Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

nefertitka
28. črc 2010

inak elly,bam nedali by ste niekedy spicha niekde?napriklad v meste niekde v Medickej zahrade,alebo hocikde....mohli by sme,ked sa bam vrati z dovolenky...

nefertitka
28. črc 2010

uz tu asi nikto iny neni z BA,co?

mabe
autor
28. črc 2010

ahojte, tak jsme ze cvica doma. dneska anicka plakala min nez minule jenom tak 15 minut, zbytek jsme cvicily. ten koberec jeste nedosel, uz me to stve. 😠 ta deka ji nestaci a pak ma plnou pusu chlupu.

jdeme papat pak dojdu

mili1
28. črc 2010

Ahojte,,, pridala som nové fotky pozrite lebo potom niektore vymažem... 😉
Bambi aj my este vstaveme v noci tak som zvyknuta...maš pravdu že ked už nebudeme bude horšie si zasa zvykat ,,,,aj my by sme chceli druhe ale trocha neskor... 😉
mab cestovne postielky su skoro všetky rovnake

ellysa
28. črc 2010

@nefertitka no ja by som bola za, len vyberta miesto kde aj taký antitalent ako ja zaparkuje 🙂

@mili idem kuknúť

ellysa
28. črc 2010

@mili1 no kásny je, a tiež ako narástol 😀

nefertitka
28. črc 2010

mili no to je teda uz velky fesak:0 krasne mihalnicky ma, som ukazala nikolke a spytala som sa jej, ci sa jej paci ten chlapcek a ona sa uskerila ze ano🙂)) 😀 😀 😀

elly heh neboj, najdeme teda nieco take,ale tam vacsinou byva volne;)))

mabe
autor
28. črc 2010

ahojte, tak jsem anicku dala mamce ven, tedka jim v klidu a pujdu se natahnout na chvilku

jak rika nefi,uz je to velkej kluk 😉

ellysa
28. črc 2010

@mabe tak to je super, že mamka postráži, ja by som už tiež brala ale myslím, že eše nie som schopná nechať ju niekomu inému ako mužovi 😅
inak som sa ťa už minule chcela spýtať, ty budeš s príkrmom začínať až od 6m?
Lebo ja chcem od 4m tak to môžeme potom spolu konzultovať 🙂
a máte niekto doma pestúnku-vysielačky, chceme kúoiť no neviem ak, nie zasa najdrahšie ani nie nejakú blbosť

mabe
autor
28. črc 2010

elly, ja anicku takhle malou taky nenechala az cca pred mesicem. stejne jenom na chvilku, musim kojit. anicka je uz zpatky a krasne spinka dal na chodbe, ten vzduch ji udelal dobre.pokud se koji plne, coz je u nas, tak se zacina s prikrmama az v 6m. ty kojis jak? ja zapomela. mame vysilacky. tchanovci je koupily, jak bydlime v baraku, tak mam zachod o patru niz a koupelnu, takze kdyz spinka, abych vedela a pak na chalupu. mame tedy drahy philips 2500kc, jelikoz je kupovali ti tchanovci, jinak bysme koupily asi levnejsi.

lubica69
28. črc 2010

Ahojte Mili malý je krásny Inak keď bol úplne malinký tak sa na niektorých fotkách podobá na Sebastiána Ely vysielačky máme Sencor z Tesca a stály okolo 25€ S príkrmami ak plne nekojíš môžeš začať aj od 4mesiaca Inak s tým vstávaním v noci to je pravda My už skoro 2roky spávame celú noc tak bude ťažké si zas zvykať Ale to nevadí My sme boli dnes na návšteve u kamosky Deti sa vyhrali Dnes ma hrozne bolí hlava Asi z počasia

mabe
autor
28. črc 2010

ahoj lubi, asi nejakej tlak. u nas je pod mrakem a jaksi dusno.

holky, jdu vecer plavat s mojim tatkou, ale pojedu autem. to bude dobrodruzstvi. ja totiz mam ridicak 5 let, a ridim sem tam. v tehu moc ne, predtim jednou za cas sama a po tehu 2x s manzou. mam z toho nervy, ale zaroven se tesim a pak budu spokojena- musim ale poradne zacit, abych mohla jet i s anickou sama.

ellysa
28. črc 2010

@mabe ja tiež rozmýšľam o tých philips avent, majú ich u nás v akcii za 50 EUR-1500 SK, asi ich kúpil, čo som pozerala normálne stoja až okolo 100 EUR-máme síce len dvojizbák ale riešený tak, že ak ju chcem učiť spať v postieľke, ktorá je v spálni a ja som v kuchyni alebo v obyvačke niečo robím alebo kukám telku nemám šancu ju počuť až keď bude ričať o stodušu
no my sme úplne na UM takže začneme od ukončeného štvrtého, sa teším budeme si aspoň radiť, že čo dávaš a tak
moje kamošky kŕmia čisto len tými fľaštičkoými, viem že je to pohodlné a aj lacnejšie, ale chcela by som jej hlavne pripravovať, mám parný hrniec tak to bude aj zdravé 🙂

ellysa
28. črc 2010

mabuš pošli link ktoré presne máte, je ich viac

ellysa
28. črc 2010

@mabe neboj rozjazdíš sa, ja som vôbec nešoférovala začala som až pred rokom asi si aj pamätáte aké som mala nervy, potom som sa zrazu v tehu rozjazdila a včera som bola na seba hrdá, lebo s malou už behám aj po BA čo som myslela že nikdy nebudem a zaparkovala som aj v AUparku -poschodové parkovisko, dosť tesné aspoň podľa mňa

mabe
autor
28. črc 2010

elly, dobra budeme si radit, zatim jsem nic nestudovala o tom. mozna uz bych mela. 😒 my mame tyto http://www.datart.cz/katalog/Pece-o-dite-Philip... je to i na mluveni. ja bysem chtela taky varit, ale uvidime...

mabe
autor
28. črc 2010

@mabe tak ja pojedu znamou trasu k nasim teda pres mesto a pak s tatkou na plavani, takze parkovani v poho s nekym a domu. nejsu zas takovej lempl, ale jak clovek neridi furt....

mabe
autor
28. črc 2010

to melo byt elly 🙂

ellysa
28. črc 2010

@mabe no jasné poznám to všetko je o tom, že musíš jazdiť pravidelne, za chvíľu sa ned tým ani nezamýslíš , no presne tú majú v tej akcii, tak ste spokojní, nie je to moc veľké, ak by som to chcela napríklad k našim zobrať,ale krabica vypadala v poho, musím ísť na to ešte kuknúť
inak práve som súrne potrebovala ísť na veľkú ale Oliv je už hladná tak mrnká, tak som ju pritiahla na kresielku pred WC a ona sa mi celý čas rehotala, no super 😀

mabe
autor
28. črc 2010

je to malicky. jedna chuvicka je v postylce porad - ta vetsi a je tam aji svetylko, ze krasne na ni v noci vidim a je to zapojeny porad v chuvicce a ta druha je prenosna, je velka jak mobil tlustsi. ja velkou taky resim, vetsinou ji dam do sedatka a necham v obyvaku, ale za chvilku krici, ze me nevidi, tak jdu rychle ze zachodu, mame ho bohuzel v mezipatre.

sarlotta
28. črc 2010

Ahojík holčinky 😎
už jsme doma, konečně malá spinká v košíku, tak Vám hned píšu 😎

Ve čtvrtek 22.7. jsem jela do nemocky na vyšetření tlaku, měla jsem 140/100 tak si mě tam nechali, nález 3cm... celý den na monitorech, lehké tvrdnutí bříška a fur dokola měření tlaku, druhý den ráno mě viděl primář a udělal vyšetření nález 4cm, prý nebudem to vyvolávat uvidíme v pondělí odpolko došla doktorka a prohlédla mě.. nález 5cm, tak mi řekla, že jestli chci tak mi praskne vodu a uvodíme jak se to rozběhne... no chtěla jsem pže váh. odhad měla malá 3450g už...na termín by to byly 4kilča jak vyšité... tak mě poslali nahoru na porodní, tam byla klimoška, krásně mi klesl tlak 130/80 a doc udělala vyšetření nález 5cm v 16hod, pak mi praskla vodu 16:15- vůbec to nebolelo, psala jsem manžovi ať dofrčí, že půjdem rodit , sestra mi dala monitor na ozvy a hned mi začly stahy... bolestivé jsem říkala, že je to mazec a ona ale nic moc Vám to nepíše , pak mě vzala porodní asistentka na porodní sál - super pokojík s vanou porodním křeslem, boxíkem pro miminka a sprchovým koutem a záchodem... sem se dobelhala do sprchy a sedla na balon a začly šíííííílené bolesti s každou další sem si říkala, že to už nedám a odpadnu.. bolelo mě břicho dole a kříže.. jak se malá tlačila... poslední už jsem nezvládala vydýchávat tak jsem si tam slušně zaječela PA mě už volala abych šla ven a na křeslo, že se podívá jak to vypadá.. říkám to hrozně bolí bylo 16:55 hod... a ona, že je to super a že můžem jít tlačit, se na ni zírala tak jsme šli na to, došla druhá PA a pomáhaly mě při stahu rotovat hlavičku malé a držely mi nohy, prostě super... pak došel se podívat doktor .. a najednou manža ve dveřích... PA na něho hledí, ,,no to nám sem nemůže jen tak, to je porodní sál a on : ,,no manželka rodí" tak mu daly plášť a už mi stál u hlavy a pomáhal s posledními asi třemi stahy, kdy sem malou vytlačila ven Bylo úžasné, krásné, malou mi hned dali zabalenou jen v prostěradle , byla celá modro-fialová, maličká Bylo 17hod:16 minut.... takže od prasknutí vody to trvalo hodinu 😉

Pak jsem vytlačila placentu - ani sem to necítila, a pak mě doc šil, pže mám nástřih - na 7 stehů ale jinak to nešlo, bylo to hodně rychlé , malou pak poměřili a povážili, umyli, zabalili a nechali nás asi hodinu na porodním sále samotné, ještě mi donesli večeři tam, pže sem byla od rána bez jídla ... kdyby náhodou byl nutný císař. To bylo krásné. 😵 😵

No a nakonec... malá je šikulka, kojíme - i když se mlíčko rozbíhalo asi 3dny , ale zmákly sme to s odsávačkama a dokrmem ze začátku, teď už mám prsa nalité krásně - až moc hezky spinká zatím, v noci i 5-6hodin.. doufám, že si to teď nezakřiknu. Kryštof je nadšený a furt na ni hledí, hladí ji a pomalu by ju zalehl, jak ju má rád Je vykulený jak brečí, jak papá, kaká no máme si co užit ještě 😉

mili1
28. črc 2010

Ahojteee, sarlotka ešte raz gratulujeme a želáme veľa zdravíčkaaaa..... malá je nádhernááááá,,, aké miery mala?
celkom rychly pôrod... 😉 super že to máš už za sebou.... 😉
u nas dnes celý den prší.... 😒

sarlotta
28. črc 2010

48cm a 3600g 🙂 díky @mili1 porod byl opravdu rychlovka 😅 😎

bambi7
28. črc 2010

cafte babuleeee
no ja som dozehlila este dake veci aby som toho nemala moc v piatok ....moj siel z domi von este su prec....
no nef suhlasim a tesim sa na vas moj ma este potom tyzden dovolenku ale mozeme sa stretnut potom aj v auparku za nm je velke ihrisko tak aj tam ....a elly ma uz aj prax tam v parkovani ze? 😀 😉

no a nef tie tenisky maju ako je obchod nike hore na poschodi tak kusok tam je aj pre deti a potom je tam ta kaviaren snad vies kde 😅
a chod su tam krasne teniskyyyyy

sarlot moc gratulujemmmmmm

mili drobcek je uz chlap je zlatuck boze ako nam tie deturence rastuuu co?
aj mala anicka ze mabuska este len pred chvilkou bola v brusku a cakalo sa na nu a teraz je uz mala slecna

lubica69
28. črc 2010

Ahojte Šarlot moja tak ti to prebehlo super a hlavne rýchlo Želám vám skoré zotavenie a veľa veľa zdravíčka

nefertitka
28. črc 2010

sarlotta, este raz gratulujem ku krasnemu babatku 😀 ...keby mi tak este niekto odnosil a odrodil este jedno...keby som vedela,ze budem mat aj ja taky rychly porod,tak do toho idem... 😝 prajem veeeela zdravicka a maly nech na nu dava pozor 😉 tie stichy nezavidim,aj to je vec,ktorej sa bojim,ja som ich hadam mala raz tolko a este teraz ma striasa,ked si spomeniem ako to bolelo asi mesiac intenzivne...ale potom mi poradili repik,a ten celkom dost zabral..aj nejaky gel mi dali v porodnici,tym som natierala.

bam mozme kludne aj tam,aspon elly zaparkuje 😀 aj ja sa tesim 😉 ...dik za radu,uz som tam bola,nasla som to a uz mame aj tendy🙂 za necelych 14 evro. Ma teraz napadlo,ze som mala kupit este jedny vacsie,ale co uz...ved este urcite budu zlavy 🙂
No uz sa vam zovolenkuvava 😀 vam zavidim 😝 idete na tyzden ci na dva?

no a veru,ved to je tak nedavno,ked mabe oznamila,ze je tehu a hen aku slecnu uz ma doma 🙂 .

lubica69
28. črc 2010

Juj Nef ty si mala taký hrozný pôrod moja?Ja celkom v poho

ellysa
28. črc 2010

ahojeteeeeeeee
@sarlotta moja gratulujeeeeeeeeeeeeeem ešte raz 😉 😉 😉 😉 😉 malinká je krásna, teším sa na ďalšie fotky 😀 😀

@nefertitka
@bambi7 no beriem vás za slovo tak sa potom dohodneme keď bam dofrčí z dovolenk, budem sa musieť dajakým krémom natierať, lebo budem popri vás ako bleduľa vyzerať 😝
aj mne sa tie tenisky páčili ale stačí nám až o rok

inak nám to pekne vyšlo so sarlott a mabe máme detičky skoro presne s dvojmesačným rozdielom 😉

mabe
autor
29. črc 2010

dobre ranko, tak vcerejsi plavani uplne super, akorat jsem nemohla usnout. dneska mame odpo kamosku a pak tchanovce jinak nic. manza jede az zitra pryc. autem jsem to zvladla. 🙂
@sarlotta uzasny 😉
@ellysa to me nenapadlo, ze mame stejne deti 🙂

nefertitka
29. črc 2010

elly,ja uz som dobre vybledla,nemusis sa nicim natierat 😀

hej lubi hrozny,11 hodin kontrakcia kazde 4 minuty...plus oxitocin a neslo to....brrrrrrrrrrrrr

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru