Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

mabe
autor
5. led 2013

@nefertitka no prave, uz se to blizi a nervy pracujou. 😀 vcera jsme kecaly s kamoskou a ona ze si vsechno moc pripoustim, je to fakt. preci nikdo neumira a tak....proste to zkusim a pokud se to nema povest, tak se to nepovede. jednu prcinu uz mam. i kdyz snadno se to tak rika a presvedcuju se, ale stejne budu na nervy. 😝 😀

za chvilku jedeme do minizoo s anickou a na nakupy potom k tchanovcum na veceri a pak mam volnej vecer, manza ma jeste vanocni vecirek opozdenej s basketem. zitra celej den nasi. 🙂 a v pondeli si musim zmenit trvaly bydliste, sice jeste nebydlime, ale v unoru jsou prihlasky do skolky, tak to musim uz mit vyrizeny.

ellysa
5. led 2013

@mabe ja ti verím, že si nervózna, predsalen už máš čo to za sebou. A asi máš aj takú povahu, že si citlivejšia.
Neboj ja už tiež nespávam od nervozity, že kedy to príde 😝 , dnes som už veci pre malého chystala do pôrodnice, ja by som si asi už tiež mohla tašku zbaliť-ešteže tu mi nič netreba, len kozmetiku a a pre mňa veci na prezlečenie, ostatné všetko dostanem v nemocnici aj malý , jemu len muž donesie oblečko v ktorom pôjde domov

mabe
autor
5. led 2013

Ahojte, tak dnesek uplne super. anicce se minizoo strasne libilo 🙂 . zitra dopo pujdeme s moji mamkou podivat se na mamuta 🙂 , pak k nasim na obed a ja pak hura navecer si zacvicit. 🙂 taky jsme si uvedomila, ze si musim uz zmenit trvalej pobyt, nekdy v unoru jsou prihlasky do skolky zase a ja bych to mela mit zmeneny, aby anicka mela sanci do skolky v miste bydliste.
@ellysa citliva? to si pekne napsala, spis asi hysteroza. 😝 😀 vis rozumem si rikam, no a co...ale pak me premuzou city 😝 to je dobre, ze uz se chystas, ono to muze prijit kdykoliv, ze....drzim palce, at to jde co nejlehceji. 😉

mabe
autor
5. led 2013

holky, tak tedka koukam na stranky mestske casti, kam se stehujeme a ani jedna skolka nema webovy stranky. 😝 vubec nechapu, jak je to mozny???? 😝

nefertitka
6. led 2013

@ellysa este nerodis? 😉 ako ti zavidim, ze uz budes mat za tym ...

ellysa
6. led 2013

@nefertitka ešte nieeeeeee, nestraš, zajtra musím ísť na veľký nákup, nemám žiadnu kozmetiku pre malého, ani pre seba ani plienky, nič, idem aj k doktorovi po výsledky na streptokoka-pri malej som mala, tak som zvedavá, ešte nemám ani čiapočku a rukavičky pre krpca 😀
a zajtra do škôlky po dvoch týždňoch, to zasa bude, už teraz sa "teším" 🙄

a neboj, vieš ako to ubehne? dlho mi to šlo tak do 13-15tt keď som stresovala a potom už neviem ako to prešlo.

nefertitka
6. led 2013

@ellysa ja som zas mala zlateho stafylokoka...
tak kupuj, kupuj;)
dufam, ze aj mne to potom pojde urz rychlejsie, lebo teraz mi to pripada, ze to je strasne daleko este

mabe
autor
6. led 2013

ahojte, zdravim od nasich. dopoledne byla anicka s babickou na mamutovi, tedka oddychuje, uz delam hluk aby vstavala a za chviku mame rodinnou navstevu u nasich. 🙂 holky, ja uz chci taky tehu a nejlip tak uprostred. 😀

nefertitka
6. led 2013

@mabe dockas sa;) ja uz chcem koniec

mabe
autor
6. led 2013

@nefertitka doufam, ze to bude vse ok.

tak anicka uz spi s manzou a ja taky za chvilku zalehnu. pekne jsem si dala do tela na cviceni. 🙂 ztira jdu na katastr o vypis nemovitosti a pak zmenit trvalej pobyt na obcance, i kdyz pry mozna bude platit zmena ode dne podani a to by bylo spatny - o vikendu jsou volby, tak se uvidi jak to bude. jdu to vyrizovat s mamkou, dame nekde obidek a pak k dedovi. uvidime jestli anicka nekde usne. 😀

mabe
autor
7. led 2013

dobre ranko, tak dneska me ceka to vyrizovani na uradech, snad to pujde hladce. 🙂

bambi7
7. led 2013

cafte babule no ako dnes? ja som poupratovala stromcek som vcera odzdobila len domka ma tak malicky v izbe tak ten ma povedala mi maminka ja mam este vianoce dobre?tak mne este stromcek nechaj 😀 tak ta ma

inak nic nove jaj uz je po vianociach tak coskoro bude leto 😀 tak to leti uz kukam dovolenky 😀 jedine ak sa babo podari nepojdem o je jasne co by som brala skor 🙂

no inak vsetko po starom tak pekny den

gabulda
7. led 2013

Ahoj holky v pátek jsem byla na revizi dělohy,jelikož to byla moje 2.revize a 3.potrat,byla mi doporučená genetika,aby se vyloučila tato chyba......
Musím napsat, že už mám krásnou 17 měsíční holčičku......
Během prvního těhotněni jsem 2x potratila ,jednou se zákrokem(revize) a druhé odešlo samo po7 -8tt. Teď se mi zadařio otěhotnět bez jakýchkoliv plánů a s manželem jsme byli strašně šťastní,měla jsem normální těhotenské příznaky i s nevolností o to jsem byla více překvapená,že plodové vejce bylo prázdné.Prvních 5 dní jsem špinila a o mimi jsem přišla a nevěděla jsem to.Bohužel doktorka měla dovolenou před svátky ,tak jsem se verdikt,dozvěděla ve středu 8tt+2,byl to docela šok.
Chtěla jsem se zeptat ,protože mě bylo doporučeno čekat půl roku až rok,než znovu otěhotním a taky mi doporučili tu genetiku. Jestli tu někdo má stejný problém jako já.O co se jedná a jak jste to řešily vy?
Já se ted docela bojím těhotnět,další revizi už nechci ,ach jo je to tak strašně na psychyku ☹ .
Jsem opravdu štastná ,že už dítě mám, jnak bych se asi zbláznila!
Děkuji moc za rady a omlouvám se jesli píšu blbiny:D....

mabe
autor
7. led 2013

no, tak mam za sebou katastralni urad, pak oprava hodinek a na obcankach bylo moc lidi a anicka uz hystercila, jak byla unavena, tak sem s ni sla domu. mamka s nama totiz nebyla, pry ji neni dobre, takze uz me to taky nebavilo. 😝 😀 ted delam rizoto a pak si pujdeme lehnout a odpo k dedovi,ale to uz s manzou autem.
@bambi7 ahojky kocko, tak ja doufam, ze budu tehu a bude vse ok. spravne bych mela nastoupit v breznu do prace po 3 letech a nedokazu si to vubec predstavit - co s anickou? to jako bude celej den ve skolce??? je me z toho uplne zle. 😝

mabe
autor
7. led 2013

@gabulda ahoj, tak te vitam, ale radsi bych byla, kdyby nas bylo min. zda se me, ze je toho nejak moc. tak muj pribeh. 2007 a 2008 vzdy v 8tt MA - revize. pak 2009 uspesny tehu - mam Anicku, potom 2011 potrat revize. po tech dvou MA jsem byla poslana na vsechny mozny vysetreni - genetika, stitna zlaza, imunologie, hematologie. nasla se stitna zlaza, coz je dobre, protoze by to casem mohlo zpusobot dalsi zdravotni problemy, jinak nic. urcite bych si nechala udelat tu genetiku a dalsi vysetreni pro jistotu, at kdyztak problem muzete podchytit. naprosto chapu, ze se bojis, ja taky, ale chci dalsi mimco a uz je to rok od posledniho potratu, je nacase. budu schyzovat a vysilovat to vim, ale pokud to nezkusim, tak dite mit dalsi nebudu. klidne bud tady s nama, me toto tema po tech dvou MA moc pomohlo. 😉

gabulda
7. led 2013

@mabe ahojky hrozně moc ti přeji aby ti to vyšlo,je to fakt děs ,že se to ženám vůbec děje....
se mnou v nemocnici byly 3 holky a všechny jsme měliy stejný problém a pak tam byla jedna ,která měla opačný a mi co jsme o to přišly , jsme ji nemohly ani vidět a těch keců kolem!
Vůbec nechápu,proč mám tak dlouho čekat,to mě docela vyděsilo,ale zatím na miminko nespěcháme a hlavně se fakt strašně bojím,sklamání a to prázdno v srdíčku fakt bolí ☹
Co obnáší ta genetika,jesti se můžu zeptat?

mabe
autor
7. led 2013

@gabulda urcite jdi do dalsiho tehu za na to budes mit psychicky. ja to mela vzdycky do roka. nespechala jsem nijak. na genetice vezmou krev tobe a manzovi a popovida si s vama genetik ohledne nemoci v rodine. takze bys mela mit nachystany rodice a i babicky z obou stran.

nefertitka
8. led 2013

@bambi7 tak radse este nekukaj, lebo nahodou zaplatite a babo sa podari a co potom?

mabe
autor
8. led 2013

dobre ranko, tak dneska mame klidnejsi den. dopo nakup a odpo jde anicka k tchanovcum a ja udelam poradnej uklid, uz by to chtelo - plno pradla mam jeste na zehleni, tak se do toho dam. 🙂
@nefertitka ahoj, tak jak je? co mate v planu?

mabe
autor
8. led 2013

holky, tak u nas sneziiiii. aspon trosku bilo bude. 🙂

nefertitka
8. led 2013

@mabe dnes tiez nic moc, pojdeme o chvilu von a potom poobede okolo druhej som sa rozhodla ist ku gynekologovi, kvoli tomu vytoku a taktiez sa ho opytam, ci by mi nemohol spravit sono, nevydrzim tri tyzdne este a tak isto sa ho opytam na tu depku, lebo sa vazne necitim psychicky dobre.
Dufam, ze nebude na mna neprijemny.
aj u nas ma dnes snezit vraj, tak uvidime

mabe
autor
8. led 2013

@nefertitka tak budu drzet palce k dr., at na tebe je prijemnej a sono je ok. 😉

nefertitka
8. led 2013

@mabe hadam na sono narok, ked si ho zaplatim, nie?je to aj vcelku drahe unho, 10eur

mabe
autor
8. led 2013

@nefertitka ja si myslim, ze by ti mel udelat sono. me delala dr. sono po tydnu, ale ja krvacela a spinia porad minule. a mohl by ti napsat nejaky prasky na uklidneni nebo nekam poslat, aby ses netrapila a tehu si uzivala.

nefertitka
8. led 2013

@mabe no mohol veru...mam strach, ze ma fakt chytila nejaka vacsia tehotenska depresia a nepaci sa mi to, pri nikolke som sa tesila od zaciatku do konca, ale toto, co prezivam teraz, to je hrozne...

mabe
autor
8. led 2013

@nefertitka pokud to citis tak, ze to neni dobry, tak bys mela vyhledat nejakou pomoc. tak mu to rekni a budto ti neco da nebo te snad nekam posle. kdyby ne, tak bych to zkusila aji pres dr. obvodni. prece se nebudes porad trapit.

nefertitka
8. led 2013

@mabe tiez som tak premyslala, ze pojdem k obvodnej, keby to neslo cez neho

ellysa
8. led 2013

@nefertitka neboj moja, aj ja som to tak prežívala, potom úplne super, teraz ku koncu už ma to zasa chytilo, na jednej strane už aj chcem aby bol vonku aj sa bojím, čo bude, ale ževraj je to celkom normálne, je to jednoducho strach a zodpovednosť v jednom., plus nevoľnosti ti tiež nepridávajú. Asi si ako ja človek, ktorý chce mať všetko tak ako si to predtsavuje a keď niečo vybočí, tak si nervózna, nie?
aspoň ja som taká, nedokážem si povedať: aaaaaaaaaaale nejako bude a potom nervačíma stresujem, aj keď sa ešte nič nedeje
Držím palce na sono, ak ti ho nebude chcieť spraviť, by som si hneď kartu pýtala.

Inak baby ja už o držku, všetko ma bolí, pichá, neviem sa vyspať, na CTG idem až v pondelok, zajtra idem iba k svojmu gyn po výsledky na streptokoka, neviem, či tiež nepoprosím, či by mi UTZ nespravil, však som bola pred troma týždňami, neviem prečo mám nejakú utkvelú predstavu, že sa mi malý dusí na pupočnú šnúru 🙄

ellysa
8. led 2013

@nefertitka ak to tak cítiš, choď, to vôbec nie je hanba,radšej ako sa dostať naozaj do nejakých horších stavov 😉

nefertitka
8. led 2013

@ellysa no hej aj ja som taka, moj muz mi stale vravi, ze nejako bude, bude dobre, zlepsi sa to bla bla...a reci typu ze som tehotna, tak sa mam tesit ma tiez nebavia, nie vzdy to tak proste je. Mas pravdu, musim to riesit, lebo sama zo seba nechapem, zo zaciatku strasna radost, ked som zbadala pozitivny test a teraz toto, uz ma prestava bavit vsetko a normalne mam pocit, ze kebyze potratim, tak to bude pre mna vykupenie. Ale na druhej strane viem, ze potom by som to na 100 percent lutovala. Len neviem, co ak usudi nejaky lekar, ze potrebujen nedajboze antidepresiva?tie ja brat nechcem, bojim sa, ze by poskodili dieta

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru