Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

bambi7
31. led 2013

mabus ak nema soplik len sem tam kasel to kludne mozes dat,kasel moze po chorobe trvat aj 2t a nic to uz neznamena 😉 tak podla mna mozes

tak si chorucka pekne sa liec 😉

mabe
autor
31. led 2013

@bambi7 ok, diky, tak ja ji tam poslu. teda jeste se musim domluvit s manzou, ze ji tam rano zaveze a pres poledni prestavku zase odveze domu, at nemusim chodit ven, at su brzo zdrava. je pravda, ze to muze byt dozvuk jejiho nachlazeni minulej tyden. dala jsem ji sinupret, to jsou takovy bylinky, uskodit ji to asi nemuze...no, me ta nemoc stve. jako necitim se az tak nemocna, ale zahlenena a nemam silu jaksi porad, tak snad me ty atb pomuzou, ale tyden? to je moc dlouho. dneska u nasich, zitra dopo skolka, takze odpo budeme doma, v sobotu si pry anicku vezmou nasi a v nedeli tchanovci by si ji urco vzaly a pak uz snad ja budu dobra. sice na nejaky chozeni dlouhy ven nebudu jeste pristi tyden, ale uz bud mit aspon silu a aji na dalsi snazenicko chci byt ok. snd to uz konecne vyjde, musime se vic snazit. 🙂

mabe
autor
31. led 2013

tak jsem porad jeste u nasich, jsu rada, kaslu jak....zitra dopo anicka do skolky a odpo si budeme hrat doma. o vikendu pujde manza uz konecne na byt neco predelavat, teda beze me, ja se budu lecit. nasi si vezmou anicku pres den v sobotu a v nedeli tchanovci. mamka si anicku chtela vzit pres noc, ale to ja uz nechci, zase na tom nejsu tak spatne, proste jsu zahlenena, zadna teplota. mamka ma nazor, ze bych mela lezet, ale ja ne, budu doma, ale proc lezet? ja chci normalne fungovat! 🙂 ach jo, zase nejakou dobu se musim setrit. pak uz snad budu mit od nemoci klid.

aanda
31. led 2013

@ellysa Gratulujem k syncekovi, je krasny...
Ahojte baby, mozno si este pamatate, ze som sem davnejsie chodila.... dlho som tu nebola, ale vidim, ze " stále jadro (@bambi7 @ellysa @mabee @nefertitka)" je stale tu 🙂

mabe
autor
31. led 2013

@aanda ahojky, jak se mas? 😉 no, ja si pripadam jako inventar a jakobych nemela porad co delat 🙂

aanda
31. led 2013

@mabe Ahoj, inventar :D zlato si to napisala 🙂 Momentalne sme doma vsetci chori, inak sme OK. Drobec je uz velkyyyy... rastie rovnako rychlo ako tie Vase deticky 🙂

mabe
autor
31. led 2013

@aanda no, jsu tady porad 🙂 , u nas su nemocna ja akorat, ale uz mam atb, tak to zabere rychle urcite. sama jsme se z toho nemohla dostat. a jak uz je velkej?

aanda
31. led 2013

@mabe mna dnes doktorka predpisala uz druhe ATC... stale mam problemy s hrdlom.... drobec ma 3 roky a 4 mesiace... velky lapaj 🙂

mabe
autor
31. led 2013

@aanda tak to on je od anicky o pul roku, to uz mas velkyho kluka. 🙂 me snad pomuzou jedny atb. ja to chtela sama vylecit,ale nejak me to neslo od pondelka ani trosku, tak jsem radsi zasla k dr. anicka zatim ok, tuk tuk. manza mel chripku pa, so, ne a asi to mel mirnejsi. tak at jsme brzo zdravi 🙂

aanda
31. led 2013

@mabe veru, nech sme uz zdravi 🙂 lebo takto sme len vo vnutri a je to na figu :/

mabe
autor
31. led 2013

@aanda no, ja teda mela o anicku od patku postarany, nejdriv u tchanovcu, pak u nasich do uterka, ja teda nestastna, ze nemam anicku doma, ale aspon to od nas nechytla. pamatuju si, jak jsme byla tri tydny pred vanocema s anickou nemocnou doma a fuuuj 😝

mabe
autor
1. únor 2013

dobre ranko, tak ja tak premyslela nad skolkou a manza se vratil s anickou domu, ze skolka je dneska zavrena. 😝 maji to i na netu, ale me to nenapadlo, ze vcera bylo vysvedceni a dneska jsou prazdniny. tak mam anicku uz doma. 😀 no nic, dneska si dame doma a zitra jde s nasema ven na skoro celej den. dneska je me uz lip, tak je to dobry.

ellysa
1. únor 2013

ahojte pridávam pár foto, od včera sme domka, malinký je zlatý, Olivia ho má rada trošinku vidno že je zaskočená čo sa deje, ale snažím sa jej venovať ako sa dá, síce som na pokraji zrútenia od únavy ale nebude to tak večne, tie moje pokladíky za to stoja

mabe
autor
1. únor 2013

@ellysa ahojky, ten je krasnej 😉 jsem moc rada, ze jste uz v poradku doma 😉

mabe
autor
1. únor 2013

holky, tak se musim vypsat. 🙂 tedka jsem si volala s nasema a tatka, ze si vezmou anicku v pondeli zase pres noc, abych mohla lezet. zitra a v nedeli budou mit anicku tchanovci, manza pujde delat na byt, ale jenom pres den. ja sice jsu nachlazena a beru ATB, ale muzu normalka fungovat, proc bych mela lezet? to jsu na tom tak spatne? nikde neposkakuju, silene neuklizim, ale normalka doma funguju. nasi to vidi tak, ze bych mela lezet, kdyz beru atb a ani se nehejbat a anicku dat babickam, ale vzdyt ja na tom tak spatne nejsu? pripadam si, ze uz se tyden flakam, nic nedelam, dite odkladam a nestaram se,...a pritom me zas tak nic hroznyho neni.proste mam takovej pocit. 😖 proste me predstava ze by to melo jeste trvat - odkladani anicky babickam - uplne desi a pripadam si jako nejvetsi flakac. jak to delaji maminy, kteri nemaji takovy hlidani a jsou nemocny? normalne fungujou i s horeckama,...nevim, asi bych to nemela tak resit a byt rada, ze si muzu odfrknout, anicka ma o zabavu postarany a ja se muzu vykuryrovat, ale to su proste ja. 😝 :-

mabe
autor
1. únor 2013

proste me mrzi, ze nemuzu normalne uz fungovat, ach jo. 😖 😝

bambi7
1. únor 2013

cafte babuleeee

aanda no vitaj 😉

elly juuuuj je zlatuckyyy no pocuj tak teraz sup hod sem mne a mab dake babetkovske bacilky 😀
jaj zavidimmmeeee ze mab ale samozrejme v dobrommmm
ja som zacala cvicit zumbu teraz mam 52kg tak aspon budem fit na leto 😀 ale radsej chcem byt gulicka z tehuuuuuuu
no mab sme na rade

mabus slniecko moje si chorucka len sa liec ....inak ja ked som chora tak som na nu sama 😎
moj v praci ,svokrovci to neratam su v robote a malu vidia tak raz za dva-tri txzdne a byvaju od nas 15 minut......

no mam nasich co som rada mamina ta pride ked potrebujem byvaju 15km od nas ale pride ked potrebujem ocino robi stale aj ked ma 65rokov teda bude mat 😉 ale domka nechce spavat nikde len doma 😀
ale ja zvladdam spanok moc nepotrebujem chodim aj tak spvat tak o 2hod v noci tak pohoda mne to staci

mabe
autor
1. únor 2013

@bambi7 zavidime moooc, tak prvni mesic me nevysel, musime tedka zapracovat vic na snazeni 😀. ja vim, ze mam to bezvadny, ze se o anicku ma kdo postarat,...ja chci byt uz zdrava, abych mohla s ni normalne chodit ven a blbnout. 😝 😀

mabe
autor
2. únor 2013

dobre ranko, tak manza na bytecku, anicka u tchanovcu a ja sama 😝 . uz se citim mnohem lip, ale musim byt doma a odpocivat a lecit se. 😝 byly jsme dopo aspon v jedne firme domluvit se na rekonstrukci jadra, takze v po nebo ut dostaneme nabidku s kalkulaci a uvidime, jestli si je vybereme a hura na to. 😀
ja si jdu tedka udelat obed - spenat a lezet u telky. jak ja bych rada neco delala...mozna odpo vyzehlim trosku, vyperu, uvidim.

mabe
autor
3. únor 2013

ahojte, tak vcera jsem byla sama doma a anicka u tchanovcu pres den, dneska taky a nakonec pro me manza dojel na obed k tchanovcum, pak jsem byla na byte. on uz ma manza skoro vsechno nachystany, oskrabany steny,vysekany oblouky u dveri, skoro uz zbourany jadro. vcera jsme byly v koupelnovym studiu, zitra nebo pozitri by mel byt navrh, kolik bude stat koupelna a zachod a pak uz se domluvime na terminu. 🙂

holky, ja se asi fakt budu muset ozvat do prace a domluvit se, ze v breznu jdu zpatky. 😖 tehu nevim, kdy bude a ted jsou dve moznosti:
zkusit se sefa zeptat, jestli me pocka do zari - nebudou do zari penize zadny a ani nevim, jestli az bych byla treba tehu, tak jestli budu mit nemocenskou a materskou??nebo az rodicak???...nebo nastoupit tedka v breznu, predpokladam za stejny peniz, tak to udelal u kamosky, ze ji dal na zasivaci misto na linku nez se neco najde, vyhoda ranni smena 6-15h a anicka do skolky soukrome. ach jo, strasny, strasny, nechtela jsem o tom ani mluvit, ale asi se to musi nejak vyresit. 😝 je me uplne zle z toho...strasny... ☹

mabe
autor
4. únor 2013

dobre ranko, tak anicka uz je u nasich, ja si v klidu snidam a mam pred sebou volnej den. mam plno pradla vypranyho, takze zehlit, neco poklidit a polehavat, kdyz teda beru jeste ty atb.

mabe
autor
4. únor 2013

no holky, tak uz se divam na skolky soukromy v blizkosti bydliste a je me fakt z toho zle. ale resit se to uz musi, mohla bych v breznu uz davat anicku na pul dne, at si pomalicku zvyka

nefertitka
4. únor 2013

@mabe a statnu nechces?

mabe
autor
4. únor 2013

@nefertitka ahoj, no chtela bych,ale urcite me anicku nevezmou, myslis, ze by bylo vhodny se zeptat? od zari mam uz domluvenou skolku z protekce, snad to vyjde. me soukroma nevadi, ale proste nechci opoustet anicku, ja s ni chci byt doma,...ach jo. nevim, jak se s tim mam vyporadat, vim ze anicka to zvladne urcite v pohode. musim se ozvat sefovi a uvidime, pak bych mela aspon na pul dne anicku zkusit dat do nejake te soukrome, aby si zvykla. to je situace toto.. 😝

jak se mas kocko? uz je lepsi? a jak ty to mas s praci vlastne?

nefertitka
4. únor 2013

@mabe aha, tak potom sukromna na pol dna bude super, aby si zvykla, kym zacne chodit do statnej...a chapem ta ako sa citis, mne sa tiez bude tazko opustat Nikolku, cele 4 roky som s nou bola doma a teraz bum, neuvidim ju cely den...ale raz to musi prist, taky je kolobeh zivota...ani sa nenazdame a pojdu nam do skoly.
Co sa tyka mojej prace, kedze zo starej som dostala vypoved, musim si hladat novu, ale teraz sa mi este nechce...aj ked by som mala, peniaze treba, hlavne pri tejto nasej hypoteke...mne predlzili rodickovsku az do oktobra, ale uz od leta bysom asi zacala Nikolku davat zas do skolky, nech si zvykne, kym nastupi naostro, ked ja si najdem nejaku robotu, no uvidime ako to cele bude este...
Mam sa vselijako...uz mozno o trosku lepsie, ale stale rozmyslam nad tym celym, ze co sa to vlastne stalo a nechapem to...uz som raz bola aj u jednej psychologicky, z prveho sedenia sa nic neda este nejak povedat, co a ako, ale sama mi povedala, ze nejake percento zien mava v tehotenstve a hlavne v prvom trimestri predporodnu depresiu, o tej sa moc vraj nehovori, hovori sa len o tej poporodnej a ze gynekologovia to zvyknu zlahcovat, ze to asi aj bol moj pripad (teda z toho co som jej zatial povedala si to mysli), ale ze sa budeme dostavat hlbsie k jadru veci...ked si spomeniem, ako mi bolo strasne, tak ani nechapem, lebo teraz je to uz fajn...ale ja som proste vtedy vyslovene az nevladala existovat...teraz mi je to luto samozrejme, uz som mohla byt v 14tt a mozno by sa to uz zacalo aj zlepsovat, ja neviem...bohvie...ale vtedy som sa aj bala vsetkeho...co zas bude, hlavne v tom 3.trimestri. Nechapem, preco som mala taku hroznu depku?aj vianoce som prezila nasilu, co ja sa z nich obvykle tesim ako male dieta...
mozno to tak malo byt a toto dieta sa proste nemalo narodit, uz naozaj neviem, co si o tom celom mam mysliet...teraz v tomto stave, v akom som teraz by som si kludne zas vedela predstavit byt tehotna,lenze sa obavam, ze by zas na mna prisli tie stavy, a ja uz asi nebudem mat na to nikdy sil...aj ked mi bude luto, ze Niki bude jedinacik...
zajtra ideme na Kysuce trosku asi tak na 6 dni, odreagovat sa, vypadnut z tohto prostredia, snad aj to mi trosku pomoze...
ked si spomeniem, ze muz este aj obyvacku prestavil inak, cely den tomu venoval, lebo ja som potrebovala nejaku zmenu, proste hocijaku, som si postavila hlavu a muselo byt...no nechapem sa sama...uz je aj naspat ako bola predtym 😝

nefertitka
4. únor 2013

@ellysa malinky je taky krasny, a v tom kybliku, na zjedenie...dufam, ze sa vam dari dobre

mabe
autor
4. únor 2013

@nefertitka vis, ja si rikam, ze pokud jsem zamestnana, tak by byla skoda ztratit praci kvuli tomu, ze nechci anicku dat ve 3 letech do skolky,a le az v 3,5letech. sice me sef uz nebude drzet moje misto,ale u kamosky co se vracela pred dvema rokama udelal toto: dal ji na linku, proste rozmontovavat pristroje, bez norem a tak, za stejny penize nez se neco najde ve firme. mela pracovni dobu od 6-14:30h , coz je fajn pro zacatek a pak se uvolnilo jinde misto ve firme, tak sla do kanclu. nebrala to jako podradny, proste mela praci. tak si rikam, jestli to tak taky nevzit, uvidim co jeste sef, treba pro me neco bude mit, nevim.

nefertitka
4. únor 2013

@mabe tiez si myslim, ze je super, ze mas pracu...ved od takej tretej by ste byvali spolu....to neni az take strasne, teda ak by ti dal taku prac. dobu...ja keby som mala pracu, tak urcite idem hned ako nikolka dovrsila 3 roky...
mozno budes chvilu pracovat, otehotnies a mozes ist zas na Pn...

mabe
autor
4. únor 2013

@nefertitka jsu rada, ze uz je ti lip. urcite to bude lepsi a lepsi a pokud by ses rozhodla do budoucna pro dalsi tehu, tak to uz bude urco po porade s psychologem a zase to tehu bude jinaci a uz treba deprese nebude vubec. je dobre, ze si jdes oddechnout 😉

mabe
autor
4. únor 2013

@nefertitka no, taky si rikam, ze treba budu tehu a bude...ale teda tento zlom, tato zmena je silena....vratit se zpatky po 4 letech? ja vlastne v tehu byla doma, i kdyz jsem tam dochazela, ale 3 roky jsem tam nebyla. 😝

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru