Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

mabe
autor
23. čer 2010

ahojte, tak anicka ma tedka 37,7C, snad to nebude stoupat, alel nic to neni, ze? je to jenom zvysena teplota, ze se neco deje. dr. rikala dat cipek v zadecku 38,5C. jo ta teplota je v zadecku, takze 37,2C. nevim, jestli nedat uz pri 38C, ale zase kdyz to dr. rikala... 😒 uz zase zacinam mit strach trosku 😒

mabe
autor
23. čer 2010

tak jsem nasla toto U kojenců a batolat je za normální teplotu považována teplota do 38 °C naměřená v konečníku

ellysa
23. čer 2010

ahojte, mabuš to je super také cvičenie, musím aj ja niečo vymyslieť 🙂
dnes som bola u tej doktorky malú prezrela, máme presne 4 kg, no a máme ten reflux ☹ , takže mám dávať ar mleko a predpísala nám homeopatiká -gastrocynesin 4 x denne pl tabletky, potom ešteb jedny proti nadúvaniu, mabe ak chceš ti poviem, bio gaju a večer pomasírovať bruško jánskym olejom, som zvedavá, či to zaberie ale sa až smejem, e malá bude mať viac liekov ako starkí dokopy

mabe
autor
23. čer 2010

elly, ahoj, neboj to bude dobry, aspon vite co mate delat. 4kg, to je pekna vaha. 🙂 ja mam tedka nervy s tim ockovanim, asi to moc prozivam.snad se teplota nezvedne

ellysa
23. čer 2010

@mabe no hádam niečo zaberie, včera vygrcala celé mlieko a dnes mi od 9.00 do 15.00 nič nejedla, vždy potiahla 10 ml a zaspala 😒

a tie homeo sa volajú lycopodium clavantum 9CH 2x denne 5 guličiek-proti nadúvaniu a večer pmasírovať bruško trezalkovým olejom, len bacha len večer na slnku by mohol mať alergickú reakciu

ellysa
23. čer 2010

a máte nádhern fotku, Anička je už krásna veľká, už aby aj naša ak bola ale začala si všímať hračky tak sa teším, asi jej kúpim nejakú hrazdičku

nefertitka
23. čer 2010

my sme spat od koznej,ta jej toho predpisala teda, asi 5 druhov veci na tie ekzemy,plus nejaky olej do kupela,ze ziadne mydlo nepouzivat,plus kvapky a lieky,keby ju to moc svrbelo...od zajtra zaciname aj s okuliarkami a prelepovanim ocka...no to som zvedava 😕 aj ta kozna si to vsimla,ze skuli 😒
mabe nemeraj ju casto,ono to ucitis,ked bude horuca...uz jej podla mna teraz teplota nestupne,uz preslo 24 hodin
elly, tak mate AR mlieko,co?

nefertitka
23. čer 2010

a elly ma pravdu,anicka je krasna okana;)

lubica69
23. čer 2010

Ahojte Ely tak reflux?Ono tie homeo zaberajú a časom sa to hádam zlepší Veľmi držím palčeky Nef tiež nebojkaj Aj ekzémiky aj očko sa časom spraví Radšej teraz takto skôr ako potom neskoro Mabe teplota tak nad 38,5 tak pol čípku Mili s nočníkom sme začali tak po roku a tak na plno v lete keď mal rok aj 5 mesiacov Juj len nech sú tie naše ratolesti zdravučké

sarlotta
23. čer 2010

kuk holky🙂
@nefertitka no já nemůžu radit pže sem kojila do 2,5 ročku před spaním a pak jsme začli prostě číst pohádky 😉
teď usíná hned po koupání v půl8 u televize nebo si přečtem 1 pohádku a nechám ho usnout samotného v pokojíčku, nebo si s ním jde tatínek lehnout...podle nálady 😉

sarlotta
23. čer 2010

@mabe nic jí nedávej.. až kdyby bylo v zadečku těch 38,5st.. teplota se opravdu sráží až od 38st a v zadečku je o půl stupně víc, to víš 😉 takže hlavně nebuď ve stresu, malá to pozná, nakojte se pořádně, ať nemá žízeň a neboj žádná teplota už nebude.. určitě ne k očkování 😎

sarlotta
23. čer 2010

@mili1 my začli s nočníkem v těch 18měs a vytahovala jsem ho 2x denně.. ráno po spaní a po obědě po spaní 😉 jinak ne.... důležité bylo aby měl co čurat aby tam jen tak neseděl, ale něco se dělo 😉 bez pelenek byl 2roky a 3měsíce komplet i na noc 😎
U malé začnu klidně pozdějc.. myslím, že stačí začít ve 2 letech, kdy je zralá CNS dítka a teprve si plně uvědomuje co se vlastně děje když se mu chce čurat 😀

nefertitka
23. čer 2010

sarlotta,to ja praveze neviem,ze kedy sa jej chce curat a kakat,ona kaka total v inu hodinu kazdy den...a tiez nechcem,aby tam sedela len tak...a inak sme sa s muzom tiez bavili,ci nezacat az od 2.roku,vtedy to podla mna rychlo pochopi,len kazdy tlaci na nas, ze je uz velka,nech uz chodi na nocnik...babky a tak

mabe
autor
23. čer 2010

sarlotko, diky, nic ji davat nebudu. neboj.

ellysa
23. čer 2010

baby tak prvý problém, neviem z akej fľašky to mám dávať, je strašne husté, ja mám aventky mala som cumlík 1, cez ten to vôbec nešlo, tak som letele kúpiť 2, som myslela, že je tam väčšia dierka ale to má dve tie malé a to je naprd, poto som kúpila mam fľašu, tú zasa nechce, myslíte, že mám kúpiť avent na kašičku, nebude to veľa?teraz som to vyriešila tak, že som vypálila väčšiu dierku ale to nechcem robiť ☹

ellysa
23. čer 2010

a toho mliečka mi neche piť viac ako 60-90 myslíte že jej o nechutí, alebo tým že je hustejšie jej stačí? a mám pocit, že potom musí bť smädná

nefertitka
23. čer 2010

elly,my mame flasu MAM protikolikovu,,zacali sme ju pouzivat odkedy zacal reflux a bolesti bruska a pouzivame ju dodnes...su tam tri cumle,my pouzivame ten na kasu a pije z nej mliecko,ale Olivinka je esta mala na ten cumlik,skus ten na mliecko a je to rozdelene na mesiace,vsak vies...ked jej to nejde cez jednotku tak skus dvojku a ked ani tak,tak trojku...
60-90ml mliecka je na jeden mesiac az moc elly,nestresuj sa🙂 mate nutrilon?tam mas napisane,kolko by mala v akom veku denne vypit a kolko na jednu davku...ale tych 90 je fakt dost...a smadna urcite neni,do 6 mesiaca sme mali iba mliecko,umele,ziaden cajik,nic...to jej uplne staci neboj...

nefertitka
23. čer 2010

nam lekarka vravela,nech jej v ziadnom pripade nedavame cajik,ze to nema ziadnu nutricnu hodnotu,tekutin ma dost cez mliecko a tym cajikom by sme ju len zbytocne zasytili a nevypila by potom mliecko,este nam radila vzdy pred mlieckom dat par lyziciek prevarenej vlaznej dojcenskej vody,kvoli bolestiam bruska...nejak to malo pomoct,predpripravit zaludok ci co...no a do mliecka espumisan,ale vy mate nieco ine,si pisala...ale tu vodicku skus...mozno pomoze

nefertitka
23. čer 2010

a inak tie aventky sme skusali aj my,a presne ako pises,vobec jej to cez to neslo,vysmarila som ich rovno do kosa...tam su nejake divne dudle...

ellysa
23. čer 2010

no tu mam mám aj ja, jednotku, to nechcela , tak skúsim zajtra kúpiť aj dva aj tri, no budem robiť pokusy 😒

lubica69
23. čer 2010

Ahojte Ani my sme do pol roka nedávali vôbec nič Len som kojila A s fľašami Avent som bola veľmi nespokojná Tieklo to Cumle divné Potom sme mali Chicco ale najviac som bola spokojná s obyčajnými Tesco fľašami A cumlov sa tam dalo dať od výmyslu sveta Taká dierka taká Jedna dve tri No proste super

ellysa
24. čer 2010

ahojte, no však aj naša má rada aventky len na to zahustené mlieko ú dierky malé a vôbec jej to netečie, ale inak v noci som jej ho dávala dvakrát, inokedy spí 5 hodín teraz sa mi budila každé dve a vrtela sa akoby mala ťažký žalúdok, tak som zo zúfalstva začala znova s tou sensitive, že počkám čo mi ešte povie v pondelok náš doktor v AT

@nefertitka vaša to AR mlečko dobre znášala? ja som z toho nervná, neviem, čo mám robiť zasa po ňom negrckala ani sa jej nečkalo...budem zatiaľ dávať tie homeo to sú aj na reflux, no a asi teda počkám

sarlotta
24. čer 2010

Dobré ránko holky🙂

Tak jsem si všimla, že mi docela často tvrdne bříško 😅 , jako nebolí to, jen je to nepříjemné.. ani nevím jestli mi to dělalo u malého...sem byla bez netu a bez info 😀 ... ale se mě na to doc ptal minule, tak envím jestli mu to říct v úterý na kontrolce . no asi jo... jsem vyčetla, že od 34tt je to normální 😒 hořčík piju 1x denně, tak nevím jeslti pít 2x denně... někde zas čtu, že se má od toho tt už spíš vysadit, aby se děloha trénovala... noooo nevím teda 😅

mabe
autor
24. čer 2010

ahojte devcata,

tak dneska noc v poho. anicka vecer jeste mela jecaky, ale jak usla, tak dobry. teplota uz dneska neni. pujdme ven, je tam krasne.

mabe
autor
24. čer 2010

holky, anicka se dneska pretocila poprve na brisko 😀 . tedka rano, prvni pokus zavazela ruka a tedka udelala hups svihem a je tam, nemusi ji jeste ruce poskladat, ale byla tam. 😀

sarlotta
24. čer 2010

kuk holky tak jsem zpět ze školky, obchodu a kafíčka u mamči🙂))
no abych toho neměla málo, tak mi ještě teče krev z nosu.. dneska už podruhé 😠 😠 😠 a to ani nijak nesmrkám.... tak jsem na tu gyndu šupla- mám to vedle baráku 😉 no a doc říkal, že s těhu to souvislost nemá a napsal mi žádanku na ORL... tak počkám do příštího týdne ... a ptala jsem se na to tvrdnutí, tak říkal popíjet hořčík tak průběžně celý den abych si dělala 1 den 1 sáček a 2. den 2sáčky a střídat a nepít to najednou- se to rychle vylučuje... a že to vůbec ničemu nevadí, ba naopak ve 34tt je to v pořádku, že se děloha i mimi pěkně prokrví při tvrdnutí a sval se připravuje na porod... a pít že to mám tak do 2tt před termínem... ale že i klidně do TP, že hořčík porod nezastaví 😉
tak mě uklidnil 😎

sarlotta
24. čer 2010

@mabe jéééé, šikulka šikovná... tak to už budete brzo bez bolení bříška 😎

lubica69
24. čer 2010

Ahojte Juj Šarlot tak dobre,že si tam bola a vieš už čo a ako Aspoň si kľudnejšia Už len vydržať tých pár týždňov Mabe tak super Malá je šikovnica šikovná

mili1
24. čer 2010

Ahojte babulky,,,, My sme čajík dávali po 3 mesiacoch lebo vtedy boli horučavy tak nam lekar kazal a pekne začal piť z flašky , aj som ho kojila, ale nechcel z flašky MAM ani okrúhle cumlíky, doteraz používame tvarované
sarlotka , lubi takze ešte máme čas s nočníkom, 😉
nef drzím palceky 😉
sarlotka magnezko som uživala do toho 36 tyzdna, potom mi ho vysadili ,,že už ,môžem porodiť .. 😀 a tak som do 2 tyzdnov aj porodila 😉
mab šikovná anička ,,,, 😵

sarlotta
24. čer 2010

@ellysa neboooj, to zvládneš, já myslím, že ta větší dírka nevadí, když ji trochu víc propíchneš🙂 a ten čaj bych nedávala... když tak vodu. ale myslím, že je to zbytečné- kontroluj počet počuraných plenek a kdyžtak zavolej doc, kdyby se Ti to nezdálo... ale jak píšou holky, tak ji čaj zasytí, je to nová chuť - může pak odmítat mlíčko.. bude hubnout... takže zas jen starost. zas taková horka nejsou.
já dala malému hrneček od MAmu s ušima s neslazeným čajíkem na hraní na konci 4měsíce a to aby zkoušel pít z pítka... takže stejně to tam měl jen na ozdobu🙂))

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru