Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

mabe
autor
16. pro 2012

ahojte, tak u nas naprd. anicka od patku kaslala trosku vic nez predtim, uz jsem si myslela, ze to mame za sebou. a dneska v noci hruza. anicka kaslala silene, brecela ze ji boli na prsach, skoro jsme vubec nespaly. byla jsem presvedcena, ze jedeme rano na pohotovost. tedka rano se vykaslala a uz je to lepsi. kasle teda kazdych 5 min a tak jakoby z prudusek, nevim nepoznam to. z nosa ji netece, rano jsem vysala zelenisko a tedka uz zase ne, teplotu nema. zitra dopo pujdeme k dr, at se na ni radsi podiva, poslechne a neco uz da ucinnyho, abysme byly konecne zdravi. mozna ty kapky nezabraly na toho hemofila a potrebuje fakt ATB. tak budeme doma dneska, mely jsme jit k tchyni, tak ta to nechapala a rikala, ze prejedeme jenom autem, ale oni byly tedka nemocni a podle me jsou jeste nachlazeni, tak nechci nic riskovat. vim, ze ji nevidely 14 dni, ale proste to nejde. na jednu stranu se citim blbe, ale na druhou mam strach o anicku a ta neni v pohode, i kdyz bez teplot. takze nas ceka jeste par dni doma, bude to opruz, ale snad bude zdrava brzo.

mabe
autor
16. pro 2012

@nefertitka teda nikca uz je velka holka 🙂

mabe
autor
16. pro 2012

@nefertitka tak drzim moc a moc palce na dalsi ko a at je vse ok 😉

ellysa
16. pro 2012

@mabe joj chúďatko, skús ten cibuľový sirup,nakrájať cibuľu, zaliať medom, nechať vyluhoavať, precediť a po lyžičkách dávať a každý deň nový, plus ževraj nakrájanú cibuľu do izby na noc, smrdí potom celý byt, ale ževraj super na kašeľ, ja malej teraz dávam nejaký sirup na imunitu imonuglukan a celkom je dobrý

nefertitka
16. pro 2012

@mabe chodte k tej lekarke radsej...my sme takyto kasel mali v lete, strasne dlho trval a naozaj zabrali az antibiotika. No tchyne to musi predsa pochopit. A skus v lekarni kupit taky detsky kremik, tym jej natri na noc hrudnicek, mne sa zda, ze to troska jej to fakt pomahalo, menej potom v noci kaslala. Neviem ako sa vola, taky mentolovy.
@ellysa Aj my davame imunoglukan uz od augusta... cize 5ty mesiac, uz ma teraz na dne, tak ked to doberie, asi to uz aj stopneme, uz to berie dlho.

mabe
autor
16. pro 2012

@ellysa cibuli jsem dala vcera aji dneska uz.
@nefertitka zitra urcite jdu a ten krem na hrudnik mam a mazu uz dlouho, asi jsou fakt treba atb. ona z vyteru pri druhym testu hemofila najityho,ale nemela teploty a to tolik nekaslala, tak je treba ho asi vyhubit atb.

mabe
autor
16. pro 2012

@nefertitka jak se citis?

mabe
autor
16. pro 2012

tedka se snazi spat po obede a vubec ji to nejde, porad kasle. 😖 snad nam neco rychle zabere od dr., jinak si hraje a citi se ok, ale to lezeni...

nefertitka
16. pro 2012

@mabe no chuda Anicka, nech ju to coskoro prejde...
citim sa vselijak, brucho stale boli a je mi zle od zaludka stale;( uz ma to rozculuje celkom....a ten smrad vsade 🙄 😝

mabe
autor
16. pro 2012

tak anicka spala 15min po obede, pak ji kasel probudil. tedka navecer zakasle jenom povrchneji a trosicku, ale kazdopadne zitra k dr. jdu, udelame si prochazku s anickou a at se na ni podiva. nemuze tim spat vubec a chci aby byla uz konecne zdrava. poslechne si ji a uvidime. trosku jsem se vyhla zubarce, mela jsem tam jit zitra. 😀 ale radsi bych tam sla, kdyby byla anicka zdrava. snad nas to brzo opusti.
@nefertitka ze je ti zle, to je dobra zprava, teda asi jak pro koho, ze? 😀

nefertitka
16. pro 2012

@mabe no ved hej, asi je to dobre, ale aj neni na druhej strane. Som zvedava, kedy mi zas spravi usg a ci uz bude vidno plod. Tebe byvalo spatne pri Anicke na zaciatku?

mabe
autor
16. pro 2012

@nefertitka pri anicce me nebyvalo ani moc spatne, rano jsem teda nemohla snidat az k poledni,ale nezvracela jsem nijak

nefertitka
17. pro 2012

@mabe mne teda zacina byt cim dalej tym viac:(
a zas som nevyspata, uz druhu noc, zas tam buchali celu noc jak vadni!musim najst majitela toho bytu a riesit to, to uz sa neda;( vrazdila by som, ledva som druhu noc naspala 5 hodin s prestavkami, som unavena aj bez toho, ze sa nevvyspim, toto uz je extrem

ellysa
17. pro 2012

@nefertitka no super nájomcovia, mňa by porazilo mať takého niekoho vo svojom byte a aj za suseda, ja musím poklopať, že my máme aj super susedov teraz, okolo nás sú slováci, ale nad a oproti sú baby na materskej, dve deti, sa kamarátime a vedľa záhradku máme s manželským párom-tak do 60 tky a oproti má dom ich dcéra a majú dve deti 4 a 7 ročné, tak aj s tými sa kamaráti Olivka, takže super,
Inak baby dnes pred škôlkou zasa strašný rev-odkedy vstala až po vstup do tiredy, veľmi ma to vyčerpáva, aj ked po ňu prídem je v pohode, veselá, vyskakuje, že bolo super, ale tie rána ma zabíjajú 🙄 , tiež v noci zle spala, išla k nám o tretej potom sa dlho hádzala, asi bola unavená

nefertitka
17. pro 2012

@ellysa tam byvaju nejaki najomcovia v kazdej izbe ini ludia, nezavisle od seba, ale pod nasou spalnou je to extrem! ja som dnes total na odkvacnutie...ked sa to neporiesi, tak sa obesim. Neviem ci ma spravca na majitela cislo, ked nie, tak mu napisem doporuceny list na tuto adresu, lebo neviem ci schranku vybera on alebo najomcovia.

zla nalada mi pretrvava, asi je to vsetko dokopy, unava, tehu, mozno aj duphaston robi svoje, ja neviem, ale je mi blbo, nechutne...neviem to opisat, do toho ten zaludok... v noci sa budim aj ze mi je zle od zaludka, tak v noci pojedam keksiky Nikolkine 😅 . Normalne som sa rano zobudila s pocitom, ze to dieta nechcem ☹ ☹ ☹ 😢 to je hrozne

nefertitka
17. pro 2012

pri Nikolke som taketo stavy nemala:(

ellysa
17. pro 2012

@nefertitka ☹ nemysli tak , aj mne už prepína, podľa mňa je to všetko dokopy, plus kombinácia tohto úžasného depresívneho počasia, ja sa ani nečudujem, že tej mojej malej sa ráno nikam nechce, však je to des...
aj muž mi hovorí, že ty si už úplne prehormónovaná, revem pri každej blbosti

ellysa
17. pro 2012

a už sa nám to blíííííži

nefertitka
17. pro 2012

@ellysa no ved prave, ja si to potom neskor cez den aj zacnem uvedomovat, ze to tie blbe hormony a to ze mi je zle a vsetko dokopy, asi aj to pocasie ako pises, plus mam strasny stereotyp doma...mali sme v plane ist na Kysuce medzi sviatkami, ale aj to padlo...asi nemozem taku dlhu cestu autom absolvovat, co? 😒 ...Co sa tyka tej psychiky, tak naozaj rano je to nieco strasne, tie pocity.
A to plakanie v skolke, prejde, zvykne si, uvidis, poznam to ake to je, ked ti dieta place rano,,,,uzili sme si a zas si uzijeme...je to tazke aj pre nase deturence ale aj pre nas, ja uz teraz rozmyslam niekedy dopredu s panikou, co zas bude v aprili ked nastupi 😒
pekna fotka, aka je uz velka, certica jedna 😉 Ma hnede ocka? no krasna baba, tato nema este flintu?Nikolke sa napr. v skolke pacil uz nejaky Matusko 😝

ellysa
17. pro 2012

@nefertitka cestu ti moc neodporúčam, ja som takto šla na svadbu švagrinej a len som tam pár hodín sedela,a na druhý deň som bola v nemocke, čo mi hematóm krvácal 😒 , je to blbé, ale vydrž do toho 14 tt a potom už snáď bude dobre
Má hnedé očká, moja si hneď nabalila rakúšana-Moritza, stále jej niečo nosí, pritom si nejak nemôžu rozumieť 😀

mabe
autor
17. pro 2012

ahojte, tak jsme byly u dr. rikala ze je zahlenena, ale nalez na pruduskach nema. takze nam dala jakejsi sirup Sumetrolim, pry po 12h nesmi nic s vitaminem C a musi probiotika. nejsou to ATB, ale neco podobnyho, tak snad to zabere. jinak jsem mela peknou honicku. vyzvedly jsme to v lekarne, pak dosly domu a ja ten sirup nemela, takze volat do lekarny, nikdo nic nenasel, tak k dr. a zase zpatky do lekarny. v tomto byla vyhoda, ze babicka je nahore, takze anicka mohla byt doma. dnesni noc zase kaslala a moc nespala, snad nam to pomuze. ja si koupila femibion pro planovani tehu 😀

mabe
autor
17. pro 2012

@nefertitka jejda, tak to mate takovy sousedy, to je na houby. 😖 co tam muzou delat? snad budeme mit sousedy ok, to nikdy nevis. 😝

mabe
autor
17. pro 2012

@ellysa tak asi byla unavena chuderka 😖

mabe
autor
17. pro 2012

@nefertitka to tehu s tebou teda clouma, tak at je ti brzo lip

ellysa
17. pro 2012

@mabe no snáď vám to už povolí, lebo sa nevyspí chúďatko
Moja bola asi naozaj rozmrzená ráno, jasné, že keď som po ňu prišla bolo v pohode, behala tam, hrala sa,uvidíme ako pôjde zajtra zasa 😝 :

mabe
autor
17. pro 2012

@ellysa tri posledni noci byl fakt mazec a vcera po obede spala 15min 😝 a stejne sla spat az po 21h, takze dneska ji dam spat. tedka ma po obede jeste jednoho mickey mouse a jdeme si lehnout. 😀

mabe
autor
17. pro 2012

@ellysa a jak se citis ty? uz je to lepsi to nachlazeni? me tedka bylo doporuceny v lekarne Stodal. rano vykaslavam a pres den me zalechtne v krku a ja kaslu, pry to muzou aji tehule, takze to mam do zasoby. 😀 a koupila jsem si tu listovku femibion 😀

mabe
autor
17. pro 2012

@nefertitka ja kdyz beru utrogestan, tak mam chute, kdyz se najim po zavedeni, tak je me zle od zaludku...urcite to taky prispiva k tvymu stavu, uvidis ani se nenadejes a budes po prvnim trimestru a vse bude ok 😉

nefertitka
17. pro 2012

@mabe ahoj, no dufam, ze to prejde rychlo ako hovoris, aj teraz som si pospala s Niki a je mi na grc:( tak popijam coca colu a ta mi trosku pomaha, len neviem, ci ju mozem 😕 hadam po troske neuskodi, hm.
Ja nemam ziadne tehu vitaminy a neviem ci to mam brat, pri Nikolke som tiez nic nebrala. Lekar povedal, ze nemusim ak sa zdravo stravujem, no ale co ja viem, ci sa zdravo stravujem? 😝
Nech to Anicke zaberie rychlo...
takze v januari sup na to? 😉
@ellysa byvalo aj tebe zle?

mabe
autor
17. pro 2012

holky, uz mam plny zuby kecu o konci sveta. neverim tomu, ale musim uznat, ze me z toho neni dobre. 😝

@nefertitka jojo, dalsi cyklus do toho jdu 😉 . ja u anicky brala kazdej druhej den neco, muj jidelnicek nic moc. tak neprehanela jsem to, ale neco malo brala.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru