Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

mabe
autor
3. lis 2011

@nefertitka ja vim, ze se to da, ale myslim, ze je to psycho. nebo to muze byt tim utrosem taky. i kdyz prsa bolela jeste pred utrosem, hnedka po ovulce

mabe
autor
3. lis 2011

@kukucg ahojky, pokud si mela revizi, tak bych pockala tri cykly, aby sliznice dobre narostla a telo se dostalo do pohody

kukucg
3. lis 2011

@mabe hej mala... gynekologicka mi povedala ze to bolo bole a mam pockat jednu, dve MS na oddeleni hovorili ze tri, tak ja neviem nejaka som zmetena z toho...

mabe
autor
3. lis 2011

@kukucg ja bych pockala tri MS pro jistotu, aby vse bylo ok. ja cekala dyl, protoze jsem mela aji jiny problemy

nefertitka
3. lis 2011

@kukucg tiez by som pockala aspon 3 mesiace

kukucg
3. lis 2011

@mabe
@nefertitka och baby... ☹

ellysa
3. lis 2011

@mabe nie je to kravina, moja kamarátka čakala na dcérku 5 rokov, začali skúšať druhé, že im to bude zasa dlho trvať a šup na prvý krát a už je v 23tt, prvé má staré ako ja 😀 .Držím palce.
Včera mi ďalšia kamarátka oznámila, že čaká druhé, ma to nejak začína tiež chytať

nefertitka
4. lis 2011

caute,

@mabe budem vam drzat palce, aby ste co najskor zamiesili🙂

@ellysa takze uz aj teba to chyta?🙂
ja by som tiez chcela dve, ale vzdy sa mi pri tej myslienke proste vratia do mysle vsetky tie negativa a nemam odvahu, keby som mala bezproblemove tehu, ze si mozem fungovat normalne od zaciatku az do konca, tak uz sa snazime aj my, ale fakt s tymi problemami, co okolo toho boli asi ani nebudem mat na to nikdy odvahu...no uvidime...

mabe
autor
4. lis 2011

ahojte, tak dopo u kamaradu a tedka odpo jde anicka s babickou ven, ja se zase vrhnu do zehleni.
@nefertitka vubec nepocitam, ze tento mesic neco bude...ale diky do dalsich cyklu 😉

nefertitka
4. lis 2011

@mabe a mozno bude uz aj tento mesiac 🙂

ja som dnes inak porusila vsetky svoje zasady a dala som Nikolke oblizovat lizatko 😅 ....ale nie zas cele, no 😝

hanysek.hanysek
4. lis 2011

Ahoj holky, můžu se k vám přidat? Mám 2x za sebou zamlklý potrat krátce po sobě. První byl v červnu v 9tt ( revize a laparoskopie) a druhý byl na začátku října v 6tt ( revize)- ( oba dva nyní v tomto roce). Takže byli opravdu krátce po sobě- došla první porevizní ms, druhá a další už nedošla. Všude čtu i v nemocnici mi říkali, že máme počkat 3měsíce a potom se můžeme začít snažit znovu. Ale můj gyndař mi řekl, že nemám otěhotnět rok ( a když jsem sme se o tom bavili, tak sem se mu musela podepsat do své karty- asi ze s tím souhlasím!!!!). Já s tím samozřejmě nesouhlasím, připadá mi to, že rok je hrozně dlouhá doba. řekl mi, že první potrat je náhoda, že se to stává, no a druhý potrat, že byl brzo po tom prvním. Nějak se nemá ani k tomu, aby mi vypsat žádanku na genetiku, imuno atd, že už jedno dítě mám a nebyl s těhotenství problém, tak to nějak nechce řešit. Takže opravdu nevím, co mám dělat. Jestli si mám trvat na těch testech, nebo mám prostě čekat a spoléhat se na to, že dostatečně dlouhá pauza pomůže k otěhotnění a dojetí až do konce. Takže pořád přemýšlím, co by pro nás bylo nejlepší, zda čekat a doufat, že pauza pomůže, nebo čekat, otěhotnět, potratit a potom by se řešilo proč? Já opravdu nevím, možná bylo opravdu moc brzo na těhu tak rychle po sobě. Co myslíte?

mabe
autor
4. lis 2011

@nefertitka no, moc tomu neverim.

mabe
autor
4. lis 2011

@hanysek.hanysek ahoj, je me lito, ze te to taky potkalo. ja si taky myslim, ze je to hodne po sobe. ale na druhou stranu bych si vydupala vysetreni. pokud to nepujde, co takhle vymenit gynekologa? ja to tak udelala a jsem naprosto spokojena. byla mi zjistena spatna stitna zlaza.

hanysek.hanysek
4. lis 2011

@mabe Já si zase říkám, že by mi doporučení rok neotěhotnět jen tak nedával, když ví, co se může stát. Já při tom prvním potratu ho neposlechla, vrhly sme se na to brzo i s tím rizikem, že se to posere. Bohužel se to posralo ( omlouvám se za sprosté slovo!!!), takže si myslím, že kdyby mělo být třeba za tři měsíce už všechno v pořádku, tak by mi řeklo, vydrž půl roku a potom se snaž. Tak já fakt nevím. Nikde jsem neslyšela, že by se muselo rok čekat. Ale opravdu je to asi brzo po sobě a moje tělo si potřebuje hodně odpočinout. V březnu 2010 byl císařský řez, červen 2011 zamlklý potrat, revize a laparoskopie a říjen 2011 zamlklý potrat a revize. Takže tělo asi potřebuje odpočinek, ať se to uvnitř hezky zahojí. Teď čekám na porevizní ms, dnes jsem 31DC, takže čekám ms každým dnes ( po prvním potratu přišla 34DC) a potom jdu na kontrolu na gyndu, tak to s ním ještě znovu proberu. Zeptám se ho znovu proč tak dlouho čekat, jestli neuděláme ty testy. Já fakt nevím. Já jsem s ním spokojená, ale v tomto váhám. Je to přece doktor, tak ví, co má dělat?!

mabe
autor
4. lis 2011

@hanysek.hanysek ja nerikam, ze nevi co dela. cim dyl vydrzis, tak tim vic telo bude v poradku to je jasny. ja vzdycky zkousela dalsi tehu az tak po 3/4 roce. ale ja mela rozhozenej cyklus, takze jsem cekala i proto. me rekla moje byvala dr., ze dva potraty nejsou nic a ze to zkusime do tretice a pak se uvidi. to uz jsem nechtela, chtela jsem mit jistotu, ze jsem ok.

nefertitka
4. lis 2011

@hanysek.hanysek ty uz mas dieta, ked pises o cisarskom reze?no neviem, mne to pripada dost dlho ten rok a navyse podpisovat sa na to u lekara mi pride divne. Ja by som cakala tak pol roka asi na tvojom mieste. Dlhsie uz nie a asi ani kratsie. Vysetrenia by si si mala nejake vyziadat, ze kde nastal problem. Ale mozno ten druhy potrat bol naozaj preto,ze ste sa na to vrhli tak skoro po tom prvom.
Ja osobne na tvojom mieste by som teda cakala asi tak pol roka a take 2 mesiace pred snazenim by som zacala jest kyselinu listovu a asi by som aj chcela od gynekologa, aby mi nasadil aj nejake lieky na udrzanie tehu. Ja som mala napriklad Duphaston.Neviem ale ako skoro pred tehu sa to moze zacat brat, mne to nasadili hned ako sa zistilo,ze som tehotna. Budem drzat palce...

hanysek.hanysek
4. lis 2011

@mabe No my bysme chtěli začít snažit nejdřív na jaře, maximálně v létě. Ale jde mi o to, jestli opravdu čekat a doufat, že bude pauza stačit, nebo ty testy, i když už jedno dítě mám a s těhu problém nebyl.

mabe
autor
4. lis 2011

@hanysek.hanysek ja bych si testy i tak chtela nechat udelat, pro jistotu. je to ale na tobe, jak jsi na tom. ja po dvou mela strach, aby se to neopakovalo znova a tak jsem si nechala udelat ty testy. vsak o tom pokecej s dr.

hanysek.hanysek
4. lis 2011

@nefertitka Ano, mám syna, porod byl zdlouhavý a proto císařský řez. Chceme se pokoušet na jaře, nejpozději v létě a snad to bude stačit. Ale nevím zda opravdu čekat a doufat, že to bude ok, nebo si nechat nějaké testy. Ach jo.

hanysek.hanysek
4. lis 2011

@mabe On se k těm testům nějak nemá. Jedno dítě už mám a s těhu nebyl problém. První potrat byla náhoda a druhý prý brzo po tom prvním. A doporučil mi pauzu rok neotěhotnět. Tak já nevím, jestli ho poslechnout, nebo se na jaře začít snažit, nebo trvat na testech. Je to těžké rozhodování! ALe nechci rok čekat, otěhotnět, potratit a potom by se řešilo proč? Ale zase doktor ví co dělá, snad.

nefertitka
4. lis 2011

@hanysek.hanysek radsej si daj spravit testy, naco zasa riskovat,ze sa to ako pises zas posere? takto tu dobu cakania aspon efektivne vyuzijete na zistenie pripadneho problemu, ktory ti brani udrzat tehotenstvo. Rozhodne ti to odporucam. Keby sa to stalo znova, mozes si potom nadavat, ze si to nechala tak.

mabe
autor
4. lis 2011

@hanysek.hanysek vim, ze je to pro tebe asi tezky, ale muj nazor znas. vsak mas cas jeste popremyslet, kdyz se chcete snazit az na jare.

hanysek.hanysek
4. lis 2011

@mabe Ale jak mi teďka dorazí porevizní ms a půjdu na kontrolu na gyndu, tak mu mám říct, jestli chci tu žádanku na to vyšetření.

bambi7
5. lis 2011

cafte babule tak kuknite fotky ak chcete ....cafteee

ellysa
6. lis 2011

@hanysek.hanysek ahoj, mne sa zdá, že rok je dlho, tých 6 mesiacov je tak akurát, podpísať si sa asi mala preto, aby mak doktor potvrdenie, že ťa informoval, ale aj tak sa mi to zdá strašne veľa, mne odporúčali vždy tých 4-6m pauza a určite by som si spravila testy, jedno je oddych pre telo ale to neznamená, že tým sa vyrieši nejaký problém ak existuje.

a inak je to hrozné, ako je možné, že prvé dieťatko v pohode a teraz taký problém????držím pace 🙂
@bambi7 nádherné ste obe 😀 a domi má tiež medzierku medzi zúbkami, aj oli ale ešte väčšiu 😉

mili1
6. lis 2011

Ahojte, ako sa máte? Nestíham sem ani prísť.
Máme sa dobre, malý začína byť chory,kašle tak som ho nedala do škôlky, 😒
Je doma prvy krat od septembra a to som sa čudovala že tak dlho vydržal. klop klop,,,len sa bojim že už źačína zima a už bude častejšie doma. 😒
bambi ste krásne 😉 🙂 slniečka obidve 🙂 😉 zlatučké
Maly už sám papá, všetko chce len sám, ked ideme do obchodu chytí nas za ručky a tak pekne ide. doteraz stale behal pištal po celom obchode už sme sa hanbili, lebo všetky deti ticho a jeho bolo počuť... 😀 asi to
videl od detičiek v škôlke a teraz už len za ručku😉
Tak sa zatial majte,

bambi7
6. lis 2011

cafte babule
mili elly dakujeme za pochvalu.....

mili tak skore uzdravenie .......my sa mame tiez dobre super ze uz vsetko papa sam domka ta zasa od leta vsetko sama ale teraz ked spomeniem ze pojde do skolky povie ze nie ona bude doma s maminkou ......ma rada deti vonku nema problem ale do skolky nieeeee 😀 ale ved mame este kopu casu tak uvidime......
a ako je v robote ?a co niky v pohode zvlada skolku?tak sa drzteeeee

tak pa

bambi7
7. lis 2011

dobre ranko babule ako sa dnes mate?

no domka pozera rozpravku kuzelna skolka tam chodi ovecka timmy tu miluje .......musim jej to nahravat a sestra jej poslala aj DVD ......tak kukame
dovarim a ideme von pozbierat listocky a budeme ich poobede malovat....ked uz je tma tak sa hrame a vodove farby domka zboznuje........

tak paaaa

nefertitka
7. lis 2011

ahojte,

@bambi7 no to uz je velka slecna pekna;) aj my mame taku medzierku medzi zubkami 😀 ...
bam a nechce sa vam niekedy teda stretnut, trebars ja neviem na Drazdiaku?nech male pohadzu kamienky a pokukaju labutky a tak?alebo ak by si mala iny napad, povedz...
@mili1 nech sa maly coskoro uzdravi, no ja sa toho tiez bojim, tych chorob:( normalne uz aj rozmyslam nad druhym,len aby som este bola doma s Nikolkou 😝 ...ale viem,ze to zostane len pri rozmyslani.

Baby, my sme tu mali vcera viac ako po roku zas na navsteve otca mojho manzela, so svojou zenou a moja svokra sa zas cez to nevie preniest, zas povedala, ze zo svojim synom nadobro skoncila, jezis maria. ja nemam chut sa s nou stretavat poza jeho chrbat, lebo ona sa s nim nebavi. A nemienim zas robit medzi nimi mlynsky kamen. 25 rokov a ona sa nevie cez to prenist vsetko. Ja uz neviem, co s nou robit. a to este nahuckala proti nemu celu rodinu. Ved moj muz je dospely, je to jeho otec a on nema pravo mu zakazovat sa s nim predsa stretavat!

nefertitka
7. lis 2011

tiez pridavam par fotiek 😉

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru