Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

ellysa
26. črc 2012

@simonkato samozrejme, že bude dobre, len je to nespravodlivé ☹ , skúste možno tú imunológiu ešte, ale kľudne to u vás mohla byť aj krutá náhoda oba razy, keď gentiku máte v poriadku...
neboj, táto téma je zázračná, do tretice to bude všetko v poriadku

ellysa
26. črc 2012

@simonkato pozerám, že si ešte mladunká, ešte budeš mať doma futbalovú jedenástku 😉 , aj keď žiaľ, bez strachu a stresu to už nepôjde 🙄

mabe
autor
26. črc 2012

@simonkato ahoj, no vitam te mezi nami, i kdyz bych byla radsi, kdyby uz nikdo nepribyval. nedokazu si vubec predstavit prijit o mimco tak pozde v 22t. ja vzdycky mela MA v 8tt. u anicky jsem taky mela spatny tripple testy, nastesti plodovka ukazala, ze je vse ok a tuk tuk je to tak. urcite stesti uz musi prijit. drzim ti moc moc palce, at to tak je napotreti. ja po tech dvou MA vymenila dr. a bylo mi zjisteno dle cyklu, ze musim brat utrogestan v druhe fazi cyklu. takze jsem to uz brala pred anickou a tedka taky. je to teda jak na potvoru, ze "jenom"kvuli tomuto ti tve druhe tehu nevyslo. 😖

simonkato
26. črc 2012

@mabe ja som po malickej gynekologicku vymenila a zatial som s mojim gynekologom spokojna snazi sa ma poposielat na rozne vysetrenia liecit liekmi skor na prirodnej baze ako nam s drahym v maji nasadil vitamini tak som zostala hned aj tehu.Tak dufam ze sa nam to znovu podari.Teraz cakam aspon na prvu mrchu a potom sa chceme znovu o babo snazit aj ked v nemocnici nam odporucali pockat tri mesiace.Po malickej sme cakali skoro rok a aj tak to nevislo.Myslim si ze ked to ma prist tak to pride.

simonkato
26. črc 2012

@ellysa mne kludne staci jedno dve nepotrebujem futbalovu jedenasku.No veru bez strachu to urcite nebude.Ale ktora zena ma tehu bez strachu ?

mabe
autor
26. črc 2012

@simonkato tos udelala dobre ze jsi vymenila dr. a zkousite to prirodni cestou. moje nova dr. to taky tak dela. beru na vycisteni organismu, na otehotneni C+zinek, karditabs, a dalsi. vsechno krome utrogestanu prirodni vitaminy. je to na cloveku, jak to citi a kdy chce zacit. mela jsi revizi nebo telo se vycistilo samo?

simonkato
26. črc 2012

@mabe pri malickej som mala cisarsky ale nie klasicky skor minisekcia a teraz som mala kyret museli ma vycistit.My s drahym berieme spolocne A Beta Care a ja sama beriem Gin Chia su to vitaminy od jedneho vyrobcu tie prve su dobre na to aby zena laksie otehotnela a pre muza su aby mal rychlejsie spermie a tie druhe su na to aby sa telo rychlejsie zregenerovalo rychlejsie obnovovanie buniek podporuju pozitivne myslenie.ktoreho mam teraz velmi malo takto pred rokom som sa dozvedela ze o nasu malicku musim prist ☹ je tomu rok ale ja sa cez to nerpenesiem v zivote vobec nieje pravda ze to boli menej ☹

mabe
autor
26. črc 2012

@simonkato to asi nikdy nepreboli. ja mela uz tri MA, dva pred anickou a tedka treti po ni(minulej prosinec), coz nechapu a mam to v hlave porad a nikdy to asi uz nepreboli, ale musime jit dal. ja mam taky od jednoho vyrobce finclub, ja verim, ze prirodni cesta je spravna. dr. predtim do me cpala hormony a ja vubec nemela srovnanej cyklus, nevedela jsem jak ma spravne fungovat. ta nova me naucila symptotermalni metodu - mereni bazalky a vim presne jak funguje, dky je ovulka...

simonkato
26. črc 2012

@mabe to mi je velmi luto s tymi MA aspon ze sa vam podarila vasa krasna princezna a mate mat z koho radost.Ja som pred maliskou mala ukazkovy cyklus az potom sa mi pokazil som zvedava ako to bude teraz.Ja som vedela kedy mavam ovulku podla hlienu a boloesti vo vajecniku.bazalku sa mi merat nechcelo ja si rada pospinkam a nechcelo sa mi koli tomu vstavat sem ta urobim pre istotu ovu testik.

mabe
autor
26. črc 2012

@simonkato jasny, ze jak uz mame prcinu nasu, tak je to uplne neco jinyho. uz mame to nase stesti a kdyby se povedlo jeste jedno,tak by to bylo supeeeer. taky mam hlen a boli me brisko a dokonce aji spinim, ale stejne merim a zapisuju poctive aby moje dr. videla jak to je

martusinek
27. črc 2012

@mabe a @ellysa Ahoj holky, vyšla mi špatně hodnota AFTP, nevím o kolik byla zvýšená, protože papíry mi do ruky doktorka nedala. Jen mi do žádanky na ultrazvuk napsala, že mám zvýšenou AFTP. Na internetu jsem našla, že jde o rozštěpové vady a v mnoha diskusích narazila na to, že tu hodnotu mohlo zvýšit i třeba krvácení v těhu, tak se tím snažím uklidňovat, protože jsem krvácela v podstatě do konce třetího měsíce. Doktorka mě taky uklidňovala, že to často vychází falešně pozitivní. Všechny ostatní nabírané věci jsem měla úplně v pořádku. Maličký krásně kope a cítím ho několikrát za den, tak se bojím méně. Já si ho stejně nechám. Už bych to nedokázala.

@simonkato Ahoj, je mi moc líto, že sis musela tím vším projít. Jsem teď těhu a nedokážu si představit, že bych za 14 dnů měla o své mimi přijít, když cítím, že se hýbe atd. Jak ti vyšli triple testy? Všechny hodnoty špatně nebo jen některá? Mně vyšla špatně hodnota aftp, tak se bojím. Věřím, že už se na tebe usměje štěstí a budeš miminko mít. Mně po revizi (tento rok v únoru) řekli, že mám po šestinedělí počkat na první i druhou ms a pak se snažit. Moje doktorka mi řekla, po kontrole, že je vše ok a že se nic nestane, když otěhotníme hned po první MS. No a ono se to podařilo. V průběhu prvního měsíce jsem ležela týden v nemocnici, pak jsem střídavě krvácela a pak mi nasadili utrogestan a ascorutin asi v devátém nebo desátém týdnu a brala jsem ho do dvanáctého a to jsem krvácela naposledy. Od té doby je vše ok. První genetické testy vyšli dobře, ultrazuvk ve 13tt bez problémů a až teď ty výsledky z toho druhého genetického vyšetření nic moc, protože věe ok jen ta hodntoa aftp vyšší. 9.8. jdu na podrobný ultrazvuk ve 21. týdnu, tak věřím a doufám, že je to ok. Doktorka mi řekla, že na odběr plodové vody to není. Bojím se, ale doufám. Jsem rozhodnutá si mimi nechat, ale kdyby mi řekli, že je to vada nelsučitelná se životem, tak nevím. Moc bych se bála. Je mi tě hrozně líto a věřím, že to je bolest, která nepřebolí, ale jednou ji zmírní tvé krásné miminečko, které budeš držet v náručí.

mabe
autor
27. črc 2012

dobre ranko, tak dneska jedeme ke kamosce za chvilku na barak, pak odpo k nasim dam anicku a pujdu si zacvicit, uz jsem nebyla tri tydny a zada boli. takze to vypada na paradni den plny vedra. 😀
@martusinek ja mela presne to co ty. pak jsem sla na UTZ v 20tt a rozstepove vady se neprokazaly, akorat dr. trosku strasila, ze ma anicka malou nosni kustku a ze je to znak downa, takze me tak vystrasila, ze jsem sla na plodovku kvuli tomu. ale ty 4tt jsem se strasne strachovala nez jsem sla na ten UTZ a pak jeste 14 dni nez dosly vysledky odberu vody. taky jsem probrecela prvni dny po odebrani plodovky, protoze jsem se bala, ze o malou prijdu kvuli tomu - sem tam se to stava. takze jsem si strachy uzila a pak uz dobry.

katulka25
27. črc 2012

Ahojte dievcata, som tu nova a nasla som si tuto temu, ktora sa tyka aj mna. Tiez mam dva potraty za sebou. Jeden v septembri 2011 ako MA a druhy v marci 2012 ako spontanny potrat. Teraz sa snazime opat a verim, ze sa to uz podari. Ako sa hovori, do tretice vsetko dobre 🙂 Drzim vsetkym prsty, aby sa nam to co najskor podarilo

simonkato
27. črc 2012

@martusinek Ahoj moja no dufam ze sa nam to uz podari .Dneska som bola u dokiho a ma odpisala a kazal aspon pol roka pockat vobec nechapem preco ja nechcem cakat ked mam o babatko prist tak je jedno ci budem cakat rok pol roka mesiac alebo ked mam babo donosit do konca priroda je blbec a my s nou tazko vybabreme.Mne vychadzali vsetky testy zle od zaciatku az do konca a aj odber plodovky to potvrdil.Poradim ti skus ist aj na 3D ci 4D sono tam tie rastepi urcte odhalia ak niejake su ale urcite nebudu myslim si ze je to len plany poplach.Drzkajte sa aj s babatkom abudem na vas mysliet vsetko dobre dopadne musi a hotovo na ine ani nemysli.

martusinek
27. črc 2012

@mabe
@simonkato
Moc děkuju za reakce, jste zlatíčka. Na ten utz jdu 9.8., tak vám dám určitě vědět. Už jdu dnes spinkat. Máme sice návštěvu, která zůstane přes noc, ale já už jsem ko, tak je obstará manžel. Dnes maličký tak kopal, že jsem to poprvé viděla i přes bříško🙂. Je to taková nádhera a jsem šťastná a doufám, že se konečně dočkám. Dobrou noc.

martusinek
29. črc 2012

Ahoj holky, bolíval vás občas v těhu čípek? Už se mi párkrát stalo, že mi ztvrdlo bříško a někdy mě pobolívá čípek. Snad to nic není. Musím to asi raději říct v úterý doktorce.

ellysa
29. črc 2012

@martusinek áno aj pri oliv aj teraz som to mala dosť často na začiatku, teraz už dlhšie nie, ale doktor povedal, že to nič, že sa všetko dole rozťahuje, ale spýtaj sa pre istotu, môže to byť ešte aj mykóza, možno ti vezme ster

mabe
autor
30. črc 2012

dobre ranko, tak my cely vikend byly nekde pryc. i kdyz s bourkama tak paradniii. za chvilku valime zase s kamoskama a deckama ven. 🙂 s bytem zatim zadny novoty, tak se zatim mejte.

martusinek
30. črc 2012

@ellysa Děkuju, zítra to doktorce řeknu.

nefertitka
30. črc 2012

@martusinek v 20.tt by ti este nemalo tvrdnut brucho, teda ak to bolo tvrdnutie. Radsej o tom povedz....
Nikolka zas nejak kasle inak, ja sa uz asi obesim:( ja neviem, ci to ma dojazdy, alebo zas ma nieco nove....stvrtok ideme k mojej babke na Kysuce, tak dufam, ze sa jej to dovtedy alebo tam nezhorsi a ze jej tam pomozu tie hory...

nefertitka
30. črc 2012

inak baby, nevadia vam vone v tehotenstve?Ja som dnes kupila nejaku vonu do zachoda a uplne som si spomenula na taku istu vonu, ked som bola tehotna, tiez sme ju pouzivali, fuj, sa mi to vratilo, az ma z nej napina, asi ju budeme musiet dat prec. Normalne mi to ostalo...hm

mabe
autor
30. črc 2012

@nefertitka ???? 😀

mabe
autor
31. črc 2012

dobre ranko, tak dneska mame standartni den. dopo pisek a odpo prijde mamka,tak si pujdu zacvicit a do mesta. 🙂 anicka vstavala dneska pred 6h, tak bude brzo jeta. vcera jsem koupila cerstvyho pstruha, tak bude dneska na obed. 🙂

mabe
autor
31. črc 2012

@nefertitka tak co tvuj cich?

mabe
autor
31. črc 2012

@martusinek drzim palce na ko

nefertitka
31. črc 2012

@mabe museli sme to vyhodit:P
inak Niki ma zas dalsie kvapky od kasla a zodac...a stvrtok ide k lekarke nasej uz konecne

martusinek
31. črc 2012

@nefertitka Ahojky, řekla jsem to doktorce a řekla, že se to může stát, ptala se mě, kdy se mi to třeba stalo a pak mi vynadala, že jsem na rizikovém těhu a nemůžu si dvě hodiny chodit po houbách, že smím chodit, tak půl hodiny max hodinu v kuse a pak prostě na půl hodiny sedět a odpočívat a pak zase pokračovat, že jsem tam klidně mohla v tom lese porodit. Já na ní koukala a byla jsem opravdu v šoku. Musím se prý prostě šetřit. Když budu unavená, tak si prostě lehnout a ne to nechat dojít tak daleko, aby mě bolelo břicho, že si tou námahou vyvolávám stahy dělohy. Hrozně mě to vyděsilo. Jinak jsem na to dostala magnosolv, vitamín. Dnes jsem byla na ekg a na vyšetření na těhu cukrovku, výsledky budou zítra. Bylo to hrozné a pak se mi udělalo špatně hlady, ale zvládla jsem to a už snad až zase v příštím těhu. Fuj a fuj.....Váha roste podle někoho pomalu, ale mně to přijde dost. Jsem v 5.měsíci a příbytek na váze 4,5 kg. Za posledních (něco málo přes) 14 dní mám nahoře 1,5 kg, takže maličký asi roste🙂. Moc držím za držení palečků na ko. Ultrazvuk nás čeká 9.8., ještě jsem se jednou ptala na ty hodnoty a vyšlo mi zvýšené hcg a to aftp, ale prý jsou ty hodnoty jen mírně vyšší, kdyby prý byly hodně a rizikové zvýšené, tak by do závěru zprávy napsali patologické hodnoty a to tam není, takže prý není důvod k obavám, jen je ten utz pro jistotu. Tak jsem podstatně klidnější. Holky moc díky za podporu.
@mabe
@ellysa

ellysa
1. srp 2012

@martusinek no veru, treba sa šetriť, ja sa tiež snažím, ale nejak to nejde 😅

martusinek
1. srp 2012

@ellysa No právě, mně to taky nejde🙂

Dnes jsem si volala na výsledky té cukrovky a bohužel ji mám. Já taky musím mít všechno☹. Neměly jste taky těhotenskou cukrovku? Co to obnáší?

ellysa
1. srp 2012

@martusinek Ja som mala, neboj, nie je to také zlé, čakám, že aj teraz ju budem mať...
Hlavne budeš musieť držať dietu, ale neber to ako dietu, je to zdravé stravovanie, takže jesť len zdravé veci (nie sadkosti-ak budeš mať veľmi chuť tak 75% čokoládu si môžeš dať)
Dôležité je jesť pravidelne, každé dve hodiny malé porcie, nesmieš byť hladná ani prejedená, žiadne biele pečivo, len tmavé,obmedziť prílohy (zemiaky, cestoviny, ryžu) hlavne papať veľa mäska, k tomu si urob nejaký zeleninový šalát, alebo udusiť zeleninu a trolinku prílohy, polievku bez rezancov, a ani ovocie nie je povolené, ak tak len doobeda, jeden kus denne a hlavne citrusy...ak budeš veľmi hladná, tak si nakrájaj syr a zeleninu, ja som všade chodila ako magor so svačinkou v krabičke 😀
pravdepodobne ti dá lekárka glukomer, budeš si merať hodnoty po jedle a chodiť na kontrolu, inzulín by si si pichala len ak by to bolo veľmi zlé, ale asi len tú dietku budeš dodržiavať...
oriešky sú tiež veľmi dobré

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru