Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

mabe
autor
18. dub 2012

Ahojte devcata, tak dneska psala mail pani, co jsem se mely pred mesicem stehovat k ni. a pry jestli mame jeste zajem, ze ma najitej nejakej mensi byt a koncem tydne nam da vedet, jestli ten byt klapne. 🙂 takze to vypada, ze snad to vyjde. 😀

ellysa
19. dub 2012

@mabe no supeeeeeeeeer

mabe
autor
19. dub 2012

dobre ranko, tak dneska zase pujdeme ven dopo i odpo za detma na pisek, jinak nic naplanovanyho nemame. pujdeme az tak po 10h, aby bylo tepleji. 🙂 zitra jdeme k nasim na celej den.

holky, ja v noci nemohla spat. sly jsme s manzou v 23h a nemohla jsem usnout a pak sem se porad budila a porad se me zdalo o bytu. mam toho plnou hlavu, jeste nechci nic zakriknout, ale je to na dobre ceste, snad. hlavne, ze se pani chce odstehovat, driv nebo pozdeji. 🙂 no a zaroven mam takovou litost, ze se budeme stehovat, jakoze jsme tady zvykly a babicka tady bude sama s dedou,...zase je potreba se hnout dat, aby mela anicka svoje a my uz vyreseny bydleni. pokud to vyjde, tak je to idealni byt pro nas, v poslednim patre s vyhledem peknym, dostupnost do mesta super, ctyri supermarkety, nekolik hrist, no proste vsechno. 🙂

mabe
autor
19. dub 2012

@ellysa dekuju, snad to napodruhe vyjde

nefertitka
19. dub 2012

@mabe super, ze vam to asi vyjde;)
luto ti to urcite bude, je to blby pocit, ked si niekde zvyknuta a ides si zvykat na nieco nove,,,,ja som sa takto stahovala 3x uz a vzdy to bolotazke pre mna. Najviac uz ked Niki bola na svete a videla som, ze aj ona je zvyknuta a ze ju to taha naspat tam, kde sme boli. Ale zvyknete si tak do 3 mesiacov, uvidis....
Ked sme prisli sem, tak Nikolka stale ze podme uz domov...a nevedela pochopit, ze uz sme doma tu, ze uz naspat nepojdeme, som si s nou aj poplakala 😝

mabe
autor
19. dub 2012

@nefertitka no, to se taky bojim, ze anicka v tom bude mit chaos. 😖 snad to zvladne dobre

nefertitka
19. dub 2012

@mabe zvladne🙂 dieta si rychlo zvykne...rychlejsie ako dospely podla mna

mabe
autor
19. dub 2012

@nefertitka tak to je dobre. 🙂 no nezakriknout to, ale vypada to dobre, kdyz se pani ozvala, tak se chce asi fakt odstehovat,driv nebo pozdeji az ji neco klapne 🙂

nefertitka
19. dub 2012

@mabe vyzera to tak🙂

mabe
autor
19. dub 2012
bambi2
19. dub 2012

ahojte, pridavam sa do klubu.. viete mi niekto povedat aka je tu sanca, ze to do tretice klapne?? 😕

lulka06
22. dub 2012

baby, lezim v nemocnici, zacala som mat problemy, snad to bude dobre.

zvolsiinylogin
22. dub 2012

@lulka06 vsetko bude ok, drzim palceky, nech to dobre dopadne..prajem ti vela sil

nefertitka
22. dub 2012

@lulka06 drzim palce...

nefertitka
22. dub 2012

inak Nikolku nam prijali do skolky od septembra🙂

mabe
autor
23. dub 2012

@lulka06 drzim palce
@nefertitka tak to je super 😉

nefertitka
23. dub 2012

@mabe no, je aj neni🙂 ja som na nu zvyknuta a ona na mna, bude to pre obe tazke...

mabe
autor
23. dub 2012

@nefertitka je to prechod zase na neco novyho, ale urcite si zvyknete, to my budeme mit prechod na to bydleni, snad. 🙂

nefertitka
23. dub 2012

@mabe no ved ja viem....ale ked si to predstavim ze nikolku uvidim viac menej kazdy den az vecer.... ☹ a cely den len cez vikend...
este si musim aj najst pracu nejaku dovtedy....
uz sa tesim na dovolenku, chcem vypnut a na nic nemysliet a uzit si leto...teraz je toho nejak moc na mna uz...
inak od stvrtka ma byt 25 - 28 stupnov...sa tesim:0)

mabe
autor
23. dub 2012

@nefertitka ja te chapu, ale musi to tak byt. 😝 tak nic, my jdeme ven na hriste za detma

nefertitka
23. dub 2012

@mabe papa

mili1
25. dub 2012

Ahojte, prisla som vas pozriet, ako sa máte?
Nef tak vy uz idete do škôlky, super, zvyknes si , zo začiatku som sa aj ja bála čo a ako bude, ale malý si zvykol
velmi rýchlo aj na detičky aj na učitelky, a teraz sa velmi teší do škôlky , je mu tam dobre s detičkami,
doma sa uz aj nudil sám 😉

nefertitka
25. dub 2012

@mili1 jej ahoj Mili....nejak na nas nemas cas, co? 😉
ja viem, ze Niki potrebuje byt v kolektive, nech z nej neni sociopat 😉 , ale predsa len, je to velka zmena, cele dni s nou a zrazu bez nej a aj sa o nu budem trosku bat...lebo je velke sidlo, neviem aky velky pozor davaju tie ucitelky v skolke na deti...
chory byval casto?uz je z neho velky chlap, ze?🙂

mabe
autor
27. dub 2012

dobre ranko, tak noc nic moc. anicka kaslala od pulnoci do 3h. pak jsem ji dala fenistil a namazala psim sadlem a uz nic. tedka vubec nekasle. co by to mohlo byt, kdyz kasle sem tam za den a v noci vic? rikala jsem si, ze ji budu davat kapky na kasel jitrocelovy mullerovy a to psi sadlo a na noc asi ten fenistil. poradite neco ucinnyho? hlavne aby se to nezhorsilo, pristi sobotu jedeme na tu dovcu do beskyd.
manza vcera potkal tu pani, co se mela ozvat s tim bytem a pry ji to zase nevyslo a az neco najde dalsiho tak se ozve. sakra, ja myslela, ze uz ji to tedka vyjde. no, nikam nespechame, zatim to staci, platime malo, mame dvorek na leto, kde anicka muze radit a jeste nejakou dobu pomuzeme babicce a dedovi, ale... 😖

mili1
27. dub 2012

Ahojte, nef odkedy pracujem nemám vôbec čas, ide to strašne rýchlo. ked som bola doma bolo tak kludnejšie, teraz sa ráno zobudím a už je večer. 😒 Ja som sa tak isto bála ak išiel do škôlky, ale den isiel za dnom, prvé dni som na malého myslela kazdú minutu, čo robí, atd, či dačo papá.....,ale bolo všetko v poriadku a naozaj si rychlo zvykol a teraz sa už teší do škôlky. Samozrejme sme mali aj také dni, hlavne ten prvý týžden, ked bolo plaču a to som plakala prve dni aj ja ked som odchádzala.
Aj Niky je velký šibal.Učitelky musia davat pozor na deti.
A s chorobou to bolo tak, že do decembra nebol vôbec chory, len raz a potom od decembra do februára bol viac doma ako v škôlke, ale to bolo viac take že len kašlal a už sme ho nedali. Tam sa deti nakazia hned. My sme mali problem s tym že ked bol viac dni doma napr. 2 tyzdne nemal byt kto s nim. Nam to v zime trvalo dlho kym sa uplne uplne vyliečil. A ked sa aj vyliečil išiel raz do škôlky na 3 dni a zasa kašlal. Teraz je to už
lepšie, klop klop
Takže ak pojdeš do práce, myslite aj na že budete musiet niekto zostavat doma ked bude chorá.
Možno u vas to bude ine. ale vačšinou to je tak , že hlavne v zime sa deti hned nakazia. 😠
Tak sa majte,,,ja sem tam nakuknem ako sa máte.... 🙂 😉

nefertitka
28. dub 2012

@mabe neviem co moze byt ten kasel? to len kasle a nic ine?

@mili1 to je ta druha vec, z ktorej som nestastna, tie choroby stale dookola v skolke...a stacilo by tak malo, aby rodicia nedavali dieta do skolky,ked je chore, jasne ze sa to tam potom toci dokola...
ide mi to na nervy aj na ihrikach...v piatok sme zas nadabili na ihrisku na total chore dieta, dobre Nikolku okaslalo, hojdalo ju na hojdacke a zrazu kasel a rovno na Niki. Potom som to dieta sledovala a okaslavalo dalej vsetky deti na ihrisku, radsej som ju potom zobrala prec a matke som povedala svoje. To je sila, aby zdrave dieta muselo odchadzat z ihriska kvoli choremu!
ved nech ho vezmu von aj ked je chore, ale na prechadzku alebo tak a nie medzi deti!
a toto riesim kazdu chvilu, ja mam z tych ihrisk uz normalne fobiu.No ale uz mame leto,uz to take hrozne s tymi chorobami nebude

martusinek
29. dub 2012

Ahojky holky, zdravím po delší odmlce. byla jsem na návštěvě u našich a začala jsem slabounce krvácet, byla to spíš jednorázová událost, ale vyděsilo mě to a jela jsem do nemocnice. Nechali si mě tam týden na pozorování. krvácení hned v sobotu ustalo a miminku se daří dobře. V pondělí mělo 1,8 mm a v pátek už mělo 5,6 mm a tlouklo mu srdíčko jako o závod. V pátek po tom výborném ultrazvuku mě pustili a mám klidový režim. V pátek jsem ho z nadšení, že jsem na svobodě porušila a v sobotu ráno mě bolelo pekně bříško a maličko jsem zašpinila, ale od té doby už nic, tak snad je miminko v pořádku. Polehávám a odpočívám a hodně se šetřím. Zítra jdu ráno k doktorce na kontrolu, tak uvidím, co mi řekne. Stalo se vám to na začátku těhotenství taky? několik holek v nemocnici mi říkalo, že je to na začátku těhotenství časté, ale že mají doma zdravé x roční děti. Doufám, že se tohohle sluníčka už dočkám. Vychází to na polovinu prosince🙂.

mabe
autor
30. dub 2012

ahojte devcata, tak nejak nemam cas semka zajit, jak mame tatku doma. 🙂 patecni festacek byl uplne super. pekne jsme si daly pivecko, poslechly kapely parada. nejlepsi byl vaclav neckar - uzasnej. v sobotu jsme si jely pro anicku na obed k tchanovucm, pak pesky domu a ja v tom teple chtela zkusit bez plinky a samo ze se anicka pocurala. tak treba priste. doma se ji to nestava, ale venku neni jeste zvykla. vcera jsme byly na kole odpo - boli me dost prdel. 🙂 dopo jsme dneska uklizely vsichni, manza auto s anickou a ja doma, odpo jdeme grilovat ke svagrove. zitra asi nejakej vylet a v sobotu uz razime do beskyd s kamosema na dovcu. 5 rodin - 9 deti. 😀
@martusinek drzim palce, ja spinila u anicky dvakrat a to vzdycky po uklizeni - takze namaha, pak jsem si uz davala pozor a mela klidovej rezim. takze se setri, prvni mesice jsou nejdulezitejsi.

martusinek
2. kvě 2012

@mabe Děkuju moc. V pondělí mi doktorka řekla totéž a zakázala mi většinu domácích prací, což samozřejmě potěšilo manžela 🙂. Včera jsme šli na poměrně dlouhou procházku a také jsem malinko zašpinila, takže už opravdu jen a jen odpočívám a dodržuji nařízený klidový režim. papa

nefertitka
2. kvě 2012

@martusinek ja som spinila casto cele prve tri mesiace, lez co mozno najviac...potom v druhom trimestri akoby utlo🙂 uvidis 😉 drzim moc palce
a ziadne dlhe prechadzky 😝

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru