Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

nefertitka
30. pro 2011

ahojte...

@mabe no mate pestry program🙂
my tiez tak pozvolna, ale uz sa nam blizi konieco roka a tato ppjde do roboty...ja som bez roboty, poslali mi vypoved, ale nenecham to tak, budem sa sudit...ale to je na dlho
Predvcerom mala Niki 3 rocky🙂to uz mame fakt velku slecnu doma....

nefertitka
30. pro 2011

a uz mi ide tato zima poriadne na nervy, ziaden sneh, furt teplo, alebo hmly a dazd...katastrofa...
a dufam,ze na Silvestra Niki v zdravi prezije tie buchoty 😕

ellysa
30. pro 2011

@nefertitka no pekne 😠 a aký dôvod prosím ťa
všetko najlepšie a veru, slečna to už je, ide už do škôlky, či ešte nie, keď si doma ešte?

nefertitka
30. pro 2011

@ellysa dakujeme, no robila som v nemenovanej banke, nase oddelenie sa prestahovalo na Vychod, ked som bola asi v polke materskej, neponukli mi ziadne ine miesto, raz ma zavolali na 1 pohovor a to bolo vsetko, od augusta som sa pravidelne ozyvala, ze chcem od januara nastupit. Podla Zakonnika prace su povinni mi ponuknut ine miesto. Aj na Inspektorate prace sme to riesili a vraveli, ze jednali protizakonne, ze sa kludne mozme sudit. Aj keby som tam uz nerobila, chcem aspon odskodne, nech si nemyslia, ze im to len tak prejde. Ja nemam ani co chodit na pohovory a nie to,ze sa mi este vyhrazali, ze ked nahodou niekde nastupim, tak mi este aj znizia plat, to tiez nesmu po materskej, takze tak. Nam aj stupne urok na hypoteke, ked sa rozviaze prac.pomer a nie o malu ciastku a to neni len tak, tiez. Proste total nezaujem, ma niekde priradit, ako im aj zakon kaze, proste ze ci podpisem dohodu, alebo ci mi poslu vypoved postou, tak som povedala, ze postou, no a pekne im napisem naspat, ze s tym nesuhlasim a budem to risiet dalej.

nefertitka
30. pro 2011

@ellysa zatial teda nejde do skolky, uvidime co sa poriesi, zatial by som chcela asi nejake jedno dve deti doma opatrovat pri Nikolke, ak sa podari, kym v buducnosti zas zacnem niekde robit, alebo uvidim, co mi osud prinesie

mabe
autor
30. pro 2011

@nefertitka ahojte, tak odevzaly jsme anicku tchanovcum, tedka udelam babovku, umyju hlavu a jdeme ke kamaradum na kolaudacku a predsilvestra. zitra si jdeme pro anicku na obed k tchanovcum.
taky mam trosku strach, aby me nevyhodily. mam rodicak na 2 roky, coz je v breznu, ale kazdopadne nechci jit do prace. musi me v praci napsat papir, ze muzu jeste rok zustat doma,aby me platily soc a zdrav., tak uvidime.

nefertitka
31. pro 2011

STASTNY NOVY ROK VAM VSETKYM PRAJEM 😉 Aby ste cely rok prezili v zdravi a laske a spokojnosti:0)

bambi7
31. pro 2011

cafte babule tak stastny novy rokkkkk babulkyyyyyy mojeeee a vsetkym co si praju mimco nech vsetko vyjde ako maaaaaaaa paaaa

mabe
autor
2. led 2012

ahojte devcata, jdu vas rychle pozdravit. nejak nebylo moc casu tady poradne byt, porad nejaky navstevy o svatcich a manza doma. dneska jsme byly u nasich celej den. zitra uz mame trosku volno. rano chci uvarit kapustu na obed, pak jdeme vymenit bundu co dostala anicku k narozeninam a pak jenom hrat a snad bude zitra slunicko tak venek odpo.

mabe
autor
3. led 2012

tak tedka jsem se dozvedela, ze kamarad co ma bluesovej klub udela v sobotu pro decka diskoteku od 15-18:30h. to bude parada, my rodice se potkame po delsi dobe a decka se vyblbnou. 🙂

nefertitka
3. led 2012

@mabe jej to je super;) to by sa aj Nikolke pacilo🙂

mabe
autor
3. led 2012

ahojte, tak anicka uz spi, byla jsem s ni odpo pesky 1,5h, tak je utapkana. manza na basketu, tak ja si aspon v klidu budu cist svou novou knizku. uplne jsem se do ni zacetla a nemuzu vydrzet az budu mit cas si ji zase precist. 🙂
jinak anicka zacala byt asi vzdorovita, driv to taky tak bylo, ale dneska venku....nechce jit za ruku pres cestu a krici - nech toho. a zacina me placat, kdyz se vzteka a neco se ji nelibi. ja to delam tak, ze ji dam pres ruku a reknu ze se to nesmi, nevim co mam vic delat...snad si to casem uvedomi a nebude moc zlobivy dite...
@nefertitka jojo, tesime se

nefertitka
4. led 2012

@mabe aj mna Nikolka caone niekedy, tiez jej vravim,ze sa to nesmie...no lenze ona sa mi potom este smeje, niekedy sa zatvarim,ze ma to boli a ze placem, tak vtedy si ma pritiahne a objime a da pusu;)
my ideme zajtra do nedele na Kysuce k mojej prababke, a dufame a pevne verime, ze aspon tam sa dockame nejakeho snehu.Ma sa ochladit a rozsnezit, tak dufam....
a kde mame tak dlho Mili?ta tu nebola ani pred vianocami

mabe
autor
4. led 2012

dobre ranko, tak u nas trosku prsi a me trosku skrabe v krku. pujdeme tak za hodku nakoupit a pak uz si budeme doma hrat, budu se kuryrovat cajama.

nefertitka
4. led 2012

my ideme teraz von...
inak keby ste videli tie otazky Nikolkine...preco mam oci tu a nie na nozkach?peco siska neni ruzova?peco mas mama didy?to uz dnes sa ma vsetko stihla opytat.

mabe
autor
4. led 2012

ahojte, tak jsme doma. anicce jsem dala na bundu jeste tu sustacku KIBA a jsem nesmirne spokojena v tom desti, priste ji teda dam misto sustaku i ty gate KIBA nepromokavy. boty superfity vydrzely i ty nejvetsi kaluze. anicka je vyvetrana, tedka se najim a jde si lehnout a ja asi taky, neco na me leze. snad to zarazim.

@nefertitka chce byt chytra mamko 😀 me dneska anicka v obchode rikala citrony a tak...vubec nevim, kde to vzala. kazdej den me prekvapuje s novym a novym

mabe
autor
5. led 2012

tak holky,anicka vetrala pul hodky po spani prcku, tak jsem ji rekla, ze zkusime udelat cury cury jako mama na zachod a ona se fakt vycurala. dala jsem ji desku, sedla si dvakrat zatlacila a curla si. 🙂 pak si vzala toaletak jako ja a utrela se, splachla. za odmenu ji tedka poustim krtka, nevim jestli je to dobre motivace, ale ma ho a po nem to zase pujdu zkusit. zatim je porad naha. 🙂

mabe
autor
5. led 2012

holky, tak jsem to trosku zakrikla, anicku sem jeste nechala nahou na gauci a ona se totalne pocurala. neva, stejne je bezva ze se to povedlo na zachode a to jsme tam byly ani ne 5 minut. proste vedela co chci, zatlacila a bylo. 🙂

mabe
autor
6. led 2012

dobre ranko, tak me dneska zacla prvni porevizni MS, sice o trosku asi driv 24DC, ale hlavne ze prisla a telo snad zaclo dobre fungovat. no, nebude to nic moc ten dnesek, ale jsem rada. za chvilku jedeme k nasim a budeme tam vegetovat celej den. 🙂
tak devcata kde jste?

mabe
autor
7. led 2012

ahojte, tak jdu jenom pozdravit, za chvilicku jdeme na aniccinymu prvni diskoteku. jsem zvedava, co bude delat.

mabe
autor
7. led 2012

ahojte,tak dnesni diskoteka byla silena. anicka byla ve svym zivlu, bylo tam asi 25 deti. ale hluku, kriku,sileny. 😀 poustely se tam aji vecernicky a pak pisnicky... 😀

mili1
8. led 2012

Ahojte babulky,,, prišla som sa pozriet na vás, už som tu dávnoooo nebola.
Prajem Vám všetkým Šťastný Nový rok !
Čo máte nové?
Bambi nech čím skôr budeš tehulka, aj mab, Nef ty uz nastupujes onedlho do práce ?
Elly ako sa máte?
My zajtra nastupujeme do škôlky , som zvedavá do kedy vydržíme a budeme zdraví.
Idem si vás prečítat ,,,

mabe
autor
9. led 2012

dobre ranko v novem tydnu. 🙂
tak vcera jsme byly s anickou dopo venku sami, tatka nemocnej, tak lezel a odpo u tchanovcu na obede. ancika zacina byt peknej vykuk. 🙂 vcera byla venku s kocarkem a panenkou a zkousela na me legracky: otocila se na druhou stranu nez ja, neco zamumlala, pak rekla sama a ahoj, zamavala a sla kousek pryc a pak se zacla strasne rechtat. 😀 ona tedka zacina moc povidat, ze ji nerozumim. proste nejaky vety, a pak se zasmeje - pobavim se sam. 🙂 kdyz nemluvi jednoduse, tak ji zase prestavam rozumet. 🙂

za chvilku jedeme do babykavarny, pak jdu vymenit to kolo praskly u kocarku, potom k dedovi a dostanu se az na vecer domu. 🙂 takze o zabavu postarany. 🙂
@mili1 ahojky, tak drzim palce do skolky 🙂 a to mate sokromou? mozna si to uz psala, ale..

mabe
autor
9. led 2012

ahojte, tak my se dneska mely bajecne. dopo babykavarna, pak anicka spala v kocarku a ja si dala 5,5km pesky k mymu dedovi, a odpo domu. pak basket v telce pro me a anicka se u toho vycurala do nocniku, normalne plna davka 🙂 , tak jsem ju moc vychvalila. zatim si trosku cvrkla pred tydnem, jinak nechce na nem sedet a sem tam sedi na zachode, ale nic neudela.

martinakl
9. led 2012

Ahoj holky. Mam po dvou potratech - tedy po mimodeloznim tehu (23.12.2010) a zamkly potrat v 16t kvuli VVV (6.9.2011). Ted jsem znovu tehotna a mam sileny strach..Coz urcite vy vsechny takdy dobre znate. Nechci se nervovat, uz kvuli mimi, ale nejak to nejde.. Asi nemate nejakou radu, jak se hodit do pohody, ze? 🙂

ellysa
9. led 2012

@martinakl robiť si radosť, každý deň sa rozmaznávaj,ale aj tak budeš na to stále myslieť, najhoršie sú dni tesne pred kontrolou 😅 , potom keď už bude bábo kopkať to bude lepšie, tie prvé mesiace musíš jednoducho prežiť, hlavne rob veci čo máš rada, čítaj knihy, pozeraj dobré filmy a podobne aby si sa čo najviac odpútala od zlých myšlienok...
držím veľmi veľmi palce, určite to už bude všetko OK 😉 😉

martinakl
9. led 2012

@ellysa Dekuji 🙂 No ja jdu na prvni UZ ted ve ctvrtek, tak uz aby to bylo.. Poboliva me podbrisek napravo, kde mam jediny zdravy vejcovod, tak zas vysiluju, ze je to opet mimodelozni. Ale jinak se rozmazluju, porad neco jim a konecne bez vycitek 🙂 koukam na filmy a nastesti jsem zatim v praci, coz taky hodne pomaha.. Ale to, ze by konecne vse probihalo bez problemu, se mi zda zatim neskutecne...

mabe
autor
9. led 2012

@martinakl nezbyva ti nic jinyho nez myslet pozitivne a rikat si: do tretice vseho dobreho 😉 drzim palce 😉

martinakl
9. led 2012

@mabe Kdyz to jsem si rikala i posledne... Ze to spatny uz jsme si vybrali a ze jsme prekonali kritickych 12t a pak takova rana ☹ Snazim se myslet pozitivne, to jo.. Ale nejde to porad. Dekuju za palce 😉

ellysa
9. led 2012

@martinakl jasné všetko chápem, nikto nepochopí ten strach,kým to neprežije, ja tak teraz stále odkladám ďalšie tehu,neskutočne sa bojím, ale raz to budem musieť prekonať, dôležité je nestrácať nádej, hovor si, že je všetko v poriadku, stresovať sa bude až keby bol dôvod a ten nebude 🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru