Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

mabe
autor
15. zář 2011

holky, anicka v kocarku moc nechce byt. kdyz jedeme v mhdcku, tak za chivlku vystupuju. bohuzel v polohovatelnych golfaci to udelat muze. dneska jsem jela v tom nepolohovatelnym a taky chtela, ale nemohla. 😀 nechci ji zatim zvykat, aby mohla kdykoliv v mhd vystupovat. pak ji venku vyndam a ona se chce za chvilku nosit. tak ja odolavam co nejdyl, ona se sem tam vzteka, pak ji neco zaujme a za chvilku zase...porad dokola. pritom je ziva az az, ale asi trosku lenora... 😀

mabe
autor
15. zář 2011

@ellysa uz davas jidlo jako vam? to ja teda zatim ne. varim ji zvlast a kdyz nase, treba spagety, kure na paprice, tak neochuceny. sem tam nasu solenou prilohu: ryzi, kolinka.

nefertitka
15. zář 2011

@mabe my sa zas strasne radi vozime v MHD, teda Nikolka, ale na zimu ju tam moc vozit nebudeme, tam sa najviac prenasaju choroby. Ja inak tiez este nedavam Nikolke vsetko, a to uz ma pomaly 3 roky, nejak sa bojim, ked robim pre vsetkych nieco co moze aj ona,tak minimalne solim,alebo dam len vegetu a my si potom dochutime na tanieri. Ja sa bojim aj alergii, napriklad citrusy este nemala ziadne, ani cokoladu...a je toho este dost, no....ale mozno by som jej uz mala zacat davat vsetko rad radom, nech si zvyka, ale aj tak som zastancom zdravych jedal pre dieta. Aj ked je uz troska starsie. MC Donalda jej dam napriklad najskor az v 10 rokoch🙂 😝 . Moc citam o zdravej vyzive asi, napriklad sunku uz papa aj parky, ale vsade citam, ze do 3 rokov by nemala, ani bravcove maso napriklad, ale to uz je asi aj prehnane.Ja soms a strasne dlho odhodlavala aj na vajecny bielok🙂 ale chvalabohu jej nic nebolo, ten je velky alergen vraj.

Inak si dieta neviem pri akej cinnosti nieco spravilo s nozkou, z nicoho nic nam zacala krivat, a stazovala sa, ze ju boli nozka, tak jej spravili RTG aj SONO a vraj asi natiahnuty sval...sisidlo, to ma z toho vecneho skakania. Povedali nam, ze ma mat kludovy rezim haha 😀
Ja zajtra tiez idem k lekarke, 5x do tyzdna ma boli hlava...uz asi 4 mesiace, nepripada mi to normalne, no tak som zvedava:(ale myslim ze to bude od chrbtice. hm

ellysa
15. zář 2011

@nefertitka ja som tiež ešte nedala citrusy, ani čoko, len solím a korením trocha, iné nepridávam,ani bujóny ani vegetu, ale tak varím aj nám, ak tak max nejaké bylinky...to jej už myslím neublíži...ja som to nemyslela, že jej dávam všetko rad za radom, ale napríklad dnes sme mali zeleninovú polievku a jablkové lievance, tak to už papala, robím ich z celozrnnej múky a nedávam do nich cukor , nejakú kapustnicu, alebo vyprážaný rezeň by som jej ešte nedala...

mili1
15. zář 2011

Ahojte,,, nef to rada čítam, že si zvykne dieta na škôlku, budem velmi rada, lebo toho sa bojím 😒 ak mu spomeniem škôlku tak kyve hlavou ze nie 😒
Ja pridavam do varenia len sol a vegetu bez glutamanu a inac papame fakt skoro vsetko, samozrejme take tazke jedla nie,ale on chce všetko čo jeme my 🙂 ,,,,, citrusy uz papame, mandarinky ma velmi rad ,,,, 😉

nefertitka
16. zář 2011

@ellysa ja som praveze vsade davala vegetu az potom som sa docitala o glutamane 😠 ...tak som to hned zamenila za vegetu Natur...som si aj myslela,ze to takto myslis to varenie;0) a podla mna mozes tie lievance aj z normalnej muky urobit,nie?aj ked celozrnna je celozrnna;)mne to moje dieta nechce ziaden lievanec ani palacinku,ani nic obdobne, ani mliecnu ryzu, nic...troska by som aj bola rada keby taketo veci papala, neuskodilo by jej trosku viac pribrat, lebo je pod priemerom, ale zato tych detskych susienok vie zjest aj pol balika za den niekedy a zje vcelku dost vsetkeho a stale je to taky slizik moj tenucky. V 3. rokoch ideme do rizikovej poradne a to sa zas napocuvam, uz to vidim, jak jej mame davat kalorickejsie jedla, lebo je moc chuda, minule nam povedali, nech jej nasadime vitamin B, nasa Dr. sa zhrozila, ze ci im tak nahodou trosku nepreskakuje, ze to je u takeho maleho dietata nemyslitelne. Sa tam na mna tvaria, jak keby som jej doma nedavala jest alebo co.

@mili1 aj ja by som uz pomaly skusila asi nejaky ten citrus, len sa bojim alergie, nicoho ineho, lebo tie ekzemiky stale ma, aj ked po tom pobyte pri mori ich nema skoro vobec, len sa jej na predlaktiach po niektorych jedlach robia a ja ani neviem po akych, to sa neda odsledovat, a navyse ked to moze byt aj z ineho, z kremu, prasku, z prachu a neviem z coho. No uvidime v zime ako sa zatvari, vtedy sa jej to vzdy zhorsuje.

Ja som dnes bola u tej svojej lekarky, tak som objednana k neurologovi na 7. oktobra a k ocnej, no a na RTG popise je nieco napisane, ze nemam v poriadku bohvieco, no na tej neurologii potom budem mudrejsia a este som jej ukazovala ten moj chrbat pravej ruky, zapastie, tak ze ganglion, ze ked do tyzdna neprejde, tak vytiahnut ihlou alebo vyrezat a nepretazovat si ruku. Hm. Tak skusim potierat fastumgelom ako kazali, ale nemyslim si,ze to zmizne, uz to mam dlho

mabe
autor
18. zář 2011

ahojte, tak zase jenom skokem. je toho tedka hodne. celej vikend jsme slavily s rodinou dedovi 80.tiny. ja su nejaka nachcipana, ale zitra musim s anickou plavat. mam 14 dni na vybrani 5 lekci, tak aby to nepropadlo.

mabe
autor
19. zář 2011

ahojte, tak my se dneska chystame s anickou na plavani. manzu jsme poslaly do prace pesky a my pojedeme autem. nachlazeni spadlo na hlasivky. v krku uz neboli.

mabe
autor
19. zář 2011

holky, v patek jdu ke gynekolozce s tim mym spinenim, tak uvidim co me rekne. sledovala jsem si 3 mesice BT, tak snad uz se neco pohne k tomu snazeni

nefertitka
19. zář 2011

@mabe takze sa idete snazit ked vam Dr.povie,ze mozete?

my mame teraz boj s dudlikom, sme boli s Nikolkou u zubara a narozpravali sme jej,ze ked bude hajat s dudou, ze sa jej pokazia zubky a budu jej ich musiet opravovat a takisto ked pozerala Madagascar, tak sa pytala, ze co to trci hrochovi z pusy, tak som jej povedala, ze to ma taky pokazeny krivy zub z dudy, tak uz pekne povie, ze chce hajat bez dudy, ani si ju nepyta ako doteraz, len je problem so zaspanim, vyvadza, nevie co so sebou, 5x sa postavi, ze uz dohajala, vrti sa, vymysla blbosti, trva to vyse dvoch hodin a ma deficit spanku, lebo je to jedno, kedy zaspi, kazde rano je hore najneskor o 6tej, potom dospava cez den, zas je dlho vecer hore a zas ma deficit a takto dokola, ked jej dame uz ked sme na konci sil dudu, tak zaspi do minuty. Proste jej to bez nej nejde.

nefertitka
19. zář 2011

jaj a dnes sa jej podarilo 4x povedat nieco ako "R"...neviete, kedy dieta zacina toto pismeno asi tak vyslovovat, v akom veku?

mabe
autor
19. zář 2011

ahojte, tak anicka uz tri dny, kdyz se vykaka do plinky, tak rekne kakala. 🙂 sice to neni do nocniku,ale taky uspech, ne?
@nefertitka jojo, jestli bude vse ok, tak hupsneme na to. ja si myslim, ze spinim a krvacim po sexu kvuli tomu oparu, ze ho porad mam. jinak si to nedokazu vysvetlit. cytologii me dr. delala a je v poradku.

mabe
autor
19. zář 2011

@nefertitka my mame dudlik na spani a sem tam pres den ho anicka chce a vzteka se, ze ho nedostane. manza by ho zrusil uplne, ale to jeste nejde

ellysa
19. zář 2011

@nefertitka no téma cumlík, Oliv je úplný závislák,ale ja to nejak neriešim, ževraj som bola taká istá a v troch rokoch som z jedného dňa na druhý skončila, zuby mám ukážkovo rovné a bez kazov, isto lepšie cumlík a cucať si prst, toho sa teda ťažko zbavuje

tu foto z dneška, aj takto sa dá 😀

nefertitka
20. zář 2011

@ellysa 😀 😀 😀 viac sa jej do pusy nezmesti?🙂
Nikolka to odjakziva pouziva len na hajanie, preto si to spaja s hajanim a nie a nie bez toho zaspat, no kiezby aj ona raz zo dna na den prestala...tak isto ju nevieme ani donutit ist kakat na nocnik stale, ked jej treba kakat, vypyta si plienku a ked ju chcem dat aj nasilu na nocnik, tak sa vystrie ako pravitko, nezohnem ju nijakym sposobom, ani v kolenach ani nikde 😀

nefertitka
20. zář 2011

baby, aj vy mate tak neskutocne vela videi a fotiek vasich drobcov?my sme si povedali, ze sa musime zacat trosku krotit, aj sme sa uz s fotkami trosku zacali, ved ked bude velka, tak mam dojem, ze kebyze v tom pokracujeme tymto tempom, tak to nestihne pozriet za cely zivot...
Nikolka uz pochopila, ze ked ju natocime, ze to je vlastne ona a potom to moze kukat, tak kazdy den pri kazdej druhej prilezitosti chce, aby sme ju natacali🙂 😝

mabe
autor
20. zář 2011

ahojte, tak pocasi naprd. na 1h jdu s anickou k te dr.na kontrolu. pujdeme pesky, tak doufam, ze moc nezmokneme. nemame totiiz golfac s plastenkou . tedka se me podarilo dat anicku spat, tak by ten spanek mel vyjit. na programu nemame nic, me se spustila ryma, tak snad uz to bude ok.

@nefertitka my zas toho tolik nemame. anicka taky nechce sedet na nocniku zatim. ale uz si rika, ze se pokakala do plinky. mozna to rekne o neco driv, ale ja to zatim nepodchytavala, musim tozkusit

nefertitka
20. zář 2011

@mabe mi hovor o tom pocasi, cely den sa mi pyta von Nikolka, lenze tam tak fuci,ze by nas rovno asi niekam odfuklo a do toho este ten dazd...zajtra ked nebude prsat, berieme gumaky a sup skakat po mlakach

mabe
autor
20. zář 2011

@nefertitka ja sem anicce koupila taky nepromokavou soupravu, ale v desti se me ven nechce

nefertitka
20. zář 2011

@mabe no ved ani mne, dieta sa mi zobudilo a prve co povedala bolo 'ideme von'... hadam to zajtra uz bude lepsie

mabe
autor
20. zář 2011

ahojte, tak na kontrole vse ok. anicka vyrostla za pul roku 10cm a pribrala pry "jenom" 1kg. ma 10,5kg. dr. se ptala, jestli ji dobre. ona byla predtim pucka, tak se tedka vytahla a ji normalne a pry jestli umi mluvit ve vetach,...ja nevim, kam na to chodi ti dr. anicka rekne: nejde to, kde je? co to je? a to je vse.ale to sem ji nerikala. me se drsne spustila ryma. boli me hlava, oci, nos, snad bude zitra lip a anca to nechyti.

mabe
autor
20. zář 2011

tak anicka uz spi. posledni hodinu byla umrcena, chtela dudu. tedka jsem uz podlehla a dala ji mliko a ona usla v posteli.po obede vstavala uz v 12:30h, tak to asi dohani.jsu zvedava, kdy bude rano vstavat....

nefertitka
20. zář 2011

@mabe nikolka sa rozrozpravala okolo 2.roka, predtym poznala par slov iba...a farby🙂 tie vedela pomenovat, ale zeby tak skoro tvorila vety nejake, to sa mi nezda...
a z vahy si nic nerob, Nikolka je o kolko starsia a vazi 13kg, tiez sa psychicky pripravujem, co mi zas povedia na kontrole, kt. sa robi v 3.roku zivota.
No necht ti ta nadcha coskoro prejde a nech sa Anicka nenakazi,,,

ellysa
20. zář 2011

@mabe aj Oliv má 10, 5 kg a 84 cm, je to moja dlhaňa 🙂 a rozprávať vo vetách? to je isto skoro, sa mi to nezdá, možno mysleela práve také kde je? čo je? a podobne, my sme sa konečne naučili ako sa volá tak je "Oia" 😀

nefertitka
20. zář 2011

@ellysa Oia?🙂 to je zlate...ja si pamatam, ze nikolka ked nevedela sklonovat, volali sme ju Nikinka, tak napriklad dostala nejaky darcek a povedala, ze to je Nikinkove 😉 ...nie Nikolkine;)
a aj tak najlepsie bolo zebra a chleba🙂...jeba... a ked v rozpravke bolo vela zebriek, tak tam proste bolo vela jebiek 🙂

ellysa
20. zář 2011

@nefertitka u nás je ježko-jebko 😀 😀 😀 😀

nefertitka
21. zář 2011

@ellysa 😀

mabe
autor
21. zář 2011

ahojte, tak jsem tedka dosla z konzulatece cyklu, zase to vypada, ze mam tu druhou fazi po ovulce kratsi. uvidime, co me rekne dr. v patek, tedka to byla nejaka jeji pracovnice. no snad se brzo dockame snazenicka. muj tatka hlidal anicku, byly na hristi, totalne odpadla tedka, taky byla vzhuru od 6h. ja se najim a jdu se taky natahnout, mam porad rymu a v noci jsem toho moc nenaspala, kvuli ucpanymu nosu a smrkani.

mabe
autor
21. zář 2011

ahojte, tak anicka si s tatkou ctou v posteli a ja uz mam klidek. mam porad ucpanej nos a spadlo me to nachlazeni na hlasivky.

nefertitka
22. zář 2011

@mabe tak ako? uz ti je lepsie?

Dneska brali Nikolke krvicku na mykoplazmy a krvny obraz kvoli zvacsenym uzlinkam, zajtra bude krvny obraz uz hotovy, tak dufam,ze bude v poriadku 😕
a ani nepipla, este sa aj pozerala, ako jej to odoberaju, este k tomu zo zapastia, kde to najviac boli, no sikulka moja 😉

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru