Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

mabe
autor
29. čer 2012

no, tak mame po navsteve kamosky, tedka jsem ji napsala, ze vyrazim a ona, ze na nas zapomela, ze nebude doma. 😖 jdeme na pisek

mabe
autor
2. črc 2012

ahojte, zdravim. celej vikend nabitej. oba dva dny u vody, anicka uplne stestim zarila. ve stredu navecer pojedeme na chalupu do jeseniku s manzou na 10 dni, tak se moc tesime. na ten prvni vikend s nama pojedou jeste tchanovci a pak sami. bude to super a ty vedra se tam daji prezit krasne. mame bazenek nafukovaci vetsi, takze anicka bude mit koupacku a pak do lesa, na kole,... 🙂 do stredy nemame zadny kamosky v brne, tak musime vymyslet nejakej program. musim jit koupt anicce plavky na kopaliste, zatim zadny nema a neco na zub, odpo ji dam asi do bazenku na dvur.

jak je devcata? 🙂

nefertitka
2. črc 2012

@mabe my sa parime doma, cez vikend som si zbehla sama trosku na jazero zaplavat, Niki este nemoze, este stale ju drzi choroba;( ale je to vyrazne lepsie...uz mozno zajtra doobeda ju vezmem na chvilu k vode.Ale hic mame v byte taky, ze ma poraza, rozmyslame nad klimou, lebo toto je uz moc mat v byte 31,5 stupna. Fuj. V jednom kuse pod sprchou.
tak si uzijete na chalupke;)

mabe
autor
2. črc 2012

@nefertitka vedro je jak svina. my byly s anickou dopo nakoupit a tedka jsem ji dala na hodku na dvur do bazenku. moc ji to tam ale nebavilo. 😖 zitra asi pojedeme k nasim, zkusim mamku vytahnout k vode. ve stredu nas zve kamoska na barak.at je nikolka brzo zdrava

mabe
autor
2. črc 2012

tak uz mame program na zitra a pozitri 🙂 - zitra pojedu naposled nasim starym autem pro mamku a jedeme na prehradu se koupat na celej den a pozitri s nasema na koupak tady u nas 🙂

mabe
autor
3. črc 2012

dobre ranko, no tak noc zase tropicka, anicka vstavala zase v 6h, z toho vedra se ji blbe spi. za chvilku vyrazime pro mamku a hura na prehradu k vode. dneska jedu naposledy nasim starym autem.

holky, vcera me tchyne trosku vydesila, pry se ji zda, ze anicka chodi po vnitrni strane nohou a ma propadlou klenbu. jaky maji vasi prcci slapky? uz vyklenuty? ja cetla, ze az do 6 let se vyviji noha a pak se ukaze propadla klenba. nechci neco zanedbat,aby pak nemela zbytecny problemy se zadama.

martusinek
3. črc 2012

@mabe
@nefertitka
Ahojky holky, omlouvám se, že nedočítám a nereaguju, ale mám dotaz....Od včerejška mě pobolívá v podbřišku, není to nijak výrazná bolest, ale jsem z toho nervozní. Občas mě píchne na pravé straně a bolí mě žaludek jako na zvracení. Jsem z toho taková vystrašená. Doktorka mi na tu zácpu nasadila Dufalac nebo tak nějak se ten sirup jmenuje a tyhle příznaky tam píší jako vedlejší účinky. Vzala jsem si to včera poprvé a hned to zabralo, takže od zácpy ty bolesti nebudou. Dneska jsem si to nebrala a zkusila vypít teplé kefírové mléko. Obojí je tedy pořádný hnus,a le kéž by zabralo to mlíko, abych nemusela brát ten lék, přece jen je lepší jít na to přírodní cestou. Dumám, jestli mám doktorce zavolat

nefertitka
3. črc 2012

@martusinek hm a nie si v obdobi, ked si mala mat menzes?vtedy vraj moze takto pobolievat v podbrusku...
a na zvracanie ti nemoze byt aj z tych horucav?ja neviem, podla mna to nebude nic vazne, ale tak skus tej doktorke pre istotu skocit, alebo brnknut, ak to neprejde. A mozno to mas aj z toho Dufalacu, skus, co to spravi, ked to dlhsie neuzijes.

@mabe no podla mna je skoro toto este riesit, vraj az okolo 3.roka to zacina byt vidiet... takze vobec nestresuj 😉

ja som uz inak z tych horucav na nervy, to sa uz neda vydrzat, aj teraz mame v byte 32 stupnov, fuj...a chuda niki, ani spat sa jej neda poriadne.
A tiez ma dost trapi, ze mavam biely vytok z bradaviek uz dlhsiu dobu, tak som objednana na cyto 10.7.m dufam, ze to nebude nic vazne. Este aj tie uzliny mam zvacsene stale, mala som ist uz asi pred 2 tyzdnami na kontrolu, ale nemam kedy, bo mam vsetky tie rehabilitacne procedury.

nefertitka
3. črc 2012

este by som potrebovala jednu dovolenku 😀 ,,,ta predtym mi nejak preletela ako vo sne, akoby som tam ani nebola... 😝
Nikolka inak tou dovolenkou zije, kazdy vecer namiesto rozpravok musi odpozerat cele dvd z dovolenky🙂a furt toci o Mohamedovi🙂 heh, tam bol jeden barman pri bare a stale sa spliechali, teda on ju tak decentne a ona jeho naspat a vobec nenamietal, ze je cely mokry🙂zlaty bol. A dalsi ujo kuchar jej dal ocko turecke, zapina sa sponou, tak sme jej to vtedy pripli na bluzku a teraz nechce nic ine, len tu bluzku, von v nej chodi, spat v nej chce, ked aj upusti, ze dobre, dam si ine tricko, ocko musime prepnut 😀 ...a stale rozprava ako jej dal Mohamed na rozlucku cmucik,,,,taka je zlata....no a tato len oci prevracia;)))) ze on jej da Mohamedov heh 😀

nefertitka
3. črc 2012

boze to nase dieta je truhlik..... vypila dnes o jednu flasu caju viac, bo su horucavy a dzgala sa v tescu rozkom a kornutkom zo zrmzliny a vecer teraz este mliecko,predtym furt liala do seba ten caj,po mlieku
si dokonca vypytala este cerealne gulicky cokoladove a cela sa dogrcala, nechapem, ze nevie, ze ma dost, teliatko moje

mabe
autor
3. črc 2012

ahojte, tak dnesni den super, navecer jsme jeste zavezly svagrove to nase stary auticko a uz mame zase jenom jedno. jo holky, a predstavte si, ze: jela sem s tim k nasim, pak na prehradu, zase k nasim a zpatky domu a pripadalo me to, ze to spatne brzi - mela jsem brzdu az na zemi. jela jsem opatrne, abych nikde nemusela rychle dobrzdovat. rikala jsem si, ze je to tim, jakej je rozdil v nasem novym aute a toto uz je stary. tyden nam uz sviti kontrolka, ze mame zatahlou rucni brzdu, tak jsme si rikaly, ze to je nejakej kontakt a ona ne. manza s tim jel ke svagrove a rikal, ze to vubec nebrzdi, uplne malicko, ze ta kontrolka bude asi brzdova kapalina. takze jeste ze se nam s anickou nic nestalo. 😝 a to jsem teda sjizdela pekny kopce a dobrzdovala s pedalem na zemi. 😝
tak zitra dopo zase s mym tatkou na koupak, tak se tesime a odpo balit, nakoupit jidlo na chaloupku a ctvrtek rano tradaaa 🙂 ohynek, cyklovylety, tury pesi.....huraaa jeseniky 🙂

mabe
autor
3. črc 2012

@nefertitka co ma spolecnyho bily z bradavek s cytologii? me tece porad, ale uz od kojeni, teda tece, sem tam kdyz pritisknu anicku na levy prso, tam jsem mela mlika nejvic. drzim palce at to dopadne dobre, ja jdu 10.8., nikdy jsme zadny problemy nemela, ale stejne mam nervy. vzdycky je to takovy nervozni pro me.

mabe
autor
3. črc 2012

@nefertitka tak vidim ze tim zije. moc se ji to teda libilo 🙂

martusinek
3. črc 2012

@nefertitka Ahojky, moc děkuji za odpověď. Dnes jsem si Dufalac nevzala a už později odpoledne se mi ulevilo a teď večer se maličký pěkně vlní, takže jsem o mnoho klidnější. Už se to bolení uklidnilo, tak jsem taky v klidu. Doktorka ultrazvuk nemá, takže se mi asi stejně nepodívá, ale pokud se to zítra objeví znovu, raději jí zavolám. Jinak opravdu moc a moc děkuju za odpovědi.

mabe
autor
4. črc 2012

@martusinek to je dobre, ze se ti ulevilo 😉

nefertitka
4. črc 2012

@mabe ja neviem, proste mi dr.povedal,ze mam prist na cyto prsnikov vraj, hm, ze mi odoberu vzorku. ja uz nekojim 3 roky, takze je to divne

nefertitka
4. črc 2012

@martusinek no super, ze uz je dobre;) a uz rozmyslate aj nad menom?

neviem, co sa robi Nikolke, ale zacala nanovo nejak kaslat, uz to trva fakt dlho, no nic, ked to neprejde, tak ideme v piatok zas k dr. s nou

nefertitka
4. črc 2012

mna asi uz porazi! dieta s ami uz 2 tyzdne nemoze vyspat kvoli kaslu, teplu a este k tomu si tu aj kazdy druhy den vrtaju. Ja uz som normalne vo vyvrtke, zase zacali!

mabe
autor
4. črc 2012

ahojte, tak my nakonec nebyly na tom koupaku, venku fouka studenej vitr, tak abysme jeste nenachladly. tedka jsme byly na pisku, tedka varim, pak si udelam seznam, co nakoupime na chalupu. uz se moc tesim.
@nefertitka tak ja v srpnu nebudu kojit rok a tece me to uz od konce kojeni, takze to pricitam k tomu. budu drzet palce, at je to ok. jejda, tak kaslani? snad budete v pohode. anicka tedka vstava v 6h kazdej den, i kdyz mame roletu, asi jak je teplo. no, na chaloupce na cerstvym vzduchu bude urco utahanejsi. 🙂 mam trosku strach z klistete,ale snad to bude ok.

cory75
4. črc 2012

Ahojte vsetky, zial aj ja sa k vam pridavam.. minuly tyzden som potratila uz druhykrat, v 4tt predtym v januari v 7tt. Velmi povzbudivo na mna posobi, ze uz vacsina z vas ma alebo caka babatko, dava mi to nadej, ze aj ja sa raz dockam, tak velmi by som chcela 😔 Nemam este za sebou ziadne vysetrenia, prvykrat mi lekar povedal, ze to sa stava, nahoda..Teraz sa uz nenecham odbit, no musim este pockat na vysledky z histologie, take 2 tyzdne este. Chcem sa opytat, vam tie vysetrenia ako hematologia, genetika, imunologia navrhol gynekolog sam, alebo ste si to vyziadali? Mam totiz podozrenie, ze mozem mat nieco so zrazanlivostou, moj ocko mal mozgovu prihodu, dedko na nu zomrel..nechapem, preco ma uz pred pol rokom doki neposlal na nejake vysetrenia! Fakt ze co si clovek nevybeha, to nema..alebo uz rozmyslam aj nad CAR, co myslite?

mabe
autor
4. črc 2012

@cory75 ahoj, je me to lito, ale jak vidis, do tretice vseho dobreho. me tam poslal gynekolog sam. ale ja presla ke gynekolozce po dvou MA k nove a ta to vzalo jako samozrejmost, ta stara rekla, zkusime to jeste jednou a pak me nekam posle. 😠 na hematologii me teda poslala moje obvodni dr. na moje vyzadani. rekni si o to sama a pokud bude proti, tak bych zmenila gynekologa. preci nebudeme trpet zbytecne...

cory75
4. črc 2012

@mabe 🙂 ano, je to uzasne, ze aj po viacerych potratoch ste sa nevzdali, ja uz som mala velmi negativne myslienky, ze nikdy nebudem mat dieta..ale MK mi velmi pomaha, zacinam verit, ze to mozno pojde 😉

silvia371
4. črc 2012

@cory75 ahoj, ja som po 2 MA (1/2011 a 12/2011) a 2 x biochemicke tehotenstvo maj a jun 2012 (pozitivne ale velmi nizke hcg a po niekolkych dnoch dorazila MS), teda uz styri neuspesne pokusy, mam 31 r. manzel 32 r. a urcite sa nemienime vzdat (deticky este nemame), na niektore vysetrenia ma poslal gynekolog, ale niektore som si vybavovala sama, teda sme to museli platit, mam trombofiliu - niekolko mutacii vratane Faktor V leiden heterozygot avsak v druhom tehu som od zaciatku pichala injekcie avsak nepomohli ☹ z coho hematologicka usudila, ze v tom problem zrejme nebude a vyzera to na muzsky faktor i napriek tomu, ze manzel ma normospermiogram, tak mu podrobnejsim vysetrenim zistili, ze ma 22% fragmentaciu DNA spermii a 3,5 nasobne zvyseny pocet chromozomov, co v podstate moze sposobit, ze sa embryjko neuchyti resp. prestane vyvijat pretoze je poskodene ☹ a tiez si tvori protilatky proti spermiam, ja mam imunologiu v poriadku. Je nam odporucane IVF s Pigd o com ale zatial nie sme presvedceni a nie je vylucene, ze sa to moze podarit aj prirodzene. Teda urcite vysetrit hematologiu, spermiogram vratane fragmentacie DNA popripade imunologiu, ale ta je len v Cechach a genetiku z krvi, drzim palce a ver, ze raz to urcite vyjde 🙂

mabe
autor
4. črc 2012

@silvia371 vidim, ze to vubec nemate lehky. to me vlastne nic neni: spatnou stitnou zlazu, kterou lecim a mam ji v norme a lehkou mutaci MTHFR heterozygot, ale u male jsem nic nebrala a vse ok. drzim palce, at vam to vyjde. ja uz jedno stesti doma mam,a le jeste bysme chtely jedno dite, snad se zadari.
@cory75 me konik pomohl a pomaha porad 🙂

maximka33
4. črc 2012

ahoj holky, jak se pořád máte? nějaké novinky? já furt čekám, kdy přijde ovulka.. snad už brzo. snažím se myslet i na jiné věci, ale je to těžké.
@silvia371 co je to přesně biochemické těhu?

cory75
4. črc 2012

@silvia371 to ma mrzi, viem co prezivas 😔 to je fakt sila, ze aj ked si si pichala injekcie, ani to nepomohlo..ja som tiez rozhodnuta tieto vsetky vysetrenia absolvovat, aj manzelik sa sam ponukol ze pojde na spermiogram - je bezne, ze mu ho urobia vratane fragmentacie DNA, alebo si to musi vyziadat?..no bojim sa toho, ze nic nezistia, na druhej strane to moze znamenat, ze islo zas o nahodu? neverim..ja som tiez rozmyslala o tej reprodukcnej imunologii v Cechach, vy ste tam boli? Nevies nahodou, ci sa tam da objednat aj bez odporuceni lekara?
Nevadi ak sa opytam? Vy sa teraz teda snazite prirodzenym sposobom? Ja si teraz potrebujem dat pauzu, aspon pokial si nevybeham vsetky vysetrenia..lebo nam sa podarilo prvy aj druhykrat otehotniet v podstate hned, len sa to skoro skoncilo zle, tak ja si davam aspon do Vianoc klidek, aj ked nechcene - ale hloda tam ten cervik, ze sa to stane znova..aj ja drzim palce vam, ja verim ze ked tak tuzime byt maminami, musi sa nam to splnit, skor ci neskor to vyjde 😉

mabe
autor
4. črc 2012

@cory75 ja taky vzdycky byla tehu prvni mesic jakmile jsme se rozhodly. dala jsem si vzdycky rok pauzu na zklidneni tela a psychiky hlavne. ja byla poslana do prahy na imunologii a musis mit doporuceni od dr., objednaly me za dva mesice.

ellysa
4. črc 2012

@cory75 my sme boli, môžete sa objednať aj bez odporučenia lekára, ale platíte si to ako samoplatci, komplet vyšetrenie stojí cca 9000 českých korún, rátaj s tým, že je tam tak dva mesiace čakačka

mabe
autor
4. črc 2012

@ellysa ahojky, tak jak je?

ellysa
4. črc 2012

@mabe ahoj, no odvtedy, čo som bola v nemocnici som už nešpinila, sú to už dva týždne, dúfam, že hematom sa už vstrebal, aspoň vtedy mi to tak hovorili,najbližšie mám kontrolu až o dva týždne, to idem na NT, dovtedy veru nie som múdra, či je bábo v poriadku, som z toho trochu nervózna.
Už som s malou sama, tak som aj dosť vyčerpaná, navyše ten psík pre otca nedopadol dobre, otec ho úplne odmieta, takže o dva týždne budeme mať aj šteniatko 😅

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru