Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

nefertitka
10. čer 2013

tak sme si klasicky doniesli nejaku chorobu zas....dufam, ze nie zas taku 6tyzdnovu ako minuly rok:(

mabe
autor
10. čer 2013

@nefertitka ahoj, jejda, tak to je me lito. co nikca pokaslava? no, aspoň je to po krasne dovci.

holky, tak včera jsme byly u tchanovcu a deda je spatnej, fakt den ode dne, uz ani moc neji. v rukách se mu všechno trepe, jak ho i oni boli, nechodi uz, ma plinky na curani, na voziku se pohybuje s obtizema. tchyne zvazuje, ze uz bude asi s nim doma, celej den. tedka rano da snidani, jde do práce, v poledne prijde nebo tchan, a pak zase 2-3h jsou sami babicka s dedou a prijde další. ja chtěla pomoct, ale deda nechce, nedivim se, uz tak je to pro neho tezky, když ho oni prebaloujou...
dneska se me zdal divnej sen, deda byl uplne v sile a vsihcni se radovaly a ja vedela, ze vždycky je to takhle když ma někdo umřít, ze vypada, ze se to lepsi a on se tak louci.... 😢 no, snad to tak dneska nebylo tak...musim zavolat tchyni, co a jak..ale asi to byla moje reakce na to jak, deda včera vypadal.

nefertitka
10. čer 2013

@mabe ma plny nos, zlte sopliky, stupa jej teplota...a kycha...kasel zatial nie...no chvalabohu je to po dovolenke a nie pocas nej, ale bojim sa, minule si doniesla taku pliagu, ze 6 tyzdnov sa z toho dostat nemohla, ale snad to tento krat bude ine

to mi je luto s dedom:( poznam to, ake to je, musi to byt tazke pre vsetkych....ja tiez este stale myslim na babku, kazdy den, mama mi aj na dovolenke vela krat plakala...

nefertitka
10. čer 2013

mam doma do nosa nasivin a mar, co myslite, ze jej mam dat?

mabe
autor
10. čer 2013

@nefertitka no, tak 6 tydnu je dlouho doba, brrr. ja davala anicce sterimar, za chvilku odsat a pak nakapat nasivin. on totiž sterimar je na zvhceni a naredeni hlenu a pak je odsat pekne a našplíchat kapky proti ryme.

tak ja ho vidim 1x za dva dny, tchyne s nim bydli a vidi to v primym prenosu, ale je fakt, ze uz je to spatny. pocurava se, sam si s tezkosti stoupne a chuze vůbec. jenom z voziku si stoupnout a pak nejak padnout na postel. a to trva třeba pul hodky nez to zrealizuje. jidlo trva moc dlouho...

nefertitka
10. čer 2013

@mabe kolko ma rokov?

mabe
autor
10. čer 2013

@nefertitka 84 roku. byl před týdnem na onkologii na kontrole, tak tam mu akorát potvrdily, ze ma metastaze ve stehenni kosti, ale zjistily to na zadost udelani RTG nohy bolave. jinak mu nic nekontrolovaly dalšího. a navrhly nejaky ozareni nervu, aby ho ta noha nebolela. ma jit na to 24.6., ale tchyne si mysli, ze uz nic a dokonce ho na onko znova neobjednaly na kontrolu....jestli uz si mysli, ze to nemá cenu...dostal morfin v tabletkách a hotovo.

nefertitka
10. čer 2013

@mabe no takto sa to robi so starymi ludmi:( nasej babke tiez pichali morfium a to bolo vsetko

mabe
autor
10. čer 2013

@nefertitka on ho teda ma v tabletách, a bere nejakou nejnizsi davku. tchyne mu zkousela dat vyssi, ale porad spal a z života nic nemel a stejne ho to všechno bolelo, takze mu dava mensi, aby aspoň trosku vnimal. on uz aji spatne vidi, nemůže cist, pry aji mluvi sem něco mimo, no co ti mam povidat

nefertitka
10. čer 2013

@mabe :( viem co to obnasa ;(

mabe
autor
10. čer 2013

@nefertitka a co ta dovca, teda? pekne ses zrelaxovala a zregenerovala? 😉

nefertitka
10. čer 2013

@mabe joj super....uzasne bolo, leharo na plazi, pripadne take starosti sme mali, ze co si dame jest alebo do ktoreho bazena pojdeme teraz;)teplucko bolo tak akurat, strava bola uzasna, sme sa tam doslova prezierali 😝 ...a najviac sa tam vyblaznila Nikolka asi...

nefertitka
10. čer 2013

toto siel nas tato na parasailing

https://www.youtube.com/watch?v=NRA1HGLNNH8
nefertitka
10. čer 2013
mabe
autor
10. čer 2013

@nefertitka tak to je super, ze jste si to tak uzily. 😉 no, my pojedeme za tri tydny na chalupu do jeseniku a pak si asi dame ještě nekdy v srpnu chalupu. jinak nic velkého se mnou, ze? v zari uz jde anicka do skolky, tak taky nechci nikam jet, aby si zvykla s ostatnima.

nefertitka
10. čer 2013
mabe
autor
10. čer 2013

tak mam tady na dopo mamku, takze o anicku postarany 🙂 tedka varim a ukizim si trosku, odpo uz si budeme s anickou jenom hrat 🙂 ve stredu uz bych mela zacit chodit na gravidjogu, moc se tesim. 🙂

nefertitka
10. čer 2013

@mabe super, mas klud;)
Nikolka uz ma horucku a zacala kaslat, ale ze vkuse...mala by dostat asi nejake kvpaky od kasla, neviem ale ake, pockame, uvidime, ako sa to bude vyvijat...podla toho sa pojde k dr. alebo nie, len nasa dr. v juni vacsinou ma volno cely mesiac a zastupuje ju ina a ma tam milion deti

mabe
autor
10. čer 2013

@nefertitka mamka tady byla jenom na dopo, ale i tak. tak co nikca, je to lepsi? my teda zvladly nachlazeni bez teplot

bambi7
10. čer 2013

cafte babule

nef super fotky parada ,len tie vlny to by domka nesla do mora 😀 ale krasny hotel
my ideme na last minute v auguste 2t sme sa rozhodli 😉
a niky ako?

mabus ako ? a aco anicka ?
co ste dnes varili ja klasika kura pecene a nove zemiaciky domke zem kasu.....ja uz ani neviem co varit

😒

mabe
autor
10. čer 2013

@bambi7 ahoj, anicka uz pokaslava, oci dobry a trosku ma ještě rymu. dneska jsme byly doma, ja mam kasel a pali me u toho trubka, tak piju vincentku, caje,...zítra uvidíme podle počasí, jestli se trosku neprojdeme, uz nam z toho hrabe. jsme od ct doma a nebavi nas to.jinak se tesi na prcka, dokonce říká, ze mu pujci nejaky hracky, ale uvidíme jaka bude realita. ja dneska zapekla maso se smetanou a bramborem a anicka se dotkla akorát masa. ona ma rada "cisty" věci. ja se citim dobře, uz zacinam 20tt toto leti a verim, ze uz vse bude ok. prcka citim při kazdym klidnym lezeni 🙂 musíme vymyslet nejaky jmeno pro holcicku, jestli se teda potvrdi. jdeme pristi patek na velkej UTZ.

bambi7
10. čer 2013

super to som rada ze si ok jaj super slniecko moje

anicke skore uzdravenie

my sme boli na zmrzke a teraz oddychujeme a pojdeme sa hrat klasika

mabe
autor
10. čer 2013

@bambi7 dekuju, snad to tak zustane tuk tuk 😉 hmm, zmrzku zavidim, az budeme ok, taky si ji dame 😀

bambi7
10. čer 2013

neboj date si domka bola zasa v maju 2x chora a tiez sme nemali zmrzku 😉

zajtra ideme na kruzok minule malovali na odlietky kvetin na sadre tak uvidim co si zajtra vyberie tak e kreativne dielne....

tak si davaj pozor na oboch

nefertitka
10. čer 2013

@bambi7 a kam idete na dovcu?
tie vlny tam neboli kazdy den take velke;)

bambi7
10. čer 2013

cafte babule

nef este nevieme kam pojdeme uvidime podla ponuky tyzden pred dovcou pojdeme rezervovat a uvidime co bude v ponuke 😉 mne e to dako jedno len nech sa da chodit po piesku nie ako naposledy skoro mi noha zhorela 😀

nef a ako si bola spkojna s dovolenkou?aj sa vam nieco nepacilo ci vsetko ok...
tak uz ste opalene babule super

ja som sa dala na cvicenie tak cvicim inak nic nove
tak dobru noc

bambi7
11. čer 2013

dobre ranko babulky
no vonku chladno a snad nebude prsat no uvidime

domka akurat ranajkuje ja uz som upratala byt a teraz si idem dat kavicku

co dnes varite ?

tak pekny den

mabe
autor
11. čer 2013

dobře ranko, tak v noci jsem se vypotila. teplotu si myslim, ze jsem nemela, ale vecer me bolel celej clovek, tedka uz ne, tak snad to tak zustane. rymu mam a kaslu, snad uz to bude jenom lepsi. uz chci normalne fungovat. jsme uz s anickou tyden doma. zítra mam jit na gravidjogu, tak se chci dat trosku vic do poradku, musim se jit protáhnout, boli me moc zada uz z toho nic nedelani.
@bambi7 ahoj, u nas propršelo celou noc, tedka zatazeno, takze dneska me venek nelaka. budem se divat na pohádky a hrat pokud anicka bude chtit.my mame obed od včera zapeceny maso se syrem a bramborem.

nefertitka
11. čer 2013

@bambi7 velmi som bola spokojna, pacilo sa mi vsetko, az na to, ze nebol pozvolny vstup do mora, ze Niki nemohla ist sama, ale len s nami, ale ked boli male vlny, tak sa dalo na krajicku aj tak...vsetko tam bolo super, bol to obrovsky komplex, bazenov od vymyslu sveta, jedlo tak dobre, ze sme sa prezierali:P...tlacenica nikde nebola, inde sme museli na jedlo aj cakavat, tu to nehrozilo a ani to nehrozilo, ze by nieco chybalo, ked uzniecoho bolo menej, v momente dokladali....aj obrovsky vyber ovocia tam bol pre Nikolku, zmrzlinka kedy sa ti zachcelo, cely den bolo co jest...kebaby, placky turecke, hamburgery, rezniky, rybacie tycinky, k tomu milion prilloh, zeleniny, ovocia...no uzas...a velmi som ocenila aj to, ze nebolo do izby pocut ziaden hluck z programov vecernych

ja idem teraz varit slepaciu polievku, kedze je niki chora a ja uz tiez sa citim vselijako len nie dobre a ty co varis?

nefertitka
11. čer 2013

@bambi7 opalene sice sme, ale pri takomto pocasi budeme za chvilu blede ako sme boli 😝

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru