Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

mabe
autor
14. únor 2014

ahojte, tak dneska to vypada na krasny den. 🙂 tedka cucim na olympiádu, Bank je po prvním kole na druhym miste, pak hokej. 🙂 no, a potom budu varit hovezi gulas na dneska a na zítra, abychom zítra mohly vyrazit nekam ven a pak odpo pro anicku do skolky a asi pujdeme zase na hriste, ma byt teplo. 😀

zuzkat1
14. únor 2014

Ahojte🙂

@mabe olympiada? ja sa neviem dockat Kedy skonci😅😀

My sme Dnes doma.v skolke vcera 2ja vracali tak som ju nechala doma-bud.piatok maju karneval tak nech je fit. Vyzera to tak ze 8meho idem uz na matersku. Ubehlo to aj ked teraz sa to vlecie. Najma vecer-mam hrozne nepokojne nohy... Citim kazdy 1nerv...uplne mi v nich sklbe a aj ked som unavena jak kon,vobec neviem lezat...

bambi7
14. únor 2014

cafte babule

mabus vcera ten nas hokej tiez nebol ok ale neva este to dame 😉 aj ja pozeram rada olympiadu 😉 domka rada pozera na tenis ked je 😉

no ja som bola rano na hematologii chodim raz do mesiaca pre inj a na odber robia ho rat do mesiaca ci je vsetko ok ,kedze nemam nic s krvou ale pre istotu sleduju vsetko ta moja hematologicka je fakt super .tak mam mesiac pokoj uz mam za sebou vyse 100 inj a ideme dalej 😉

dnes pojdeme krmit labute a kacky a bude ,,,,navarene mam tak sa tesim ze nemusim,
mna pobolieva sed,nerv aj pri domke som to mala ze tam tlacila ale zatial sa da

a zajtra sobota ako ten cas ide

mabe
autor
14. únor 2014

@zuzkat1 jojo, koukam na olympiádu s pepcou 😀 no, uz se ti to blizi. 😀

bambi7
14. únor 2014

zuzka urcite budu nosit malu na kojenie aj ked lekar nepovie mne nosili stale 😉 ono fakt zalezio hlavne na sestricku aku natrafis asi ale v kazdej nemocnici su aj take bohuzial

mabe
autor
14. únor 2014

@bambi7 tak to je dobře, ze je vse ok a sleduji te tak 😉 my pujdeme s anickou po skolce zase na hriste, ma byt odpo teplo. zatím je tam +5C. chodíme tam s jednou mamcou ze skolky, ma mesicni mimco a stejne starého kluka jako anicka a docela si rozumíme. zatím jsme tam tento tyden byly kazdej den. 🙂 tak budu mit mozna novou kámošku v miste bydliste. 🙂

bambi7
14. únor 2014

to je super len pekne chod aspon si pokecate 🙂

mabe
autor
14. únor 2014

holky, tak manzuv bratranec je vojak anesteziolog a je na misi v afganistanu v kabulske nemocnici. ma 30let a je to jeho uz 4 mise, blazen. no, a včera jsem si s nim psala, jak to tam vypada a on napsal: Nárůst pacientů bude na jaře-až zase začnou boje... Teď je klid hory směrem k Pákistánu jsou pod sněhem tak mají problém se zásobováním zbraněma...to je drsny, ze? muzeme byt radi, kde zijeme. 😀

mabe
autor
14. únor 2014

holky, tak u nas uz všichni spi, zvladla jsem to v poho, manza na pivku.. a tedka si dam u PC a telky vecer

tamarka9
16. únor 2014

ahojte dievcata, hladala som nejaku podobnu skupinku, ale necakala som take rozsiahle diskusie, aj som zacala citat ale akosi som sa stratila. Rada by som sa s vami poradila, teraz v piatok som absolvovala kyret, druhykrat som potratila, prvakrat v 6 tt a to ma necistili a teraz v 11 tt a cistili ma- menim lekara, ale aj tak by som vas co to mate za sebou chcela poprosit o radu, ake vysetrenia by som mala absolvovat, resp nejake pozitivne pribehy, ze sa vam aj po dvoch potratoch znovu podarilo otehotiet a dobre to ide 🙂 Lebo mna napadaju strasne myslienky, bojim sa na tehu uz len co pomysliet, ale babo velmi chceme 😖

katka351
16. únor 2014

@tamarka9 neviem odkial si ale poznám jedného výborného lekára z topoľčian ak je to daleko vie poradiť aj mailom a má fantastické výsledky

tamarka9
16. únor 2014

@katka351 Byvame v BA, takze Topolcany od ruky hodne, ale my sme este neskusili ziadne vysetrenia, tak neviem coho by sa chytil, kebyze len emailom riesime...len uz po tomto dalsom potrate nemam chut skusat opat a cakat v strese co sa stane 😖

mabe
autor
16. únor 2014

ahojte, tak dneska super den. dopo jsme byly doma, pak obídek a pak jsme byly s kamaradama venku 2h - mají 5letyho a 3 letou holcicku, takze anicka stastna, pak byla do 19h u nas. 😀 jinak tedka resim rodinny problémy, jak u tchanovcu tak u nas. tak nejdriv u nas: mamciny rodice, u kterých jsme bydlely, znate to, jak dedovi se volaji sanitky, ze omdli, protože malo pije,...tak byl před mesicem v nemocnici, všechny vysetreni v poradku. tak v patek vecer volala babicky mamce, ze dedymu picha v hlave a huci. tak mamka si vzala taxika a jela. jak dojela, tak uz mu bylo lip. dneska přes den uplne všechno v pohode, zítra ma jit mamka domu, budou mit naší anicku. a ejhle deda ma vyssi tlak navecer. proste psycho, tak mamka me breci do telefonu ze chce jit domu, potřebuje si taky odfrknout psychicky, tam jenom ceka, co zase...vime, ze je starej, ale mamka je v invalidni kvůli psychice a takhle se zhrouti. mam o ni strach... 😖 tak jsem volala tatkovi, on je v praci, tak mu mamka nevolala a rikala jsem mu, ze pokud deda rano nebude omdletej, tak at mamku vezme domu bezpodminecne, kdyby něco, tak at zavolají sanitku. babicka sice spatne chodi,ale v krizi dojde k oknu nebo ke dverim otevřít. vim, ze je starej, ale mamka ma taky jenom jedny nervy...
pak další tchanovci. tchyne si loni vzala dedu s babickou domu, babicka po mrtvicce, deda s tou rakovinou, ze ma par dni života. 14 dni ho mela doma a on doma s ni umrel, sileny, ale zvladla to, klobouk dolu. babicku si uz nechaly doma, ze nemůže byt sama. ale je to holky peklo. tchan doma nasranej vecne, babicka se potentovava všude, tchyne to zachranuje, babicka si stezuje synovi za zadama, přitom ma všechno, tchynse se stara, ale proste babicka je stara pomatenejsi sem tam. takze premysleji o domove, ale jak se tam dostat...no, je to na obou strach tezky a moc... 😖

mabe
autor
16. únor 2014

začínáme cist 😉

ellysa
16. únor 2014

@tamarka9 ahoj určite treba vyšetrenia, aj keď nám tu nikomi nič vážne nezistili, genetika-obaja, endokrynológia, hematológia, imunológia, gynekológ tiež porobí krvné testy a hlavne pozitívne myslenie, ja po dvoch potratoch mám dve zdravé detičky, a sme tu viaceré
pri prvej som chodila do GPN /KOCH

ellysa
16. únor 2014

@mabe tak vidím, že v hokeji tento rok nula bodov vy aj my a teraz ešte hráme spolu, ajjajaaaaaaaaaaaaj, dúfam, že vám to natrieme 😝 😀

andryxi
16. únor 2014

Ahojte baby,
ja sa práve psychicky pripravujem na druhý potrat. Žijem v UK a tu sa na žiadne vyšetrenia neposiela, až kým nepotratím 3krát posebe. Super že? A tak som tentokrát ani k lekárovi nešla. Prvý krát som potratila minulý rok v auguste na konci 9tt. Teraz som v 5tt+5. Keď som si robila tehotenské testy, tak som zistila že HCG išlo veľmi dole v priebehu týždňa a včera som začalo ľahko špiniť. Nie čerstvá krv ako pri poslednom potrate, iba hnedkastá akoby staršia krv . Taktiež užívam Duphaston, ktorí som si dala poslať zo Slovenska, lebo tu by som nedostala ani paracetamol 😢 Kedže sa už o babatko pokúšame tretí rok, chcela by som sa opýtať, či viete o nejakom dobrom lekárovi alebo klinike v Košiciach, kde by nám eventuálne vedeli pomôcť. Strašne by som sa chcela vyhnúť tretiemu potratu... I keď sa pravdupovediac ešte stále modlím, aby sa aj toto tehotenstvo nejako udržalo pri živote. Ale keďže hormóny šli dole, tak si veľké nádeje nerobím.
Všetky vás obdivujem za duševnú silu a optimizmus. Držím palce, nech sa nám všetkým raz podarí to vytúžené dieťatko xxx
A ďakujem za každú dobrú radu.

mabe
autor
17. únor 2014

@ellysa no, trosku me to mrzi, ze musíme hrat spolu o vyrazeni 😝

tamarka9
17. únor 2014

@ellysa to vazne? Po dvoch potratoch mas dve teticky? Ani si nevies predstavit ako mi podskocilo srdiecko a zaroven velke slzy v ociach, ze keby som aj ja mala take stastie. V koltom tt si potratila a ako dlho by sme mali cakat so snazenim? Resp ako to bolo u vas?

tamarka9
17. únor 2014

@andryxi moja v kosiciach nepoznam nikho skus este pokukat tu nejake ine temy, pripadne nejaku zaloz, isto su tu dievcata ktore ti budu vediet pomoct. Ja ta mozem len podporit, v piatok som prezila svoj druhy potrat, tento uz bol v 11 tt, tiez som na dne, preto som sem napisala, ale verim, ze sa to podari, to tretice musi byt, aj tebe drzim palce. Btw mne tiez nerobili ziadne vysetrenia a ani lekar nechcel, preto ho menim, dufam ze nova dr bude ochotnejsia....

zuzkat1
17. únor 2014

@tamarka9 ja mam dcerku a potom 2potraty.teraz mam v aprili termin.bude to dievca. Ak chces tak chod na jddsty ako ellysa pisala. Ja som sla len preto ze gynekolog chcel-vsade na mna pozerali ze po 2 potratoch naco. Vsade som mala vysledky viac nez dobre.povedali mi ze som velmi zdrava. Na genetiku som sla uz tehotna. Pomohla mi jedine zmena myslenia-nic ine.

zuzkat1
17. únor 2014

@tamarka9 chod na testy tam malo byt

tamarka9
17. únor 2014

@zuzkat1 na nejake zakladne testy by som rada isla aspon na ukludnenie, ja som prave po tom prvom potrate bola uplne nabudena, ze hura druhe babo, ze to bola len nejaka chybicka, same odislo, cistit nebolo treba a pri tomto druhom tehu som obcas mala paronoidne myslienky ale vacsinou som sa tesila a hladkala brusko , s manzelom sme vela vymyslali, co nakupime, kam dame vcetky tie veci a tak, moc pozitivne sme to brali, takze myslim ze to bolo ok, ale ako zvladnem teraz zmenu myslenia, to neviem, ci sa podari...

ellysa
17. únor 2014

@tamarka9 prvý bol v 9tt a druhý, to som čakala dvojičky prirodzene v 11tt, oba razy prestali biť srdiečka
potom som absolvovala všetky tie vyšetrenia čo som ti napísala, pri dcérke som si preventívne pichala celé tehu injekcie na zrážanie krvy-preventívne v rodine máme trombózy, chodila na preventívky so štítnou žľazou-rozhodila sa mi po tých potratoch, ale nebrala som lieky plus mi v prahe (UPMD) na imunulogii zistili zníženú bunkovú imunitu-je t aj téma na MK, a na to som brala prednison a ten myslím aj zabral, pretože pri synovi som brala už len ten.
vitamíny nemusíš brať žiadne, dôležitá je len kyselina listová a tá sa žiaľ u nás predáva vo forme ktorú telo nedokáže vstrebať, takže zbytočne vyhodené peniaze, ja som mala špeciálnu od kamošky z USA ktorá sa venuje zdravej strave, ale to isté urobia aj vaječné žltka až 3x denne by sa mali papať pred a na začiatku tehu

zuzkat1
17. únor 2014

@tamarka9 aha,tak neviem...ja som 1x potratila v 11tt a 2hy x v 7tt. Ale ja som 2hy potrat cakala... Bola som tak nastavena ze urcite potratim... Potom som si povedala a dost. Otehotnela som na prvy pokus a vsetko je ok. Klop klop
Drzim palce

zuzkat1
17. únor 2014

Inak dnes mam malu doma. Nechcela ist do skolky🙂 tak mozno ju dam az v stredu alebo vo stvrtok. V piatok maju karneval tak tam urcite pojde🙂

tamarka9
17. únor 2014

@ellysa a to vysetrenie imunologicke sa robi len v Prahe?

ellysa
17. únor 2014

@tamarka9 myslím, že už to robia aj na SK ale neviem ani kde

bambi7
17. únor 2014

cafte babule

tamarka ja som mala 1missed v 11t dvojicky druhy v 9t potom sa nam narodila dcerka ta bude mat 5 rokov potom som potratila pred rokov a teraz som tehu uz 5krat tak hlavu hore urcite sa podari len musis verit

ja by som urcite sla na genetiku a hematologiu vela bab ma nieco zo zrazanim aa ani o tom nevie ,a samozrejme krvne testy od gynekologa na toxoplazmozu ,rubeolu ,cytomegalovirus a ostatne povie co treba a chlamydie

my sme boli na vsetkom a mame vsetko ok od genetiky hematologiu a vsetko ,ale aj tak mi dala hematologicka injekcie na zrazanie ze po 2potrate uz dava pre istotu ale da sa to zvladnut vsetko uz ich mam za sebou asi 90 a este kopu pred sebou ale v pohode......

mabus na hrame spolu to bude no vyhra ten lepsi,sice nasi nehrali moc ok ale proti rusom to uz bolo super 😉

za chvilku ideme na tanecnu ,boli sme asi na hodinu vonku na kolobezke 😉 a mna boli tak sedaci nerv uz to zacina ako pri domke

tak sa zatial majte krasneee

bambi7
17. únor 2014

inak presne ako pise elly mne tiez hematologicka aj gynekologicka ze vit ziadne iba kys,listoovu ta co je na predpis 2krat denne ju beriem ta je dolezita

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru