitka hej skús si lekára, tá lekárka čo na ňu frflali, bola tuším Vačoková?Nie, že by bola zlá, ale z tých lekárov, čo tam boli mala asi najhoršie recenzie, tuším ak by si prišla teraz ako tehotná, tak by si zaplatila vyšší poplatok, už si to presne nepamätám, ale máš v tom potom všetko a starostlivosť naozaj super, žiadne čakanie v čakárni viac ako 15-20 min...A oni potom majú zmluvy s Kochom a Iscare, aj keď mi robili kyret, tak žiadna nemocnica, normálne jednodňový zákrok v peknej nemocnici, takže ja som aj to ocenila, že ak by bolo treba hospitalizovať alebo podobne, tak ako človeka...

ellysa
6. pro 2012

@nefertitka nie nebrala, ja som ich mala zatrhnuté kvôli jodu, mám ho veľa, tak nesmiem žiadne takéto vitamíny, len kyselinu listovú a podľa mňa ešte ani gestačný vačok nevidno, v tomto týždni tak jedine prekrvenejšiu maternicu, to špinenie môže byť kľudne, jedna známa tak špinila dva mesiace keď mala mať MS, takže že je tehotná sa dozvedela vlastne až v 4. mesiaci

Kávu ja si sem tam dám aj normálnu ale doma mám bezkofeinovú, jasné to môžeš

nefertitka
6. pro 2012

@ellysa tak si to pozistujem, lebo henten lekar je fakt debil a okolo empatie ani neutekal...
na tu kavu som sa pytala, lebo aj ta obsahuje nejake male percento kofeinu, ked prejde prvy trimester(dufam), tak si budem uz davat normalnu...ja bez kavy nevydrzim 😝

bambi7
6. pro 2012

cafte babule nef ja som tiez nebrala vit len kys listovu tu co je na predpis ta obsahuje omnoho viac ako co su v lekarni volnopredajne a samozrejme duphaston....ten spm brala do 5 mes a do 4 mes som pri domke spinila moc drzim palce zvladnete to a potom sa snad pripojim ja a mabuska urcite 🙂

a co darceky babule kupene?
vcera sme boli s domkou na odbere krvi u imunologicky a zvladla to super sikulka moja trosku plakala ale iba na zaciatku a potom to sledovala ale bola sikulka moja pochvalila ju doktorka 😉 tak uvidime ake budu vysledky
dnes ma soplik snad to tak aj ostane a ziadne teploty sa nepridaju

mabus ako je anicke?

bambi7
6. pro 2012

a nef ja som kavu zacala pit az po 3m a to bezkof pre istotu

mabe
autor
6. pro 2012

@bambi7 ahoj, jasnacka ze se pridame my, ja mam tedka MS, tak premyslim jestli posledni nebo jeste jednu necham? jak pise nefi se spinenim, tak jsu z toho nervozni, abych aji ja to taknemela, ale to muze byt aji ze? domka je sikulka, anicka predevcirem taky u te dr. byla statecna a vubec nervala pri vysetrovani. anicka uz bez teplot dneska a je videt, ze ma roupy a potrebovala by se probehnout. ctvrtej den doma zavrena neni nic pro ni, ani pro me, pred spanim tak vyvadela, ze jsu rada,ze vecer jdu na koncert a "odpocnu" si od ni. 🙂 zitra tady bude mamka odpo a v sobotu taky, tak pujdeme s manzou do ikei a siky vymyslet bytecek. 🙂

mabe
autor
6. pro 2012

@bambi7 taky darecky musime koupit, mame tak 1/3,alei tak je to u nas uspech, takhle brzo 😀

ellysa
6. pro 2012

@mabe ja už mám všetky a som to trošku prehnala pre malú,už radšej nič nepozerám, ešte možno mužovi by som niečo, ale neviem čo, on nie je moc na kozmetiku a také veci, jedine športové oblečenie, lenže tiež neviem, čo také by som mu kúpila

mabe
autor
6. pro 2012

@ellysa to jses sikovna 😉

nefertitka
6. pro 2012

je to normalne, ze ma pobolieva brucho, ze?lebo ten lekar ma tak zblbol, ze ked si citam o mimomaternicovom tehu, tak to uz na seba vztahujem...
Príznaky mimomaternicového tehotenstva
Často sa stane, že mimomaternicové tehotenstvo zanikne bez toho, aby o tom žena vedela a takáto tehotnosť sa náhodne zistí ultrazvukovým vyšetrením. Tehotenstvo mimo maternice však prebieha do určitého týždňa gravidity rovnako ako klasické tehotenstvo, takže majú aj rovnaké príznaky – vynechanie menštruácie, ranná nevoľnosť, napätie v prsníkoch atď.
Okolo 5. – 6. týždňa tehotnosti sa však môžu objavovať prvé varovné signály, ako stupňujúce sa kŕčovité bolesti v podbrušku, alebo ako náhla bolesť v podbruší medzi 6. – 8. týždňom gravidity.

Tieto príznaky môžu byť sprevádzané aj hnedastým, alebo tmavočerveným výtokom. Pri týchto príznakoch treba urýchlene navštíviť gynekológa, ktorý pomocou ultrazvuku zistí presnú polohu oplodneného vajíčka. Ak by žena tieto príznaky ignorovala, môže dôjsť až ku vnútornému krvácaniu, kedy je potrebný okamžitý operačný zákrok, inak by žena zomrela.

mabe
autor
6. pro 2012

@nefertitka vim, ze jses nervozni, ale podle me neni duvod k panice. ja byla poprve v 4tt u dr. a nic tam nebylo, za tyden uz tam byl plod. uvidis, co ti zitra rekne podle HCG.

mabe
autor
6. pro 2012

@nefertitka mas nejaky velky bolesti?

nefertitka
6. pro 2012

@mabe velke nie, ale bolesti mam...co zas ale pripisujem roztahovaniu sa maternice asi..ja by som si z toho ze tam este neni plod vidno nic nerobila, ale to, ze mi 3x zopakoval, ze dufa, ze to neni mimomaternicove, tak to mi beha v hlave stale. Ale hadam by tie bolesti v tom pripade boli vacsie a krcovite

mabe
autor
6. pro 2012

@nefertitka urcite by byly vetsi a neprijemny. to je vul ten dr. 😝

mabe
autor
6. pro 2012

@nefertitka to bude vymodleny mimco, co? 😖

nefertitka
6. pro 2012

to bude🙂
jak krasne snezi, no ked pojde vsetko dobre, tak som sa tento rok s nikolkou dosankovala 😝

mabe
autor
6. pro 2012

@nefertitka jeste se nasankujete, cela rodina 😉

mabe
autor
6. pro 2012

@nefertitka moc ti to preju holka, ja si to zazila loni s blbym koncem a uz je myslim toho dost! 😉

nefertitka
6. pro 2012

@mabe ved prave, sankovania este bude 😉 dakujem, aj ja tebe a Bam...si myslim, ze naozaj toho uz bolo moc...

mabe
autor
6. pro 2012

@nefertitka presne tak 😉

mabe
autor
6. pro 2012

jdu udelat testo na rohlicky a zitra dopo budeme s anickou pect 😉

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru