Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

mabe
autor
8. říj 2009

dobre ranko devcata,

tak dneska prvaaaaaaa. 🙂 Za chvilku jdu k nasim, po ceste se stavim do obchodu s hadrama - nasi tam maji levnou Kiku, jestli to nekdo znate. Pak si dam obidek - mam slibenou krkovicku s bramborovou kasi, pak si s darcou hajnu a na 15:30h jdu plavat, uz se tesim. Jeste si koupim sampon na hlavu, tatka me to zitra obarvi. Abych na ty narozky nevypadala jak stara baba odrostla. 😀

diky za pochvalu briska. 🙂

bambi, mam se dobre. nevolnosti jiz nejsou, ospala jsem, ale jde to bez utrose. a moc a moc se tesim na prvni pohyby. porad cekam, kdy to vypukne. v noci kdyz lezim, tak uz mam vystouply brisko, tak ho drzim mimiska. 🙂 a kdyz se prevaluju, tak me pripada, ze se musi chudak strasne prevracet, pripada me, ze bricho lita ze strany na stranu. 😖 jinak se na neho moc, moc tesim.

elly, bude dobre, uvidis. 😉 do tretice vseho dobreho, ja tomu verim. 😉

mabe
autor
9. říj 2009

Ahoj holky, tak jsem dneska dala krev na triplle testy, snad dopadnou dobre. Dneska uz nic nemam v planu. Zitra bude toho hodne. Jedeme dopo pro vozik - kupujeme pres inzerat kvuli stavbe, pak jedeme ke kamaradovi pro kadibudku - uz zajetou. 🙂 a odpo ty narozky. uz se moc tesim, bude tam cca 20 lidi, uz sme se dost dlouho nevideli vsichni. 🙂

mabe
autor
10. říj 2009

Ahoj ohlky, musim si vam postezovat. Vcera sme si nechali namontovat kulu na auto, dneska jsem koupily vozik za 8000Kc na inzerat a rovnou si odvezli od kamarada kadibudku na stavbu. Dlouho jsme premyslely, jestli si koupit vozik nebo si pujcovat. Ale prece kdyz stavite barak, tak je treba prevazet plno materialu a nevite, kdy ho budete potrebovat. Vsak se da prodat do budoucna. Tchanovcum jsme to nerikali, protoze je zname, ze maji plno kecu: proc utracite, je to zbytecny atd. Oni jsou vyborni, ale v techto vecech....Dneska volaly, tak se to dozvedely a to bylo hned: Co blbnete, my sme vam rikaly, ze ten zachod odvezeme,. Je to naprosto zbytecny. atd. Proste na nas kricely a byly nastvani. Copak sme maly decka? 😠 Nemusime s nema vsechno konzulovat a kdyby to byla zbytecna vec, tak nereknu, ze se boji, abysme zbytecne neutracely. Sakra me to tak sere. Asi potrebuji, abysme s nema vsechno konzultovaly, ale jak jsem psala uz nejsme maly. Nasim muzeme rict cokoliv, kdyz se jim to nelibi, tak to normalne reknou, ale tchanovci maji ve vsem pravdu (podle nich teda). Jsu proste dozrana. V ostatnich vecech jsou paradni, dokonce nam pujci docela dost penez, at si od banky muzem pujcit co nejmin. Ale toto.... 😠 😠

Diky za vykecani. 🙂

Vidim, ze si pisu sama. 🙂

bambi7
10. říj 2009

cafte babulkyyy ako?

my sme boli v rakusku zasa sme toho nkupili aj co sme nechceli 😅 😀 no ale neva

elly nebojkaj vsetko zvladnej ako ja moc drzim palceeeee

mabus no asi by sa tvoj mal s nimi porozpravat ved su to jeho rodicia ja by som to tak riesila ved musia pochopit ze uz mate svoj zivot jasne ze ich mate radi ale teraz ste vy rodinka a co vy chcete je na vas 😉 ale to by mal tvoj ved keby to bolo z vasimi tiez by si im povedala nie?ved z kludom ako norm.ludia 😉 nie hadat sa 😀 ked ti to vadi treba .....

a co inac babulky robkate?

ja som malovala balkon na bielo lebo nam zo zasklili tak nech to mamre a moj polozil dlazbu tak sa tesim

aanda
10. říj 2009

Ahojteeeee, my si domka zvykame pomalicky 😉
kedze je to taky velky chlap, vyzera, ze nebudem mat pre neho dostatok mliecka, tak nam pani doktorka kazala dokrmovat... takze papame najskor materske, a potom davame este aj umele 🙂 v pondelok uvidime, ci priberame konecne 😒 - ideme pani doktorke na kontrolu

Samko je zlatucky, len este nemame "nastartovane" vsetko ako treba 🙂

Co sa porodu tyka: kontrakcie zacali v pondelok 28.9. rano o 3-tej, o 6,30 zhruba sme boli v porodnici, no a o 10-tej bol na svete... bolest sa dala vydrzat, stalo to za to, ked vysiel von vsetko prestalo boliet... kraaaaaasny pocit
porod som mala prirodzeny, bez epiduralky.... Samko isiel rukou napred a riadne sa mi potrhalo vsetko vnutri... takze ma vela zasivali.... co bolelo viac ako porod,lebo mi to nemali ako umrtvit, bola som 10 dni na antibiotikach, no a do toho som este stale mala kasel 😠 a sopel 😠

mili1
11. říj 2009

Ahojte babulky,,,, elly moc gratulujemmmmmmmmm a tesim sa s tebou....dalsia tehulkaaaa superrrr
Ja som nejako nestiham, minulý tyžden sme sa boli očkovat a maly mal teploty tak sme mu ich museli zrazat...
Ale popritom sa usmieval na nas 😉 pekne pribera, mame 8200g doktor povedal ze vyzera na 9 mesacne babo..
dnes sme varili a teraz sme sa vratili z prechadzky....brrr uz je riadna zima.... najlepsie doma v teplučku....
Bambi a co pekne ste pokupili?
Mab a svokrovcom povedz svoje pekne ze viete co mate robit a co kupit....ved to je vas zivot....

mabe
autor
11. říj 2009

Ahoj holky, tak vcerejsi narozky me uplne zmohly. Jela jsem domu v 12h, manzu jsem tam jeste nechala, ale jsem uplne mimo. Proste jsme na jedno telo dva. 🙂 Jinak ja se do manzelovych rodicu nechci nejak plest, musi jim to rict sam.

bambi7
11. říj 2009

cafte babulkyyy

aanda tesim sa ze ste ok a neboj ten rezim si stanovite to trva trosku 😉 ale si sikulka a vsetko pojde ako u nas ostatnch 😉

mabuska jasne ze to musi tvoj povedat ved tak som to myslela a hned by ste mali pokoj ved jasne ze ma rad rodicov ale teraz ste vy rodinka 😉 a co kupite je na vas

mili jaj to ockovanie snad je uz niky ok nas to caka vo stvrtok no uvidime to ockovanie...1ockovanie sme mali aj my teploty tak uvidime co teraz.......
no mili pokupili sme co sme nechceli 😀 isli sme koli malej a kupili sme si obaja kozene bundy 😀 ale aj malej sme pokupili veci na zimu....
no my sme dnes boli na nakupoch este a dorobil moj balkon aj vsetko tak sa tesim je to pekne....

a ako ste sa mali?

jaj a annda nebojkaj aj my sme davali na zaciatku aj materske aj umele tiez sa inac nedalo a je vsetko ok,ono je super kojenie ale ked sa neda tak nie 😉 a babulka je zdravucka klop klop a je krasna babulka a okrem toho uz keca tato ..... 😀

mabe
autor
11. říj 2009

Ahoj bambi, mas pravdu, ale manza je flegmos. Ja jsem mu rekla, ze tedka prvni navsteva bude beze me, protoze oni to urcite zacnou zase probirat. Ja bych budto je muselo "poslat nekam" nebo budu delat ksichty. Tak chci, aby si to vyrikal on sam.

JInak uz se tesim az budu citit pohyby. Nemuzu se dockat.

sarlotta
11. říj 2009

mabe... vykašli se na to, to jsou prkotiny 😉 😎 ... tchánovci si vždycky musí říct svoje- to je všude a prostě to musíš zkousnout , usmát se a pak si v klidu vzít svůj vozík🙂)) a odvézt si co potřebuješ a kdy potřebuješ🙂)))))))))))

Pohlaď bříško a nezapomeň že budoucí babi s dědou se budou hodit🙂))

nefertitka
12. říj 2009

ahojte....
teda mili,pekne vazi vas maly🙂 nasa nema este ani 8 kil🙂
ale postupne uz potom bude pomalsie priberat,aj Nikolka dokazala na zaciatku pribrat aj 300 g za 2 dni,teraz to uz ide pomaly....
aanda aj ja som bola dotrhana na franforce,bolo to dost bolestive a dlho,ale preslo to🙂 to je hlavne...a aj my sme tak dokrmovali 6 mesiacov a potom uz len umele...

mabe
autor
12. říj 2009

Dobre ranko, tak za chvilku letim na cviceni. Vubec se me nechce. To pocasi je na spani. Pak jdu k nasim na obed a pak odpo s kamoskou na zakusek. 😝 Takze dneska mam celej den program. V sobotu bych mela jet s nasema na navstevu k tatkove sestrenici a vzit si vybavicku po detech. Uz se tesim, az se tim budu probirat. 🙂

ahoj nefi 🙂

nefertitka
12. říj 2009

a mabe tebe to teda narasta tie tyzdne,len co je pravda;) len tak dalej...
ellysa,dufam,ze sa citis dobre a vsetko je ako ma byt;)

mabe
autor
12. říj 2009

nefi, dekuju. 18tt zacinam teda az zitra, ale uz je to mazec, co? A tedka me pripada, ze posledni 3 dny me zase narostlo bricho. uz aji kdyz lezim, tak se vystrkuje. nemuzu se dockat na pohyby. pristi ctvrtek jdu na dalsi kontrolu, snad to bude ok. zadny problemy nemam. no nic, uz jdu cvicit, ukazu se jeste

nefertitka
12. říj 2009

no hej veru,uz ho mas celkom vonku🙂pohyby uz budes kazdu chvilu citit si myslim🙂

mili1
12. říj 2009

Ahojteeee, nef aj vasa pekne priberie to nezalezi na vahe, moja 4 rocna neter ma 13 kg lebo nechce jest a teraz som jej povedala ze ak nebude jest tak ju Niki predbehne tak slubila ze bude jest 😀 😀
Bambi super ze ste vsetko pokupili....jooj ja som si uz davno nekupila oblecenie lebo predtym som si toho vela pokupovala ak som pracovala a mame plne skrine uz ani nevieme kde dat....a niektore som ani nenosila 😀
Nas maly pri prvom ockovani nemal vobec teploty , teraz som si myslela ze tiez nebude mat ale mal, ale teraz ho ockovali aj tym rotavirusom tak mozno aj za to..... 😒
Ja som tento tyzden urobila papiere do roboty ... stale tam nieco popletu a musim opravovat 😀
a cez vikend u nas bola neter tak smom mala 2 deticky.....
Aanda aj mna dlho zasivali a myslela som si ze sa ani nepostavim ale potom to slo rychlo ked som uvidela takeho krasavca 😵
Mab tyzde nabiehaju rychlooooo .... 😵 ja som sa tiez tesila na pohyby ale ak pribudali tyzdne moj maly riadne kopal a stale ma bolelo cele brucho tak som mu nahovarala nech prestane 😀
co robite babulky?

nefertitka
12. říj 2009

ahoj mili,este si tu?

ellysa
12. říj 2009

Ahojte, tak ja som dnes prvý deň na PN, aj keď si to moc neužívam. Bola som v Ľubochni na endo, na aute,sama, v lejaku 😕 ale žijem...
No mala som smolu, čakala som od 6.00 do 10.30 na výsledky a lekár oznámil, že sa niečo pokazilo, že výsledky dnes nebudú, tak ich pošlú poštou aj s diagnózou, tak zasa čakať 😠 . No povedal, že ak to budú len tie protilátky, že sa nemám báť, že budem len sledovaná-žiadne lieky, aj podľa vyšetrnie sa mu zdalo, že je to ok-budem čakať a dúfať.
Inak sa mám dobre- na UTZ idem 22.10., býva mi už len sem tam zle-večer , ale nevraciam aj prsia už bolia menej aj bruško len tak dva krát za deň, len som unavená. Musím veriť, že to bude fajn.
Idem spať 😉

aanda
12. říj 2009

Ahojte babulky, dakujem za povzbudenie 🙂 ste zlate 🙂
Dnes sme boli na kontrole a za 3 dni nam Samko pribral 70g... som u lekarky nakojila... vytiahol si 50 ml... jednoducho je to hladosko 🙂 🙂 🙂

Elly... blahozelam a drzkam palceky... vsetko dobre dopadne 😉

Mab, ako krasne ti tie tyzdne pribudaju 🙂

Bambi, Mili, Nef,.... vy uz ste take "zabehnute" maminy... mne niekedy pripada, ze neviem, co vlastne robit... skusam vsetko mozne aj nemozne..Samko dost plakava, tak sa nosime, spievame, prebalujeme, brusko masirujeme, a vsetko mozne aj nemozne robime... aj na fit-ke sa hupeme
Uz som si konecne aj sadla, takze uz sa citim lepsie 😉

mabe
autor
12. říj 2009

elly, ja jdu taky na kontrolu 22.10. Budu drzet palecky. 🙂

aandy, diky.

bambi7
12. říj 2009

cafte babulky co nove?

no my sme sa dnes cely den hrali von sa nedalo ist tak fukalo a prsalo......
tak asi tak a bolo nam dobre aj tak 😀 mala stale blaboce a blaboce a je taka podarena ....

elly musi to uz byt len dobre moc drzim palceeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

mabuska ahoj ako sa dari?

aanda nebojkaj vsetk sme boli take iste a vsetko zvladnete,viem co to je aj nasa stale kukuckuje a papam na stojaka je hyperaktivna ale uzasna je 😉

tak vam prajem dobruu noc babulienky moje

mabe
autor
13. říj 2009

Dobre ranko devcata,

dneska se mi nechtelo vstavat. holky, kolik jste pribraly? Ja zatim 2,5kg, uz takovejch 14 dni az 3 tydny mam stejnou vahu. snad to neni spatne, ale bricho si myslim, ze se zvetsuje. Cetla jsem, ze bych tedka mela pribrat v tomto tydnu 4-6kg. ach jo, trosku me to trapi.

jinak nic nemam v planu. trosku vysat, poklidit, obed mam od vcera a odpo prijde kamoska me ostrihat.

mabe
autor
13. říj 2009

hodila jsem fotku do alba, snad brisko jaky ma byt - po ranu pred jidlem

nefertitka
13. říj 2009

ahojte...
aanda ja sa stale zabieham ako mamina🙂ale je pravda,ze na zaciatku sa tazko zvyka,a ked maly place,tak ho vela noste a hojdajte,popripade si ho poloz na hrud nech ti tam zaspinka,pomaha aj hojdanie vo vajicku...treba skusat🙂 na vsetko pridete,neboj,na kazde babo zabera nieco ine.Za taky mesiac dva uz budes mat viacmenej vsetko zabehnute,vytvorite si vlastny harmonogram..z vlastnej skusenosti ti mozem povedat,ze najtazsie su prve tri mesiace,potom akoby utlo,aj kamosky mi vraveli,ze im dieta prestalo tak vela plakat,uz bude aj viac vnimat,bude lahsie zabavitelne;)keby si chcela nejaku radu,pytaj sa,rada poradim ak budem vediet.
mabe ja som na zaciatku nepriberala vobec nic,som z toho tiez bola nesvoja,ale nakoniec som za cele tehu pribrala 14kg...tak odtakeho 5.mesiaca to islo rychlejsie hore.

elly,vsetko bude ok neboj🙂hlavne sa vela setri

nefertitka
13. říj 2009

bam uz skusate zeleninku?🙂

mili1
13. říj 2009

Ahojjtee,,, aanda tak ako hovori nef na vsetko si zvyknes, skusaj hocico aj my sme chodili hojdali sa ale na nasho najviac zabralo vajicko no niekedy ani to tak sme skusali vsetko...vysla som s nim aj na dvor a trocha sa ukludnil....no a ked zacal prvy krat plakat moj s nim chcel ist na pohotovost 😀 lekar povedal ze je to normalne ale moj sa stale zlakol 😉 a masirujte brusko nam pomahal espumisan a aj ten kremik pupik....
Treba vydrzat 3 mesiace a potom to prestalo ...uz bolo fajn...ved aj ja som sa pytala tu babul a poradili .....kludne ak nieco nevies spytaj sa poradime ak vieme.....nef je asi najskusenejsia
😉 No aked sme sli na kontrolu klbov uz sme mali ist dnu a maly zacal hrozne plakat lebo bol hladny tak som s nim
musela ist do auta nakojit ho ...potom sme museli cakat dalsiu hodinu
Mabe ja som prve mesiace pribrala velmi malo az potom to zacalo ale nepribrala som vela - 9 kg. to hned zislo po porode....tak sa neboj nezalezi na tom kolko priberies....
ellybude vsetko tak ako ma byt...a doma oddychuj urcite je lepsie ze si doma ako v praci....

nefertitka
13. říj 2009

ahoj mili, co hovoris na pocasie?🙂

mili1
13. říj 2009

Nef no u nas je hrozne pocasie , strasne fuka vietor, je vichrica, na schodoch som mala kvety tak mi niektore popadali na zem 😒 aj u vas je take?

aanda
13. říj 2009

Babulky dakujem za pekne slova 😉

Ozik, my sme zacali dokrmovat a malinky uz druhy den nekaka... nie je nepokojny, brusko ho neboli, ale ja sa velmi bojim, ze ked stale papa a nekaka, aby nemal problem. Inak mu davam aj cajik - doktorka kazala kamilkovy - aby ho nezapekalo... Prdka pekne aj si po jedle odgrgne, no len to kako neni...
😒 Je to normalne? diky za radu...

Mabe.. ja som zacala tehu na 61kg (predtym som mavala okolo 65kg), este som aj schudla za tie prve 3mesiace, skoncila som na 79 kg - mala som obrovskeeeee brucho. Po porode som mala 69 kg. No a dnes mam 67kg.. Ja som najviac pribrala za posledne dva mesiace.

bambi7
13. říj 2009

cafte babulky

aanda ahojky pokial si prdka tak je dobre a sama uvidis ci ma tvrde brusko alebo nie a skus trosku pocvicit nozickami neboj ked to nejojde a bude plakat skus rurku my sme ju pouzivali casto inak sa nedalo ale po 3mes sa vsetko upravi 😉 a tym prikrmovanim sa netrap aj my sme prikrmovali UM od 6t ked s neda tak nie 😉

a ten cajik ja davam fenyklove tie su aj na travenie nam zasa uz v nemocnici kamilky zakazali ze deti mavaju alergie tak neviem ale pokial vam to doporucili tak ok 😉 a nebojkaj vsetko zvladnes ako my tu 😉 si super mamca 😉

mabus vahou sa netrap kazdej ide vaha inak netrap sa hlavne ze je mimi ok a hotovo potom po porode schudnes 😉 hlavne ze ste okkkkk

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru