Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

nefertitka
8. led 2013

a desi ma predstava, ze budem musiet cele leto prelezat a ze druhe dieta sa moze narodit este skor ako Nikolka

ellysa
8. led 2013

@nefertitka neboj moja, moja kamoška trpela pri prvom depresiami liečila sa, ale zvládala aj bez liekov, len chodila k psychologičke, k Milosrdným-tí sú na nám SNP, v takej uličke, ja som tam chodila na endokrynológiu a naozaj môžem celú tú nemocnicu len odporučiť, ak chceš spýtam sa jej, ako sa k nej dostala a meno.
Ale snáď to nie je depresia, len nejaká melanchólia, pri depresii by si nespávala-vieš spať?Kamoška celé noci nespala, že nemohla, čučala do stropu...

mabe
autor
8. led 2013

@ellysa tak ja to mam asi tak jako ty. pokud je neco jinak, tak jsu nervni. 😝 mas strach, ze se ti maly dusi? a procpak? je pravda, ze ja chodila od 30tt na utz do 33tt kvuli malo plodovce a pak kazdej tyden na ozvy a UTZ. byla jsem vic sledovana a tak jsem byla klidna. naprosto chapu, ze uz to vsude boli, picha,...

mabe
autor
8. led 2013

@nefertitka urcite by ti daly nejaky prasky, ktery nemuzou uskodit.

mabe
autor
8. led 2013

@nefertitka predstava, ze bych byla nejak omezena pri anicce me taky desi, ale co nadelame...pokud chceme mimco, tak proto musime udelat vsechno.

nefertitka
8. led 2013

@ellysa no niekedy spavam, niekedy nie, ale vacsinou ano...ale je pravda, ze sa par krat za noc zobudim a rozmyslam nad vsetkym...

nefertitka
8. led 2013

@ellysa spytaj sa prosim ta

ellysa
8. led 2013

@nefertitka moja tak k tejto lekárke chodia http://www.lekar.sk/12695/mudr-sona-belanska/ho..., že len zavolala, tak skús, za to nič nedáš a že bola veľmi spokojná,doteraz sú v kontakte aj mailom 😉

nefertitka
8. led 2013

@ellysa dakujem...pozriem to a popripade jej zavolam...
nedesi ta predstava kolik, neprespatych noci a tak?mna strasne:(

ellysa
8. led 2013

@nefertitka aj 😀 , ale teraz by som už chcela konečne to brucho preč a normálne sa hýbať 😀

nefertitka
8. led 2013

@ellysa no ved uz to mas za par 😉

ellysa
8. led 2013

@nefertitka však toto čakanie je asi najhoršie 😝 a teda na pôrod sa neteším ani trochu

moka27
8. led 2013

Ahoj baby.....som tu nová ....chcem sa pripojit a podeliť sa s mojou cestou k dieťatku....zacali sme sa snažiť minulý rok vo februári....na prvý pokus nám to vyšlo a velmi sme sa tešili....vsetko prebiehalo super...žiadne problémy...akurát v 6 tt som prechonala chripku s teplotami skoro 39....velmi som sa bála...ale vxzeralo to ze je vsetko oki...potom prisiel UTV v 20 tt...zistili nám problém so srdiečkom....velký problém....srdiečko bolo uplne zle vyvinute....tak zle ze ani diagnoza srdiečková na to nebola...musela som porodit ☹ najhorsie rozhodnutie v živote....lekari nam povedali ze sa mozme snažit o dalsie mimčo hned....vyslo to az o 4 mesiace....velmi som sa tešila....kazdý hovoril ze to teraz uz musí výst....v 6 tt som zacaka krvácať...záver - spontátny potrat....lekárka mi na to len povedal ze do tretice to uz musí výsť...velmi po tom tužim ale aj sa veľmi bojím....pripadám si ako pokusný králik...je to smutné....vraj máme všetko oki a stále to nevychádza....vraj len treba skusat,,,,ale do kedy ☹

ellysa
8. led 2013

@moka27 jaj no tak toto je veľmi smutný príbeh ☹ , veľa si si prežila.
Žiaľ aj keď to znie trochu kruto a ironicky, nič iné neostáva ako skúšať, vidíš všetky tu tým prechádzame, máme strach, obavy, každopádne držím veľmi palčeky aby si sa dočkala svojho vytúženého šťastia čím skôr.
Aj ste boli na nejakých vyšetreniach?

moka27
8. led 2013

@ellysa ...dakujem...bola som na odber plodovej vody....vsetko negatívne....po porode robili malinkej genetické testy a taktiez( je to hnusné napísať) ale aj pitvu....vsetko oki...nás tiez testovali na genetike...teda len krv...vsetko bolo oki....neviem ci je treba este nieco.....ono v podstate to tehotenstvo s malou bolo úplne normálne.....tak neviem....

nefertitka
8. led 2013

@moka27 to je hrozne, hlavne to cim si si presla v 20tt...asi to bolo tou chripkou, ta je v tehu nebezpecna, hlavne v 1.trimestri a to druhe mohlo byt zle uchytene...hocico tam mohlo byt, ked otehotnies znovu, nech ti daju hned lieky na udrzanie...dufam, ze do tretice uz bude vsetko ok

nefertitka
8. led 2013

@ellysa veruze ked mi ho odmietne spravit, tak si beriem kartu

mabe
autor
8. led 2013

@moka27 je me to lito, vubec si to nedokazu predstavit ve 20tt. ja mela MA vzdy v 8tt, takze oproti tobe je se to vubec neda srovnat, ale i tak to zamrzi a boli a hlavne kdyz se ti to stane 3x. vim, ze se citis jako pokusnej kralik,ale genetiku ti delaly, jeste mozna endokrinologie a imunologie by nebyla spatna, urcite utros nebo neco na udrzeni ze zacatku tehu, taky neni na skodu. ja mam za tyden ovulku, takze novy snazeni a mam strach, ale chci proste dalsi mimco, tak to musim zkusit, nic jinyho me nezbyva, uvidis ze silu za par mesicu najdes a chut.

moka27
8. led 2013

@mabe ono snaha a chut by bola...len ten strach je silnejsi....ja by som brala aj hned....len ci to víde...a tebe sa to stalo 3x?

mabe
autor
8. led 2013

@moka27 no, tak jeste musis pockat az ten strach se zmirni. ja ho mam taky a bude porad, bohuzel. ja mela pred anickou MA 2x a loni po anicce. vzdycky se naskytly okolnosti, jako vyvolavacky, hormony pri prvnim, pri druhym spatna stitna zlaza o ktere jsem nevedela a loni virus, tak to mozna bylo timto. nevim... 😝

ellysa
8. led 2013

@moka27 toho strachu sa už žiaľ nezbavíš, ale neboj, raz prekoná túžba po dieťatku strach a pôjdeš do toho

mabe
autor
8. led 2013

tak my tedka vybirame lednicku do noveho bytecku 🙂 , sice klice dostaneme az pristi tyden, ale jsou slevy 😀

mabe
autor
8. led 2013

byly jsme s anickou venku a uplna parada. anicka byla ze snehu uplne nadsena, zitra vyrazime na sane, ale musim vymyslet kam, nekam musime vyjet mhdckem na kopec.

nefertitka
8. led 2013

tak som bola u lekara, spravil mi aj to sono, ditko v poriadku, srdiecko bije, ma 24mm 😉 ...tak ma to tak vcelku pozitivnejsie na chvilku naladilo, normalne takeho nejakeho maleho cloviecika som tam videla, aj akoby rucky a nozky alebo co to tam trcalo
na depku mi dal Guajacuran, ze si nemam vsimat ze je tam napisane, ze to tehu nemozu...tak ja neviem teraz...vraj sa to ale bezne dava v tehotenstve na depresiu aj v nemocniciach

nefertitka
8. led 2013

@mabe aj ja som bola doobeda s Niki, ale bolo malo snehu, teraz je vela, tak sla s tatom

mabe
autor
8. led 2013

@nefertitka jee, tak to gratulujuuu, to je parada 😉 vidis, tak muzes byt trosku klidnejsi. to je uz normalne clovek, ze? 🙂 jee, ja jsu za tebe stastna. 🙂

mabe
autor
8. led 2013

tak uz mam vsechno poklizeno a velikanskej hlad. musim se najest, mam uz mzitky pred ocima. 😝 pak se vrhnu na zehleni.

nefertitka
8. led 2013

@mabe dakujem a dufam, ze uz aj ty coskoro nieco taketo uvidis ;)je to fakt clovek, len taky pidi mini malicky
aj ja som mala hlad, tak som si uvarila Wifonku, teda ja mam na ne strasnu chut stale...to je zdrava strava v tehu, ze?

bubu4125
8. led 2013

ahojte a dopredu sa ospravedlňujem, som sem len tak nabehla a mám zvláštnu otázku.....chcem sa spýtať tých snažiliek a mamičiek, ktoré samovoľne potratili v 6tt, či majú prepúšťaciu správu doma....ak áno, prosím, ozvite sa mi do IP....ďakujem pekne a ešte raz sa ospravedlňujem....

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru