Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

nefertitka
30. zář 2013

@mabe to mi ani fotak nezachyti tu ciarku....je ju menej vidiet ako na to vcerajsom

mabe
autor
30. zář 2013

@nefertitka nejdulezitejsi je fakt ranni moc, ty hormony jsou ještě malo, pokud teprve mas mit MS. takze se nestresuj, kup si další a uvidíš.

nefertitka
30. zář 2013

@mabe ved hej, urobim aj rano zajtra....

mabe
autor
30. zář 2013

@nefertitka bude to dobry, uvidis 😉 a co dneska delate?

nefertitka
30. zář 2013

pojdeme len na kratku prechadzku, lebo Niki este kasle aj sopli, teplotu ale nema, tak nech nie je stale iba vnutri zavreta a poobede doma nieco musime vymysliet
a vy?

mabe
autor
30. zář 2013

@nefertitka no, anicka ve skolce, pak jde pro ni mamka a ja leharo u telky. v noci jsem spatne spala, byla jsem jakasi nervozni z dr., i když jsem si sla jenom pro papir k ukonceni neschopenky. udelam si brambory a mam upecenej od babicky plnenej bucek. verim, ze aspoň do ct ko vydrzim s malou v brisku. manza jde dneksa na pivko vecer.

nefertitka
30. zář 2013

@mabe vydrzis🙂

mabe
autor
30. zář 2013

@nefertitka ja se tak citim, ale snad bude takova i ta realita. když si vezmes, ze ja se nijak nepřepínám. jsu doma a odpo 3h s anickou doma.

nefertitka
30. zář 2013

@mabe ved prave....neboj, porodis v termine 🙂 tot moj pocit;)

ellysa
30. zář 2013

baby tak my zasa chorí, ma drbne, neviem čo to zrazu tak oliv chytilo a malý hneď id nej, akože len sople majú nič iné, ale aj tak. Oliv šla na prázdniny na oravu a ja som vyflusnutá. Wiliamovi som včera dala prvý krát kašu na večer a on bol od 22-3.00 hore a zvíjal sa od bolesti .

ellysa
30. zář 2013

@nefertitka no podľa mňa to nie je duch ale normálne sa rysujúca druhá čiarka 😀 ešte máš čas na riadnu čiaru, pri oli som mala takéto testy už ke mi vynechala MS a tmavá bola až po týždni meškania a pri WIlim bola hneď tmavá, takže som mala asi skôr ovuláciu

ellysa
30. zář 2013

@nefertitka ja dávam stodal a veľa čaju s citrónom a medom a na noc natieram eukalyptovú mastičku na hrudník. malému mám nejaký sirup na uvolnenie dutín a kvapky do nosa, ale s ním aj odsať sopel je boj, ten liek vypľuje 😠

ellysa
30. zář 2013

a včera ma šokla tehotná švagriná-čaká dvojičky 🙂

ellysa
30. zář 2013

@mabe zvládaš to super, ja som sa posledné týždne už nevládala ani hýbať, do revu mi bolo pri každom pohybe

mabe
autor
30. zář 2013

@nefertitka dekuju, doufam v to 😉
@ellysa jejda,tak at jste brzo zdravi, ja musim zatukat, ze anicka zatím zvlada skolku v pohode, bez nemoci, jenom to nachlazeni trosku. dneska jsem anicku davala do skolky ja, tak jsem slyšela nekoho kaslat, tka mozna zase budeme mit nachlazeni snad jenom. ta me nic jako neboli. bricho tahne, mala tlaci dost nohou pod zebra, ale jinak dobry a funim.

nefertitka
30. zář 2013

@ellysa no vidis, ma napadlo, ze aj ja mam taku masticku, na noc jej to natriem...
na toto sa inak velmi "tesim", dve deti a obe naraz chore 😝
jeeej dvojicky, to je super, dve naraz, vzdy som to tak chcela, ale ked som videla, co to obnasa iba s jednym dietatom, tak dve naraz by som asi nezvladla take male... 😝

nefertitka
30. zář 2013

a volali sme lekarke, neradi tam chodime s kazdou chorobou, iba ak uz je moc zle, tak mame jej davat sinecod sirup od kasla....a nasivin do nosa, ten davame uz od zaciatku, teda zacali sme s Marom, ale vsimla som si, ze jej nerobi dobre, vzdy ked jej ho davam, tak jej krvaca z nosa po case...

nefertitka
30. zář 2013

tak toto je pred chvilou robeny test🙂

nefertitka
30. zář 2013

ale neviem co mam robit...to ATB co som brala na mocove cesty zrovna nepomaha na streptokoka, ktoreho mam asi pravdepodobne este v posve, lebo dnes znova citim palenie:( tie lieky som som si vkladala mi ocividne nezabrali, dnes som bola u dr. a on mi povedal, ze mam prist o tyzden, ze spravime usg a vsetko a krv mi vezme a ze ci chcem kultivaciu, ja som nevedela, ci si ju mam dat urobit alebo nie, ci je vhodne, aby sa do mna teraz rypal...on na to, ze moze mi tam zaniest barsjaku infekciu teraz, ze radsej nie, ze ked tak, tak o tyzden. Nemam v posve ziadneho laktobacila, ten ma chranit pred inymi pliagami, na to som si mala vkladat gynoflor, stihla som len dve tableky, kym som si nespravila test a to hlavne kvoli tomu som robila, aby som vedela, ci dalej vkladat alebo nie, lebo si pamatam, ze pri poslednom tehu som mala pocit palenia a lekar mi absolutne cez 1. trimester nic nechcel dat.Ani gynoflor, co su vlastne probiotika - laktobacily. Tento mi povie, nech si to kludne davam, ze to neva. na objasnenie, mne lekara vymenili, proste stary si otvoril sukromnu prax a je tam nejaky novy, ktory mi moc nepripada fundovany...aj som o nom na konikovi citala, ze par bab ma z neho taky isty pocit...tak teraz neviem co mam robit...ostat tam, verit mu, ist inde...dat si gynoflor, ci nie...
este mi aj povedal, ze tie atb nevadia, ze som ich brala, ze to este sa len bunky delili a vraj streptokok nevadi teraz, az pri porode...hm

mabe
autor
30. zář 2013

@nefertitka to je krasa 😉 drzim palecky, at to jde tak krasne dal. to je tezky s tim dr. 😝 nevim, co ti poradit, jak se rozhodnout, ale kazdopadne vim, ze je dulezity, abys verila svymu dr.

ellysa
30. zář 2013

@nefertitka krasa ake mas pocity, ak mu uplne nedoverujes zmen ho.ja som chodila do gin fiv do ružinova to su lekari z kocha a bola som spokojná

nefertitka
30. zář 2013

@ellysa dnes si to poriadne prestudujem, aj toho Kocha a zmenim ho...on je taky tutmak...sice je mily, odpoveda na vsetko a tak, ale niekedy vidim, ze sa nevie, co mi ma odpovedat, alebo ako danu vec riesit

zuzkat1
30. zář 2013

@nefertitka ja mam super gyndosa. Posobi tak neosobne ale ako odbornik je fajn. Ponuka aj nadstandard na rok 30e. Alebo pre tehotne 60e.ale v tom je aj objednanie na hodinu.

lupmice88
30. zář 2013

Ahoj holcicky mam na vas prosbu v 19tt mi praskla plodova voda a museli mi vyvolat porod.je to muj druhy potrat prvni byl v 7 tt a druhy ted v 19tt .nemuzete mi nekdo prosim doporucit nejakeho dobreho gynekologa ktery se specializuje na potraty a aby byl z prahy?chteli by jsme miminko ale uz se bojime :(

nefertitka
30. zář 2013

@zuzkat1 a ako sa vola?

zuzkat1
30. zář 2013

@nefertitka robi na mytnej vola sa Klein

mabe
autor
1. říj 2013

dobre ranko, tak anicka uz je ve skolce, a ja po snidani a pujdu si na chvilku lehnout ještě. v noci se me blbe spalo, mrtvily me ruce, krize blokovaly,...no, co mam povídat. 😀 takze si naordinuju klid u televize na luzku. 🙂 na obed prijde tatka a donese ho a pak skoci odpo pro anicku do skolky, to je vegac, co? 😀

mabe
autor
1. říj 2013

@lupmice88 je me lito, co se stalo. ja mam po trech potratech, ale vždycky do 10tt, v 19tt si to nedokazu představit. bohužel jsem z brna, takze neporadim, ale drzim moc palce, at se do třetice zadari.

nefertitka
1. říj 2013

@mabe no mas super vegac🙂
inak neviem co robit, k lekarovi idem tyzden po vynechani MS, doma mam duphaston, neviem, ci cakat nanho, alebo si ho uz pre istotu mozem aj sama nasadit?urcite ho potom budem brat...mabe, ty si odkedy uzivala utrogestan?to je to iste vlastne

zuzkat1
1. říj 2013

@nefertitka mne naposledy Duphaston nepomohol akurat oddialil potrat-dlhsie som sa cistila.pockala by som co povie dr-naco zbytocne lieky

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru