Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

mabe
autor
16. čer 2009

Ahoj holky,

tak jsem zase zpet.

Elly, vsak ja vim, ze se to nemusi povest hned. Ale priprava nesmi byt podcenena. 🙂

ali, je to na tobe, ale ja bych nikam nejela. I kdyz to bude ok, tak se muze neco po...a pak co. Ale nechci te strasit. A dr. musi vedet, jak to je.

Tedka se jdu napapat do kantyny a pak na 16:30 k architektovi a pak k dedovi na navstevu. 🙂

nefertitka
16. čer 2009

alli,este raz,ja by som fakt radsej neriskovala,cestovanie je zataz aj pre tehotne bez krvacania a inych komplikacii ...ja som tiez musela lezat a myslim,ze keby som nelezala,nemali by sme teraz malinku

mabe
autor
16. čer 2009

Nefi, moje rec.

mabe
autor
17. čer 2009

Dobre ranko devcata, tak dneska jsem spala 7.5h a jsu jak pobouchana. Asi uz nejsem zvykla pres tyden tak dlouho spat. 😒

bambi7
17. čer 2009

dobreee ranko babulky moje 😵 😵

ahoj mabus ako sa mas?

bambi7
17. čer 2009

inac vcera sme boli o 19 h na sono klbov sukromne aby sme nemuseli cakat a vsetko mame ok uz nemame balit na siroko 😉 a kontrola je v 8-9 mesiaci 😉

ellysa
17. čer 2009

dobre ranko!
Mabe no ja musím spať aspoň 7 h inak by som bola k.o.. A jasné, že snažiť sa musíte, a čo najviac 😀 .
Bambi super gratulujem ku kĺbikom
inak práve som volala na endo kvôli výsledkom, a že tá štítna sa mi upravila, tak nebudem brať lieky, mám prísť o pol roka na kontrolu alebo keď budem tehotná, že ma budú sledovať. Neviem, som taká nejaká v rozpakoch z toho. Lebo to znamená, že tie protilátky mi vyskočia pri tehotenstve a teraz neviem, čo to znamená. Takže v v podstate zatiaľ hemoška a endo dobre, len ma budú sledovať. Tak uvidím čo zvyšok. 😖

bambi7
17. čer 2009

elly neboj ale aspon sa vie co a ako a budu sledovat 😉 a uz to dopadne ako ma tu v tejto teme to tak je 😀 ja som priklad a aj mili .....a tak dalej 😉

ellysa
17. čer 2009

ibambi, dúfam...Inak v pondelok sa konečne dopracujem na gyndu na stery, myslíš, že by som už mala začať jesť kyselinu listovú- asi doki popýtam, nech mi ju predpíše. No ak bude všetko v poriadku asi sa už začneme august-september snažiť.

bambi7
17. čer 2009

elly kludne ju papaj a je lepsia ta na predpis je silnejsia 😉 a tie 3mes pred tehu ju ber 😉 a jasne ze uz sa podariii uvidis ja tomu verimmmm ako inac 😉

nefertitka
17. čer 2009

ahojte

nefertitka
17. čer 2009

bam kedy budu fotkyyyyyyyyyyyy? 😉

ellysa
17. čer 2009

nef a mne sa zdá, že sú nejaké nové, alebo to som si až teraz všimla? 🙂 Dominika je krásna 😉
práve kolegyni doviezli kočík, čo vyhrala tak mi aj prišlo smutno, keď som ho skúšala-aj ja chceeeeeeeeeem ☹
a ešte som zistila, že spolužiačka z VŠ čaká bábo, prajem jej to veľmi ale som aj smutná, začala som so snažením ako prvá a mám pocit, že ma všetci predbehnú 😔

mabe
autor
17. čer 2009

Ahoj holky, tak jsem do tedka nejak nemohla. Tedka jsem po o.

Bambi, mam se dobre. Uz se tesim na dovolenou, v patek tedy vyrazime na chaloupku. 🙂 Berem si sebou i kola. Jinak nic u nas noveho. Mrcha zacala vcera, takze jeste chvilku bude trvat.

Elly, tak to je parada, ze stitnica ok. Ted jsem pod kontrolou, tak to bude dobry. 😉

Nef, ahoj.

nefertitka
17. čer 2009

ellysa ja ten pocit poznam...ale neboj,budes mat raz aj ty babo;) uvidis....a ked to nepojde prirodzene,tak to pojde umelym oplodnenim,dnes uz je veda veeeelmi vyspela a budes mat nakoniec este aj 5 deti

nefertitka
17. čer 2009

ahoje mabe,skocila som sem len na chvilu,ten maly certik neda pokoja;)

mili1
17. čer 2009

Ahojte babulky, nef tak citam co radis na to brusko, nas vcera prvy krat vrestal a uz som nevedela co mu dat bolo mi ho tak luto, bolelo ho brusko, tak som volala lekarovi..... poradil kvapky espumisan L tak asi zabrali. V noci potom zaspinkal, myslim aj od unavy.
Alinka ja by som tiez tu cestu do chorvatska neriskovala...istota je istota a tak ako hovori bambi my sme boli doma v klude a pomohlo to, mame nasich anjelikov... 😵 a ked musis lezat nic nezostava na vsetko si zvyknes, ja som tiez predtym pobehovala kade tade, neobsedela na jednom mieste a potom cele tehu som musela mat kludovy rezim a ked sa to musi zvyknes si na to...pre anjelika vsetoooooo
sarlotka dakujem za rady. Nam doktor naordinoval tie kvapky espumisan, a chcem sa spytat to sa moze potom kombinovat s tymi simplex? ked nebudu zaberat tie espumisan? Ale nas maly si nechce odgrckavat, a to ho nosime 10 minut po izbe a nic , uz sme ho skusali aj na brusko dat a nic.
Ellysa ja som mala taky isty pocit ako ty, poznam to ak bol niekto tehu prislo mi luto ale neboj onedlho aj ty budes uvidis.....
Mab tak len snazilkujte, drzim palcekyyyyy

mabe
autor
17. čer 2009

Holky, tak uz jsem doma. Tedka si dam parecek a v telce mam ME v basketbale Slovensko hraje s nekym. Ja zapomela s kym. 😲 No kazdopadne my sme vypadly a drzim palce vam. 😉 Hraje vam rozehru Zirkova (jestli teda nekdo mate prehled) a ta hraje u nas v Brne. Tak na ni chodim - je vyborna. No a pak me cekam zehleni. 😝 Jelikoz zitra nemam cas a v patek jedem po praci na chaloupku.

Mili, dekuju. 😉

Nef, ja jsem zavislak na konikovi. 😀

nefertitka
17. čer 2009

mili po dopapani mu cvic s nozickami hore dole a masiruj brusko v smere hodinovych ruciciek s nejakym olejcekom...ja som jej s nozkami cvicila aj pri papani,dala som ju nabok,na vyvysenu podlozku,krmila a hybala s nozickami,ono tie babatka tam maju zastavene vetriky,to je cely problem,a hlavne,ked si negrgne, sa mu v crievkach spravia vzduchove bublinky a to je to,co ho tlaci.Ten espumisan L z tych bubliniek spravi jednu velku a tu by mal potom vyprdkat 😉 .A Mili,babo si nemusi odgrcnut po dopapani,len odgrgnut.

sarlotta
17. čer 2009

mili ty kapky bych nekombinovala...dávej jedny nebo druhé.

Kojíš ? Pokud ano, přeber si důkladně svůj jídelníček a vynech bublinkové vody, čerstvé pečivo a taky ovoce - třešně, jahody, i salát okurka nebo rajče by mohlo vadit, bohužel.

Doporučila bych masové vývary, kořenovou zeleninu a vlastně vše tepelně upravené. Nekořenit, spíše jalovější jídla.
A na pití fenyklový čaj, nebo kojící čaj, čistou vodu.
Zkus pořídit kýblík na koupání-hodně to ulevuje...hlavně ta poloha v něm🙂)
Na brknutí po jídle nemusí být dítko na rameni, stačí položit si ho zády na prsa, do takové zvýšené polohy a chodit s ním. Na bříško bych nedávala---mohl by vyblinkat všechno co snědl🙂 Taky můžeš mít silný tok mlíčka..tam pomůže tlačit plochou dlaní na druhé prso,aby se tok zpomalil a dítko nemuselo tolik hltat a nespolykalo přitom vzduch.
Pokud krmíš z lahvičky, tak moc neporadím, možná vyzkoušet nějakou jinou s menší dírkou, měla jsem od chicca- takovou nahlou...v období spurtu-růstu jsem zkoušela dokrmovat UM, ale malý mi to do pusy nevzal..takže co je plačící dítě bohužel vím moc dobře 😖 nakonec nám to pomohlo kojit déle 😉 ale byly to nervy.

bambi7
17. čer 2009

cafte babulky fotky budu len cakam kym ich moj da 😉

mili nam espumisan zabral 😉 sab simplex vobec ak si spokojna s espumisanom nemen ho 😉 a cvic nozickami a natieraj brusko s pupikom.....

elly nebojkaj aj ty budes coskoro tehuuuu

bambi7
17. čer 2009

babulkyyyy uz su fotkyyyy 🙂

sarlotta
17. čer 2009

bambi maličká je náááádhernááá 😵

bambi7
17. čer 2009

dakujemmm je to nase modroocko pokladikkkk 😵

mili1
17. čer 2009

Ahojte babulky, nef, sarlotka a bam dakujem za rady, chcem sa spytat to vrestanie je uz treti den a stale v tom istom case teda ja neviem cim to môze byt, ako tomu predist?
Bam ten espumisan myslim zabral , cez den bol dobry aj v noci spinkal ale zasa vecer zacal plakat tak ja neviem.
sarlotka mozno mas pravdu a mam silny tok v prsniku, skusim tlacit, pijem len lucku a caj pre dojciace matky len nechapem ked papal cez den a vnoci bol dobry a vecer ked sa napapal zasa zacal plakat.
Rozmyslam co som zjedla ale nic take, moze to byt aj z jedla?

bambi7
17. čer 2009

mili to aj nasa je to asi kolika -bolesti bruska na vecer ked ide hajat tak o 22h mu daj espumisan alebo pred tou hodinou co place....pomasiruj mu brusko a ked nic ja to riesim rurkou aspon si poprdka ked uz nic to zaberie vzdy lepsie ako nechat trapit je to az posledna mozbnost ale zaberie

bambi7
17. čer 2009

jasne ze moze byt aj z jedla co si papala?

bambi7
17. čer 2009

kde steeee?

sarlotta
17. čer 2009

mili na večer hodně dětí pláče, bývá to stresem z celého dne, jsou mrzuté i bez důvodu.
Možná by pomohla masáž tělíčka po koupání nějakým dětským zklidňujícím olejíčkem. Nebo po kojení nosit v šátku, vaku .. .děti to většinou milují🙂 Nějaký pravidelný rituál, taky dodržet hodinu usínání.
Určitě to může být i z jídla...dítko dostává vše co Ty🙂)) Já nemohla skoro nic...ale neboj se zlepší se to...postupně se sehrajete a bude to dobré. Teď musíš vydržet a sem tam přehrát mimíska i někomu jinému v rodině🙂))) aby pochoval. Kojení je na Tobě🙂))
Hodně dobrý je kojící polštář...dobře se na něm kojí....neblokuješ si zádové svaly mezi lopatkami/ což se děje pokud držíš dítě na rukou/ a mlíčko lépe teče. Taky na něm dítko pěkně usíná🙂 a nemusíš řešit uspávání.

bambi7
17. čer 2009

tak nic som tu sama tak dobruuuu noc prajemmm

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru