Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

mabe
autor
5. dub 2011

@ellysa tak anicka pokud jsme v kavarne nebo nekde kde ma zabavu, tak dobry. ale doma jakmile ma posledni kojo pred spanim, tak do spani chce me. nechce jit za manzou.... 😒 a v noci jak se taky probudi, tak rve, ze chce me. nekdy se me chce na zachod, tak to je nadeleni.

mabe
autor
6. dub 2011

dobre ranko, tak me skrabe v krku a trosku rymecku mam. takze ty bryle necham byt dneska. nasi se stavi v poledne, dovezou me obed. odpo pujdu na chvilku s anickou ven na vzduch. budu cajickovat, snad to zarazim. vcera jsme trosku podcenila obleceni. 😝

sarlotta
6. dub 2011

Ahojík holčinky, hezkou středu přeju🙂

Dneska sem malé uvařila jáhly, kuře a mrkev , tak jsem zvědavá co to s ní udělá))) ale baštila hezky taky jogurt nám jede, od madety bílý..je úplně hustý, stojí v něm lžička, tak to má jak zmrzku .. akorát je z toho zasrajděná až na zádech druhý den 🤐 😨 😅 😎
no jinak ruce v puse, slintá, snad už nějaký zoubek bude.. už by mohl
tak pojím a jdem ven 😎

bambi7
6. dub 2011

cafte babulky
no domka spi klasika boli sme na ihrisku 2H a potom som baby male nahanala to sa im pacilo.....

a teraz bude aspon lepsie spat 😀 kamoska kuka na mna ze kolko energie 😀

no a poobede pojdeme do obchodu kupit date veci este a bude zasa sa pomotame......

a vy ako dnes?

mili1
6. dub 2011

Ahojte, u nás je krásne slnečno, boli sme vonku pozriet psikov, mačičky a koníkov , malý sa nikoho nebojí, je taký šibal , ide az ku bráne, bojím sa že ho raz uhryzne pes 😒
Dnes som umyla dalsie okno , uz mám všetky čisté, ešte spalnu doopratovat a bude všetko 😉
Elly to je fajn ked mate detské kaviarne, u nas nie su 😒 hned by som sla 😀
kde je lubka? a nef?
bambi, nef drobci uz spinkaju sami v izbickach alebo pri vás este? a už sami papaju? my este nie, ucime sa ale snazi sa pekne do pusinky,
pekny den vsetkym

mabe
autor
6. dub 2011

ahojte, tak tedka jsme s anicou vstaly. nejak jsem s ni vytuhla. s nasema jsme sly po obede ven bez kocarku. sly jsme jeden blok na hriste. anicka se houpala na houpacce a pak pozorovala deti. byly jsme hodku venku a anicka pak dopadla doma - hodne toho usla.

@sarlotta anicka mela prvni zoubek v 7,5m a druhej o pul mesice pozdeji a dalsi az tedka, roustou tri naraz.

mabe
autor
6. dub 2011

@mili1 anicka chce uz jest sama kasu vecer, to je zaliskana od cela az k brade. rano snidani sni sama, tedka laduje do sebe banan, ma ho vsude. 😀

nefertitka
6. dub 2011

ahojte,
@ellysa ta zahradka je naozaj super vec, a si vlastne doma a zaroven aj vonku;)Do hopsasa nechodime,ale mozme tam ist niekedy kuk...ved ked niekedy pojdes,daj vediet,skusim prist pozriet...
@bambi7 aj my to tak mame so spankom, po takej hodine sa zobudi a musim ju vybrat z postielky a este si ideme pospat spolu...no tak nie vzdy este zaspi, ja iba niekedy, no len tam musim trcat,inak by uz nespala..

inak vcera sme boli na ihrisku a Nikolka sa samozrejme zas nezmestila do koze a vymyslala a vymyslala a lietala jak drak,hlavne na smyklavku a spadla z vysky 2 metrov zo schodikov, smykla sa jej noha, a pritom sme tam stali aj ja aj moja mama,ani jedna z nas ju nestihla zachytit, skotulala sa dole, ked dopadla na kamienky (esteze tam nebol beton), tak sa jej tak zalomil krk,ze som v tu sekundu uz myslela,ze je po nej, ze si zlomila vaz...potom jej aj krvicka tiekla z pusy,asi si kusla do jazyka...utekali sme na pohotovost,vysetrenie ok, RTG tiez,este ju do zajtra mame sledovat do vecera,ale snad uz jej nic nebude, dnes bola ako obvykle cela ulietana,rozjasena,na vsetko protestovala,tak vyzera,ze je v poriadku. A pritom uz je vcelku zbehla na tej smyklavke...fuj,ale keby ste zazili moje pocity, taky stres som hadam este ani nemala...uz budem nech si kazdy mysli na ihrisku co chce, chodit za nou na kazdy krok a na smyklavku budem vyliezat s nou a budem stale pri nej...normalne si uvedomujem,ze sa fakt mohlo stat aj nieco ovela horsie...stale s ami ten obraz premieta v hlave a je mi z toho zle...aj sa bojim skolky, tam na nu az taky pozor davat nebudu,mali by byt zvlast skolky pre vysoko hyperaktivne deti,kde by na ne davali vacsi pozor...ja som vo svojom okoli este zivsie dieta ako je ona nevidela..
@ellysa a nie neviem si predstavit ist do roboty...fuj sa mi nechce a ani si neviem predstavit,ze mam byt oddelena na cely den od Nikolky 😝 ...chystam sa az v januari

nefertitka
6. dub 2011

a na tej pohotovosti som nechapala,bolo tam 12 deti, a vsetky mali uraz hlavy...aj dnu mi to povedali,ze 90% urazov co tam denne maju su pady na hlavu...

mabe
autor
7. dub 2011

dobre ranko devcata, tak anicka ma porad rymu, ja zatim jenom nachlazena. zounky zatim ostatni nevylezly, ale anicka je teda uknourana...cekame tedka na kamosku az se ozve a pojedeme na zapis do plavca, jsou tam do 12h a nejakou dobu to potrva, pak si nekde dame obidek a budeme venku do odpoledne. ma byt pekne, tak to snad vyjde.

@nefertitka jejda, to je teda zazitek. me se udelalo tedka zle. tak hlavne ze se ji nic horsiho nestalo. oni deti jsou nevyzpytatelni 😒

bambi7
7. dub 2011

cafte babule hlasim sa 😀 domka spi tak mam hodinu klasika

nef juuj este ze je niky ok ....toho sa bojim aj ja ked ide na smyklavku a len kukam ale presne to ze mozes kukat aj tak sa stat moze..... ☹ tak sa drzte babuleee
mili doka papa sama ta uz davnejsie nechce len sama a sama 😉 ale neboj nikolas je sikulka vsetko pojde

elly mabus ako dnes?

a nef aj domka spi po hodke iba ked som tam s nou.....

a v utorok ju idem dat zaockovat na hepat...A konecne .....a bude pokoj

tak pekny den

mabe
autor
7. dub 2011

ahojte, tak jsme prihlaseni na plavani. budeme chodit kazdej ctvrtek na 13:30h nikde jinde misto nebylo. sice jsou tam starsi od 1 roku a uz zkusenejsi, ale lekce jsou individualni, aspon se anicka ma co priucit.pak jsme byly s kamoskou na obede v kavarne a pak decka na hristi, teda jenom anicka, matysek jeste nechodi. tedka dospava v kocarku.venku bylo nadherne, mozna jeste vyzenu manzu s anickou, aby sly bez kocarku kolem bloku odpo. zitra pojedeme s kamoskou do shopping parku na nakupy, uz si musim sakra neco koupit.

nefertitka
8. dub 2011

dobre rano...sa nam pokazilo pocasie,co?

@mabe ides doplnat satnik?🙂

mili1
8. dub 2011

Nef u nás je pkne slniečko len fuka vietor 😉
Nef aj vy uz sami papate?
NIkolasko spi pekne v postielke sam , aj cez den, škrabkam ho po chrbatiku a tak zaspinka a potom spi pekne 😉 klop klop , ja mam potom volno - uvarim upracem atd
pekny den 😉

mabe
autor
8. dub 2011

ahojte, tak mame po nakupech. konecne jsem si koupila podprdu normalni, ktera me drzi ty my povisly vypity prsa. 🙂 pak jsem koupila anicce plavky na plavani, pod ktery se vejde plinka do vody, byly jsme s kamoskou na obede. anicka jeste dospava, usla az po obede, teda po poledni, obed jeste dostane. vypada to, ze bude spat teda dneska jenom jednou, aspon pujde spat brzo vecer.

bambi7
8. dub 2011

cafte tak ten vietorrrrr jajjj boli sme na ihrisku ale moc fukalo tak sme potom isli ku kamoske na kavu ......babule sa hrali .....klasika

mili ahojte no super ze spi sam to domka zaspi sama teda lezim pri nej ale mozem ist na hodku prec potom uz kuka kde som takze ja nemozem robit nic....ale neva ....varim bud rano alebo poobede ako sa da 😀
domka ma vzdy na obd polievocku to miluje a ked stane tak papa masko alebo tak ale ona masko povie mama kde je masko hned sa ozve 😀 a zemiack ryzu nemusi ........

a inak pekny vikend babule

mabus super ze chodite na plavanie 😉

mabe
autor
8. dub 2011

ahojte, tak mame po nakupech. konecne jsem si koupila podprdu normalni, ktera me drzi ty my povisly vypity prsa. 🙂 pak jsem koupila anicce plavky na plavani, pod ktery se vejde plinka do vody, byly jsme s kamoskou na obede. anicka jeste dospava, usla az po obede, teda po poledni, obed jeste dostane. vypada to, ze bude spat teda dneska jenom jednou, aspon pujde spat brzo vecer.
@bambi7 my teprve zacneme pristi ctvrtek, mam z toho trosku strach, takovy to oblikani, myti, dite utika a pak v te vode - ja sama nemam rada potapeni a tak...no uvidime, chci to zkusit.

mabe
autor
8. dub 2011

@bambi7 jinak mam za sebou prvni ms, nebo teda aspon doufam. 10 dni pred ni jsem krvacela pri velke, pak nastala ms 5 dni a tedka 3 dny spineni. dva dny uz nic, i kdyz vcera pri sexiku to zase nejak haprovalo. uvidime co bude dal, snad bude cyklus ok

nefertitka
8. dub 2011

@mili1 tu strasne fukalo,uz od vcera poobedia,takze sme boli len chvilu na zahradke. A ano,uz papa sama,sice jej to este pada,hlavne ryza a tak,ale uz jej to celkom pekne ide. Ani mi uz nedovoli ju nakrmit,len ked jej to nejde,napriklad vyskrabkat jogurtik alebo tak.Ale z hrnceka klasickeho to neni este bohvieco,stale uprednostnuje flasku,no co,ved sa raz nauci.
A baby ako vam to ide s nocnikom?ja uz som zufala,davam ju tam,vzdy sa vycika,ale sama sa tam nevypyta.Aj ked ju skusim nechat bez plienky,tak sa pocika, a povie mi,ze chce behat v mokrych gatoch 😝

@bambi7 Nikolka ma tiez rada masko, hlavne,ked upeciem kura,to vzdy chce stehno,aby som jej odtial odtrhavala...ale ryzu a zemiaky zboznuje,to by mohla jest stale...a sliziky ani nehovorim,to vyzera vtedy,ako by sme jej nedavali jest 😀

Kupili sme Nikolke nafukovaci skakaci hrad,ale mam taky dojem,ze to vyfucime a dame jej to az na vianoce,lebo mam obavy,ze sa tam zas prizabije ako tam vyvadza...

mabe
autor
8. dub 2011

ahojte, tak anca spi. chtela usnout uz v 18h, ale nejak ji to neslo, pak se zase zmohla a tedka usla. ma teplotu, asi ty zuby aji se kouse a rymu ma trosku z toho to asi nebude. manza na basketu. nic delat nebudu, budu cucet na telku a pak spat.anicka uz vecer papa kasi i sama, sice je to vsude mozne, ale bavi ju to.
@nefertitka tak to ma paradni na vyblbnuti.

mili1
8. dub 2011

Ahojte, nef nikolka je šikulka, my este nepapame sami, ale niektoré jedlá uz sam spapa, polievočky len spolu 😉
z hrnčeka uz sam pije a pekne, aj z velkeho aj z malého, uz sme aj kakali do nočníka kazdý den, ale tento tyzden si uz nechce sadnut neviem prečo, ale dufam ze to napravime, aj mi ukaze ked sa pokaka, 😀
Nef ja som s tym tak začala že ked sa vykakal tak som mu za to dala odmenu - jednu lentilku a tak sme začali 😉
bambi my polievočky tiez vekmi lubime, aj masko, zemiaciky a cestoviny, ryzu nie velmi, este lubi bezmasite jedla, zemlovka, rezance, palacinky to spapa vela,pred spanim papame polievocku ked sa zobudi druhé, 🙂
dajak sa mi nechce spat
mab ahojjjjjjj









nefertitka
9. dub 2011

@mili1 aj mne vzdy povie,ked sa pokaka,aj si povie,ze do penky sa nekaka,do nocnika sa kaka,ale urobi si to aj tak po svojom 😝 ...ja naozaj neviem,ci to nechape alebo len nechce chapat...tam ide o to,ze vzdy ked ju tam posadim,sa vycika a ked jej treba kakat,tak sa vykaka,ale sama od seba tam nejde...

mabe
autor
9. dub 2011

ahojte holky, tak anicka vcera mela vecer 38,2, tak jsem ji dala na spani nurofen, o pul druhe jsem ji nemerila,ale byla horka, tak jsem ji po koju zase dala nuforen. pak v 4:30 jsem ji zmerila a mela 38,5c, tak jsem ji dala cipek paralen. rano uz mela 37,6c v zadku vsechno. tedka jsem ji merila a ma 38,7C. 😒 zase jsem ji dala cipek. trosku ji tece z nosu, ale nekasle, netece ji z oci, takze to nevypada na chripku nebo tak neco z nachlazeni. lezou ji tri zuby naraz, ze by z toho? co ji mam davat, kdyz to bude pokracovat? ty cipky? diky za radu, jsu z toho trosku nervozni. ona se tvari jakoze nic, lita, hraje si, trosku je umrcena. a jeste jdeme odpo s kamaradama na basket, anicku budou hlidat nasi, ale mam trosku vycitky, ze je nemocna a ja jdu. 😖 zase je to jenom na 3h a ona bude rada s babickou a dedou.

nefertitka
9. dub 2011

@mabe moze to byt prechladnutie,len sa este naplno nevyvinulo, alebo aj zubky,mozno aj ta 6ta choroba,ak nema ziadne priznaky,len teplotu. davaj nurofen a paralen na striedacku, ked nezabere jedno, po 3 hodinach daj dalsie,a ked ani lieky nezaberu,tka zabaly.Nad 39 daj aj diazepam radsej

mabe
autor
9. dub 2011

ahojte, tak jsme prisly domu v 19h a anicka 39,6c, takze jsme ji udelaly dvakrat zabal a teplota nic moc neklesla 39,2c, dostala panadol sirup. uvidime co bude dal. dalsi muze dostat az kolem pulnoci. ten diazepan nevim, jestli davat, nechci zase do ni neco tlacit. vsechny teploty teda v zadecku. mam strach, jezis me je uplne zle z toho. snad ji to klesne.

bambi7
9. dub 2011

cafte babule

juuj mabus drzte sa ja davam tiez diazepan ak je taka vys.teplota aj lekarka povedala nech davam ak jetaka teplota....
a drzteeeeeeeeeeeee saaaa

nef netrap sa nad serblikom no a co ved sa nauci aj kamoska jej mala zacala sama z jedneho dna na druhy a mala 2,4mes ked zacala a aj tak v lete sa uci lepsie 🙂 netrap sa dieta same zacne ....a ani domka nechce ta sa posad ale niekedy sa vycika potom zasa nic .....ked nechce tak nechce nie je dobre nutit ved to prideeee 😉 a do 3r je to normalne aj pisu ze ked dieta nie je na to zrele .....a ze to pride samooo tak sa netrap....

milii ahoj ako sa mate?

tak dobruuu noc

nefertitka
10. dub 2011

ahojte...

@bambi7 ja viem s tym nocnikom,nejak extra ju nenutim, skusime v lete na dovolenke bezplienkovu metodu, uvidime,co to spravi, aj ja si vravim,ze do 3 rokov je este cas, aj Nikolkinej lekarky obe deti pouzivali plienky az do 3 rokov a nakoniec obaja vystudovali vysoke skoly 😝

@mabe poznam tvoje pocity momentalne, Nikolka vzdy ked je chora,tak ma taketo vysoke teploty vyse tyzdna, po tyzdni sa jej to vacsinou uraci klesnut na tych cca 38...preto vzdy ked vidim prvy soplik, tak uz stresujem,lebo viem, co nas caka. Ma Anicka aj nejake sopliky alebo tak?Lebo ak nie, podla mna mate Siestu chorobu, to do 5 dni prejde,treba len teploty zrazat. Diazepam je prevencia proti febrilnym krcom mabe, ja by som jej to dala, mozes to davat kazdych 6 hodin ak ma taketo vysoke teploty.

Nikolke zas hnisa ta pooperacna rana, tak musime ist k lekarke zajtra, svokra vravela,ze sa jej hnis moze dostat do krvi, tak zas mam aj ja stres...ach jaj

mabe
autor
10. dub 2011

@nefertitka anicce trosku tece z nosa. minulej tyden ji teklo vic. myslis ze je to teda nachlazeni? co ji mam na to davat? nebo ty zuby, oni ji stejne asi trapi, hodne mrci a nechtela jest tvrdy veci.

kolik toho diazepanu?

nefertitka
10. dub 2011

polovicku rozdrvit do cajiku na lyzicku mabe.Mozno je to nejaka viroza, ale aj pri siestej chorobe moze tiect z nosa troska, zajtra by som asi volala lekarke na tvojom mieste,ak to nebude klesat, ake ma dnes teploty?

mili1
10. dub 2011

Ahojte, mab skus aj cipky nam lepsie zaberaju, na striedačku
Nef ja som ho uz teraz prestala davat, vcera sedel na nocniku tak ze sa aj sestrina mala posadila a kakali spolu, predsa sa nevykakal ale o pol hodiny do plienky 😀 doteraz tak pekne kakal, ja som minule stretla znamu a ta ma 3,5 rocné dieta a este nekaka 😒 ako hovori Bam ved raz sa nauci 😉
Ja som dnes dostala kyticku na meniny, vcera som mala ,bola u nas sestra s detmi a svagrom tak sme si posedeli , maly sa stale tocil okolo stola a poharov a stale bud rozleje nieco alebo rozbije 😀 ale nevadi 😀
pekný víkend vám prajem 🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru