Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

mabe
autor
10. pro 2012

@ellysa at te nachlazeni brzo prejde.

nefertitka
10. pro 2012

@mabe neboj, aj ja sa bojim 😀
kazdu chvilu ma chyta panika ze co sa moze pokaslat

ellysa
10. pro 2012

@nefertitka to je úplne normálne, ja som panikárila kým som nezačala cítiť bublinky-čo bolo dosť skoro už v nejakom 13tt, potom som sa už trošku ukľudnila, aj teraz ma napadnú blbosti sem tam, či sa nedusí pupočnou šnúrov a podobne, ale keď kopká ma ukľudní a on kopká non stop skoro

nefertitka
10. pro 2012

@ellysa na tie bublinky sa tesim, ja viem, ze sa ukludnim trocha ak prekonam prvy trimester, ale rovno sa bojim tretieho:( tam toho bolo dost, tlacila mi na pecen, ladvinu a 800x denne mi tvrdlo brucho:(

nefertitka
10. pro 2012

a ze porod? 😅 este som len v 5 tt a uz sa bojim 😖 😝
ta baba co tu dnes bola vravela, aky strasny porod mala a ako sa cela dotrhala, ze musela mat vyvod 3 dni kvoli tomu...a ze druhe uz nechce 😝 tak som jej povedala, ze 3,5 roka som aj ja bola v tom presvedceni 😀 . Ale odmietnem nastrih, myslite, ze mi ho mozu aj tak urobit?aj ked odmietnem?nechapem, preco bol pri Nikolke vobec nutny, ked mala 2300g. Ako ma nastrihli a skocili mi na brucho, tak som sa tiez cela roztrhala.A to ma desi, ze sa to moze zopakovat

mabe
autor
10. pro 2012

holky, tak to teda mame pekny vyhlidky. 😀

ellysa
10. pro 2012

@nefertitka ja sa tiež bojím pôrodu, ja som mala síce bolesti strašné 23h som rodila, z toho 11 kontrakcia každú minútu, lebo som mala tri vyvolávačky, ale potom pôrod bol malina, tri zatlačenia asi 20 minút a malá bola vonku, v AT sa práve nerobí nástrih, takže som mala nejaké dva štichy, úplne super mi potom bolo, som bola za dve hoďky fit a na nohách, takže sa tiež desím niečoho takého, ako tá tvoja kamoška prežila, alebo že nebudem vedieť malého vytlačiť, ale tak sama vieš že v ten moment to šlo akoby okolo nás, asi mi bude jedno čo sa so mnou deje, len nech to mám už za sebou a tiež ma mrzí, že budem asi sama, pri Oliv bol muž so mnou, ale teraz asi nestihneme niekoho z rodiny zorganizovať aby prišiel tak rýchlo, takže pravdepodobne v tom budem sama 🙄

nefertitka
11. pro 2012

@ellysa a nejaku kamosku tam aspon nemozes mat?

nefertitka
11. pro 2012

@ellysa alebo kludne prineste malu k nam ...sice ma nepoznas, ale bolo by dobre o nu postarane 😉

mabe
autor
11. pro 2012

dobre ranko, tak anicka vcera usla v 20:45h, takze parada. dneska jsme vstavaly v 7:15h, tak ji dam hodku po obede a snad pujde zase kolem 21h spat. 🙂 dneska nemame nic v planu, akorat si hrat. vlastne jdu na tu mojzisku odpoledne, takze se zase provetram. 😀 zitra v poledne pujdeme s anickou prochazkou na kontrolu k dr., sem tam zakasle, ale myslm, ze uz je to jenom dobeh.

holky, ja zadnej porod nepoznala, a mam z toho taky strach,ale zase je to mozna lepsi, ze nevim co me ceka. jezis, holky tak fakt mam za 10 dni nechat byt snazeni? uz se tesim na tehu,ale zaroven mam strach. 😝 😀 chapete.
@nefertitka tak jak je dneska? co budete delat?
@ellysa je to skoda, ze bys mela byt na porod sama, ja si to nedokazu predstavit, ale driv to bylo normalni a vsichni to zvladly.

ellysa
11. pro 2012

no uvidíme, kedy to na mňa príde a ako rýchlo porodím, ak ako pri malej, tak bude mať čas prísť aj sesternica z USA 😀 😀 😀

dnes mi prišla svokra pomôcť, mala prísť v piatok, lebo ideme na oslavu, tak postrážiť malú, ale nakoniec už prišla dnes, keď som chorá, doniesla malej už aj ježiška-dostala takú guličkovú plastelínu, tak sme sa hneď hrali, super to je...
dnes ráno sme šli do škôlky s revom ale keď som prišla bola vysmiata, že bolo super, tak neviem, čo ju to chytilo ráno

mabe
autor
11. pro 2012

@ellysa jee, tak to mas dobry, ze se muzes lecit a o malou mas postarany. 🙂

nefertitka
11. pro 2012

@mabe stale si neni rozhodnuta?🙂
ja sa mam dneska tak vselijak, nehorazne casto cikam, akoze totalny extrem...brucho stale nejak boli, raz ano, potom nie, viac ano ako nie, hlavne ked mam plny mechur, tak vtedy. Nejak mi zacina vsetko smrdiet zas, tlaci ma zaludok. A vsetky gate aj teplaky su mi neprijemne na bruchu, aj gatky dokonca, asi si kupim nejake o 3 cisla vacsie 😝 . A mam aj taku vselijaku naladu, stale nad tym premyslam, ci som urobila dobre, kedze to prve bolo az take rizikove a ze ci vobec zvladnem dve deti a ze ked mam Nikolku ako prvu a som na nu zvyknuta a nadovsetko ju lubim, ci aj to druhe tak budem lubit, ci nebudem niektore uprednostnovat a tak. No blbe myslienky 😝

@ellysa no super, aspon si oddychnes a poliecis sa v klude

nefertitka
11. pro 2012

a este som zabudla napisat, ze som strasne unavena stale a rozculuje ma to, cez obed si lahnem s Niki co uz nevladzem a vecer o 21:00 uz ma klati a muz musi vzdy dokukat film sam 😝

mabe
autor
11. pro 2012

@nefertitka vis, proste je to tady, dalsi krok k tehu a uz me to trikrat nevyslo, tak mam z toho nervy. ale chci dalsi mimco moc

mabe
autor
11. pro 2012

@nefertitka udelala jsi dobre 😉 a je videt, ze tehu je zatim ok, kdyz ti neni tak dobre 😀

mabe
autor
11. pro 2012

my tedka s anickou mame tancovani po spani a za hodku jdu na mojzisku

nefertitka
11. pro 2012

@mabe hej chapem, ved ja som ani dlho druhe nechcela, co som sa tak bala. No dufam, ze je tehu ok😉 ale nespinim teraz vobec

mabe
autor
11. pro 2012

@nefertitka ja ho chci, ale jak se blizi snazeni, tak mam strach, abych nespinila, nekrvacela, nemusela lezet,...ale asi to neovlivnim
to je moc dobre, ze uz vubec nespinis a muzes fungovat normalne, kdy jdes na dalsi ko?

nefertitka
11. pro 2012

@mabe normalne nefungujem, lebo akonahle dlhsie sedim alebo stojim, tak ma proste zacne dost pichat v bruchu, aj von sa bojim chodit. V piatok idem k lekarovi. Ja urcite budem musiet lezat, minimalne v poslednom trimestri.

mabe
autor
11. pro 2012

@nefertitka ja to myslim tak, ze nemusis lezet a jenom na zachod. tak budu drzet palecky moooc, jedja kez bysme mely vsechno bez potizi

nefertitka
11. pro 2012

@mabe to by som ani neverila;)ale mohlo by to tak byt

nefertitka
11. pro 2012

ja som vzdy potratila okolo 8tt preto sa toho tyzdna bojim asi najviac

ellysa
11. pro 2012

@nefertitka presne u nás to je do toho 12tt čistý stres 🙄 , ale musíš myslieť pozitívne, tie tvoje pocity sú úplne normálne, presne tie isté som mala na začiatku aj ja, ani teraz nemôžem povedať, že k tomu malému v bruchu cítim to čo k Olivii, ale každá dvojmama mi hovorí, že to príde postupne, že dokonca ani v pôrodnici to ešte nebude to pravé orechové, že tak isto ako som si budovala vzťah k malej si budem aj k nemu, ale že nakoniec ich budem ľúbiť úplne rovnako,tak im verím 😀 😀 😀 😀 😀
@mabe tebe verím, že sa tak bojíš, predalen máš za sebou ešte viac negatívneho ako my ostatné, ale zasa keď sa vám podarila Anička, prečo by to ešte nemohlo znova výsť,a ja dosť verím tej Mojžiške, tiež som ju pred Olivkou cvičila a myslím, že mi to pomohlo

nefertitka
11. pro 2012

@ellysa no dufam, ze to tak bude, aj MM mi vcera vravel, ze sa boji toho isteho. Tak ked to pride postupne, tak to pride postupne 😉 ...tiez tomu budem radsej verit, aj ked teraz je to take vselijake tie myslienky.

ellysa
11. pro 2012

@nefertitka určite neboj, aj mojej mamky aj svokry som sa dnes pýtala, a tiež mi povedala, že sa toho nemusím báť, že láska sa medzi deti nedelí ale násobí 🙂

ellysa
11. pro 2012

ja to vidím aj na tom ako sa vôbec na malého pripravujem, pri malej som mala nakúpenú takú výbavu, teraz mám pár vecičiek, fusak, kočík, deku a to je všetko, ešte jeden olejček dokúpim, a jednu fľašu pre istotu, keďže malú som nekojila a iné postupne

nefertitka
11. pro 2012

@ellysa no tiez to asi bude podobne 😝 ...ale mozno je to aj tym, ze prve bolo nieco uplne nove a tam sme aj zmatkovali a nakupili mozno aj to co netreba...
to je pekne povedane, ze nasobi🙂
tak a postavila som si aspon maleho snehuliacika na parapete za oknom 😝 ...kuka nam do obyvacky 😀

nefertitka
11. pro 2012

baby som sa docitala, ze v tehu nemozem okrem ineho citrusove ovocie a ryby???ja ze budem jedavat ryby, nech sa dietatu dobre vyvija mozog a oni takto, myslite, ze obcas si mozem dat lososa alebo mandarinku?

mabe
autor
11. pro 2012

ahojte, tak tedka mam chvilku anicka sedi na kakacku a keca a keca, snad brzo usne. manza na basketu, tak budu mit klidek. 🙂 fyzioterapeutka me dava zelenou na snazeni, pry moje kostrc neni skoro vubec zablokovana, takze neni problem. co ted??? 🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru