Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

bambi7
26. bře 2014

cafte babule

mabus aj ja sa tesim moc

my dnes na tanecnu ,ja mam alergiu ako je to posunite pocasie ale pohoda ,tak mi je leppsie doma ako vonku ale zvladam 😀
a som rada ze malej je lepsie super 😉

co dnes varite?

nef ako sa mate ?

mabe
autor
26. bře 2014

@bambi7 diky, za hodku pujdeme ven nakoupit a projit se. 🙂 dneska delam kure na paprice

mabe
autor
26. bře 2014

u anicky na posteli je ji nejlíp 😉

zuzkat1
26. bře 2014

Tak som dala do kufra este knihu a sudoku🙂 po skusenostiach s porodnice... Nech mam co robit🙂

nefertitka
26. bře 2014

baby, tak tehotenstvo skoncilo;(

mabe
autor
26. bře 2014

@nefertitka uplne se me zastavil dech ☹ sakra, je me to moc lito, verila jsem, ze bude všechno v poradku, zaslouzila sis to ☹ tak tedka posbírat silu a jit dal. jak se cítíš? to je blba otázka co, tak jak to zvládáš? ☹

zuzkat1
26. bře 2014

@nefertitka tak to mi je luto. Co sa stalo? Zvladas to?

zuzkat1
26. bře 2014

@nefertitka viem ze Teraz nemas chut na to mysliet,ale mne imunologicka vravela ze v blave robia len ciastocne imuno testy,ze v brne robia komplexne a vraj to plati poistovna. Tak ci by to nestalo za pokus.

zuzkat1
27. bře 2014

Dobre rano ... Ten pondelok ma pripravi o nervy. nemam ju s kym nechat. Manzel ma daku povinnu poradu,nasi nemozu,svokor tiez nie...ostava svokra😝 a od nej je hockdo lepsi...neviem ci to mam risknut...

zuzkat1
27. bře 2014

Inak uz som hotova...boli ma cely clovek+som uplne nevyspata... Bolia ma krize a bedrovy klb a krcna chrbtica...a uz 5noci som nespala vobec lebo malu treba hladkat nech ju to tak nesvrbi inak nespi...cez den nemam kedy ani si sadnut...ja si v tej porodnici snad aj oddychnem...

bambi7
28. bře 2014

ahojte babule ako dnes?

ja varim domke ryzu a kuracie na prirodno a tato ma kuraciu pecienku na cibulke s chclebom 😉

zajtra ideme k nasim na obed tak nevarim 🙂

co mate dnes na plane?

nef to mi je moc luto

nefertitka
28. bře 2014

@bambi7 ahoj, prepac, ze som vcera uz neodpisala, ale bolo mi potom uz celkom na prd...a nejak som ani telefon nevnimala, od nikoho.

@mabe zvladam to tak vselijak, prvy a druhy den som bola celkom v pohode, akoby sa mi mozog zablokoval, alebo co, teraz mi to zacina cele dochadzat,
Dnes som bola aj u dr., lebo sa divim, ze malo krvacam a pozrel ma a ze vyzera to fajn a dohodla som sa s nim, ze sa dam sterilizovat. Ja uz toto nechcem zazivat, bojim sa, zeby mi niekedy este siblo a chcela by som to znovu skusit a zas by to nevyslo a nemozem to skusat do nekonecna, nerobi mi to dobre na psychiku a môjmu telu take caste kyretaze a narkozy tiez neprospievaju

vejvass
28. bře 2014

@nefertitka Ahoj citam co sa ti stalo ja mam za sebou 3 potraty a teraz riesim vysetrenia.Neviem ci si uz bola na vystreniach co by sa mali robit po castych stratach ale ak nie tak by si to mala skusit.Mam za sebou vysetrenia u gynekologa,infekcne vysertrenia,teraz som bola na endokrinologii kde mi zistili hyperandrogenny stav co mi povedala ze tiez moze sposobovat potraty ze uz mala take pacientky je dobre pred planovanim tehotenstva nasadit kortikoidy plus este aj pocas prveho trimestra takze este ma caka u nej jeden odber a dokonca je to taka banalita proste mam mierne zvysenny muzsky hormon a na stitnu zlazu ma uz vysetrovali viacer lekari a ani jeden mi toto nezistil.No a este mi povedala ze mam ist na reprodukcnu imunologiu uz som aj objednana tu do Nitri.Vraj uz robia uplne vsetky testy ako v Prahe konecne maju labak tak skus este toto.ja tiez neviem ked pobeham este tieto vysetrenia ci sa dam na dalsie tehu ale asi este raz to skusim lebo priscin moze byt vela ale naozaj si tie vysetrenia musis vydupat.napr.moja gyn ma nechcela poislat ani na endokrinologiu a dokonca o imunologii vravi ze je to hlupost a uz to tu mam keby ze ju pocuvam tak ani neviem ze mam nieco z hormon.Dokonca sa ma pytala endokr.ci nemam PCOS a ja vraj ze neviem vsak by mi to hadam gyn povedala no nie?Tak vraj mam ist ku nej a nak sa mi pozrie na vajecniky.tak som zvedava.

Chcela som ti len napisat ze ak nemas este vsetky vysetrenia za sebou tak este nieje nic stratene a sterilitu by som riesila az po komplet testoch.Viem je to tazke a hlavne cerstve ja som potratila teraz v januari a to som si povedala ze si idem dat nasadit HAK no a zrazu uz mam myslienky ze to znovu skusim ale nebudem sa do tehotenstva pustat bezhlavo len tak proste dam si vysetrit vsetko co je potrebne a potom to skusim.A este mam aj Leidena heterozygot ale ani fraxik mi nepomohol

nefertitka
28. bře 2014

@vejvass ahoj, dakujem, ze mi chces pomoct, ja viem, dalo by sa vselico zistit, mne zistovali uz pred malou, lebo aj pred nou som 2x potratila, zistili mi tiez heterozygot, ale ja uz tak vnutorne citim, ze stacilo, ze uz nechcem. Mozno je to len momentalny pocit, ale je dost silny.

vejvass
28. bře 2014

@nefertitka jasne chapem ta uplne sa viem vcitit ake mas teraz myslienky ☹

nefertitka
28. bře 2014

@vejvass a ty uz mam dieta? ci o prve sa snazite?

vejvass
28. bře 2014

@nefertitka praveze tiez mam uz ý rocneho a nemala som problem v tedy s donosenim skor som mala problem pocat bola som na umelom a podarilo sa na prvy krat ba dokonca ani len o leidenovi sme nevedeli to sa vsetko zistilo az po mojom prvom potrate.Takze neviem naozaj pri malom som mala ukazkove tehu bez liekov a teraz uz 3x a nic normalne rozmyslam ze skusim IVF este raz ci neislo o nieco take ze mi vlozili tu naj spermijku alebo ja uz neviem co lebo teraz som uz 3x pocala spontanne.Ty chodis ku komu na gyn?

bambi7
28. bře 2014

nef jasne chapem je to tazke sama vies ako to citis

ako pise vejvass ze jej ani fraxiparin nezabral ,je mozne ze si mala slabu davku 0,3 tusim a mas tie mutacie ja nemam nic s krvou a koli potratom mi nasadili vsetko ved vies a dali mi hned 0,4 a nemam nic ....
alebo sa daco zle spojilo ono je to tazko povedat trebalo by patrat ale jasne ze ked uz nechces tak nie sama vies najlepsie ,tak sa hlavne drz

nefertitka
28. bře 2014

@vejvass dr. Zacok a ty?

nefertitka
28. bře 2014

@bambi7 aspon ze tebe to vyslo🙂 drzim moc palce az dokonca

vejvass
28. bře 2014

@nefertitka on je v Atrium?ja k Raslovej no hroza chcem ju vymenit mne nechcela dat ani raz aspon utros vraj to sa nedava az kym nebude akcia srdiecka no ja skor potratim ako daka akcia bude proste v mojich ociach je to krava.Duphaston mi nasadila vzdy az v tedy ked som krvacala a o dva dni som skoncila na kyrete. 😠

nefertitka
28. bře 2014

@vejvass ano v Atrium, najprv som z neho mala mierne zmiesane pocity, ale teraz mam z neho velmi dobry pocit, aj dnes ma prekvapil, dokonca bol empaticky...mne dal vsetko hned od zaciatku, teda duphaston najprv a potom po tyzdni sa rozhodol, ze mi da radsej utrogestan, ze je silnejsi

bambi7
28. bře 2014

ja beriem utros hned od 5t ono fakt vela zalezi od lekara

vejvass
28. bře 2014

@nefertitka no aj ja som mala iba 0,3 podla mna je to mala davka tiez si myslim ja ked ostatnem este niekedy tehu budem trvat na vyssej davke poznam baby co uzivali davky male a potracali a ked im dali davku vyssiu tak donosili.lebo vraj aj androgenny sposobuju hustejsiu krv to mi tiez vravela endokr.takze este plus Leiden tak urcite musim mat davku vyssiu 😒

vejvass
28. bře 2014

@nefertitka
@bambi7 presne tak a moja mi bude tvrdit ze sa nemoze nasadit az v 8tt ach taka som nazlostena ☹
A to som jej vravela ze ked som bola po IVF ze mi ho dali ihnet ze no to po umelom robia tak a nic proste mi ho nedala ja netvrdim ze by som nepotratila tak ci tak ale proste aspon by som bola taka kludnejsia ze sa snazime co to urobit pre to aby sa to podarilo a nenechavat to len na prirodu.Dokonca ani z fraxiparinom nebola ndsena ze ci doktorka zvazila ze tak skoro sa vraj nema nasadit ze mozem vykrvacat ak bude potrebny kyret no chapete 😠 Naj jednej strane OK ma strach ale na druhej strane to mi moze rovno povedat ze s mojou Dg u nej nikdy nedonosim ked mi nic nedpredpise

bambi7
28. bře 2014

mne povedala hematologicka ze treba 0,4 kedze som uz 3krat potratila a pri malej som mala 0,2 to som mala za sebou 2krat potrat ze ked je viac potratov dava vys davku aj ked ja mam hematologiu ok ziadne mutacie ale pre istotu ,je uplne uzasna ta hematologicka jej pristup je fakt super keby bolo viac lekarov

nef tebe gynekolog daval tie inj ze?mozno fakt trebalo vys davku

vejvass ja chodim raz do mesiaca aj na krv na hematologiu a sleduju to stale keby nieco

bambi7
28. bře 2014

ja som robila na gynde 4 roky a viem ze nie je lekar ako lekar ,a utros na moze dat hned od zaciatku len zalezi na lekarke ,a mne aj hematologicka povedala ze treba odbery a sledovanie a nie predpisat a horovo ,a mne napriklad gynekologicka ani nepredpisala inj clexan ze hematologicka ona je v tom doma a ze ani aku davkuu nevie ze podla odberov nasadia a to aj hematologicka povedala ved je to jej parketa a fakt sleduje raz mesacne idem na odber a da mi inj a posle mi domov vyseldky pre moju lekarku aby som tam zasa nemusela ist

nefertitka
28. bře 2014

@vejvass asi by som ju naozaj zmenila tu tvoju dr., cela je nejaka divna, na nu by som sa v otazke tehotenstva nespoliehala...jasne, ze vsetko treba od zaciatku. A navyse ty ked uz mas 3 potraty za sebou.
@bambi7 on si pozrel, co som brala pri Nikolke a podla toho mi to dal...

vejvass
28. bře 2014

@bambi7 ja chodim tiez na hematologiu no keby mi to mala dat gyn tak to by som sa nacakala.Hematologicku mam aj ja dobru no skoda ze mi ale dala iba 0,3 ale to jej niako nevycitam isli sme do toho prvy krat tak teraz ak este sa rozhodnem pre dalsie tak jej poviem ze chcem aspon 0,4 myslim ze nebude mat problem a tiez ma kontolovala ihnet ako som u neje bola ba dokonca vzdy aj po kyrete ci je vsetko v poriadku no ale teraz uz nic mam prist az ked budem znovu tehu.
@nefertitka dokonca sa dava aj k fraxiparinu ANP ale to ani neviem presne kedy nieco ak mas s dostickami volaco ja nemam tak som ANP nebrala

bambi7
28. bře 2014

vejvas a jasne ze clovek ked ma aj ten utrops tak sa citi ze robi vsetko pre to aby to vyslo a nie sa doprosovat o lieky co by mala hned dat ,
aj ja som sa stretla s lekarom ked som cakala prvu dcerku ze maco beriem tie injekcie ze mi nic nie je hucala tam ja hned ze som si ich nepredpisala sama a moja hematologicka hned ze co sa do toho stara ze aj ked nemam nic s hemat a su caste potraty treba skusit vsetko pre istotu

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru