Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

ellysa
13. dub 2012

@usacek79 aj ja som si ho celé tehu pichala, neboj je to v pohode, keď vieš prečo to robíš 😉

usacek79
13. dub 2012

@ellysa u mna by to nebolo az take nutne, som len MTHFR heterozygot, ale hematologicka povedala, ze preventivne by mi to nasadila, ze neublizi mi to tak ci tak 🙂

mabe
autor
13. dub 2012

@usacek79 ja jsem uplne to stejny a hematolog me to nedal, ale i tak nastesti vse ok

mabe
autor
13. dub 2012

devcata, tak ja uz cekam, kdy dojde manza domu a pojedeme pro anicku k tchanovcum. sice je pekny si od ni odpocnout sem tam, ale staci me to na toho pul dne a i tak jsem uz nesva po 2h. dneska je anicka od 9h pryc a ja jsu uplne opustena, nic me nebavi,...materska laska 😉

martusinek
13. dub 2012

Ahojky holky, hlásím se po dlouhé odmlce, pracovní zápřah mě docela vyčerpával. ALE mám pro vás novinku, dnes okolo půl šesté večer jsem si udělala testík a HLÁSÍM DVĚ OBROVSKÉ DÁLNICE!!!!!!!!!!!! Jupí, nečekala jsem, že to půjde tak rychle. Snad bude vše v pořádku. Doktorka nám dovolila snažit se hned po první ms od revize, protože vše bylo bez problémů. Jsem nadšená, že druhá ms už nepřišla a upřímně doufám, že to bude dobré. Kdy mám podle vás volat doktorce? Mám počkat týden, dva nebo volat hned v pondělí???

mabe
autor
14. dub 2012

dobre ranko, tak vcera ma nej kamoska porodila kluka v 15h. mam z toho obrovskou radost(prvniho kluka ma z umelyho a toto je takovej malej zazrak, ze prirozene pocaly a je vse ok) a zaroven se citim provinile, ze ji zavidim a je me smutno, ze nam to tedka nevyslo, taky jsem mohla rodit v cervenci. 😖 nechci se litovat, ale proste to tak citim. no, jo musim vydrzet a pockat.

mabe
autor
14. dub 2012

@martusinek ahojky, gratulujuuu. ja bych ji v pondeli zavolala a nechala to na ni, at si rekne, kdy mas dojit. drzim moooc palce

smima
14. dub 2012

@usacek79 Ahojky, jsem po dvou potratech a teď jsem znovu těhotná a taky si píchám Fraxiparin, jsem teď v 8tt a zatím v pohodě. Neboj se ničeho, za chvíli si na injekce zvykneš a budeš je píchat automaticky. Drž se

martusinek
14. dub 2012

@mabe Ahojky Mabe, moc a moc děkuji za reakci. Přesně to jsem si říkala, že jí zavolám a zařídím se podle toho, co mi ona řekne. Budu vás průběžně informovat. Zatím papa a pěkný víkend.

martusinek
14. dub 2012

@mabe Ahojky mabe, četla jsem tvůj příspěvek o kousek výš a musím ti říct, že jsem na tom byla před nedávnem stejně. Mé nejlepší kamarádce se narodil maličký Honzík v polovině března a i když jsem měla radost, oplakala jsem to a mrzelo mě, že nám to nevyšlo. Já měla rodit v září. Pokaždé, když mi posílala nové fotky, tak jsem myslela na to své ztracené miminko. Teď se raduju z dvou proužků na testu a někde tam vzadu mi hlodá obava, aby se to zlé neopakovalo, ale doufám a věřím v to, že už to bude dobré. Udělám pro to všechno na světě. Věřím tomu, že příští měsíc píšeš ty, že máš dvě dálnice na testu a budeme šťastné společně.

nefertitka
14. dub 2012

ahojte...

@martusinek gratulujem a moc drzim palce;) zavolaj dr., mozno bude dobre nasadit hned nejake lieky na udrzanie tehu, duphaston, alebo tak a davaj si kyselinu listovu...

martusinek
14. dub 2012

@nefertitka Ahojky, děkuji za odpověď. Doufám, že mi něco nasadí, teď už měsíc beru Chytré miminko, je tam víc kyseliny listové, jodu a ještě nějaké druhé důležité kyseliny. Dala mi to doktorka hned po první ms, tak jím dvě tabletky denně. Podle všeho to pomáhá🙂. Pozitivní je, že jsou ty dvě čárky dost silné, minule to byl jen takový duch. Tak snad. Věřím tomu a snažím se pozitivně myslet. V pondělí té doktorce určitě zavolám. papa

mabe
autor
15. dub 2012

ahojte, tak anicka je venku s tatkou, ja varim, odpo k dedovi na navstevu. dneska volala tchanovi pani (co jsme mely od ni koupit ten byt a nakonec z toho seslo), jeslti by ji nedal kontakt na manzela. tak to vypada nadejne, snad uz si neco nasla novyho. 🙂 proc by se jinak ozyvala? pred mesicem rekla, ze ji ten byt kam se mela stehovat odpadl, takze nam ten svuj neproda a rekla, ze jakmile si neco najde, tak na nas bude myslet a ozve se. 🙂 no, jeste nic nevime, zatim nevolala, ale jsme naply. 😀

mabe
autor
15. dub 2012

@martusinek drzim moc moc palce 😉

martusinek
16. dub 2012

Ahojky holky, tak sjem volala doktorce a na krev jdu ve čtvrtek. Ach jo, už chci, aby to bylo potvrzené a aby bylo vše v pořádku. Myslím si, že nejklidnější budu, až půjdu s ultrazvuku s obrázkem miminka, kterému buší srdíčko. No, to si ale ještě počkám.

Mám jen takový dotaz, sem tam mě trochu pobolívá břicho, spíš pravý vaječník, je to stejné, jako když má přijít menstruace, ale nic. Bolí mě prsa, mám stále hlad a tam dole takový jako pocit mokra. je to všechno v pohodě? Já si pořád říkám, že to stejně nijak neovlivním a snažím se myslet pozitivně, ale dnes v noci mě vzbudil děsivý sen, že jsem začala krvácet a miminko zase potratila. Plakala jsem a bylo mi hrozně. Acho jo, ta psychika. Do toho máme dnes v práci třídní schůzky, takže budu ráda, když se dostanu v sedm domu.

nefertitka
16. dub 2012

ahojte...

@martusinek brucho ta kludne moze boliet ako ked mas dostat menzes, prsia musia boliet;)...ja som mala normalne menzes prvy, aj ked slaby, ale pocity aj krvacanie ako normalne pri menzese....
ten sen musel byt hrozny, ale to je podvedomie, bohuzial.... ja som skoro cele tehu mala katastrofalne sny:(...ale tym ta nechcem strasit...
nezvazis radsej prve tri mesiace ostat doma?

ellysa
16. dub 2012

@martusinek ja by som na tvojom mieste tiež zvážila PN, ja som sa hneď pri tehu s malou dala vypísať, doki súhlasila, lebo aj stres v práci robí svoje, mne bolo doma dobre, som pozerala telku, naučila sa hačkobvať, robiť šperky, popri tom v kľude písala rigoróznu prácu, chodila na prechádzky( môže ti dať kľudne vychádzky), piekla, vyvárala-bolo to najkľudnejšie obdobie môjho života asi, stres som mala vždy pred kontrolou ale medzi tým som bola celkom v pohode

tie príznaky, čo popisuješ sú normálne tehotenské, neboj všetko bude ok, len pokoj a pozitívne myslenie 😉

mabe
autor
16. dub 2012

dobre ranko, tak jsme u nasich. odpo pujdu k dr., at me da neco na ten kasel. porad me lechta v krku a musim kaslat, nevim co nat o, tak bude lepsi, kdyz me na to neco da sama dr. rano nas privezl muj tatka a odpo si pro nas prijede manza, takze lenoseni. 🙂

@martusinek urcite ty priznaky jsou ok, ale chapu, ze psiychika hraje svou roli. ja taky se bala cely tehu. to nas proste nemine. musis zkusit myslet pozitivne, ale rekne se to snadno.

lulka06
16. dub 2012

ahojte dievcata.
Takisto som po dvoch potratoch, v prvom trimestri. A prave zaciname bojovat tretikrat 🙂)
Verim, ze do tretice to vyjde. Zajtra si idem pre vysledky na hematologiu, ci si budem alebo nebudem pichat injekcie.
Takisto ma sem-tam chyti strach, hoc sa snazim mysliet pozitivne....

mabe
autor
16. dub 2012

@lulka06 ahoj, drzim palce 😉

ellysa
16. dub 2012

@lulka06 veľmi držím palce 😉

lulka06
16. dub 2012

dakujem 🙂

mabe
autor
17. dub 2012

dobre ranko, tak vcera dosly vysledky z imunologie z prahy. takze manza ma spermose v poradku. ja bunecnou imunitu taky, takze nezabijim spermose nebo plod, ale mam mirne zvyseny hodnoty nejaky hodnoty, takze me je doporuceno preventivne pred tehu 2tydny anopyrin a pak do 15tt brat anopyrin 50mg/den. tak si myslim, ze to vyslo dobre ne? 🙂
vcera jsem volala s tchyni, dneska si vezmou odpo anicku, kdyz mam ty atb, abych aspon dneska byla doma a zitra uz normalka pujdu ven s anickou. a ona rikala na ty vysledky: tak polecis nachlazeni a muzete otehotnet, tak jsem ji na to rekla, ze jeste ne, ze jeste potrebuju cas a ona: na co? tak jsem ji rekla, ze proste ho potrebuju psychicky, vubec to nechapala a rikala nebo me jakoby presvedcovala, ze neni na co cekat. trosku me to nastvalo, ze se do toho tak sere. manza me taky trosku stve, ten nechape, ze chci cas a ze chci pockat na ko stitne zlazy, jestli je vse ok a tam jdu v cervenci na preventivku, chci aby bylo vsechno v cajku. vzdyt je to od potratu teprve 4 mesice, tak co po me chcou? 😖
ja chci dalsi dite a nechci az za nekolik let, ale proste chci pockat do tech prazdnin a jeste si uzit pekny pocasi s anickou.

martusinek
17. dub 2012

@mabe Ahojky, včera jsem si dělala další test a ty rudé dálnice (proužek označující těhotenství byl silnější než testovací🙂) mě pozitivně naladily, prostě to bude v pohodě a hotovo. 🙂. Manžel si dělá legraci, že tam jsou určitě dvě, když je to tak silné. Ve čtvrtek jdu k doktorce na krev a rovnou se s ní domluvím. Dnes jsem se rozhodla, že hned jak to půjde, zůstanu na PN, protože za prvé se bojím, za druhé mi ředitel hned první den a před první hodinou, kterou jsem šla po potratu učit (samozřejmě značně nervózní) řekl, že mi neprodlouží smlouvu, takže nemám proč mu neudělat menší potíž s tím, že zase zůstanu doma a navíc jsem se dnes opravdu bála, děti létají po chodbě a navíc nám jdou těžko zvedat tabule a dnes mě pak trošku zabolelo bříško, nijak výrazně, ale jo, tak jsem si řekla, že se nebudu strachovat a raději zůstanu doma. Učím i tělocvik a to by prostě nešlo. Můžou mě děti uhodit míčem nebo do mě vrazit na chodbě, což se prostě normálně stává, takže budu doma, třeba bez peněz, ale zdravá.

martusinek
17. dub 2012

@ellysa Ahojky, včera jsem si dělala další test a ty rudé dálnice (proužek označující těhotenství byl silnější než testovací🙂) mě pozitivně naladily, prostě to bude v pohodě a hotovo. 🙂. Manžel si dělá legraci, že tam jsou určitě dvě, když je to tak silné. Ve čtvrtek jdu k doktorce na krev a rovnou se s ní domluvím. Dnes jsem se rozhodla, že hned jak to půjde, zůstanu na PN, protože za prvé se bojím, za druhé mi ředitel hned první den a před první hodinou, kterou jsem šla po potratu učit (samozřejmě značně nervózní) řekl, že mi neprodlouží smlouvu, takže nemám proč mu neudělat menší potíž s tím, že zase zůstanu doma a navíc jsem se dnes opravdu bála, děti létají po chodbě a navíc nám jdou těžko zvedat tabule a dnes mě pak trošku zabolelo bříško, nijak výrazně, ale jo, tak jsem si řekla, že se nebudu strachovat a raději zůstanu doma. Učím i tělocvik a to by prostě nešlo. Můžou mě děti uhodit míčem nebo do mě vrazit na chodbě, což se prostě normálně stává, takže budu doma, třeba bez peněz, ale zdravá.

martusinek
17. dub 2012

@nefertitka Ahojky, včera jsem si dělala další test a ty rudé dálnice (proužek označující těhotenství byl silnější než testovací🙂) mě pozitivně naladily, prostě to bude v pohodě a hotovo. 🙂. Manžel si dělá legraci, že tam jsou určitě dvě, když je to tak silné. Ve čtvrtek jdu k doktorce na krev a rovnou se s ní domluvím. Dnes jsem se rozhodla, že hned jak to půjde, zůstanu na PN, protože za prvé se bojím, za druhé mi ředitel hned první den a před první hodinou, kterou jsem šla po potratu učit (samozřejmě značně nervózní) řekl, že mi neprodlouží smlouvu, takže nemám proč mu neudělat menší potíž s tím, že zase zůstanu doma a navíc jsem se dnes opravdu bála, děti létají po chodbě a navíc nám jdou těžko zvedat tabule a dnes mě pak trošku zabolelo bříško, nijak výrazně, ale jo, tak jsem si řekla, že se nebudu strachovat a raději zůstanu doma. Učím i tělocvik a to by prostě nešlo. Můžou mě děti uhodit míčem nebo do mě vrazit na chodbě, což se prostě normálně stává, takže budu doma, třeba bez peněz, ale zdravá.

martusinek
17. dub 2012

Omlouvám se, že jsem sem dala 3x stejnou odpověď, ale nejsem si jistá, zda pročítáte celou diskusi, tak abyste věděly, že jsem na žádnou z vás nezapomněla🙂.

nefertitka
17. dub 2012

@martusinek ahoj.... usitujes sa dalsimi testami? 😉
veru radsej ostan doma, uz len kvoli tomu telocviku, neriskuj....ja som zo zaciatku chodila do prace prve dni, ale potom v robote zacal byt taky stres neskutocny a tak som sa tam rozculovala, ze jeden den doobeda som si vymyslela, ze mi neni dobre a rozhodla som sa ostat doma...a aj som dobre urobila, lebo uz potom zacalo spinenie a mierne krvacanie a tak....tak som si to vylezala a mam Niki moju milovanu🙂

nefertitka
17. dub 2012

@mabe daj si cas kolko potrebujes, nenechaj si do toho od nikoho hovorit...

mabe
autor
17. dub 2012

@martusinek tak drzim dal palce 😉 . udelala jsi spravny rozhodnuti zustat na PN, ja to taky udelala. jakmile jsem zjistila ze jsem tehu, tak jsem zustala a vyplatilo se. 🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru