Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

ellysa
23. led 2012

@mabe ešteže dedko zareagoval 😕 , no veru pádov ešte bude 🙄

@nefertitka wow tak to len pozerám, aká je Niki šikovná, fíha, ja som vedela tiež od 4r čítať,ale teda ona je extra rýchla 😀 😀 , mňa to sestra naučila, tak, že mi urobila pexexo a tam nakreslila, A a auto a tak sme sa hrali a ja som sa to naučila

nefertitka
23. led 2012

@ellysa no teda, ty si vedela citat v 4 rokoch?sikulka;)Niki teda este necita, ale tie pismenka prve dve vedela z toho slova zlozit....a inak ako sa mate? co Olivia?poslucha? 😉

ellysa
23. led 2012

@nefertitka Máme sa fajn, len mi na nervy ide toto počasie, vonku sa nedá, buď prší, alebo fúka a neviem ani vymyslieť, čo by som tak s ňou vonku robila, na preliezky ju nepúšťam, nechcem aby na ne sadala, jedine odrážaslo a to ju nebaví stále, už chcem jaaaaaaaaaaaar 😀 😀 😀
keby aspoň sneh napadol, my sme v sobotu večre ako začalo snežiť utekali rýchlo boby kúpiť, že bude na druhý deň snehuuuuuuu a prdlajz-do rána sucho
😠 😠 😠

ale budúci týždeň ideme na tri dni do rajeckých teplíc, tak dúfam, že dovtedy sa sneh ani hore neroztopí, lebo to by som už vážne bola zlá 😀 😀 😀

Olivia má stále tie svoje urevané stavy, hlavne keď je unavená a furt vymýšľa so spaním, inak sa s ňou dá, len keby sa trošku sama pohrala, momentálne všetky hračky stoja v kúte, s ničím sa nehrá...

nefertitka
23. led 2012

@ellysa na to pocasie mam taky isty nazor...hrozne, od stredy ma snezit a ma byt zima,tak dufam,keby aspon 1 tyzden bol taky zimny , ako sa na zimu patri
hracky?heh to su take obdobia, my tiez niekedy na hracky kasleme zvysoka...
aj my sme sa tesili,ked nasnezilo vecer predvcerom a do rana bolo po snehu, chuda Niki az plakala...

teraz sme boli inak vonku,Niki sa hojdala, asi pol hodinu(hlavne ze v lete ju to nebavi0ma zrazu mi ostala taka divna, ani so mnou nekomunikovala, nalepila sa na mna a ze ideme domov....potom ju to preslo asi za 10 minut,myslite,ze sa jej mohla hlava z toho zatocit?

nefertitka
23. led 2012

teraz uz lieta ako sarkan z vymysla

ellysa
23. led 2012

@nefertitka je možné, že jej prišlo ťažko od žalúdka 😕

nefertitka
23. led 2012

@ellysa no asi, sisino maly, uz sa mi zdalo,ze sa dlho hojda, ale nechcela ist dole ani za svet a myslite,ze v lete ju to bavi?to tak na 2 sekundy a teraz by sa len hojdala

ellysa
23. led 2012

to tak býva, ja som teraz zasa s malou bojovala, lebo si vymyslela,že sa bojí vysávača, tak revala a kričala neboj sa neboj sa (ona vždy povie neboj sa , namiesto bojím sa) 😀

alebo, keď sa chce spýtať či niečo môže, spýta sa napríklad : Olivia cukrík, nie?

nefertitka
23. led 2012

@ellysa aj niki niekedy na seba povie stylom, ako pises ty🙂 musim ju stale opravovat, vela na seba hovori ty, namiesto ja, opakuje proste vety,kt.jej povieme my.Ale uz sa to lepsi. V niecom je sikovna a v niecom nie...no co uz:P. Ale niekedy uz tvori fakt pekne vety a dlhe.ved uz je aj nacase;)
dnes napriklad tiez sa chcela opytat ci nieco moze a povedala "mozes,ze?", namiesto mozem,ze?

to je zlate🙂Olivia cukrík, nie?

mabe
autor
23. led 2012

Ahojte holky, tak dnesek super. rano jsem byla na gynde - mam trosku zanet, ale neni to na atb, tak mam jest brusinky a sipkovej sirup. pak jsme byly s anickou u zubare, tak vsechno ok, aji ten zoubek, pry to nic neni, akorat rvala jako tur, kdyz uvidela bilej plast. pak jsme byly s kamoskama v kavarne a pak jsme s jednou byly az do tedka venku, prosly jsme se, decka se probehaly a my si daly v cinske restauraci jeste jidlo. plodny den 😀

nevite nahodou, jestli se da zmenit rodicovska ze 2 na 3 roky a dokdy se daji delat zmeny? ze by to slo jeste u me? 🙂

mabe
autor
23. led 2012

me jde o to: ja chci byt jeste rok doma s anickou. nechci jit do prace a socialni pracovnice mi tenkrat rikala,ze bych musela do prace a domluvit se, ze me jeste nechaji rok doma, ze na me pockaji a pak muzu zustat doma zadarmo. nebo se v praci taky muzou se mnou rozloucit, ze jo? a takhle bych to mela jako oficialne rodicovskou, tak na me museji pockat.

nefertitka
23. led 2012

@mabe ja neviem, ako je to u vas v Cechah

bambi7
23. led 2012

cafte babulky ako sa mate?
elly aj domka tak hovorila teraz uz povie co chce az moc keca 😀
nef dame v piatok stretko u nas?mate cas?domka je zdrava a ak aj niky tak ak mate cas dajte vediet.....

nefertitka
23. led 2012

@bambi7 ahoj, zatial nemame nic na plane, tak sa mozme dohodnut, zatial sa tvari zdravo 😉

mabe
autor
24. led 2012

ahojte ,tak my byly dneska u nasich. dostaly jsme se tam az v 11h, sla jsem na tu socialku, ale bylo tam moc plno, tak jsem sla zase k nasim. pak se anicka s dedou rozdovadela, ze nechtela jit spat po obede, tak jsem se v 14h sbalila a jela jsem smer domu. jeste jsem si vyzvedla vitaminy, ktery me napsala dr. na ten zanet a na pripravu pro tehu, aby se telo dalo dohromady a nastartovalo spravnym smerem.

jo a uz jsme objednani na tu imunologii do Prahy na 19.3.. sice ma anicka zrovna narozeniny,ale stejne slavime o vikendu.

nefertitka
24. led 2012

@ellysa nejak som prehliadla tvoj komentar k Nikolkinej fotke, dakujem:0) no vlasata bola uz od narodenia🙂este sme ju na dlzku nestrihali,az minuly vikend som jej trosku len zarovnala konceky,lebo to vyzeralo,ako keby to mala na postupku 😉
@mabe vy uz budete slavit 2 rocky?teeda 😉

nefertitka
24. led 2012

a inak kedy vam drobci chodia cca vecer spat a kedy rano vstavaju?Nikolka odjakziva vstava o 5tej,ked ma svetlu chvilku,tak o 6tej,alebo nieco medzi tym, zaspava medzi pol osmou a 9tou,niekedy aj neskor,ale rano si neprispi 😠 😝 ...

mabe
autor
24. led 2012

@nefertitka jojo, ten cas leti..moc ti nikca nespi. anicka chodi spat mezi 20-21h a vstava po 7h.

ellysa
24. led 2012

my tiež tak spávať chodí cca o 21. a vstáva medzi 7-8.00

nefertitka
25. led 2012

no teda...keby aj Niki tak chcela spat, aspon do pol siedmej...

mabe
autor
25. led 2012

dobre ranko, tak tatka nam dosel az v 4h rano po basketu. v 3h jsem mu uz napsala smsku, jestli je ok. mela jsme strach, vsedni den a on taklhe. tak me pak vysvetlil, ze vyhraly zapas (podruhe v sezone, takze slava). venku -2, nevim jak anicku obliknout. teply puncochy a gate staci? dneska mame den s kamoskou, mame sraz v 10h v parku, pak se decka probehnou a pak jdeme na obed na menu a potom se presuneme pri polednim spanku deti do babykavarny. 🙂

ellysa
25. led 2012

@nefertitka no ja sa na dĺžku spánku nesťažujem, ale na to jej uspávanie, n podľa mňa je to tým, že nie je unavená, však v kuse sedíme doma

ellysa
25. led 2012

@mabe tak to máte super deň, my sa ideme za chvíľu stratnúť s babami tu z mesta, čo sa poznáme z koníka, pôjdeme na chvíľu kočíkovať a poobede pôjdem zasa do babykaviarne

mabe
autor
25. led 2012

@ellysa jee, tak to mate taky super den 🙂

nefertitka
25. led 2012

A my len tak von na prechadzku zas.....preco nesnezi ked mrzne?nejake je to cele naopak

nefertitka
25. led 2012

baby pomoc,ja uz neviem,co s tym mojim dietatom mam robit,aby nebola taka divoka, zas mi vonku padla na hlavu po 85.upozorneni,nech dava pozor na ten lad, chytila ma za ruku, uvolnila svaly a zacala sa okolo mna tocit, upozornovala som ju milion krat,nech to prestane robit,lebo ze spadne, vysmykla sa mi rukavicka, ostala mi v ruke a jasne, bum dozadu na hlavu,rev najvacsi a teraz sa mam zas stresovat.Denno denne jej fakt zachranujem zivot! uz som z toho az nervna! prisambohu,jak som ju este nezbila,tak jej asi nalozim poriadnu na zadok,ked po miliontom upozorneni niekde spadne, aby si to zapamatala,alebo ja uz neviem. To som ju predtym ledva zas zachytila na tom lade, ked jej vravim,ze sa to smyka nech cez to nebezi, co spravi?najust tadial bezi co najrychlejsie to ide. v nicom ma neposlucha. Vystrkuje rozky.

nefertitka
25. led 2012

asi kupime prilbu a budem s nou von chodit jedine s prilbou. Ale doma vyvadza tiez,tak to aby ju permanentne mala na hlave 😠

mabe
autor
25. led 2012

ahojte, tak den super, myslim ze anicka brzo padne,ale ja mam rymu jako svina. boli me oci, nos ze smrkani, porad ze me neco tece. uvidime, jak to bude dal, dneska jsu zdravotne KO.
@nefertitka to je teda rostanda 😝

nefertitka
25. led 2012

@mabe fuha,tak sa rychlo poliec...
ja som zas dnes psychicky KO, uplne som cela napata, vystresovana, nervna, lebo toto co mam doma fakt nie je dieta, to je nieco na baterky,alebo z inej galaxie.Keby ste videli to poobedie, nicim som ju nemohla zastavit, len lieta hore dole, skace z postele, z gauca, minimalne 5x si skoro zas tresla hlavu,ked jej nieco neni po voli,vresti ako pavian...no hroza...ja neviem, co s tou hyperaktivitou robit, ja som total grogy. Bezi tak,ze ledva minie zarubnu, alebo leti tak, ze ledva pribrzdi pred radiatorom a podobne a toto je v jednom kuse.Nevie byt v klude, akoze bola som zmierena s tym,ze mam zive dieta, ale to stale len nabera na obratkach...toto je uz moc.A to,ze si nikde nedava pozor, ani potom,ako si tresne hlavu o beton, to uz je na mna sakramentsky moc

nefertitka
25. led 2012

a co som citala o hyperaktivite, tak to na nu sedi ako vysite. Vraj tieto deti sa casto zranuju,akoby nevideli rohy stola a ine prekazky(presne Nikolka) , su inteligentne(aj to sa mi zda,ze sa rychlo uci) ...no je toho viac, ale fakt neviem, ci cakat,alebo to riesit u lekara alebo co uz...to by musel kazdy zazit,aby pochopil

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru