Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

mabe
autor
28. únor 2013

@nefertitka dekujuuu moc, vis rikam si, je to v poradku, kdyz to prestalo bolet? proste cervik sem tam hloda, ale jinak se citi uplne ok

bambi7
28. únor 2013

cafte babule
no tato uz je doma ma teploty 38,5 a opuchbut nos a boli ho hlava....inak ok
dnes sme boli s domkou krmit labute klasika a vonku doobeda aj poobede bolo pekne pocasie ,teraz som ju dala spat tak dufam ze nebude zaspavat hodinu.....
ta ma tolko energie cela mama 😎

no mabus trosku sa ale setrit mozes 😉 ja som pri domke mala dost bolesti bruch ked som chodila a vracala som do 17t bola som neschopna vobec nic som robit nemohla......a lezala som stale .....
mabus verim ze teraz to bude ok 😉

mabe
autor
1. bře 2013

@bambi7 tak to je dobre,ze uz mate manzu doma 😉 . ja se setrim, chodim pomalu, s nicim se netaham, ale jakoze chodim s anickou ven, proste jenom nelezim. snad mas pravdu, a tentokrat to vyjde, citim se dobre. no, tedka se me delalo na zvraceni, ale jinak ok 😀

mabe
autor
1. bře 2013

tak na kontrolu jdu za tyden v patek, tak snad uz bude neco videt a bude to vsechno do te doby ok. 😉

mabe
autor
1. bře 2013

holky, tak ja varim a zveda se me u toho strasne zaludek, mozna se .... 😝 😀 ja proste nemuzu varit dopo 😝

mirka
1. bře 2013

ahojte, nemám šancu prečítať celú diskusiu, preto sa vás chcem opýtať, ktoré ste boli po 2. potrate na genetike, čo vám zistili a ako dlho ste čakali na výsledky, boli ste aj u iného odborníka na vyšetrení? môj doktor si myslí, že mám problémy s krvou a preto sa moje dva tehotenstvá skončili prázdnym obalom a náslendým potratom ďakujem

nefertitka
1. bře 2013

@mirka ano boli, hematologia, genetika...teda toto som absolvovala ja a tiez mam problem s krvou, tak som si pichala fraxiparine v tehu

mirka
1. bře 2013

o tej krvi si vedela, alebo si sa to dozvedela až z výsledkov? čo si absolvovala skôr genetiku, alebo hematológiu?

janicka85
1. bře 2013

neslyšely jste o metodě naprohelp, prý pomáhí při početí, kdo to provozuje??

nefertitka
1. bře 2013

@mirka hematologiu, tam mi zistili nejaky MTHFR ani neviem uz ci heterozygot ci monozygot, proste od oboch rodicov....a ked sme podstupili genetiku, tak par dni som na to prirodzene otehotnela(ani to nam neslo:P) a aj donosila, aj ked s problemami....tebe to aky lekar o tej krvi povedal?hematolog?

nefertitka
1. bře 2013

@janicka85 fuha, to som este nepocula, co to je?

mirka
1. bře 2013

@nefertitka práveže môj gynekológ, už máme 6 ročnú dcérku, to sme aj rýchlo otehotneli, aj tehotenstvo bolo úplne bezproblémové a minulý rok sme už začali pracovať na druhom, to som mala pozitívny teh. test a potom po 5 dňoch 2 hod. po vyšetrení menzes, vtedy aj videl, len ešte nemohol úplne potvrdiť a tento rok druhý potrat, tehotenstvo bolo potvrdené, ale musela som ísť na zákrok, lebo som mala prázdny plod. obal, tak z toho usudzuje, že by som mohla mať problém s krvou, pretože s otehotnením problém zatiaľ nemám

mabe
autor
1. bře 2013

ahojte, dnesek uzasnej. obidek u kamosky, pak si decka hraly, pak pro nas dojely nasi a tedka jsou jeste s anickou u nas. zitra manza jde na byt a ja anicku slibila tchanovcum, tak si trosku odpocnu, i kdyz odpo asi po podlahach pojedeme. v nedeli tady bude mamka, tak zase budu mit o anicku postarany a v pondeli mame zapisy do MS, tak mamka pujde se mnou, aby anicka mela zabavu, nez si tu frontu odstojim.

bambi7
1. bře 2013

cafte babule

mabus aj ja chcem ist na zapis ale v stredu odniest prihlasku aj keby povedala imunologicka ze moze nech mame rezervovane miesto a moze na 4hod iba koli materskej ale uplne staci aj tak podla imunologicky a ako casto je chora tam moc nepobudne asi koli chorobam no uvidime 😒
jaj dnes mi prisiel mega balik sestre som dala kupit oblecenie domke z nextu ,peppa pig ,tak sa vytesujem snad to vynosi 😀
moj stale lezi ma bolesti hlavy dost silne tak mam 2 deturence doma chuda moje

zajtra idem k nasim kuknut iba z domkou koli svadbam mam tam stretnutia ...tak nasi budu s domkou sa hrat

tak zatial sa majte

mirka mam za sebou 3X ma ,bola som na genetike,hemat,endroknologii a krv na vsetko mozne a mame vsetko ok takze sme fit len ze blba nahoda bola som vzdy chora od niekoho tak a bolo ale tiez sa snazime o druhe 😉 km nebude doma nevzdavame to 🙂

nefertitka
2. bře 2013

@mirka tak si daj urcite tu krv vysetrit, aby uz dalsie tehu bolo v poriadku

mabe
autor
2. bře 2013

ahojte, tak dneska v noci mel deda zase svou chvilku. po pulnoci jsem slysela babicku, jak schazi po schodech, tak jsem tam sla, deda sedel v kresle a pry ze nemuze dychat a ze malem omdlel. tak jsme mu zmerily tlak - dobrej. kdyz jsem delsi dobu s nim mluvila, tak rekl, ze ma ucpanej nos a dutiny na cele a ze se mu spatne dycha, toto neni na sanitku...tak jsem mu rekla, at se jde naparit. v 3h jsme slysela nahore porad babicku, do te doby jsem nemohla usnout,cekala jsme co bude a deda uz davno spal, ze se mu udelalo lip a babicka taky cekala, co jeste bude, aby nemusela chodit zase nahoru a dolu s jejima spatnyma nohama. on taky jednou rekne, ze ho boli na hrudniku, pak za krkem, pak ze nesmrkal a pritom babicka rikala, ze smrkal vecer a ma rymu....takze si vyberte. kazdopadne tedka jsem povolala nase, at s nim jedou na pohotovost, deda ma totiz pry porad "tupou" hlavu a ja nebudu cekat zase na noc, aby chtel volat sanitky. nevim, jestli je to tim tehu, ale jsu trosku nastvana a podrazdena, uplne KO nevyspana. anicku si za hodku vezme svagrova, tak asi misto uklizeni si na chvilku dachnu, na obed pro me manza dojede k tchanovcum.

mabe
autor
2. bře 2013

@bambi7 to mas peknej plan 😉

mirka
2. bře 2013

@bambi7 tiež si myslím, že skôr je to náhoda, ale tak radšej skúsime tomu predísť, aj v nemocnici bola so mnou jedna pani, aj si pichá tie injekcie na zriedenie krvi a tiež mala presne ako ja prázdny obal a následný potrat a čistenie
@nefertitka určite pôjdem, o mesiac sme objednaní na genetiku, ale pôjdem si vybaviť hematológiu ešte skôr, nech to mám viac menej naraz
ďakujem za rady 🙂

janicka85
2. bře 2013

@nefertitka NAPROhelp je na pomoc početí, jedná se o metodu, kterou doporučuje doktorka v Centru naděje a pomoci

nefertitka
2. bře 2013

@mirka za malo a drzim palce, nech uz to na dalsi krat vyjde a bez komplikacii;)

@janicka85 aha, zasa viem nieco nove....skusis vyuzit?; )

nefertitka
2. bře 2013

@mabe no mas to perne s tym dedkom....
my tu zas mame na navsteve, teda u mojej mamy mojho stryka, maminho najmladsieho brata, on sa uz davnejsie odstahoval do Ciech a teraz sa vidime zas po troch rokoch, tak sa tesim🙂 jeho som mala z maminych 4 bratov najradsej, aj u nas ked som bola dieta zil, celkom dost dlho, neviem presne ale par rokov, tak nejak nam nahradzal otca...no skoda, ze sa tak malo vidavame...

janicka85
2. bře 2013

@nefertitka pokusím, vypadá to rozumně

nefertitka
2. bře 2013

@janicka85 a velmi dlho sa vam nedari?

janicka85
2. bře 2013

nefertitka ok 🙂

bambi7
2. bře 2013

cafte babule

mabus to verim ze si bola nervozna aj ja by som bola si sama unavena a este ked sam ani nevie co ho boli kde to su starsi ludia aj ked jasne ze im clovek pomoze ale niekedy je uz toho dost a ked si este tehu mam anicku a si unavena sama o sebe a este aj v noci behat a si v strese co bude snad dnes uz je vsetko ok
neupratuj nic a pekne oddychuj myslim na teba

no boli sme u nasich bolo super domka sa hrala s kamoskinou dcerou natalkou je starsia o 6ť mes a domka nechcela ist ani domov 🙂 prisli sme o 19h okupala som ju pozrela si rozpravky a uz 20min spi jej to trva 😀

tak cafte

mabe
autor
3. bře 2013

ahojte, tak vcera jsme konecne vybraly podlahu do bytecku. tedka mam navareny rizoto, delam jeste franzouskej kolac - jdeme s mamkou odpo na navstevu za manzovym dedou a babickou. za hodku chci vyrazit s anickou na kolo ven, loni na neho nechtela a vcera od auta vecer ji to nejak chytlo, tak snad to bude tak i dneska. 🙂 venku je slunicko, zatim teda ve stinu 2C, ale bude tepleji 🙂

mabe
autor
3. bře 2013

@bambi7 no neco malo musim uklidit. tedka musim vysat. mam tu strasnej curbes, ale jinak nic, navecer utru prach, vzdycky pomalicku. 🙂

nefertitka
3. bře 2013

v lese je uz tolko snezienok, jeeeej;)sme boli zbierat aj vcera aj dnes a uz to tam vonie cesnakom

mabe
autor
3. bře 2013

ahojte, tak my dnesek bezvadnej. anicka zkousela jezdit na odrazedle venku, po hodce uz ji to slo. tak ji to treba uz konecne chytlo. pak obidek, spanek a pak na navstevu k manzovym prarodicum. tak deda teda nemuze moc chodit, ale myslim, ze jinak je porad dobrej (ten s tou rakovinou) a anicka mu trosku rozesmala den. 🙂 zpivala tam, tancovala, pred chvilkou jsme prochazkou dorazily domu. zitra rano na 8h valime na zapisy do skolek. mame 4 skolky zvladnout za 2h nebo aspon ty dve nejdulezitejsi a v utery dalsi dve. 😀
holky, jsu fakt tehotna? ja tomu nemuzu porad verit, v pa na ut se uvidi. 😀 😀 😀

mabe
autor
3. bře 2013

@nefertitka venku je krasne, co? v tydnu uz ma byt aji 11C 😉

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru