Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

ellysa
1. pro 2009

mirka ☹ ☹ ☹ veľmi ma to mrzí, prajem veľa síl a neboj nabudúce to už bude dobré. Príď sa k nám vyrozprávať, požalovať, bude lepšie uvidíš.
ja som tiež bola na všetkých tých vyšetreniach, čo píšu dievčatá a čakali sme 4 mesiace, kým neboli výsledky a nasadená liečba, podarilo sa na 1x.
nef aj ja si chcem cucnúť z toho napíš recept 😀
dnes sa mi snívalo, že musím ešte na VŠ dorobiť nejaké skúšly, no fuj, však už mám dva roky titul, čo strašia. 😀 Ai preto, že ma ešte na jar čakajú skúšky na doktorát, ale to je ďalekooooooooooo 😉

mabe
autor
1. pro 2009

aandi, ja vim, ze sem na to cekala a jinak ji ven nedostanu. 🙂 ale nejak mam strach, kdyz na to myslim. 😕

ellysa
1. pro 2009

mabe, však odmena za to trápenie bude Anička naživo v tvojom náručí, to stojí za to 😀

aanda
1. pro 2009

mabe, to je jasne, kazda sa boji... skus sa na to psychicky pripravit a hlavne nepocuvaj baby co zvelicuju ....

mili1
1. pro 2009

Ahojte... Bambi ani nas nechce pit studeny cajik len teply 😉
Nef aj mne napis do ip recept na bailys . ja ho mam veľmi rada aj malibu, ja som robila stale vaječný liker ale už ho nerobim, zistila som že sa neoplatí ... 😒
Mab neboj porod zvládneš, tak ako piše aanda, boli ale da sa prežiť a ked ti ukazu babo zabudnes na vsetko 😀
Ja som sa hlavne bala nakoniec, odkedy som bola v nemocke lebo sem tam som pocula krik v noci az do mojej izby 😒 ak sa velmi bojis daj si epidural, mne velmi pomohol, mna hlavne boleli tie kontrakcie ak zacali 😒 ale da sa to zvladnut
Ja som dnes upratala obyvačku a umyla okná , maly spal asi 2 a pol hodiny , ako keby vedel že musím upratovať 😀 som bola taká rada , ešte ma čaka chodba a kupelka a bude všetko čistučké 😉

nefertitka
1. pro 2009

ahojte...to je pocasie co?teda aspon u nas,taku tmu mame v byte,ze normalne musim svietit.Malu som dala hajat na balkon,lebo ani von sa neda ist ako leje,ale neviem ako dlho bude spinkat,kedze je zas hluk na stavbe.A riadny. Ach jaj.

Mabe neboj porodu,ja som sa bala tak nejak ku koncu,ked som si zacala predstavovat,ze take v podstate take velke stvorenie sa musi zo mna dostat von,ale prezila som, aj aj ostatne,zvladnes to neboj. skus si tu epiduralku vybavit,ak sa moc bojis,vraj to dost ulavuje od bolesti,mne ju nedali 😠 ..Ked bude ten uzlicek vonku,tak zabudnes na cely porod, uvidis 😉

mili,ja som tiez chcela robit vajecny liker,ale nakoniec som spravila toto.Poslem recept do iP.

aanda to je fakt sranda,ako kazdy lekar ma iny nazor na veci,nam lekarka vravela,pokial mala mala len UM,ze jej nemame davat zbytocne cajik,ze ma tekutiny obsiahnute aj v Nutrilone,ze caj nema ziadne energeticku hodnotu a potom ju to zbytocne viac zasyti a nevypije tolko mliecka.My sme zacali Nikolke davat caj az niekedy koncom 5. mesiaca a nebola dehydrovana ani nic podobne 😉 Ale ved kazdy pocuva svoju lekarku 🙂

Mili,to uz je ako predvianocne upratovanie? 😉

a ako sa dari Elly?drobcek poslucha?🙂

sarlotta
1. pro 2009

Ahojík holky🙂

Mirka ☹ je mi to moc líto. Po 2neúspěšných těhu bys měla zajít na genet.testy-to trvá cca 6tt než jsou výsledky. Já čekal po první revizi-zamlklé těhu v11tt-jen 2MS a pak jsem hned otěhu ale vydrželo to jen 9dní-potrácela jsem v 5tt+3dny-a druhá revize ☹ Asi nebyla dost vysoká sliznice, nebo nedržel čípek, nebo to bylo biochem těhu-na utz nebylo ještě nic vidět - ani dutinka.

Pak jsem čekali 6MS-cca5měsíců. Teď jsem těhotná - v začátku - doufám, že to vydrží 😉

sarlotta
1. pro 2009

Byla jsem dnes na gyndě a ve čtvrtek 3.12. mám přijít na krev na HCG. a 15.12. na UTZ.
Doktor mi dělal utz a říkal, že sliznice je 15mm že to je dobré a že vidí piditečku-jako dutinku No spíš mě chtěl potěšit))) Ale byl fajn Napsal mi utrogestan- že bych ho začla brát preventivně až budou výsledky HCG - ve čtvrtek.

ellysa
1. pro 2009

sarlott no však aj pidipodka je super, ona pekne narastie a keď pôjdeš o dva týždne už bude fazuľka 😉
babule chcem sa spýtať dokedy ste užívali kyselinu listovú? Minula sa mi, tak či si ešte pýtať recept, alebo už netreba 😕
nef dúfam, že krpec sa má dobre, teraz pár dní nejako poslúcha, len sem tam mi pichne v brušku aj jesť mi chutí viac, dokonca mám celý deň chuť na lion tyčinku, na kontrolu idem budúci štvrtok, zasa budem vyklepaná. 😅

nefertitka
1. pro 2009

elly, ja som ju brala cele tehu,zo zaziatku 2x denne a potom neskor uz iba raz.Tak mi nakazali,urcite tym nikomu neublizis,skor pomozes.
Skor by som povedala,ze to male ma chut na Lion tycinku 😉 tak mu daj 🙂

sarlotta
1. pro 2009

ellysa klidně celé těhu-listovkou nic nepokazíš - je to prevence vývojových vad a rozštěpů. Přebytek vyčuráš. 😉
Na to ani nemusíš mít recept-Ti prodají v lékárně.

aanda
1. pro 2009

elly, aj ja som brala kyselinu listovu, myslim si to iste co Nef...

Nef, veru, co lekar to iny nazor... ale my sme s nasou spokojny... inak ja som to tiez citala, ze netreba ine tekutiny okrem Um, ale on sa tym niekedy upokoji...asi to ma rad 😀

Mabe, ak sa velmi bojis, veru si tu epiduralku daj.... ja som ten porod znasala v pohode, cele mi to trvalo 7 hodin a ked malinky vysiel von, tak vsetka bolest bola prec a uz som o tom ani nevedela, ale kvoli tomu sitiu som potom banovala, ze epidural nemam...porod bol u mna v pohode, bolelo to, ale dalo sa to zvladnut

Sarlotka, gragulujem aj ja, nech vam ta bodka pekne rastie 😉

aanda
1. pro 2009

ozaj babule, dali ste drobcov ockovat proti rotavirusom?

alexkaa
1. pro 2009

Ahojte baby, musím sa Vám aj ja vyrozprávať.... V júni som zistila že som tehu, bolo to prekvapko ale tešili sme sa, no radosť netrvala dlho. Začala som krvacať a povedali mi že to bola anembryomola (tzn.že plod sa vobec nevyvynul) a k tomu jediná veta - to sa stáva..... Bola som na kyretáži. Otehotnela som znovu ale tiež to neskončilo dobre, od začiatku bolo mimi o take 3tyž menšie ako by malo byť podľa MS, dokonca nam bylo aj srdiečko, no z ničoho nič krvacanie, a bol to potrat. Nedalo sa to zachrániť, mala som lieky, týždeň som bola na PN a vytrpela som si ukrutné bolesti, ale nemusela som ist na kyret.

Teraz som akosi stratila tu chuť a radosť z očakavania ďalšieho tehu, lekarka mi povedala že uvidime nabuduce, že mam hneď prisť, da mi neake lieky a tak.... Ale ja tušim ani nemam chuť byť tehu....Strašne sa bojim a neviem to prekonať....

Skuste mi poradiť, pripadne mi napište ake pocity ste mali vy pri ďalšom tehu, a hlavne či bolo v poriadku?....

Ďakujem. 🙂

aanda
1. pro 2009

alexkaa, je mi luto, co sa ti stalo 😢
ja som mala MA raz, min.rok v juli v 11tt som bola na kyrete.... ale aj tak som to velmi tazko zvladala, stale som plakavala.... rano cestou do roboty a doma v sprche a vecer na posteli a furt..... Ak si nevies sama rady, obrat sa na odbornika - na psychologa - nenechavaj to len tak.... Aj ja som bola.....

nefertitka
1. pro 2009

aanda,my sme nasu nedali ockovat,nam aj dr. povedala,ze to neodporuca a uz je aj tak dost ockovana stale dookola proti niecomu a mozu tam byt aj vedlajsie ucinky.Celkovo ja nemusis tie ockovania.

alexkaa,prezivala som tie iste pocity co ty,tiez uz som stratila chut aj nadej,nam sa dokonca ani nedarilo dlho otehotniet,zakazdym to trvalo asi rok,kym sa podarilo,tretie tehu som sa neskutocne bala,skoro cele, raz som bola celkom v pohode,potom ma prepadla panika,ze co ak to zas zle dopadne a tak,ono ak nieco take prezijes,asi to inak ani nejde a je prirodzene,ze sa bojis,daj si spravit vsetky vysetrenia,ked zas otehotnies,ostan hned radsej doma,bud v klude,nestresuj sa, urcite dostanes aj lieky na udrzanie tehu a urcite to vyjde...vravi sa,ze do tretice vsetko dobre 😉

alexkaa
1. pro 2009

Ja som si hovorila, že veď prvy raz sa to niekedy stava, a druhy raz to musi vyjst....ale..... nefertitka ty si ma potešila, takže teraz maš už doma zdrave dieťatko 🙂 ..... Dufam že sa to raz podari aj mne, ale v najbližšej dobe to asi nebude.... ☹

mabe
autor
1. pro 2009

holky, jasne, ze to zvladnu. ale jak se to blizi, tak clovek na ten porod mysli.

elly, ja kyselinu listovou jim porad. 😕

alex, mrzi me, co se ti stalo. ja potrebovala cas. nechala jsem az tomu volny prubeh az za 3/4 roku. proste jsem mela strach, ze se to pokazi a az za takovou dobu jsem mela dalsi chut. nenech se do toho nejak tlacit, musi ten pocit prijit sam. drz se holky, neni to nic jednoduchy, ale prejde to. casem si na to "zvyknes", ze se ti staly takvoy veci.

nefertitka
1. pro 2009

ano alexkaa a je nas tu takych viac 😉 ja tomu dodnes neverim a to ma mala uz pomaly rok 😀 podari sa uvidis...

mabe
autor
1. pro 2009

alex, tady ta diskuze byla pro me velka opora. vidis, ze nejses jedina a sama a ze se vse obraci v dobre. 😉

nefertitka
1. pro 2009

tak veru mabe🙂

ellysa
1. pro 2009

dik, tak budem papať ďalej ale asi už tiž len jednu tbl, budúci týždeň už vysádzam prednison a potom asi aj duphaston...ostane už iba želzo a injekcie
alex, pocity?No asi tak isto...beznádej...smútok... ☹ to najhoršie bolo tak mesiac-dva...a potom až kým som znova neotehotnela...teraz mám samozrejme tiež strach, ono to asi inak nepôjde, ale nesmieš sa vzdať, choď na vyšetrenia,a čochvíľa budeš znova tehu 🙂

ellysa
1. pro 2009

baby náš krpec poslúcha môjho muža na slovo, minule som sa sťažovala, že ma ani brucho nebolí ani nič, a môj mu hovorí nech ma buď kopne, ale nech grcnem a ako to dopovedal levda som dobehla na Wc a teraz zasa mu hovorím, že je akési kľudné a on že nech ma štuchne a v tom momente ma pichlo v bruchu 😀 sranda

aanda
1. pro 2009

elly, to bude baba... tatinkov milacik 😀

mili1
1. pro 2009

Nef ano to je predvianočné, teraz som začala skor, nie ako inokedy ak som chodila do práce tak som nemala čas a upratovala som na poslednú chvílu.... a nam lekar povedal opak, vraj ak je kojeny nemusi cajik, ak nie mal by sa dat, ale v lete boli horucavy tak sme davali len nie vela,
Aanda my sme dali malého zaočkovať proti rotavirusomee nam to lekar odporučal a vraj pri tejto vakcine nezvyknu byt vedlajsie ucinky len niekedy...
ellysa ja som brala kys. listovu až do konca tehu....2x denne
Alexka ja som potratila 2x krát, a velmi som sa bála ísť do toho, tak ako píše nef aj mne sa to nepodarilo hned, museli sme čakať zopár mesiacov, ale na tretí krát sa to podarilo v prvý cyklus, som nechápala sama a bola som nesmierne šťastná, urob si všetky vyšetrenia a uvidíš , ani ja som bez toho nechcela ísť dalej, a nebojkaj podarí sa to určite ....ved sa pozri na nás, bambi, nef, mab ja a ostatné, musíš veriť,,,,
Tiez som sa bála celé tehu či to dobre dopadne, jeden čas som bola kludná a potom som si zasa začala nahovárať,,tak ako píše nef ,ale dopadlo to dobre a v tejto teme sme sa navzajom podporovali všetky 😉 🙂 Mab ja som bola spokojna s epiduralkou,,, mozem odporucat....fakt mi pomohla aj ked len ku koncu 😉

bambi7
1. pro 2009

cafte babulky ako sa mate?

no k cajiku myslim si ze je to ok 😉 a ockovanie ani ja nemusim ale ked doporuci lekarka necham si poradit 😉 snad vedia 😀

no dnes uz zasa trochu lepsie este odsavane ale co ked treba .....uz vystraja poriadne sidlo male 😀
uz by tusim behala 😀 stale nieco musi porabat 😀

sarlotka gratulujemmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm drz saaaaaaaaaaaaaaaaaa

mabe
autor
2. pro 2009

Ahoj holky, tak ja teda mela noc. Prisly jsme z basketu kolem pulnoci. Byly jsme jeste na dvou pivkach, ja samozrejme nealko, rozebrat zapas a ja si dala v 21h oblozenou topinku. 😝 Odpo jsem malo jedla, tak jsem mela hlad. Nebylo me spatne nic, ale spatne se me spalo. Porad jsme se budila a tak. Ja nevim, ale furt se neponaucim. Takze jsem tedka prastena jak pytlem. Nastesti nic dneska nemama, akorat navecer nakup a k tchanovcum. Dopo bych chtela vysat a utrit prach, atd.

ahoj bambi, my se mame dobre. vcera jsem pozorovala pupik jak se hejbe. 🙂 a dneska se me o anicce zdalo, uz capkala. 🙂 a pak k ranu sem mela boulu nalevo, pripadalo me, ze tam ma pater nebo bok, tak jsem ju za neho drzela. 🙂 jezis, ja su tak stastna. 😉

nefertitka
2. pro 2009

ahoj mabe;) jej to si pamatam aj ja,sem tam Nikolka yvtrcila ritku alebo co,taka velka hrca sa mi spravila na bruchu,som sa z toho vytesovala 😉

mabe
autor
2. pro 2009

ahoj nefi, ja se teda nekoukala okem, byla jeste tma, ale citila jsem takovy vybouleni, tak jsem ho drzela a vypadalo to jako pater a sem tam se to pohlo. 🙂 jezis, ja mam dneska zase takovou euforii. 🙂 jak se me zdal ten sen, tak jsu takova roz.....jsem moc stastna. ryma me taky prechazi. uz se na ni moc tesim. vcera jsem se divala do Betynky a videla jsem tam takovou malou holcicku jako manekynku a pripadala me podobna, tak jsem zacla premyslet, jak anicka vypada. 🙂 😀

nefertitka
2. pro 2009

no urcite je krasna po rodicoch🙂 a na sto pro bude pre vas ta najkrajsia na svete 😀 Ja som tiez tak rozmyslala,ci bude mat vlasky albo nie,ked sa narodi a tak🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru