Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

martusinek
1. srp 2012

@ellysa Jsi moc hodná, já už se hrozně moc bála, že nebudu nic smět. Budu taky chodit s krabičkama jako blázen🙂. jen nevím, jak vydržím dvě hodiny nic nejíst, protože třeba dnes bych jedla od rána do noci. Poslední týden mám pořád hrozný hlad🙂 a taky jsem nabrala 1,5kg za 14 dnů🙂. Ještě jednou moc a moc děkuji.

ellysa
1. srp 2012

@martusinek to je dobre, jesť je dobre naozaj každú chvíľu ale malinké porcie a zdravo, nesmie ti hladina cukru kolísať-ak by si vyhladla, alebo sa prejedla a nekupuj si tie dia výrobky, radšej normálne papaj, ja som ku koncu už sem tam aj niečo sladké zjedla a už boli tie hladiny dobré, ak ti dajú ten glukomer rýchlo uvidíš, čo ti nerobí dobre a zvyšuje hodnoty...

martusinek
1. srp 2012

@ellysa Uvidím, v pátek si jdu k doktrce pro žádanku na vyšetření do diabetologické poradny. měli by tam být v úterý a v pátek, tak bych tam zkusila zajít hned v pátek🙂. Zvládnu to, budu muset, hlavně aby byl maličký ok. Znám několik maminek, které tu cukrovku v těhu měly, tak nasbírám rady i od nich🙂. Moc ti děkuji.

mabe
autor
2. srp 2012

ahojte, tak dneska jsem celou noc nespala, jdu za chvilku se stitnou zlazou na ko a mam strasny nervy, aby se uzlik nepotvrdil. 😖 snad bude vse ok. odpo jdeme ke kamosce na barak, je to teda zatim stavba a manza bude pomahat malovat a my se s deckama koupat.

holky, ja su tak na nervyyyy 😝

ellysa
2. srp 2012

@mabe držím palce

mabe
autor
2. srp 2012

ahojte, tak vsechno je v poradku. nejaky zmeny na stitnici mam -to ten autoimunitni zanet, ale zadny uzliky nic. dokonce me zkontrolovala UTZ celej krk, at mam pry klid. ja su strasnej plasmen, jsu na sebe kvuli tomu aji nastavana, ale co mam delat? 😖

martusinek
3. srp 2012

Ahojte holky, tak jsem dne absolvovala naprosto šílený den běhání po doktorech a vážně uvažuji o tom, že změním jak gynekoložku, tak se objednám do jiné diabetologické poradny. Gynekoložku i tu diabetologickou poradnu mám v Českých Budějovicích a jsem z Vodňan. Autobusem je to skoro hodina cesty z Vodňan (z domova to mám 2km na zastávku) a pak musím ke gynekoložce 20 minut městskou a do diabetologické poradny je to 20 minut městskou od doktorky a pak ještě 15 minut na nádraží odkud mi jezdí autobusy domů. Moje gynekoložka je super a jsem s ní spokojená, jenže každých 14 dnů a někdy i častěji musím jezdit do ČB a zpět. Když mě veze manžel, je to v pohodě, ale to je jen teď, když má prázdniny a to nás benzím vyjde cca na 400 kč. Autobus je levnější, ale nedovedu si představit, že tam budu takhle cestovat v zimě s obrovským bříškem. Diabetologická poradna byla šílená. Čekala jsem tam dvě hodiny, doktorka i sestřička nepříjemné jak nevím co. Řekli mi, že jsem přibrala moc = 5kg za 5 měsíců = výchozí váha 53kg a dnes 58kg. Mám přijít za měsíc v půl deváté na odběry a výsledky budou v jedenáct, takže to bude na celý den. Navíc se prý před porodem chodí každý týden na monitory. Dnes jsem se dozvěděla, že je ve Vodňanech dobrý gynekolog, který má u sebe dokonce ultrazvuk, je mu kolem padesátky a je prý hodný a sestřička je báječná a výhodou je, že je tu i diabetologická poradna. Prostě po tom šíleném dnešku uvažuji nad tím, zda by nebylo lepší změnit doktory a mít je doma. Potom s miminkem to budu mít snazší a to zvlášť, když nemám řidičák. Na druhou stranu si říkám, že měnit doktora v těhotenství není nejlepší. Co si o tom myslíte?
@mabe Jsem moc ráda, že ji ok.

ellysa
3. srp 2012

@martusinek ja by som menila, pri melaj som dochádzala len 20 km a nikdy viac

martusinek
4. srp 2012

@ellysa Ahojky, moc děkuji za rady. Dnes jsem se po rozhovoru s několika kamarádkami také rozhodla měnit. Moje gynekoložka je sice moc fajn a je to ženská a nebojím se jí na cokoli zeptat a vždycky mi vyšla vstříc, ale je fakt, že nemá ultrazvuk a je prostě daleko. Už teď mám pěkně velké bříško a začínám být nemotorná a nedovedu si představit tak dlouhé dojíždění za pár měsíců s velkým bříškem, natož pak s miminkem autobusem, to by prostě nešlo. Tento doktor je prý milý a komunikativní a má úplně zlatou sestřičku a hlavně má u sebe ten ultrazvuk, takže se tam v pondělí zajdu zeptat, jestli bych mohla přestoupit a od kdy.

mabe
autor
4. srp 2012

ahojte, tak nejak nam nesel net, tedka se na chvilu zvraboral tak pisu. dneska me neni moc dobre - MS 😝 . nicmene jsem uklidila dopo a po spani jdeme k tchanovcum a na nakupy. zitra dopo asi koupak s nasema, uz se tesim az se ochladim. holky, jsem vic psychicky v pohode po te stitnici, jeste si rikam gyndu cyto v srpnu a hura na snazenicko. 🙂

mabe
autor
4. srp 2012

@martusinek taky bych menila. ja mam gynekolozku 5min na zastavku tramvaje, pak 7min tramvaji a 2min od tramvaji a stacilo me to.

ellysa
4. srp 2012

ahojte baby, ja som dnes sama doma-teda so psom, tak oddychujem, len venčiť chodím, inak ležím, muž šiel malú zaviezť k starkým na prázdniny, budem týždeň bez nej, až mi je z toho do plaču, no a my od zajtra balíme a sťahujeme,takže asi nebudem ani stíhať smútiť

martusinek
4. srp 2012

@ellysa Tak hlavně mezi tím stěhováním i odpočívej a nenos nic těžkého a šetři se. Budu držet palečky, ať je to co nejrychleji za vámi a odpočíváš v novém.

mabe
autor
5. srp 2012

dobre ranko, tak dneska jsu jak pobouchana, v noci strasny vedro, nedalo se spat, tedka mame pod mrakem a prijemnych 22C 🙂 . manza ma cely dopo tenis, tak za nim za chvilku vyrazime.
@ellysa naprosto te chapu, ze to bez male bude tezky, ale zase si oddechnes, teda pokud to prezenes se stehovanim, zavidim 🙂

mabe
autor
6. srp 2012

ahojte, tak vcera jsme sly s manzou na tenis dopo, pak domu, vzit kola a na kolech vylet na koupak, vratily jsme se az kolem 20h - bezvadnej den. jsu teda trosku prismazena. za chvilku dojedou nasi, vezmou anicku na koupak, ja musim k zubarce v poledne a pak se potkame odpo u nas doma. snad se anicka nepripali taky. ona je takovej svetlej typ a uz ma cerveny tvaricky od vcera.

mabe
autor
6. srp 2012

ahojte, tak dneska pohodicka, az na bolavej zub. nasi si vzaly anicku uz v 9h na koupak, ja odjela v poledne k zubarce a vratila se az v 16h. nasi tady byla az do 18h nez dosel manza z prace, takze zadna drina s anickou 😀 . akorat me dr. vrtala velkej kaz a boli to jeste jak svina. 😝

bambi7
7. srp 2012

cafte babuleeee ako sa mate?

elyy super len tak dalej uz si v 16t parada moc gratulujemmmm a ako sa citis?

mabuska ako?
no my sa mame dobre co sa tyka tehu musim ist na umele oplodnenie mm ma zle spermie sice su lepsie ako pred rokomale ze mame ist lebo to moze trvat dlho tak v pondelok idem na krv a uz cakam kym poistovna potvrdi ze mozem a idem tak snad sa podari hned drzte palce inak nic noveeee

nefertitka
7. srp 2012

ahojte, tak sme sa vratili od prababky, bolo super🙂 ani sa nam nechcelo...

@bambi7 to ma mrzi, ze to musite takto, no ale dufam, ze sa vam to podari na prvy sup🙂 a ako bolo na dovolenke?

martusinek
8. srp 2012

Ahojky holky, zítra jdeme na ten velký utz ve 21.týdnu. Na jednu stranu se hrozně moc těším a na druhou se hrozně moc bojím, protože mi v té druhé genetice vyšla ta hodnota AFTP vyšší a prý mi vyšlo i vyšší HCG. Bojím se bojím. Když to bude ok, hned po tom utz jedeme k našim, bude to cesta skoro na dvě a půl hodinky. Je to přes 200km, tak nám držte palce, ať cestu zvládneme a ať nám přeje počasí a moc se neupečeme (nemáme v autě klimatizaci). Počítám s tím, že se ozvu až po 15.8., to se budeme vracet. Mějte se tu moc pěkně a držte palečky.

maximka33
8. srp 2012

ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla, ale četla jsem vás. teď jsem dostala ms už po 25 dnech, to je nenormální. u mě byl vždy cyklus min. 30 dnů. a to neberu žádné prášky, hormony, nic. navíc mám pocit, že poslední dva cykly byly bez ovulace, neměla jsem žádné píchání v podbříšku... co si o tom myslíte?

mabe
autor
8. srp 2012

ahojte devcata, tak konecne funguje net a uz to snad bude nadale. 🙂 my se porad toulame po venku, dneska jsme teda cekaly na technika do 12h, takze dopo doma, odpo si to vynahradime s anickou. 🙂
@martusinek drzim moc moc palce 😉
@bambi7 ahoj koceno, uz si tu mooc dlouho nebyla. takze umely? drzim moc palce, at se hnedka zadari, moc ti to preju 😉
@nefertitka ahojky 🙂

martusinek
8. srp 2012

@mabe Děkuju moc.

bambi7
8. srp 2012

cafte babule dakujem ste zlate
nef na dovolenke bolo dobre ale lepsie bolo na malorke aspon nam sa tam pacilo viacej ako v turecku oni maju vsetko pekne len v rezorte kam ides ale inak hroza....aspon ked si zoberiem ze ked sme sli na malorku ako sme nastupili do autobusu vsetko krasne a v tam hrozne ale aspon ze more maju super inak.....,ale kazdemu sa paci asi inde,.....

a co nove co deturence?

nefertitka
8. srp 2012

@bambi7 vy ste boli tiez v Side? my sme boli tam a mne to tam hrozne nepripadalo, a na Malorke som bola uz tiez a nejaky extra rozdiel v tom ja nevidim, ale ako pises, kazdemu sa paci inde. Toto ako pises ty som zazila v Keni, rezort super, ale inak cela Kena jedna hroza.Nie co sa tyka krajiny, ta bola krasna, len par stvrti bolo takych, ze same rozpadnute chatrce a vsade chudoba.

a nove nic, Niki ide v septembri do skolky, uvidime, ako to budeme vsetci zvladat a odkedy sme sa vratili z dovolenky, tak stale kasle. Vraj to bude asi nosna mandla a bude ju treba pravdepodobne vybrat:(
@martusinek trufas si na taku cestu? tak si to tam uzite a drzim palce;)

mabe
autor
8. srp 2012

@bambi7 ty ses nase slunicko a velkaa podpora, aspon teda pro me 😉

nefertitka
8. srp 2012

@maximka33 nie kazdy cyklus byva ovulacia...mne sa tiez obcas stane,ze dostanem skor ako obvykle a som vtedy mierne v soku, lebo mne to vacsinou chodi neskor ako naposledy.

mili1
8. srp 2012

Ahojte, ako sa máte babulky, dávnoooo som tu nebola, ani som vás nevedela nájst. 😒
Myslela som že ste už všetky tehulky, 😉 🙂 Elly gratulujem k bobáčikovi, bam držím palce nech to výjde a abudeš čím skôr tehulka ,,, My by sme tiež chceli druhé ale chcem s tym ešte počkať , ked sa mam priznat bojím sa tehotenstva najviac a ležania , ale chrustika by som chcela. 😉 Niky nam robi velku radosť.
Nef vy ste už po dovolenke? Kde ste boli? My sa ešte len chystáme do Chorvátska alebo Turecka, ešte sme sa nerozhodli kde ideme 😀

mabe
autor
9. srp 2012

@mili1 ahojkyyy, ja mam taky strach, abych nemusela lezet, a nekrvacela...ale zase dalsi dite chci a v breznu bych jinak musela do prace, takze v blizke dobe musime zacit pracovat na mimcu. i pres ten posledni potrat verim, ze to musi vyjit.

nefertitka
9. srp 2012

ahojte...

@mili1 no vitaj🙂 boli sme v Turecku, Side, bolo super.....mam aj fotky v albume ked chces, pozri. A kedy planujete ist?
A aj ja ked si niekedy pripustim myslienku na druhe babo, tak mam obrovsky strach, bojim sa krvacania, tvrdnutia bruska, lezania v spitali, neviem, kto by sa zatial staral o Nikolku, lebo ak by som bola tehu, tak by som ju do skolky asi nedala, aby choroby domov nevlacila, to nevravim a hrozbe predcasneho porodu zas, samotneho porodu sa bojim, lebo to bola jedna hroza, mala som problem s pecenou, s ladvinou a to by sa vraj vsetko asi znova zopakovalo mi povedal gynekolog....takze asi tak

ellysa
9. srp 2012

ahojte dievčatá, nestihnem prečítať, sťahujeme sa,tak len tak rýchlo.
dnes som bola na kontrole, malé je v poriadku, už má obvod hlavičky 12 cm 🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru