Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

mabe
autor
15. kvě 2013

ahojte, tak jsme dorazily pred chvilkou domu. po spani jsme sly s moji mamkou ven, anicka na odrazedle a bezvadne jsme si objely okoli, pak mamka jela domu kolem 16h, ja jeste byla s anickou na hristi. sice sem tam zakasle, ale snad nikoho uz nenakazi, pak prijel pro nas manza po 17h autem na hriste a jely jsme rovnou do ikeii. potrebovaly jsme vybrat postel a nevybraly. takze to vypada, ze jeste nejakou dobu budeme spat na tech kreslech a u telky sedet na zidlich. 😀 zase lepsi neuspechat. anicka je jakasi protivna, jestli jeste z te rymy, nevim. porad mrcela, vztekala se, ale na hristi ji bylo fajn. tedka jsme uz poslala manzu, at ji jde cist. pristi 4 dny bude chodit pozde domu z prace, tak at si ji uzije. 😀
@nefertitka tak co u zubare?

nefertitka
16. kvě 2013

@mabe u zubara?taka som rozculena, ze az...bol tam nejaky lekar (stary dedo), ktoremu sa ocividne nechcelo robit....blbe poznamky na vsetkych, kto vosiel dnu a ked som prisla ja, tak si overoval, ako sa vola moj lekar, ze ci je naozaj na skoleni, ci si nevymyslam...na nic mi neodpovedal, skakal mi do reci, bol arogantny ze az...dal mi tam drenaz, co dal, narval takym sposobom, ze to bolelo ako slak...uplne surovo, jak u masiara, sup pod dasno a 6x krat celou silou zatlacit! rozbolelo ma to este viac, ako ked som tam prichadzala a tak je to aj dnes, ako mi to tam rval, citila som aj dost silnu bolest ucha z toho a dnes ma cely den pobolieva aj to ucho, dnes mam ist zas a v sobotu do obeda zas...dufam, ze tam bude iny lekar, lebo ked tam bude ten isty, asi si to ani nedam vymenit...potom mam ist v pondelok k svojmu zubarovi...snad ma uz vezme..lebo toto sa neda!
Priblble zdravotnictvo! pomaly vsade kde sa pohnem su neochotni a arogantni! co si do riti malo platim?ze nemam narok ani na pohotovst uz?ci co!

mabe
autor
16. kvě 2013

ahojte, tak dnesni noc desna. anicka uz navecer byla protivna. asi to nachlazeni a jeste jsem ji probudila po hodce spani poledniho. myslim, ze jeste chce dospavat tu dovcu. pak se vzbudila v 23h a rvala, prevracela se, kdyz jsme na ni sahla, tak hysterickej krik. pry ji boli ousko, tak jsme ji vzala k nam do postele po hodine rvani. spala do 3h, pak to zaclo znova, tka jsem ji dala nurofen a otipax do ouska(mame to od orl z minula) a sla spat k sobe a spala do rana. rano ze uz je to dobry a pak jak jsme ji vypla pohadky, tak zacla znova, takze nevim jestli to na me nehraje, ze ji neco boli tedka, kdyz se ji neco nelibi a v noci mela treba nocni mury, protoze pred spanim rika, ze se boji sama v pokojiku. nevim, co si o tom myslet. radsi jsem ji zase dala otipax do usi jako prevenci a uvidime dnesni noc. je pravda, ze je porad zahlenena, ale manza podle reakci v noci rikal, ze se mu to nezda, ze kdyz ji driv bolelo ousko, tak spis chtela se chovat nez ze se odtahovala. uvidime, rada bych tomu rozumela hnedka, ale to se neda... tedka jak me pomahala s pradlem nebo kolinkama, tak se normalka smala a tancovala, takze si myslim, ze ucho to nebude...
dopo jsme doma, ja varim hovezi na mrkvi a cukete s kolinkama a pujdeme dospavat.

mabe
autor
16. kvě 2013

@nefertitka jejda, tak si uzijes se zubem. at te to brzo prejde a je tam setrnejsi zubar.

nefertitka
16. kvě 2013

@mabe no dufam, ze tam bude lepsi lekar...
fuha, ze by mala naozaj usko zapalene?

mabe
autor
16. kvě 2013

@nefertitka ja nevim, ona je takova naladova normalka. je nachlazena a pokaslava, to ji taky muze vadit. nos trosku ucpanej, takze se ji i z toho mohlo blbe spat. kazdopadne mam otipax, tim jsme minule rozehnaly fakt velkej zanet, takze ho dneska 3x nastrikam do ucha a uvidime jaka bude noc a kdyztak zitra dopo skocim na kontrolu.

mabe
autor
16. kvě 2013

@nefertitka nebo jsem si rikala, jestli to neni jeji obrana. jakoze jsem ji vypla pohadky, a ona zacne brecet a rvat, tak se ji zeptam, jestli ji neboli ousko a ona ze jo. oni uz jsou vychytraly...kdyz ji na to saham, nebo sem ji ho aji zkousela cistit, tak nic nerikala..uvidime. clovek by tomu chtel rozumet,a le nejde to. teplotu nema uz tri dny, a proc by mela mit pri kazdym nachlazeni ucho chyceny?..to driv nemivala akorat ja jsu plasan od prnviho zanetu ucha pred rokem. mozna to vyvolavam aji ja, kdyz se ji ptam: a boli te ousko?

nefertitka
16. kvě 2013

@mabe tak ked vam tie kvapky pomohli minule, tak by mali aj teraz...chudatko...
ja sa bojim, aby mi tiez ten zapal nepostupil aj na ucho, nechcem ist na dovolenku s antibiotikami, ani za svet ☹ uz za tyzden v sobotu ideme, teda z piatka na sobotu, dali nam odlet o 3 rano a na letisku musime byt uz pred polnocou...to bude zabava

nefertitka
16. kvě 2013

@mabe no je to dost mozne, ze je to akoby podsuvas a ona to potom zneuziva🙂 toto mame niekedy aj pri Nikolke problem, rozoznat, ci vravi pravdu, alebo nie, ci ju nazoaj nieco boli, alebo iba vymysla...skus este nenapadne ju chytit za usko, ak ju boli tak zareaguje...
my mame momentalne celu izbu vyhadzanu (hracky) a ani za svet to nechce upratat, keby si to pocula...mama ja som dnes uz taka narobena, ja to nezvladnem, ja som este mala, aby som sama takyto bordel upratala...ked jej poviem, ze ked to zvladla rozhadzat, tak to zvladne aj upratat, tak mi povie, ze rozhadzat je lahsie,ze ved to predsa viem 😝 a nech ju uz tolko nestresujem, zevraj jej robim len stresy 😀 ...boze to su reci
alebo vcera sa hrala sama a ze mama pod sa mi uz konecne venovat 😝

ellysa
16. kvě 2013

@mabe aj pre ňu je nový byt zmena, nerieš to veľmi, potom to naozaj začne zneužívať, ak má strach zoberte ju k sebe do postele, a postupne ju zasa posielaj do izby,olivia má také svetielko čo jej svieti hviezdičky na steny v izbe , tak to má rada a menej sa bojí, ale tiež vymýšľa doteraz

ellysa
16. kvě 2013

@nefertitka to je normálne na podnet na LK podľa mňa, to čo je za správanie 😠 😠 😠 😠 😠

nefertitka
16. kvě 2013

@ellysa no ved som maximalne rozculena a este viac znechutena...

mabe
autor
16. kvě 2013

@nefertitka jee, uz na dovcu, to se mate.. 🙂 .

mabe
autor
16. kvě 2013

@ellysa no, prave si rikam, jestli to tak neni. prvni dny to zvladala bezvadne, ale mozna si uvedomuje, ze je to naporad a tak se ji to nelibi. pri uspavani rika, ze se boji a ze tam nechce byt sama. mozna se ji aji neco zdalo spatnyho. lampicku ma taky u postylky. premyslim, jeslti ji jeste nekoupit takovy ty nalepky svitici na zed, preci jenom ta lampicka vic sviti.

mabe
autor
16. kvě 2013

@nefertitka ja ji aji spulkou cistila ousko a sice se trosku ksychtila, ale to spis kvuli tomu, ze se divala na pohadky a ja ji obtezovala.

ellysa
16. kvě 2013

@mabe my máme toto http://obchod-s-darky.cz/plysove/139-magicka-ze... naozaj pekné hviezdičky to robí a svieti stále, tie nalepovacie hviezdičky ti svietia len chvíľu, takto aj keď sa v noci preberie ich vidí, ak by si ju kupovala sú dva druhy jedna je s hudbou a jedna bez, tá bez je lepšia, hudba je ževraj hlasná

nefertitka
16. kvě 2013

@ellysa jej to je pekne....

ellysa
16. kvě 2013

@nefertitka no naozaj je to pekné, naša, keď sa aj presunie do spálne tak len s korytnačkou pod pazuchou 😀 , my sme ju dostali od jej krstnej ale nie je to drahé

mabe
autor
16. kvě 2013

@ellysa no, uvidime jak to u nas bude probihat. tedka taky porad fnukala, knucela, nez usla po obede. ona si totiz hraje na miminko a delat takovy ty zvuky knucici - nevim, co ji na tom bavi, ale me po chvilce tecou nervy. no holt, asi ma zase nejaky obdobi

ellysa
16. kvě 2013

@mabe hehe a to počkaj až sa narodí drobec, Olivia stále mrnká akože je bábätko, niekedy ju musím nosiť ako Wiliama, aj ju dať odgrgnúť a podobne 😅

mabe
autor
16. kvě 2013

@ellysa ona tady to hrani na miminko ma dlouho, ale toto co predvadi posledni dva dny.. mozna je to tim, ze vi, ze bude dalsi mimco, treba tim se taky neco zmenilo + stehovani + nachlazeni, ale je to s ni tedka k nevydrzeni 😝

ellysa
16. kvě 2013

@mabe presne tak, veľa zmien s ktorými sa musí ona tiež zmieriť a aj blbé obdobie, vzdor, hľadanie vlastnej osobnosti, ja som niekedy na mašľu.
ale musím ju pochváliť, dnes mi učiteľka v škôlke a aj riaditeľka v jednom hovorila , že Oliv hovorí už veľmi dobre po nemecky a povedala mi to pred inými slovenskými mamičkami, čo sa mi sťažovali, že ich deti po dvoch rokoch nevedia nič,tak som lietala 10 cm nad zemou 😵 😵 😵 😵
talent na jazyky ale po mne nemá

mabe
autor
16. kvě 2013

@ellysa takze to mam pricitat tem zmenam????

mabe
autor
16. kvě 2013

@ellysa sikulka je mala...

ellysa
16. kvě 2013

@mabe ja si myslím, že áno, deti sú na zmeny veľmi citlivé 😉

mabe
autor
16. kvě 2013

@ellysa tak ja uz fakt nevim. sly jsme spat po obede. anicka v postylce zase ze se boji a porad jaksi knucela, pry maly mimnko se boji....ja ji drzela za ruku a cetla pohadku a usla. po hodce se vzbudila s placem, tak jsem k ni dosla, vylozene ospala a porad odkryt chtela, zakryt, boji se mamy,...pak sem se ji zeptala, jeslti si mam k ni lehnout, tak ze jo. chytla me pevne za vlasy a zase usla. jsu z toho trosku zoufala. jestli dnesni noc bude zase takova, jdu rano k dr., at ji zkontroluje usi pro jistotu.

nefertitka
16. kvě 2013

tak dnes uplne ze iny lekar, bol super, dal mi to tam jemne, ani som to necitila...este v sobotu..to som zvedava, kto tam bude

mabe
autor
17. kvě 2013

dobre ranko, tak dneska v noci se anicka vzbudila po 2h a chtela zakryt a taklhe to slo 4x za hodku. asi se naschval odkopavala, abych prisla. ja to pak uz nerozdychala a kdyz po 5te prisla az k nam do loznice, tak sem si ji nechala u sebe do rana, asi to byla chyba, ale spaly jsme vsichni jak buci. takze urcite ousko nic a je to o strachu. uvidime co dnesni noc.

@nefertitka no vidis,tak at v sobotu je tam i tento nebo lepsi 😉

mabe
autor
17. kvě 2013

jo holky, jinak manzova babicka uz jde z nemocnice domu, teda domu (to je ta po mrtvicce). chteli ji dat do LDNky a tchyne rekla, ze ani nahodou, takze si ji bere domu. maji stejnej byt jako my 4+1 kousek od nas, takze do jednoho pokoje babicku a do druhyho si vezmou toho dedu s rakovinou, pry uz je na tom hodne zle, skoro nemuze chodit, chradne,...takze si pujci od moji babicky kadici zidlicku a tchyne bude dopo doma, pak se odpo vystrida s tchanem a svagrovou (ta nema nikoho ani pritele,...) a pujde odpo do prace. a zajdeme tam urcite i my povzbudit. vubec nevim, jak to chce takhle zvladnout. a hlavne jak dlouho. nevi se, kdy se babicka da do kupy a deda? s nim to pujde z kopce. 😖 bude chodit kazdej den i radova sestra, ale to je tak na hodku az dve. no, musime tedka hodne pomoct.

mili1
17. kvě 2013

Ahojte baby, prišla som vás pozrieť, ako sa mate? mab gratulujem k tehotenstvu,,,,jéééj 😵 😉
elly, bambi, nef ako sa máte?
Nef nakoniec si to kamoška nebola vybaviť , prehovoril ju manžel nech zostane v práci,,,,
My sa máme dobre, chodíme do školky, malý sa teší každý den na detičky 🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru